Кой, каква беля направил.Да се смеем или да плачем!

  • 9 941
  • 95
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 183
Сега, като се сетя за един случай много се смея, но тогава умях от срам и неудобство  Embarassed
Беше преди две години, роднини ми бяха дали една тиква, да си направя баница или да си я сваря. Уж купувана за Хелоуин, но явно са взели повече и тази само нарисувана донякъде, без да е издълбана. Аз айде днес, айде утре да я правя, но на детето му беше интересно да я гледа и я оставих в хола. По същото това време ни дойде на гости един близък приятел, заигра се с малкия на килима, започна да му прегражда пътя с краката си и да не го пуска да мине от другата страна. Моят син е от кротките и дружелюбни деца, не проявява агресия и винаги отстъпва, но тогава явно се е ядосал и му е дошло в повече. Та, отива той в ъгъла, взима тиквата и докато се усетим, най-неочаквано я стоварва с все сила върху главата на човека  #Crazy Като се пръсна оная ми ти тиква, разлетяха се парчета и семки по цялата стая, онова вътрешното слузестото по лицето на гостенина  Sick ooooh! Ужас! Чудех се какво да правя по напред, да се извинявам ли, да чистя ли, да се карам на детето ли...  Crazy

# 46
  • Варна
  • Мнения: 5 590
Е те това е моята тема. У дома си имам един чевръст момък спрямо който Емил от Льонеберя е кротко и послушно дете.
Две случки само от днес:
- Взел празна кутия от крем голяма разфасовка, сложил вътре няколко лъжици брашно и допълнил с вода. Разбъркал, затворил и я занесал на сестра си без да я предупреди какво има вътре. Тя уж си пише домашните, ама не отказва да участва в поредната игра и се хванала да я отваря. Резултата целите и дрехи поляни с вода и учебника, в който е решавала задачи също.
- Тръгна мъжа ми да ги води на айкидо и преди минути се прибира с новината, че младежът е успял да си метне ръкавиците на козирката на училището. Това на над 2,5м височина. Отидоха сега да правят опити да ги свалят.
Това омазани с червило, с маркери, с пастели, с моливи, със съдържанието на носа и въобще с каквото намери стени вече направо е спряло да ми прави впечатление.

# 47
  • Мнения: 76
Savina -  Laughing Laughing Laughing

От днес: - тя на гърнето и мъти, аз в другата стая. Чувам я, че е станала и се шуми. Отивам при нея и я заварвам с свалени гащи до кухненската хартия. Тръгнах да и мия дупето, а ти си стиска ръцете и не ми ги показва. Отвори ги накрая и какво да гледам! Кафяви и смърдящи!  Sick Sick Sick А, тя ходила да си вземе хартия и да се обърше, но какво е бърсала и аз не знам. Накрая видях хвърлени в мивката на кухнята няколко кални салфетки и тогава ми просветна какви ги е вършила.

На една позната синчеца  пуснал новия и телефон в тоалетната и след като майка му го видяла какви ги върши, той и демонстрирал- пуснал водата и и казал " не потъвааа,не потъвааа, не потъвааа".  Laughing Laughing

# 48
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Като казахте телефон, това са вещите които ако не покрия има последствия. Това набиране на номера го правят и насън с телефона ми стига да го набарат, от предишния телефон на баща им пък пускаха sms-и. А за домашния въведох правилото който набира някой после избира и моя номер да се запамети като последен, че една вечер изкараха на баба ми акъла като я набрали и оставили апарата после отворен  ooooh!

# 49
  • София
  • Мнения: 10 471
Две са й щуротиите, които още ми докарват леки сърдечни атаки.
Първата - дъщеря ми е на около две години. Живеем в къща с двро, вече до бая оживена улица, по която местните пишлемета си “дупят“ до дупка колите. Имаме гости, седим си кротко и спокойно докато тяхното момченце не дойде да каже “А тя, ОНАЯ, излезе през оградата“. Сърцето ми падна директно в гащите. Тичаме на улицата - никой и нищо. Викаме - мълчание. Нашата убавица се измъкнала през прътите на портата, за под минута успяла да извърви близо двеста метра, завила зад ъгъла и мълчи и не се обажда, върви здраво. Дори не успях да я нашамаря (както винаги съм си представяла, че ще направя при подобна беля  Whistling) като я стигнах. Само я стиснах и я отнесох на ръце. Дори при спринта успях да дръпна пред съпруга ми  Flutter, което е единствен и неповторим случай. Добре, че нямаше точно в този момент коли по улицата.
Вторият случай - отворила си вратата на гардероба, решила да се катери по рафтчетата, за да си стигне някаква дреха. Полетяла назад, хваналасе във въздуха за отворената врата, която се откъртва с все пантите  и се строполява между масата и леглото. Аз чух страшен трясък, секунда мълчание и писък. Намерих я затисната от вратата, която, слава богу, се беше подпряла в леглото от едната страна та малката беше останала в триъгълника, образуван от пода, вратата и леглото. Размина се без драскотина, без синина или натъртено, аз - с повече бели коси  Rolling Eyes. Ламината - с дупки!
Иначе драскано по стените, грим по цялото тяло, включително и между пръстите на краката - бели кахъри.
Племенницата ми като бебе беше успяла да си свали пелените (тогава памперсите бяха безбожно скъпи) и беше декорирала цялото си легло, чаршафи, собствена персона и стена с приятно кафеникаво. Аз лично после помагах при смяна на тапетите на мястото на арт инсталацията. Майка й още си спомня с умиление как се мие ако, размазано в косата. А тя беше бебе с много и дълга коса.  Heart Eyes

# 50
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 917
Синът ме е само на 1 година и 5 месеца, но се очертава като беладжия ( взел е всички тези прекрасни качества от мама и тати).
1. Така изключи ЮПС-а на компютъра на баща си, че успя чак да повреди и БИОС-а. Това на ЮПС, които уж не може да се изключи по този начин. Баща му беше пред нервен срив, говорим все пак за компютър за над $3000. Успя с малките ръчички така да бръкне в кутията на същия този компютър, че изкривил водното захранване.
2. Гледам странно се върти около единия суб буфер. На лицето му една такава дяволита усмивка - е успял да набута в суббуфера порядъчко количество части от строителя.
3. Използва едната тонклона за трамплин ( не я виждам много да издържи)
4. За 2 минути на двора успя да открие мравуняка на огнените мравки и да го разръчка с пръчка - беше нахапан целия и се наложи да мажем рани ( огнените мравки са отровни и където ухапят стават гнойни раничка)- добре, че е крем "Бочко"
5.Докато се обърна беше минал 10 метра и успял да отвори всички кранове на газта на барбекюто
6. Поръчах авточасти за един приятел, дойдоха, тъкмо да ги пращам към БГ - е няма ги и няма ги. Нашия си ги скрил в един от багажниците на колата. Хубаво, че изкара от там и запалката за камината , та да погледна. А прерових цялата къща преди това
7. Оставен за минута на пода в коридора ( след като ми се тръшкаше) успя да мине 7 стъпала. А нямаше още година и не можеше да ходи

8. Биберона небрежно скрит в една ваза по- висока от него самия( на приятели детето така беше пуснало едно яйце, та като се размирисало това яйце, бяха разбивали стената, т.к. мислили, че е от мръсния канал от горния етаж).

# 51
  • Мнения: 1 432
Единствената ''беля'' , която се сещам и ми се  Sick е , че детето ми беше сложило тайно кренвирш в кафето.  Crazy Беше ужасно  ooooh!

# 52
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Лятото баща ми ни беше дошъл на гости и ние с мъжа ми веднага се възползвахме да се измъкнем от къщи без деца. Прибираме се вечерта и баща ми доволен ми съобщава, че са били много кротки и послушни, даже си играли в другата стая самички. Влизаме в банята да мием зъби преди лягане и Божана гордо ми казва "Виж мамо колко е чисто! Ние с Боби измихме тоалетната... с четките за зъби"  Crazy На другия ден по спешност купувахме 4 нови четки.
Разкъсаните тапети и надрасканите стени въобще не ги броя за пакост... Прежалила съм обзавеждането- ще се ремонтираме като пораснат.

# 53
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Беля от последния час. Нали уж са още болни и малко им отпуснах края, слагам ги да спят когато поискат и същото важи и за ставането. Та легнаха и заспаха в 11.30 и в 13.30 бяха кукурях. Готови за нови приключения и те не закъсняха  Mr. Green Докато спаха мих банята и събрах всички тубички в едно леченче и съм го оставила пред банята, ама не наредих всичко като свърших с идеята да се отцеди и поизсъхне и тогава ще редя пък и децата спяха и няма кой да пипа. Да ама съм ги забравила там, но момичетата ги забелязали. Седя си аз блажено пред компютъра, но ми направи впечатление тишината а това винаги е затишие пред буря. Викам децата не се обаждат станах аз и ги намерих пред онова легенче Михаела яде пастата им за зъби направо от тубичката (добре че е без флуор) а Валя си маже косата с детския шампоан  doh До други туби не бяха стигнали още, макар че Михаела посягаше към балсама ми. Грабнах всичко и за секунди го наредих, измих устата на Миша а Вали се оказа за отрицателно време под душа, порева си от минаващата пред лицето и вода (пяната ле люти) но този път беше доста. Голяма част от шампоана и беше върху глава и стоеше като гел с наченки на пяна. А Миша рева пред вратата че нея не я огря този извънреден душ, като по изключение беше чиста  Joy

# 54
  • Мнения: 468
Ето ме и мен в тази тема.
Чудим се този уикенд защо и как изведнъж едната тоалетна явно се е запушила. (Добре, че са ни 2.)
След 2 дни чудене случайно забелязах, че сапунерката за тоал. чиния и сапунчето вече не висят на ръба й. Явно малкият разбойник (1г.7м.) ги е пратил да плуват.

Стиснете по едни палци да се размине големият ремонт с тръбите, за който някой преди мен писа  Rolling Eyes Praynig

...и затваряйте капака на тоал. чинии...  Laughing

# 55
  • Мнения: 958
desitoo това с мазането на косата ме разсмя Simple Smile
Малкото преди няколко дена успя да залепи дъвка на своята коса и на сестра си. Сега и двете имат по една лепната дъвка на бретоните, защото не мога да я изчистя, не искам да стрижа косата, а все не се сещам да пусна тема, как се чисти дъвка от коса.
голямата пък беше ядосала много дядо си. Той мрази да вижда детето с лак за нокти, а тя много драпа да и слагам, особено ако ме види докато се лакирам. Та един ден, дядо и приспал малкото и легнал да спи, каката както се гушкала до него, как и е скимнало, извадила един от лаковете ми и намазала няколко пръста на дядо си. как е отървала боя не знам, ама толкова беше бесен като се прибрах, че само дето не наби мене  hahaha
Накрая получих заплаха, че докато не заключа всички лакове, няма да идват да ми гледат децата  Mr. Green

# 56
  • София
  • Мнения: 54
Сутринта се опитам аз да пъхам зарядното на телефона в USB-порта на лаптопа. В същия момент гледам как отстрани почна да излиза син пластилин  ooooh! Питам малката кой го сложи там и тя горда заявява: "Ана Мария" Simple Smile Половин час се мъчих да го изчистя с една фиба, пак остана малко, но поне порта работи и успях да си зареждам телефона Laughing

# 57
  • София
  • Мнения: 721
Косата ми се изправи, докато четях Crazy
Моето дете е много буйно, дай му да тича и да вилнее, но това което прочетох в темата, ме убеди, че е направо кротък. Респект на всички писали мами и здрави нерви Peace

# 58
  • Мнения: 4 668
Прясно безобразие от вчера:
Савина , твоята история ми обра точките  Crazy Но те съжалих повече , не ми стана смешно  Simple Smile

И като ви чета осъзнавам колко добро дете имам всъщност ...

# 59
  • Мнения: 803
Отивам в тоалетната точно за минута и половина, като съм затворила всички врати към стаите, а на малката съм дала играчки да се забавлява в коридора. Излизам след малко, бре, детето го няма. Чувам някакви трясъци откъм кухнята, и тогава разбрах, че вече може да си отваря вратите сама. отворила вратата на кухнята, извадила от шкафа всички тенджери, тигани, набарала и бутилката с олиото и "готви"....
Друг редовен номер е да си къта запаси от храна на най-невероятни места. Вече не иска аз да я храня, и редовно заминава нанякъде с парче ябълка, хляб или кашкавал. Съответно след време аз ги намирам в ботушите си, под възглавницата й, в пералнята, в коша за пране, и т.н.

Мазането с крем и рисуването с пастели по маси, дивани и други повърхности е редовно.  Tired
Слава Богу, още нищо не си е пъхала в носа. Обикновено като намери някое малко боклуче на пода, идва и ми го носи, за да ми го покаже.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт