Отговори
# 720
  • Мнения: 117
Здравейте! Попрочетох малко от темата но не открих отговора на моя въпрос /или не съм прочела там където трябва/ но да питам.Ходя всяка година на профилактика и тази година ми откриха  раничка която трябва да се обработи.Предложиха ми по стария метод-електрокоагулация -50лв и с лазер.-180лв За лазера се досещам ,че здравната каса не го поема но за др. метод знаете ли как стоят сега нещата?Горили са ми преди години и всичко беше с направление и не съм плащала допълнително.За съжаление не помня преди колко години.Като ви чета доста момичета са минали по този път и се надявам за съвет.Резултата различен ли е  след електро.. и лазер.

Доколкото знам с лазер е по-добре. От друга страна при положение, че ти се случва за втори път, не е ли редно да се направят допълнителни изследвания на раничката и тогава да се реши как да се процедира. За цените не знам, но почти съм сигурна, че лазера не се покрива по здравна каса.

# 721
  • Мнения: 144
alpha_beta ще ти бъда безкрайно благодарна ако споделиш какво още знаеш за левкоплакията. Инфото в нета и това че докторите мълчат ме побърква. Иначе прочетох че левкоплакията не се лекува. Единствения вариант е с премахване на засегнатите участъци.
besty биопсията и упойката ме притесняват най малко. Страшното е резултата.
Не мога да спра да мисля за гадости. Ще ми се пръсне главата. Как се справяте с чакането? Направо място не мога да си намеря и само чета и препрочитам статиите за болестта  Confused

# 722
  • София
  • Мнения: 2 521
alpha_beta ще ти бъда безкрайно благодарна ако споделиш какво още знаеш за левкоплакията. Инфото в нета и това че докторите мълчат ме побърква. Иначе прочетох че левкоплакията не се лекува. Единствения вариант е с премахване на засегнатите участъци.


Миличка, не съм лекар а съм любознателна и чета много.
За левкоплакията се интересувах преди 5г. поради факта, че видях млада жена оперирана 2 пъти и то с много големи изрязвания. Не съм поглеждала раната, но беше много тежко състоянието и. Тя разказа, че е била 3 седмици с катетър и плътно в болница. След 2г е получила рецидив и пак са я изрязвали по същия начин.
Пускай търсачката /сигурна съм, че го правиш/ и чети. Силно ти желая успех и да споделяш как върви.
Четох, че се мажат и с някакви естрогенови кремове. Ако не се изрязва се получавало някакво като един вид изчезване на тъканите, стопяване, не се изразявам точно. Една жена е написала, че вече почти няма клитор и малки срамни устни.

# 723
  • Мнения: 41
Здравейте, бих искала да помоля за съвет. Родих преди 10 месеца, все още нямам цикъл(кърмя). Дали е време да си направя цитонамазка и резултата от нея ще бъде ли точен, предвид на горните обстоятелства. Благодаря.

# 724
  • Мнения: 10
Здравейте, бих искала да помоля за съвет. Родих преди 10 месеца, все още нямам цикъл(кърмя). Дали е време да си направя цитонамазка и резултата от нея ще бъде ли точен, предвид на горните обстоятелства. Благодаря.
Цитонамазка чак след като дойде цикъла, дотогава се наслаждавай на липсата му  bouquet

# 725
  • Мнения: 103
Не я плашете така, това, че е станало така с това момиче не значи , че и с нея ще се случи. И аз знам много малко за левкоплакията, но пък при нея може би с изрязването всичко да приключи и да не се налагат толкова тежки процедури. Наистина с всички тези проблеми и моите притеснения започнаха наново, заради предстоящия преглед при Ганчева. Много съм изплашена какво ли се е случило с дисплазията ми, теченията и всички глупости. Дори обмислях предложението на Джеси да не чета постоянно, за да съм по-спокойна, вечер дори сънувам кошмари. Днес сутринта се чувствах много добре, но след всички тези неща за тежките процедури, които са се наложили на това момиче малко се разстроих. Cry

# 726
  • Мнения: 117
Здравейте, бих искала да помоля за съвет. Родих преди 10 месеца, все още нямам цикъл(кърмя). Дали е време да си направя цитонамазка и резултата от нея ще бъде ли точен, предвид на горните обстоятелства. Благодаря.

Аз нямах цикъл след раждането до 6 месец и се консултирах с гинеколог, който го предизвика. Смятам, че 10 месеца са достатъчно, за да се обърнеш към специалист. А цитонамазката след това.

Kalinchica мой съвет е да спреш да четеш. В нета може да прочетеш такива неща, че да ти се изправят косите. А дори още не са ти взели биопсията. Успокой се, спри да мислиш за това - намери си някакво занимание, излизай с приятелки. Няма смисъл да се плашиш излишно и сама да си предизвикваш съдбата! Peace

# 727
  • Мнения: 1 786
Здравейте, бих искала да помоля за съвет. Родих преди 10 месеца, все още нямам цикъл(кърмя). Дали е време да си направя цитонамазка и резултата от нея ще бъде ли точен, предвид на горните обстоятелства. Благодаря.
Цитонамазка чак след като дойде цикъла, дотогава се наслаждавай на липсата му  bouquet


На мен ми бяха казали 6 месеца след раждането да отида на профилактичен,също кърмех.Никой не казвал когато дойде цикъла  тогава. Peace

# 728
  • Мнения: 117
Не я плашете така, това, че е станало така с това момиче не значи , че и с нея ще се случи. И аз знам много малко за левкоплакията, но пък при нея може би с изрязването всичко да приключи и да не се налагат толкова тежки процедури. Наистина с всички тези проблеми и моите притеснения започнаха наново, заради предстоящия преглед при Ганчева. Много съм изплашена какво ли се е случило с дисплазията ми, теченията и всички глупости. Дори обмислях предложението на Джеси да не чета постоянно, за да съм по-спокойна, вечер дори сънувам кошмари. Днес сутринта се чувствах много добре, но след всички тези неща за тежките процедури, които са се наложили на това момиче малко се разстроих. Cry

Мило, спри да четеш и ти да се тормозиш излишно. Нали си гледала филма Тайната - е, не виждам да го прилагаш Whistling Не го мисли, успокой се. Имаш достатъчно време до прегледа. Мисли положително и това ще ти се върне! Peace Hug

# 729
  • Мнения: 103
Бести, ти гледа ли го, с какви впечатления остана? Simple Smile Дано ти е харесал.

# 730
  • Мнения: 117
Бести, ти гледа ли го, с какви впечатления остана? Simple Smile Дано ти е харесал.

Да, вчера го изгледах и съм доволна. Аз и чета такава литература. Най-важното обаче е да го прилагаме, а не да го пропуснем като обикновен филм.
Препоръчвам го на всички момичета тук, които са напрегнати, уплашени и не знаят какво да правят. Може да им помогне да се успокоят - филмът е "Тайната". Peace

# 731
  • София
  • Мнения: 2 521
Жалко, че така реагирате и се страхувате, не ми е цел това да постигна!

Калинчица ме помоли за информация и написах това, което знам!

Който иска да си крие главата в пясъка и да си се чувства прекрасно!

Аз лично предпочитам да бъда добре информирана.

Всъщност нали това е целта на тази тема?

Хубав ден!

# 732
  • Мнения: 103
Аз не си крия главата в пясъка, просто исках да кажа, че може би това за отрязаните клитор и срамни устни можеше да го спестим, за да не се плаши, още повече, това изобщо не значи, че така ще е с нея. Simple Smile Не се засягай, алфа_бета Peace, много ценя мнението ти и не искам да се чувстваш обидена.

# 733
  • Мнения: 227
alpha_beta ще ти бъда безкрайно благодарна ако споделиш какво още знаеш за левкоплакията. Инфото в нета и това че докторите мълчат ме побърква. Иначе прочетох че левкоплакията не се лекува. Единствения вариант е с премахване на засегнатите участъци.
besty биопсията и упойката ме притесняват най малко. Страшното е резултата.
Не мога да спра да мисля за гадости. Ще ми се пръсне главата. Как се справяте с чакането? Направо място не мога да си намеря и само чета и препрочитам статиите за болестта  Confused
Търсите ли информация в сайтовете на английски?

# 734
  • София
  • Мнения: 964
  Не  става  въпрос  за  "криене  на  главата в пясъка "  ,  просто за това как  подобно  натуралистично описание  може  да въздействува  върху  психиката на  едно  и без това  изплашено и объркано  в  момента  момиче .  Иначе  информираността  ,относно даден  проблем  е  хубаво  нещо  и никой  не го  отрича  .  Peace

Скрит текст:
( Аз когато  лежах  в Онкологията  за  операцията  какви случаи  имаше  .........просто не  е за  разказване  на  какво се нагледах и наслушах за  една седмица .  Но  не мисля  ,че точно  тук е  мястото  да  описвам тези  случаи .) А  да не  казвам  как се почувствувах ,когато се  обадих да  честитя  Коледа  ,на  жената  с която  лежах легло до легло  и  ми  вдигна  тел. дъщеря й с  вестта ,че  тя  е починала ........ Cry А  говорихме 10 дни  преди това ........

Общи условия

Активация на акаунт