Разбират ли ви околните

  • 6 596
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 130
МНОГО добре ме разбират понеже ползвам винаги
Директния текст Право куме в оЧи-не мога да говоря с заобикалки(Гейски)
Бъдете здрави и щастливииии...  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 31
  • Мнения: 241
МНОГО добре ме разбират понеже ползвам винаги
Директния текст Право куме в оЧи-не мога да говоря с заобикалки(Гейски)
Бъдете здрави и щастливииии...  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Не бъди сигурен, че "право куме, та в очи" помага: ето един международен пример... Joy

# 32
  • Мнения: 135
Да видим пък как ни разбират децата..ама порасналите кат моите!!! newsm78
Всеки ден едно и също си приказвам...да внимават като пресичат..да си пазят главите и вещите ..да не се доверяват на случайни ..и те таквиз неща дет ченето ми се изтърка...и какво от това!!!  Rolling Eyes
Идва малката снощи с нейна приятелка..и двете ревнаха  Shocked.... загубила си моята патица портмонето с личната карта, картата за транспорт, парите и т.н.....те реват..а пък аз почнах да се смея..то ми иде да удуша некой накрая ама...  Laughing
Обаче пък има и готини хора...снощи към десет се звъни...пич на към 25 г. донесе всичко непокътнато...бях загубил надежда че има още таквиз хора...но поне разбрах че има надежда в бедната ни държавица...дано има повече такива хора!!! Peace
Та толкоз за разбирането...а уж те гледат умно..накрая дори ставаш виновен че не си ги предупредил за последствията!!!  Laughing
Ай стига че стана дълго...доволен съм от случая че поне главата си донесе вкъщи..останалото ще го разбере, ама не се знае кога!!!  Laughing

# 33
  • Мнения: X
Соте,те от една възраст нататък,вече не те разбират.
Мислех ,че си го разбрал.....     Mr. Green
Предпочитат сами да си трошат главите.
Ама понеже и аз бях такава,та не ми дойде като гръм от ясно небе.    Laughing

# 34
  • Мнения: 135
Соте,те от една възраст нататък,вече не те разбират.
Мислех ,че си го разбрал.....     Mr. Green
Предпочитат сами да си трошат главите.
Ама понеже и аз бях такава,та не ми дойде като гръм от ясно небе.    Laughing


Как да разбера Краси...какво се крие в главата на една тийнейджърка  newsm78...та нали са като бомба със закъснител..все нещо ще забравят..все нещо ще подминат..все ще намери за какво да се начумери  Laughing ...ама пък що не забрави да се наяде..или пък, как един път не забрави да си поиска дневните  Laughing...ко да кажа повече..разбирам ги децата...та нали прихващат все от майка си..така че им е простено!!!!  Laughing

# 35
  • Мнения: X
Ти не знам дали ги разбираш.
Те Вече Не Те Разбират,разбираш ли?     Mr. Green
Основно искат да ги оставиш да си правят каквото искат.А ти да си гледаш ....спорта,жената, старините.....каквото ти е кеф.    Laughing

# 36
  • Мнения: 2 510
Всичко разбират, но мислят, че на тях няма да се случи.

# 37
  • Мнения: 2 931
     Соте, тинейджърки ли не те разбират? Не се тревожи, като поотраснат ще проумеят за какво си говорил, сега им е много далечно и съвсем отвеяно. С умиление си спомням как майка ми повтаряше "Няма да се изненадам, ако някой ден се прибереш от училище и без глава". Синът ми бодро крачи по моите стъпки. На 14 е. Толкоз за разсеяността. В случаите когато "побеснявам" от проявена безотговорност, незачитане на правилата или мързел, просто си припомням каква бях аз. Различни но и едни и същи са реакциите в тази възраст, независимо от времената и епохите.

# 38
  • Мнения: 741
А аз мисля, че тинейджърите са си внушили (и доста си вярват), че са достатъчно големи и не им е нужно да им се обяснява, да бъдат съветвани и възпитавани, защото те сами хем могат да вземат по-правилните решения (от тези, които ще им предложат родителите), касаещи живота и ежедневието им, хем - си вярват, че са по-умни от тях. Не оставате ли с впечатление, че се отнасят към родителите си с някакво пренебрежение като към хора с по-ниска интелигентност от тяхната?
Т.е. - те всичко знаят, всичко могат, толкова - че май са се родили много опитни и мъдри...

За щастие не всички тинейджъри са такива! Има и такива, които и разбират родителите си, и се отнасят към тях с обич и уважение!

# 39
  • Мнения: 2 510
Това си е напълно естествено. Опитвам се само да не изпусна съвсем края.
Говориш като на стена, но все пак от звука дано има някакво отражение.

# 40
  • Мнения: 741
А когато родителите искат да им помогнат да си спестят някакви проблеми, да ги предпазят от грешни стъпки и ужасни последствия, си мислят, че искат да ги лишат от нещо прекрасно, всъщност от най-прекрасните неща в живота!  Rolling Eyes

като поотраснат ще проумеят за какво си говорил, сега им е много далечно и съвсем отвеяно.

Хърмаяни е права. Но след време, когато децата осъзнаят всичко - и своите грешки, и правотата на родителите си, дали те (родителите) ще имат сили да се зарадват на едно: "Мамо, тате, извинявайте, прави бяхте"?! ... Не знам...

# 41
  • Мнения: 2 510
"Мамо, тате, извинявайте, прави бяхте"?! ... Не знам...
О, не го очаквай, но не е и необходимо извинение.
Те също ще се държат по същия начин с децата си и децата им с тях. Може би, чак тогава човек напълно осъзнава, но пак не си признава.

# 42
  • Мнения: 2 931
Хърмаяни е права. Но след време, когато децата осъзнаят всичко - и своите грешки, и правотата на родителите си, дали те (родителите) ще имат сили да се зарадват на едно: "Мамо, тате, извинявайте, прави бяхте"?! ... Не знам...
      На мен подобна благодарност или извинение не са ми нужни. Има неща, до които всеки трябва да достигне и осмисли сам. Да си преживее детството, трепетите, ударите. Не очаквам извинение от сина си един ден, и аз не съм се извинила на родителите си. Очаквам изводите си да направи навреме и без сериозни сътресения по пътя. И докато е в моя власт ще му помагам (преча понякога), въпреки съпротивата, въпреки отношението "Какво ли пък разбирате вие "старците"!?!"
      Детските грешки са полезни за самите деца, стига на не излизат от контрол.

# 43
  • Мнения: 135
Прави сте...не искат да ни разбират  newsm78...разбираемо..
Това са поколенията...я се сетете как сте разбирали родителите си???  Laughing
Аз моите и до ден днешен не мога да ги разбера...все се вкарват в разни филми...и все аз опирам пешкира накрая!!!  Laughing
Обаче не се предават и туй то...и те не ме разбират...примерно ..как така нема да се фана нещо да свърша...вместо да ида на нивата...а видите ли все за въдицата се ловя!!!!  Joy
Как да им кажа че на пазара съм си насадил всичко и нямам нужда от нищо!!!  Laughing
Сигурно и децата така ще ни се подиграват че се впускаме в излишни изпълнения...пък как ще се разбираме..само времето ще покаже!!! Laughing

# 44
  • Мнения: 2 931
Ти - с въдицата, щерките - във фризьорски салон и дискотеката, всеки с интересите и времето си. Колелото се върти  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт