Halloween

  • 24 744
  • 110
  •   1
Отговори
# 90
# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Аз успях да снимам само зловещата ръка, която беше вечерята ни. Украсих и 2 мини  кексчета като тиква, но нямах време за снимки Sad

# 92
  • Мнения: 275
Да изтупаме праха от темата, че празника наближава - аз в събота ще стартирам с три дози меденки пък каквото стане и остане  Wink
Ето ми ги миналогодишните

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Аз сигурно също ще правя тази година хелоуински меденки, но предимно за класа на детето, а може би и пръстчета. За у нас пак ще направя страшната ръка и кекс-тиква

# 94
  • Мнения: X
Привет!    Grinning
Направо съвпадение, че днес си получих Хелоуин-ските формички, изпекох пробни вегански сладки и попаднах на темата.    Laughing
Отивам да ги украся.

# 95
  • Мнения: 18 060
Аз сигурно също ще правя тази година хелоуински меденки, но предимно за класа на детето, а може би и пръстчета. За у нас пак ще направя страшната ръка и кекс-тиква

Моля за рецепта за меденки, и ние имаме задача да правим.
Мернах някъде рецепта, която можеше да се замеси от предния ден, но не я запазих  Embarassed
С какво ги мажете отгоре, страхотни са  Heart Eyes
Къде да намеря и аз такива формички у нашето село  Confused

# 96
  • Мнения: 275
Меденките ги правя по тази рецепта /запазила съм си я във  файл не помня оригиналния източник/ - поне за мен е много сполучлива и след няколко дни стават много мекички
100 сватбени сладки
Продукти:
адаптирано от ladybug-kali.blogspot.com
2 яйца
100г захар
50г кафява захар
200г мед
200мл олио
10г бакпулвер
10г микс от подправки – канела, карамфил, бахар, кардамон, индийско орехче, джинджифил
около 650г брашно, пресято
За всичките 100 сладки ми бе необходимо тройно количество
Двата вида захар и медът се слагат в тенджера с дебело дъно. Поставят се върху котлон и се разтопяват на средно силен огън. Разбъркват се от време на време.
Когато захарта се е разтопила напълно, се изсипва бакпулвера и подправките и всичко се разбърква. Получава се бяла, пенеста смес. Прехвърля се в голяма купа и се оставя да се охлади за 5-10 минути, като се разбърква междувременно.
Към нея се добавят яйцата, едно по едно и накрая олиото. Всичко се разбърква много добре.
Започва се добавянето на брашното. Когато сместа стане гъста и трудна за разбъркване, се прехвърля върху набрашнен плот. Меси се, докато се получи меко и гладко тесто. Не бива да се прекалява с брашното, защото меденките ще станат твърди.
Тестото се разделя на две части и всяка от тях се опакова в свежо фолио. Прибира се в хладилник за няколко часа, докато тестото стегне.
Може да се замрази, но преди употреба трябва да се извади поне час на стайна температура.
Охладеното тесто се разточва върху набрашнен плот и се изрязват сладки, в случая с форма на триетажна торта. Ако искате по-хрупкави меденки, разточете по-тънко, ако искате по-меки, разточете по-дебело.
Сладките се пекат в предварително загрята на 180°C за 10-12 минути, в зависимост от това дали искате да са по-меки или по-препечени. Аз ги изключвам, когато започнат леко да се зачервяват по краищата.


Отгоре обикновенно се покриват с фондан има и готов, може и домашен - виж в тортената тема
Формички обикновенно има в он-лайн магазините  - за справка пак в тортената тема

# 97
  • София
  • Мнения: 2 045
запис Grinningпоръчах вече нови форми и боички,чакам ги утре и в четвъртък ще се вихря  chefСладките по каква рецепта ги правите?Не искам да са меденки,по скоро предпочитам маслени.Предложете рецепта Praynig

# 98
  • Мнения: 275
Запазила съм си тази рецепта, не съм е пробвала, но е много хвалена в сайта

Маслени курабии с ванилия- bubeto

Продукти:
250 гр масло
1 1/2 ч.ч. кристална захар
1 яйце
1 пакетче ванилена захар или ванилия
щипка сол
1 бакпулвер
3-4 ч.ч. брашно
Приготвяне:
Спазвайте същите указания като при коледните курабийки - замесвате тесто, оставяте да стегне в хладилника за час, разточвате, режете формички и печете. Тези курабийки се отлепват по-трудно от тавата заради кристалната захар и затова  е добре да печете върху хартия. Но и без нея няма проблем - просто оставете да поизстинат добре и чак тогава отлепете от тавата. Докаот са топли маслените курабии са много меки и рискувате да ги натрошите. Когато поизстинат се втвърдяват и и няма такава опасност.

# 99
  • Мнения: 22 867

Детският предхелоуински десерт тая вечер:







# 100
  • София
  • Мнения: 2 100
Аз направих пръстчетата, но много се надуха и станаха като пръстите на Чудовището, а не на вещицата. Спазвах точно указанията, но при печенето се разляха Sad. На вкус са много дори , но на вид не.

# 101
  • Мнения: 275
Ето ми и таз годишната  продукция



Пръсти правя за първи път - получиха ми се супер и на вкус особено пък на вид

# 102
  • Мнения: 112
labrex , много ми хареса идеята за детския десерт и веднага се възползвах от предложението ти  bouquet


# 103
  • Мнения: 22 867

labrex , много ми хареса идеята за детския десерт и веднага се възползвах от предложението ти  bouquet


Чудесни тиквички, lu4a! Hug И на мен ми харесват, защото все пак са плодове и могат да се хапнат веднага. Само на банановите духчета очите и устата трябва да са малко по-нагоре, повече приличат на духчета, но и тези бяха харесани. Grinning Иначе не съм по хард изпълненията, гледам разни пръсти, черепи, озъбени........признавам си, че май не бих хапнала. Embarassed Но разглеждам темичката, интересно ми е какво правят момичетата, има оригинални изпълнения!  bouquet

# 104
  • Германия
  • Мнения: 522
Аз направих пръстите за детската градина, бяха очаровани. Само че ги направих от маслено тесто за ванилови кравайчета, станаха страхотни на вкус и на вид.
И едни готови бисквити украсих с фондан, колкото да се радват децата.

Общи условия

Активация на акаунт