Кой, каква беля направил.Да се смеем или да плачем!

  • 9 945
  • 95
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 470
   До магазин в "МОЛ-а" сме.Купуваме на баткото блуза-мерене,мрънкане....,мотане,накрая таткото отива на касата,а аз виждам ,че малката я няма-НИКЪДЕ в магазина.Търсене,паника....,продавачите и те се включиха...А,тя се мушнала на витрината между два манекена,хванала ги за ръка и стои като"вкаменена"-не можеш въобще да я различиш от куклите,ако минаваш отвън.........

# 61
  • Мнения: 304
хахаха е тая тема е супер.Пакостливците са ви страхотни мами! Laughing .
Моята е на 1 г. и 8 м ,но се е голяма беладжийка отсега...Няма да задълбавам в дребни пакости като катерене по секцията,пъхане на дребни предмети в колонката на компютъра,изсипване на мляко и вода навсякъде и т.н и т.н.Една пакост обаче винаги ще я помня-поне докато не извърши по голяма  Grinning Оставила съм я на гърнето да пишка и отивам да взема кърпичките от другата стая,връщам се и понечвам да я вдигна тя ми вика 4седни".Което значи,че иска още да седи.Оставих я и точно за 2 мин отидох и аз до банята -връщам сепринцеса Йоана изсипала гърнето,намерила един химикал незнам откъде уж такива неща ги прибираме и се издраскала където свари. Joy .Хем и се ядосах,хем пък ми стана смешно.
Вчера пък(кухнятани е на първия етаж ,но решихме с баща и горе да ядем)Слизаме с нея да вземем хляба и супата,обаче с нея няма как по стълбите да нося всичко и нея да и държа ръката.Оставям я за точно една минутка и тичам да занеса нещата горе-връщам се,тя отворила на дядо си чекмеджето,намерила на батко си пластелина и си хапва  Joy .
В сравнение с други деца си изглежда кратичка,ама си е от кротките бясове

# 62
  • Мнения: 741
Малката беше на три, на отглеждане за седмица при майка ми - майка ми отишла до тоалетната, щерката през това време придърпала стол, изкатерила се на плота и сипала една чаша вода в тостера.
Около година по-късно я изловихме да топи бисквитка в тоалетната. Не знам дали щеше да я опита по-късно, не я оставихме да продължи. Предвидливо беше запретнала ръкави, да не се изцапа случайно.

# 63
  • Мнения: 3 435
Леллеее Laughing Laughing Laughing Няма никогаЖ вече да се оплаквам от момиченцето ми. Поне до сега,когато е на 4год,не се сетих за нищо, а се мъчих Crazy

# 64
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Оуу,тая тема е точно за моя тазманийски дявол Laughing При нас дребните бели се вършат системно-постоянно се разлива нещо,къса се,драска се,чупи се.Ако изчезне нещо първо търся в колоните на една стара уредба(хубаво,че ми е малка китката).Да мина все пак на по-запомнящите се..
Коридора-целия е изрисуван,а в ъгъла зад входната врата се мъдри "слънце" от боза Crazy.В хола освен ръички от лютеница,драскотини от химикал,имаше и едно огромно.,люснато с голям ентусиазъм петно от мляко.В спалнята на едната стена липса почти половината от един тапет.липсва още от деня на поставянето му Tired На останалите стени само са отчекнати тук-таме ръбовете.
Една лятна сутрин,тогава още ранобуден ми докопал телефона.И щракал ли щракал,да вземе в 7 сутринта да изпрати на сумати народ смс с текст '''Честито Рождество Христово" Joy Бях си го направила шаблон по Коледа още,та него нацелил

# 65
  • Мнения: 803
Ще ви споделя колко "нежно" събуди баща си преди няколко дни.  Laughing
И тримата спим в една стая, като тя си креватче с решетки. И всяка сутрин като се събуди се хваща за решетките и започва да блъска в стената (креватчете е с люшкащ се механизъм, който още ползваме при приспиване, та затова не сме го заключили). И се чува едно "дууум, дуууум, дуууум" към 7.30 всяка сутрин. Наред с това са виковете "Мамооууууу, ставаааа, Да(р)ии мляко".

По принцип мъжът ми се занимава с нея рано сутрин, докато аз додремвам още малко. Въпросната сутрин, за която ще разкажа всичко започва по обичайния, гореописан начин. Мъжът ми станал, сменил памперс, направил мляко, дал й шишето и пак легнал, както казва той "Само си притворих леко очите". А Дара вършее из стаята, докато надига шишето. По едно време явно й писнало, вижда ни, че дремем и грабнала чехъла на баща си и праснала мъжа ми по главата. Той естествено, не се събуди, ами направо подскочи. А нашта му се хили доволно насреща, пък и на всичкото отгоре му вика "Ади бе татеее, ставааай".  Laughing

# 66
  • Германия
  • Мнения: 327
Имам 2 момчета,големият е на 3г,малкият е на 2г.Най-любимата им игра е строеж-изсипват пръстта от цветята на килима в хола или в кухнята и разнасят навсякъде с багерите и камиончетата.Не ме питайте как се чисти след тях.Аз се ядосвам,а те се смеят,че и се сърдят понякога,когато не искам да играя с тях.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 613
Моята госпожица откакто е проходила е цар на белите, напоследък навсякъде драска, хвърля и все пипа по шкафчетата и там, където сме забранили да пипа, бърка в хладилника и след това забравя да затвори вратата, но това, което няма да забравя, е от миналата година- беше ми намерила два гланца за устни и се беше намазала с "кема на мама", както му казваше тогава, навсякъде- по лицето, по бузките, по дрешките, чак в косата имаше ooooh!, а това е мазно вещество, няма отмиване и пране, не зная колко пъти я мих, докато махна всичко Whistling.

# 68
  • Мнения: 2 470
   Зареждам се толкова "+",като Ви чета...Децата са ни най-голямото щастие!...Смея се на глас, на различните истории,въпреки,че от подобни съм плакала от отчаяние - щуротийте на моите хлапета...Смях,през сълзи!  Grinning   Да са ни живи и здрави,малчовците!

# 69
  • София
  • Мнения: 146
ОООО  не, направо паднах от смях с тези изобретателни малки диванета.
Има една беля при моите, която ще е я помня винаги.
    Говоря аз с баща им по телефона, в кухнята съм те в детската стая. Той на 5, малко преди да навърши 6, тя на 2. Приключвам разговора и чувам зад гърба ми големия да казва: "Представям Ви мистър Раяяяя!" В секундата в която се обръщам, да видя въпросният мистър Рая си помислям че сигурно й е облякъл нещо от неговите дрехи, но обръщайки се очите ми изкачат като на анимационните герои - хванал нашия ножицата и подстригал бретона на сестра си. Но ако си спомняте Кашпировски - е неговия е доста дълъг в сравнение на малката. Изтръпнах цялата, последва дълго обяснение какво е можело да се случи и сериозна заплаха какво ще се случи ако се повтори пак. Те двамата обаче били културни постлали си вестник за да не правят боклук, а малката стояла мирно докато брат й я е фризирал.
    Друг случай - големия е на 2,5 годинки. Много обичаше да гледа Франклин. Та пуснала съм аз въпросната костенурка и мия съдове. Приключвайки с миенето, забърсвам си мивката й си мисля /никога не си го помисляйте/ "Брей че добро дете, как си гледа детско, а аз си измих всичко". Отивам при него в хола и какво заварвам: киселото мляко, което поиска да пие от кофичката с две дупки, размазано по цялото му лице, дрехи и фотьойл, отворено изцяло и нашия бъркал и мазал, бъркал и мазал..., преди да го почистя го снимах, щото гледката беше уникална.
Надрасканите стени не ги броя..със сигурност не се  изчерпваме само с това, ще добавям още...

# 70
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Амелия, сълзи ми потекоха от смях, сина ти е уникален с тази подстрижка  Joy
Имам подобна история от дете, сестра ми която е 5 години по-малка от мен и хич не си падаше по спането до късно и това само тя да е будна е главното действащо лице. Да е била на 4-5 не ходеше на градина, майка ми си я гледаше вкъщи. Сутрин събота и неделя аз исках да спя поне до 8 (през седмицата ставах много рано), но това много рядко ме огряваше още в 6 тя е будна и почваше да буди наред. Та една сутрин понеже не съм се събудила от виковете и решила да ме подстриже и с това да ме събуди  ooooh! Дълго време ходих с много къса и неравна коса, на дупки ме беше фризирала и цялата ми възглавница в коси. И това ми беше наказанието понеже и бяхме забранили (аз и родителите ми) да ни гъделичка, отваря очите и удря с възглавници за "Добро утро"  Joy

# 71
  • София
  • Мнения: 5 658
Ох, ще се побъркам от смях!  Joy Допринасям и аз с известно количество изпълнения:

1. Синът ми (на възраст около 2) беше свикнал да заспива сам в стаята и аз седя тихо в другата стая и го чакам да подаде сигнал, че е буден. Чакам, чакам... и чакам... съмнително много спи това дете днес... надниквам тихичко през открехната врата и го виждам, че е буден, седи в кошарката и си играе с... пластелин? Не съм му давала пластелин??!?!?! Влизам с полет и намирам в кошарата до него свален памперс, явно употребен порядъчно, а малкият скулптор бърка и маже всичко с "пластелина"  Sick

2. Пак същият младеж, пак в тази възраст, пак оставен да спи до доказване на противното. Надниквам да видя дали е буден вече, обаче кошарка не виждам в полезрението си  Shocked Влитам и установявам, че е успял да се дотрътка с все кошарата до чекмеджетата с бельо (моето и на баща му) и пробва на воля слипове, боксерки, бикини - беше се нанизал целия с гащи в най-невероятни позиции.

3. Сестра му (която се оказа не само достоен заместник, но и го бие по всички параграфи) веднъж беше успяла да фугира нежно и старателно с пластелин (онзи стария, мазния и лепкавия) всички дупчици и цепчици по уредбата, входове за кабели, отворчета около копчетата. Почти починах на място.

4. Пак тя. Вървя след нея, говорейки по телефона, тя обаче усеща предимството си, че има две ръце, а аз само една и скоростта ми е забавена по време на телефонния разговор и решава да свърши максимум бели за единица време. Докато се усетя, беше обърнала една купа пуканки на пода, след това изля една чаша сок в чекмеджето с чорапите и за финал метна чашата в една кана с вода на масата, където чашата се заклещи и не помръдна повече.

Отивам да чета отначало и да се подсещам за още. Имам чувството, че сама мога да напълня поне половин тема  bowuu

# 72
  • София
  • Мнения: 39 932
Ох, подстригването... Simple Smile

Щерка ми беше с руса, дълга и къдрава коса.
Една сутрин решила да не буди майка си и да си играе сама.
Ставам, сънена, правя си кафе. Щерката обикаля около мен. Гледам я, има нещо странно в нея. Седи гордо срещу мен с къдрички само от едната страна. Старателно с бебешката ножичка си беше почти обръснала косата покрай едното ухо, + бритона.
грабнах я и слезнахме във фризьорския салон да я оформят. След това дълго време ходи с момчешка прическа и все ревеше "кога ще ми порасне косата", "ти нали ми каза, че бързо ще порасне?".

Мисля, че тогава беше тъкмо ден преди да започне 2ра група в детската градина. Загуби си къдричките. Ако я подстрижа късо може и да се начупи, но тя не дава Simple Smile

# 73
  • Мнения: 734
Хаха, направо ме попиляхте с тази тема!  rotfImao

Ето и малко наши бисери.

- Синчето на година и малко - вече пипа и бърника навсякъде, мистериозно дистанционното за телевизора изчезва. Аз впрегнах цялото си въображение, търсих къде ли не!  Надничах във всякакви дупки, цепнатини, шкафове, рових в дрехи, гардероби, кошове за пране, кошове за боклук - НИЩО! 2 дена си седяхме без телевизор (подчертавам, че липсваше дистанционното за кабелната, защото в противен случай бихме могли да ползваме самите копчета на телевизора, но не би...). Намерих го накрая в кофата с мръсните памперси, нашият го пъхнал там, а то се изправило и застанало с копчетата към стените, слива се с черната торбичка и иди, че го виж...Кой знае коко играчки сме изхвърлили преди да хванем, че обича да хвърля разни неща...

- От около година в продължение на няколко месеца полагаше неимоверни усилия да се омаже, където може и до където стига, след като свърши голямата работа в гърнето. Толкова пъти съм го къпала целия кафяв  Sick - по лицето, по устата...бърка с две ръчички, стиска и после маже...Струваше ми се, че никога няма да свърши този период.  hahaha

Последна редакция: пт, 11 ное 2011, 14:58 от no_name

# 74
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Моя дзвер си складираше играчки и коричко от хляб в компютъра Sunglasses Има отпред 3 пластмасови ленти,беше ги разбил.Една от тях не се намери.И то през дупката хвърляло вътре ли хвърляло...един ден баща му го занесъл на преинсталация и ... Shocked
Случка от миналия месец...
Прибирам прането в спалнята.Малкия и баща му са в хола.Хола е обезопасен от всякъде-просто и само да го оставиш няма каква беля да направи.Та вися си аз,и по едно време чувам едно ''Иванеееее''.Бре,че какво толкова е направило това дете...А той маймуняка да вземе една от пръчките от активната гимнастика и да ми свали едната китка от най-горния рафт на секцията ooooh! Всичко беше в пръст,големия се вайка отстрани а малкия стъпка пясъка Laughing
Имам чувството понякога,че ако го затворя в празна стая,от зор ще свали мазилката  Joy

Общи условия

Активация на акаунт