Отговори
# 15
  • Мнения: 171
Айде и аз  в новата тема wavey
bouquet  за Теди

# 16
  • Мнения: 4
Да се запиша и аз,
момичета имам един въпрос - току що ми извадиха мъдрец /бях с ужасни болки/ притеснявам се може ли да стане нещо на бебка?

# 17
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Да се запиша и аз,
момичета имам един въпрос - току що ми извадиха мъдрец /бях с ужасни болки/ притеснявам се може ли да стане нещо на бебка?

Зъболекарят ти не ти ли обясни?

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 561
Да се запиша и аз,
момичета имам един въпрос - току що ми извадиха мъдрец /бях с ужасни болки/ притеснявам се може ли да стане нещо на бебка?

На мен ми вадиха мъдрец в 5-я месеца. Беше с упойка и след това пих една седмица антибиотик. Зъболекарят каза, че е абсолютно безвредно на детето.
Незнам обаче, как стои въпроса в по-късните месеци- гинеколога и зъболекаря могат да ти отговорят  Peace

# 19
  • Мнения: 18

Проблемът не е в това обаче. Проблемът, който се обсъжда последните няколко страници е какъв е смисълът от увеличаване на периода за изчисляване от 18 на 24 месеца, при положение, че номерът с изкуственото вдигане на осигуровките след установяване на бременността се разреши с върпосните 18 месеца.

 newsm10  Както и да го мисля и да го смятам,тази промяна няма да ограничи този,който трябва (не искам да изгрубявам на етническа основа) от обезщетение,тотално безсмислена ми се струва. Така или иначе,който реши да злоупотреби пак има вариант да го направи...Най-малкото е че повечето хора си планират децата и могат да започнат да се осигуряват на макс ,когато си решат...И да не е планирано,винаги може да си направиш сметка дали да си вдигнеш осигуровките или не,т.е. дали ти изнася.С 18-тте месеца определено си решиха проблема,сега с 24-те единственото ,което постигат е да ощетят майките,които искат да имат второ дете с малка разлика от първото...Т.е. жените ,които наистина допринасят за положителния прираст в страната.А бе..пази Боже да разчиташ изцяло на тези помощи,щото както и да го мислиш-все си прее*ан!

# 20
  • Мнения: 444
Благодаря за темичката   bouquet
Явно няма да избистрим тук въпроса с майчинството, винаги ще има много гледни точки. Честно казано ми е много болна тема и за манго и банго и как моите осигуровки отиват "където трябва". Да не говорим колко безумно нагли са да си признават, че не им се работи за 25лв и по-добре да раждат деца и да им дават пари от съвета. не вярвам и да засилят контрола за посещаването на училища- просто им е изгодно на директорите да се води по-голяма бройка от реалната. Ама и това е много дълга тема и според мен няма да се намери решение на проблема.
Аз сготвих за довечера гозбата и се мятам да му дремна час и малко, че после ще правя едни мъфини на малката- гледам повечко внимание да и обръщам, докато мога Simple Smile

# 21
  • Мнения: 233
Galaktic мерси за новата тема  bouquet
gadamer и за всички, за които би било интересно, включвам се в новата тема с един не кратък разказ за раждането, разказвала съм и по-рано, ако досадя на някои може да пропусне поста Simple Smile..слагам и 2 снимки(на тази с ваната съм корегирала водата, иначе си прозираше Simple Smile), по-късно ще ги махна да не заемат място..Наистина беше прекрасно, единствено съжалявам, че всичко случило ми се не е обичайна и безплатна практика в Бг, както сподели по рано Venilove, че така се ражда в нормалните Европейски страни в държавна болница...
Та..всичко се случва в отделна зала, влизаш във ваната чак на 6-7 см. разкритие, до тогава, предимството е, че можеш да си се разхождаш, имаш легло, тоалетна наблизо, мъжа ми беше с мен та си говорехме..Почти през цялото време бяхме сами, докторката идваше от време на време да види до къде е стигнало положението, засичахме си контракциите, на 2 пъти ме преглежда за разкритие, без да се качвам на магаре..Като стана необходимите 7 см. разкритие влязох във ваната, гола, предполагам може и да си с горнище бански или някакво друго горнище, можеш да си вземеш халат и дори да си излизаш, аз не съм излизала киснах си там..водата я нагласят според колко топла искаш да е и във ваната си правиш каквото искаш, въртиш се както искаш, по едно време дори заспивах м/у контракциите ..Докторката продължаваше да идва за малко и да си отива, мереше тонове с едно портативно апаратче, като ме караше да си подавам корема над водата, дори позволи и на милото да участва в таз процедура Simple Smile ), като зачестиха съвсем контракциите ме провери с едни дълги ръкавици за разкритие както съм си във ваната ( тя е анатомична има място за сядане, място където да си подпираш краката и място около метър на метър да си се движиш нещо там Simple Smile ), каза като започна да усещам напъни да заема каквато поза ми е удобна и да напъвам колкото мога..отиде и доведе 2 акушерки, първите други хора които дойдоха при нас, надянаха едни дълги до раменете ръкавици, казаха ми каква поза да заема седнала на "столчето" как да си сложа краката, милото ме беше прегърнал отзад, т.е.  зад гърба ми и ми говореше на ухо, не го виждах, ако не се завъртя и той не гледаше директно отдолу, предполагам, ако двамата имат желание може и да гледа..Казваха ми да напъвам по колкото ми е възможно по-дълго време в една контракция , на втората бебето се роди..Лекарката ме надъхваше окуражително с разни от сорта на "Давай, още малко, а така, браво.." което за мен бе хубаво..Бебето излиза във водата, но е в ръцете на акушерката, т.е. не си плува във водата като се роди, вадят го над водата, дават ти го да го гушнеш, после режат пъпната връв или ако таткото иска той го прави и го занасят да го мият, мерят и там разни други екстри каквито му се полагат, таткото отиде с него..
Кръв няма, имаше единствено нещо като 2 не по-големи от 0,5 см. съсиреци подобни на тези от цикъл които имаме понякога, за цялото време в което бях във ваната, водата остана чиста..епизотомия нямаше (не знам как се случва ако се наложи), няма упойки, една от идеите на раждането във вода е освен да се минимизира болката също и да няма епизиотомии..Някъде в момента в който си бях гушнала бебето започват да източват ваната..Бебето беше с т.нар. ципесто прикрепена пъпна връв към плацентата, та се наложи да вадят плацента, а не да я родя, което вече се случи на магарето под упойка, заспала..имах само 1 вътрешен шев...като се събудих, ми помогнаха да стана от магарето и да си облека нощницата, легнах си на леглото и бебето и таткото дойдоха ..стояхме в родилната зала около час, после ни преместиха в стая, таткото си тръгна чак тогава..Ако има други въпроси, ще ми бъде приятно да споделя..Извинете ме за дългия пост Embarassed..ще се редактирам ако трябва..

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 13:13 от Zò

# 22
  • Мнения: 34
Ех Зо страхотен разказ  Hug
много хубаво звучи всичко ! Чак мене ми се преражда във вода, ама ще съм секцио няма как . При такъв хубав разказ на мене поне вече ми дойде ентусиазма да идва момента  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 18
  Страхотен разказ! Чак и на мен ми се прииска да родя във вода  Laughing За поста не се пртиеснявай,защото мисля,че няма значение колко са дълги постовете за изписването на темата,а колко броя са.  newsm78 Т.е. 1 страница си побира определения брой постове,независимо колко са дълги...Остави си снимчиците - страхотни са и зареждат положително всички!

# 24
  • Мнения: 65
Здравейте на всички...честита нова тема.
Zo прекрасен разказ и страхотни снимки.
Хубав и усмихнат ден на всички

# 25
  • Мнения: 175
ей и на мен ми се доражда във вода!Ама звучи тооолкова хубаво!Все едно на почивка сте били не в болница! Hug
Сега се сетих за един въпрос без който не минава и ден...все ме питат "а не те ли е страх от раждането?нали много боли?" и аз  Shocked как се справяте с тези нахални,слабоумни женски?

# 26
  • Мнения: 103
Вагабонд, радвам се, че всичко е наред! АЗ също бих отишла веднага да ме видят! Wink
Зо, страхотен разказ! АЗ също бих искала раждане във вода, но във Плевен няма.
За майчинството, дори да приемат тези промени в закона, то за нас ще се прилагат по-благоприятните разпоредби! Затова ще тпябва всяка майка да си изчислява кога да забременее, колко болнични и отпуски да ползва, все едно е счетоводител.
А по принцип, нашата държава е толкова жалка, т.е. управляващите, че  дори и спрат майките да я "източват", както явно се смята че е - спестените пари в бюджета ще бъдат откраднати по най-безцеремонен начин.
За мен проблемът е в хората с професия "социално слаб" и едни няколкостотин хиляди малцинствени гласа, които биват използвани от всички управляващи.
Нищо не съм получила даром от държавата ни, а за това майчинство съм и ще я увелича с няколко деца, ако е рекъл Господ, а за нея -това са само едни данъкоплатци.
Отивам да полегна, че се уморих! Wink Wink Wink

# 27
  • Мнения: 133
ей и на мен ми се доражда във вода!Ама звучи тооолкова хубаво!Все едно на почивка сте били не в болница! Hug
Сега се сетих за един въпрос без който не минава и ден...все ме питат "а не те ли е страх от раждането?нали много боли?" и аз  Shocked как се справяте с тези нахални,слабоумни женски?
Йоанна, единствения начин е да ги игнорираш или да ги "затапиш". Аз бих им предложила да се пробват сами и тогава да говорят.

На мен пък всеки божи ден, познати и не толкова познати ме подпитват " Хайде няма ли да раждаш вече?" Адски ме дразни и направо ми иде да убия някой. И предната бременност беше така и сега пак.

Зо, разказа ти е страхотен. И аз много исках да раждам във вода, но за съжаление май само в София и в Пловдив има вани.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 105
Здравейте и мерси за темата на Галактик мисля тоя път Hug
Йоана, Вагабонд, радвам се че всичко е ок с бебоците Simple Smile


За майчинството, дори да приемат тези промени в закона, то за нас ще се прилагат по-благоприятните разпоредби!

Е, това е относително Simple Smile За мен лично по-благоприятно е, ако се взема 24 месеца назад, защото тогава осигуровките ми са по-големи. Дали ще може да избираме? Mr. Green

# 29
  • София
  • Мнения: 26
Zo, страхотен разказ, така ме зареди, и на мен ми се прииска да раждам във вода, и снимките ти са сууупер  Party Дори ми се прииска вече да раждам, не ме е страх  Crazy след такъв разказ .... ехххх

Ето ви нещо да се посмеете - хем е неудобно, хем много смешно  Mr. Green
http://www.vbox7.com/play:57c08da7&al=2&vid=3824780

Общи условия

Активация на акаунт