Отговори
# 705
  • Мнения: 117
Здравейте момичета!

Първо искам от сърце да ви благодаря за подкрепата! Много ми помогнахте! А и в днешно време е трудно да срещнеш толкова мили и отзивчиви хора. Много ви благодаря! Hug

Днес ми излезе резултата от биопсията. Оказа се леко изменение дължащо се на остро възпаление. Изписаха ми антибиотици и вагинални таблетки. След 10 дни, отново на цитонамазка. Дано всичко е наред, че сме в подготовка за бебче.

Желая на всички много, много здраве и само хубави резултати!!! Hug Hug Hug

Много се радвам за добрите резултати. Hug Ето това е доказателството, че всяко една промяна може да се дължи на банално възпаление, а не да си мислим винаги най-лошото. Браво, много се радвам! Peace

# 706
  • Мнения: 227
Писах в темата за Раничка на шийката на матката, но ще пиша и тук.При профилактичен годишен преглед ми откриха раничка.Пусната ми е цитонамазка и чакам резултата.Докторът спомена, че щяло да се наложи лечение под формата на неколкократно намазване.Не спомена обаче за евентуална колпоскопия.Аз ще си направя такава, но въпросът ми е дали да я правя в същата клиника или да търся онкогинеколог, който да я направи?

# 707
  • Мнения: 144
Момичета какво мога да очаквам от биопсията? Навсякъде чета че левкоплакията е предраково заболяване в същото време не намирам достатъчно информация от жени с такава диагноза  Rolling Eyes Всички проблеми се струпаха изведнъж и не знам за кое да мисля. Хем раничка хем левкоплакия хем запушена жлеза  Rolling Eyes От друга страна се чувствам така сякаш не става въпрос за мен  Confused Забравих да питам доктора някои важни неща. След биопсия има ли кървене и болка? Каза че ще ме държи един ден в болницата. А след това? Почивка ли трябва или мога да се върна на работа?
Благодаря ви много за цялата синтезирана информация и за подкрепата!  Страхотни сте  bouquet

# 708
  • Мнения: 117
Момичета какво мога да очаквам от биопсията? Навсякъде чета че левкоплакията е предраково заболяване в същото време не намирам достатъчно информация от жени с такава диагноза  Rolling Eyes Всички проблеми се струпаха изведнъж и не знам за кое да мисля. Хем раничка хем левкоплакия хем запушена жлеза  Rolling Eyes От друга страна се чувствам така сякаш не става въпрос за мен  Confused Забравих да питам доктора някои важни неща. След биопсия има ли кървене и болка? Каза че ще ме държи един ден в болницата. А след това? Почивка ли трябва или мога да се върна на работа?
Благодаря ви много за цялата синтезирана информация и за подкрепата!  Страхотни сте  bouquet

Спокойно за биопсията мога да ти обясня тъй като я преминах в петък. Ако разбира се говорим за прицелна биопсия от определено място, а не за абразио. Аз усетих едно боцване и после само чух щракване и това беше. На мен ми взеха от две места. И от първото всичко беше ок, но от второ прокървих. Сложиха ми тампонада за едно денонощие, на другия ден ми я махнаха. Продължих да прокървявам леко, като това продължи около 4 дни - като зацапване. Има жени, които въобще не прокървяват и след няколко часа са си на работа. Всичко е много индивидуално. Но процедурата е  елементарна за професионалистите и разбиращите лекари така, че не би трябвало да има проблем. Може да ти изпишат антибиотик ако има нужда.
А относно предраковото - то повечето изменения в клетките се водят така, но това въобще да не те стряска. Всичко е поправимо - все пак се води ПРЕД така, че не се притеснявай! Peace

# 709
  • Мнения: 144
besty тъкмо четях назад темата и прочетох за твоята биопсия. Явно обаче моя доктор има друго предвид. Каза че ще ме приемат в болница ще ми направят изследвания сутринта и биопсията ще се извърши с упойка. Каза че я прави като изчиства всичко. Значи ще е абразио  Rolling Eyes
Всичко ще бъде наред аз съм сигурна  Simple Smile Просто при мен 14-ти февруари и 8-ми март са паметни дати и трябва да напомнят за себе си  Grinning Кураж и положителни емоции на всички  Hug Така ще се справим с неприятните моменти  Peace

# 710
  • Мнения: 1
Писах в темата за Раничка на шийката на матката, но ще пиша и тук.При профилактичен годишен преглед ми откриха раничка.Пусната ми е цитонамазка и чакам резултата.Докторът спомена, че щяло да се наложи лечение под формата на неколкократно намазване.Не спомена обаче за евентуална колпоскопия.Аз ще си направя такава, но въпросът ми е дали да я правя в същата клиника или да търся онкогинеколог, който да я направи?
jaspermmm Зависи дали лекаря разполага с колоскоп, в повечето кабинети има такъв апарат и не е задължително да я прави онкогинеколог. На мен първата ми колоскопия си ми я направи лекарката при която си ходя от години, даже тя ми взе и първата биосия. Чак след като имаше резултат и  находка ме насочи към онкогинеколог.
Успех!
besty тъкмо четях назад темата и прочетох за твоята биопсия. Явно обаче моя доктор има друго предвид. Каза че ще ме приемат в болница ще ми направят изследвания сутринта и биопсията ще се извърши с упойка. Каза че я прави като изчиства всичко. Значи ще е абразио  Rolling Eyes
Всичко ще бъде наред аз съм сигурна  Simple Smile Просто при мен 14-ти февруари и 8-ми март са паметни дати и трябва да напомнят за себе си  Grinning Кураж и положителни емоции на всички  Hug Така ще се справим с неприятните моменти  Peace
Kalinchica Кураж и дано всичко да е наред и да се оправиш!   bouquet  bouquet  bouquet

# 711
  • Мнения: 227
Писах в темата за Раничка на шийката на матката, но ще пиша и тук.При профилактичен годишен преглед ми откриха раничка.Пусната ми е цитонамазка и чакам резултата.Докторът спомена, че щяло да се наложи лечение под формата на неколкократно намазване.Не спомена обаче за евентуална колпоскопия.Аз ще си направя такава, но въпросът ми е дали да я правя в същата клиника или да търся онкогинеколог, който да я направи?
jaspermmm Зависи дали лекаря разполага с колоскоп, в повечето кабинети има такъв апарат и не е задължително да я прави онкогинеколог. На мен първата ми колоскопия си ми я направи лекарката при която си ходя от години, даже тя ми взе и първата биосия. Чак след като имаше резултат и  находка ме насочи към онкогинеколог.
Успех!
besty тъкмо четях назад темата и прочетох за твоята биопсия. Явно обаче моя доктор има друго предвид. Каза че ще ме приемат в болница ще ми направят изследвания сутринта и биопсията ще се извърши с упойка. Каза че я прави като изчиства всичко. Значи ще е абразио  Rolling Eyes
Всичко ще бъде наред аз съм сигурна  Simple Smile Просто при мен 14-ти февруари и 8-ми март са паметни дати и трябва да напомнят за себе си  Grinning Кураж и положителни емоции на всички  Hug Така ще се справим с неприятните моменти  Peace
Kalinchica Кураж и дано всичко да е наред и да се оправиш!   bouquet  bouquet  bouquet
Благодаря Барбаронка Simple Smile

# 712
  • София
  • Мнения: 911
Днес си взех резултата и се разревах от щастие!От 5 години се боря и чак сега излезе PAP I!
Прегръщам Ви и съм с Вас! Hug

# 713
  • София
  • Мнения: 2 521
.....Каза че ще ме приемат в болница ще ми направят изследвания сутринта и биопсията ще се извърши с упойка. Каза че я прави като изчиства всичко. Значи ще е абразио  Rolling Eyes
.......
Как така хем биопсия, хем ще изчиства всичко едновременно? И под упойка!

Левкоплакията къде е, във влагалището ли? Колко е голяма?

Не ти написах в предния ми пост,за да не те плаша, но с мен в болницата лежеше момиче с левкоплакия, симптома и е бил както си го описала - странен сърбеж. Беше за 2-та си операция с много големи изрязвания на влагалището и всичко, което е било засегнато.

Стискам ти палци. И аз съм търсила, няма много инфо за левкоплакия наистина.

# 714
  • Мнения: 144
alpha_beta за рамер изобщо не е споменавал. А и аз не съм питала поради никаквото инфо за левкоплакията. Каза че няма да съм под пълна упойка но изчиства всичко от засегнатите участъци. Във влагалището е да. Доктора каза че трябва биопсия за да се знае с какво точно има работа. Сега нямам сърбеж а леко пощипване и парене. След първата колпоскопия пак имах такова усещане и мисля че е заради разтвора с който мажат. Общо взето повече инфо нямам. Замислям се дали да отида при трети лекар. Но вече и двамата потвърдиха наличието на левкоплакия така че не знам има ли смисъл. Прочетох че биопсия се прави по съвсем различен начин от това което ми каза доктора. Мисля утре да му се обадя и да го питам какво точно имаше предвид като каза "аз процедирам като изчиствам всичко".
Мисля че по разумното е да направим биопсия но след като обстойно доктора ми обясни какво точно ще реже и чисти. Другата докторка ми записа час за сряда да гори раничката но ще пропусна манипулацията. Рисковано ми се струва.
И друго не мога да разбера. Как цитонамазката ми е РАР 2 и в същото време има левкоплакия. Обърках се тотално наистина.
барбаронка благодаря. Давам си кураж и сили заради семейството и близките ми хора. Знам какъв шок ще бъде за тях ако се случи нещо лошо с мен. Но знам че всичко ще се оправи. По един или друг начин Simple Smile 

Последна редакция: пт, 17 фев 2012, 00:15 от Kalinchica

# 715
  • София
  • Мнения: 2 521
alpha_beta за рамер изобщо не е споменавал. А и аз не съм питала поради никаквото инфо за левкоплакията. Каза че няма да съм под пълна упойка но изчиства всичко от засегнатите участъци. Във влагалището е да. Доктора каза че трябва биопсия за да се знае с какво точно има работа. Сега нямам сърбеж а леко пощипване и парене. След първата колпоскопия пак имах такова усещане и мисля че е заради разтвора с който мажат. Общо взето повече инфо нямам. Замислям се дали да отида при трети лекар. Но вече и двамата потвърдиха наличието на левкоплакия така че не знам има ли смисъл. Прочетох че биопсия се прави по съвсем различен начин от това което ми каза доктора. Мисля утре да му се обадя и да го питам какво точно имаше предвид като каза "аз процедирам като изчиствам всичко".
Мисля че по разумното е да направим биопсия но след като обстойно доктора ми обясни какво точно ще реже и чисти. Другата докторка ми записа час за сряда да гори раничката но ще пропусна манипулацията. Рисковано ми се струва.
И друго не мога да разбера. Как цитонамазката ми е РАР 2 и в същото време има левкоплакия. Обърках се тотално наистина.

Цитонамазката ти е върху клетки взети от шийката. Дори и при наличие на раничка там, пак може да си 2-ра група. Това не е странно.
Левкоплакията е във влагалището - за цитонамазката не се вземат клетки от влагалището, левкопл. са я видели с просто око.
За Сарандев в 5-та градска съм чула хубави отзиви, иначе ако държиш на друг доктор, най-добре в онкологията директно.

# 716
  • Мнения: 144
alpha_beta всъщност права си. Моето разбиране по въпроса беше тотално объркано. Просто ще изчакам да влезна в болницата и да разбера всичко за левкоплакията.
Благодаря ти за помощта   bouquet

# 717
  • София
  • Мнения: 2 521
alpha_beta всъщност права си. Моето разбиране по въпроса беше тотално объркано. Просто ще изчакам да влезна в болницата и да разбера всичко за левкоплакията.
Благодаря ти за помощта   bouquet
Ако можеш не се притеснявай, поне се знае, че това не се изражда за кратко време!

# 718
  • Мнения: 117
besty тъкмо четях назад темата и прочетох за твоята биопсия. Явно обаче моя доктор има друго предвид. Каза че ще ме приемат в болница ще ми направят изследвания сутринта и биопсията ще се извърши с упойка. Каза че я прави като изчиства всичко. Значи ще е абразио  Rolling Eyes
Всичко ще бъде наред аз съм сигурна  Simple Smile Просто при мен 14-ти февруари и 8-ми март са паметни дати и трябва да напомнят за себе си  Grinning Кураж и положителни емоции на всички  Hug Така ще се справим с неприятните моменти  Peace

Значи на 100 % при теб става въпрос за абразио. То е с пълна упойка и се остъргва горния слой на влагалището. Не се притеснявай всичко ще е ок. Упойката е за 10 мин. И мен ако ме питаш при положение, че двама доктори са ти казали едно и също въобще не се натоварвай психически да обикаляш при нови лекари. Отиди си при този лекар и виж какъв ще е резултата. УСпех! Peace

# 719
  • Мнения: 21
Здравейте! Попрочетох малко от темата но не открих отговора на моя въпрос /или не съм прочела там където трябва/ но да питам.Ходя всяка година на профилактика и тази година ми откриха  раничка която трябва да се обработи.Предложиха ми по стария метод-електрокоагулация -50лв и с лазер.-180лв За лазера се досещам ,че здравната каса не го поема но за др. метод знаете ли как стоят сега нещата?Горили са ми преди години и всичко беше с направление и не съм плащала допълнително.За съжаление не помня преди колко години.Като ви чета доста момичета са минали по този път и се надявам за съвет.Резултата различен ли е  след електро.. и лазер.

Общи условия

Активация на акаунт