Техника за Емоционална Свобода (ТЕС) - 2

  • 118 739
  • 757
  •   1
Отговори
# 45
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мисля, че друга техника ще ти е по-подходяща в случая. Бих ти предложила да си инсталираш убеждение.

Това звучи интересно. Ще се радвам да споделиш (ще те дебна в скайп). Иначе определено имам напредък, по-лесно минавам от мисъл към действие, но все още имам силна съпротива. По-голям успех постигам с техника на избора (което на мен ми се струва логично).

# 46
  • Мнения: 705
Мисля, че друга техника ще ти е по-подходяща в случая. Бих ти предложила да си инсталираш убеждение.

Това звучи интересно. Ще се радвам да споделиш (ще те дебна в скайп). Иначе определено имам напредък, по-лесно минавам от мисъл към действие, но все още имам силна съпротива. По-голям успех постигам с техника на избора (което на мен ми се струва логично).
Ех, като покриваш всички фронтове, водим един разговор в три форума  Laughing
Ще драсна някой ред и тук, за да не увисва без коментар. Става въпрос за техники от семинара БЕППК (био енергийна психология и приложна кинезиология) на Иван. Семинар със сложно име, но с две много хубави техники. Идеята е, че когато имаш проблем, например, мързи те да тесаш, можеш да си решиш проблема, като убедиш подсъзнанието си в обратното - в случая "Тесам с желание" (например). И с някоя от техниките на семинара можеш да си инсталираш това убеждение и после от само себе си да протесаш. Много е яко.
По принцип убеждение може да се инсталира и с обикновен ТЕС, но със специализираните техники понякога е по-елегантно някак.

Нинче, тесай първо себе си за отношението си към проблема на детето.

# 47
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
...водим един разговор в три форума  Laughing

Ми то си е така де... Не го правя нарочно, но всяко нещо ми идва по различно време, съответно съм в различно място и се получава каша... Обърквам хората само!  Joy Надявам се да ми простят разпиляността.  Blush

# 48
  • ES
  • Мнения: 2 172
.... Става въпрос за техники от семинара БЕППК (био енергийна психология и приложна кинезиология) на Иван. Семинар със сложно име, но с две много хубави техники. Идеята е, че когато имаш проблем, например, мързи те да тесаш, можеш да си решиш проблема, като убедиш подсъзнанието си в обратното - в случая "Тесам с желание" (например). И с някоя от техниките на семинара можеш да си инсталираш това убеждение и после от само себе си да протесаш. Много е яко.
По принцип убеждение може да се инсталира и с обикновен ТЕС, но със специализираните техники понякога е по-елегантно някак.
...
Как да си инсталирам убеждението да не ям? newsm53 Пиша и във форума на ТЕС, но единственото, което чувам е, че трябва да обичам повече себе си. Ами аз нали за това, защото се обичам си похапвам и угаждам. Как да се обикна така, че да мипомогна да отслабна. Това ми е трудно да го реализиарам.
С интерес бих присъствала на някои от семинарите на Иван, но по обективни причини не мога.
Има ли друг начин да ми/си помогна?
Правих ТЕС чинно 1 месец с клипчетата на Дейвид Чидърли. чувствах се много добре, но на апетита и похапването не помогнаха.
Мая, виждам, че си отзивчива...

# 49
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Нападни апетита по заобиколни пътища. Потърси какво те кара да си похапваш (дори това, че ти е много вкусно, това, което ядеш също влиза в причините  Grinning). Или по-скоро открий защо искаш да си дебела.

Аз все още не съм успяла с това упражнение, ама и не съм си давала много зор де!  Mr. Green Sunglasses

# 50
  • ES
  • Мнения: 2 172
...... Или по-скоро открий защо искаш да си дебела...
Ама аз не искам. Подсъзнателно е сигурно.

# 51
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз не казвам, че го искаш съзнателно. Simple Smile Но предполагам, че по някаква причина искаш да си дебела или така ти е по-удобно. Намери я и я елиминирай. Или просто я елиминирай, не е непременно необходимо да я осъзнаваш.

# 52
  • ES
  • Мнения: 2 172
Аз не казвам, че го искаш съзнателно. Simple Smile Но предполагам, че по някаква причина искаш да си дебела или така ти е по-удобно. Намери я и я елиминирай. Или просто я елиминирай, не е непременно необходимо да я осъзнаваш.

Не трябва ли първо да осъзная това, което правя подсъзнателно? Как мога да елиминирам нещо, което не го знам какво е? Голямо търсене ще е. На психолог ходих, не ми помогна много, но ми помогна за други неща, които бях подтиснала в съзнанието си и също ми пречеха.

# 53
  • Мнения: 705
Гери, чела ли си книгата на Джон Гейбриъл "Методът Гейбриъл"? Ако не си, задължително я прочети. Общо взето идеята му е, че докато тялото ти иска да е дебело, то ще е. Когато тялото поиска да отслабне, това ще се случи лесно и без съпротива.

За какво мислеше, когато правеше ТЕС по клипчето?

# 54
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Не винаги е необходимо да осъзнаваме някои неща на съзнателно ниво, за да решим конфликтите си. Да, често пъти помага да осъзнаем подсъзнателното, но не винаги е нужно.

# 55
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 254
Ми то си е така де... Не го правя нарочно, но всяко нещо ми идва по различно време, съответно съм в различно място и се получава каша... Обърквам хората само!  Joy Надявам се да ми простят разпиляността.  Blush

А, моля, моля, на мен ми идва добре вашия диалог.  bouquet

Мая, много си готина  bouquet

# 56
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
 bowuu

Снощи ТЕС-ах това, че изпитвам отвращение от миризливки (буболечките). Бррр! Още ме втриса като се сетя за преживяването, но днес е по-добре определено. Днес ми е малко трудно да се насиля да тесам това отново, но мисля да приключа с тия миризливки вече. Писна ми да се тормозя с тях!

# 57
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
Гери, чела ли си книгата на Джон Гейбриъл "Методът Гейбриъл"? Ако не си, задължително я прочети. Общо взето идеята му е, че докато тялото ти иска да е дебело, то ще е. Когато тялото поиска да отслабне, това ще се случи лесно и без съпротива.

....

 Peace Книгата дава доста насоки за размисъл. Всъщност ако успееш да разбереш защо тялото ти иска да е дебело, можеш да тесаш причината.

# 58
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Да ви споделя един малък трик за мързеланковци като мен.  Sunglasses Mr. Green
ТЕС за 15 минути на ден! Нагласям си таймер за 15 минути и се захващам. Получава се доста добре в дните, когато нямам желание да тесам.
Преди месеци започнах да прилагам една система за да успявам да поддържам дома си в ред и чист, нарича се FlyLady (Мая мисля, че я знае  Mr. Green). Там има такава "техника" - да разбиеш работата на "хапки" от по 15 минути. Когато започнах да я прилагам останах удивена колко неща могат да се свършат само за 15 минути. Реших да го приложа и в ТЕС.  Sunglasses

P>S> Може би е добра идея да престана да се наричам мързелана.  Grinning

Последна редакция: сб, 12 ное 2011, 14:57 от Нощни очи

# 59
  • Мнения: 705
Нощни, на мен флай лейдито не ми допадна още с първата страница. Не съм я дочела даже. Но се радвам, че ти се справяш добре със системата й Simple Smile

Благодаря, Котьо  Hug

Общи условия

Активация на акаунт