" Аз съм полицай"

  • 9 457
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 762
Вярно е, джоджо, че съм супер проста   hahaha Как не се сетих да му запомня името  Laughing То ми е от простото и русото предполагам  Wink  Laughing

cool_witch , написала съм, че се отнася за много хора с различни професии. Може би просто трябваше да прочетеш по- надолу. Цитирах въпросния полицай, защото той ме провокира.
Ама, както и да е.

# 16
# 17
  • Мнения: 1 296
Те полицаите в България са с необяснимо високо мнение за себе си , ....?
И вероятно са необяснимо бедни, защото не се свенят да взимат ,,почерпки,, в определени ситуации. Ама тогава не се бият в гърдите с ,,Аз съм полицай,,, а питат - ,,..и к,во правим сега?,,
Изключително ловко прибират сложените в документите пари, чак съм им се учудвала. Направо могат да се конкурират по ловкост с бг джебчийте hahaha

# 18
  • Мнения: 3 200
... cool_witch , написала съм, че се отнася за много хора с различни професии. Може би просто трябваше да прочетеш по- надолу. Цитирах въпросния полицай, защото той ме провокира.
Ама, както и да е.
Прочетох, написала си. Но заглавието провокира, а не подсказва, "че се отнася за много хора с различни професии". Чаках мнение като последното (което няма да бъде последно в този дух), та дано ти разбереш какво имам предвид.
Но както сама каза - както и да е.

# 19
  • Мнения: 139
Миналото лято си седим кротко с щерката (тя в количка) в кварталната сладкарница. Изсипват се една патрулка полицай, единия с 3 звездички на пагона и си спират колата точно на скосеното на тротоара направено за количките. 1во там е забранено за паркиране, 2ро имаше място и не точно на скосеното, тротоара е висок 40 см. и няма как да сляза с количката, освен на предварително направеното скосено пространство. Тръгнах да си ходя, видях патрулката и побеснях, влетях в сладкарница и културно ги помолих да си преместят колата, защото като блюстители на реда и законността,  точно те трябва да са най-стриктни. Излетях и помолих един минаващ чичко да помогна с количката. Чичковците милиционери, през цялото време ме гледаха странно, извиниха се, но изчаках са си тръгна, за да си преместят колата.
И други случки съм имала с мутри паркирали на Коперник, до кръстовището със Шипченски проход, точно на спирката, там улицата е тясна и вечер става зверско задръстване и без да има паркирали мутрафони. Пак излетях и се скарах с шофера, който тъкмо се запътваше на някъде, явно доста бясна съм била, че само ме изгледа и си премести колата.
Често си мисля, кога ли ще ме набият някъде...

# 20
  • Мнения: 7 745

'побеснях', 'влетях', 'излетях'..........

ще продължават да те гледат странно

# 21
  • Мнения: 139
Само това ли успя да прочетеш? А "културно ги помолих", не прочете ли? Предполагам са ме гледали странно, защото бяхме в малък провинциален град, където хората рядко си позволяват да правя забележки на полицаи, катаджии, държавни служители или други подобни, които си мислят че са над закона и над всички.

# 22
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Към авторката: Не можеш за това, че някой си... с някакво си мислене/ по  някаква   случайност с професията на полицая/ти е казал нещо нелепо да озаглавяваш цялата тема по този начин и едва ли не да буташ в калта всички полици.

Нали ти е ясно, че във всяко стадо си има и мърша?
Е и тук е така. Не всички полицаи са нещастници и лекета. Има много, които предимно са ХОРА. И е обидно да се пише така.

Защото при първият случай на насилие се обръщаме най-напред именно към тях.

С едно изречение: Съветвам те да промениш заглавието на темата...

# 23
  • Vienna
  • Мнения: 519
3аглавието си е много то4но!
И тькмо такива вьпроси трябва да си 3адаваме. И 3ащо другаде не е така, а то4но обратното.Тук никой полицай няма да си по3воли каквото и да било нарушение. А думите "А3 сьм полицай" ще се 4уят само ако си в нужда и той дойде да ти помогне....

# 24
  • Мнения: 9 990
To идеята е, че тези професии са тясно свързани с поведени е пример.Миналата седмица един блюстител на реда даде пример за грубо нарушение, пред районното и го откараха в Пирогов заради самонадеяността му.Късно за съжаление, издъхнал е.След него още петима повториха маневрата...
Пък едно хлапенце така оправда неспазването на елементарно изискване-тате е полицай и затова Може.За едни може, за други-не може?
Аз така разбирам темата.

# 25
  • Мнения: 654
Ако осъмнете в непознат град и трябва да потърсите закуски,се огледайте за патрулките.
 Където са спрели,там са и закусвалните.Дали са на спирка,на кръстовище и друго място забранено за спиране и паркиране,не се бойте.

# 26
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Аз мисля пък, че прекалено обобщавате... защото това си е до чавек, колкото по-прост е той, толкова по-неадекватно се държи. Такива типове може да се срещнат във всички професии, не важи само за полицаите. Пък и с напредването на темата виждам постове-изцепки, които нямат нищо общо с темата и тя се превръща в подигравка към полицаите като цяло, което пък говори, колко е умствения багаж и възпитанието на някои потребители тук.

# 27
  • Мнения: 654
~Мишел~,не знам колко ми е възпитанието и багажа,но вицовете за полицаите/милиционерите/ са доста отдавна.
Да не ги разказваме или да се смее на тях защото са обобщаващи?

# 28
  • Мнения: 9 990
Ок, обикновен човек и да се пъне с реплика-ти знаеш ли кой съм аз-някак е несериозно.Но блюстител на реда да оправдава нарушенията си именно с професията си е...странно.Нямат право просто на това.Заради такива е и обрисувано лицето на полицая като дебел чичка с баничка в ръка, неуравновесен като цяло и т.н.А че има и не такива-то е ясно.Трябва да ги Подбират на някакъв принцип.То Уж ги, ама..не ги съвсем е видно.Редно е в такава професия да са само принципните, Съвсестните и качествени хора.За пример.За авторитет.

# 29
  • Мнения: 599
Те полицаите в България са с необяснимо високо мнение за себе си , ....?
И вероятно са необяснимо бедни, защото не се свенят да взимат ,,почерпки,, в определени ситуации. Ама тогава не се бият в гърдите с ,,Аз съм полицай,,, а питат - ,,..и к,во правим сега?,,
Изключително ловко прибират сложените в документите пари, чак съм им се учудвала. Направо могат да се конкурират по ловкост с бг джебчийте hahaha

A това го знаеш, защото ТВОИТЕ пари са били в документите или?
Ако е така, значи претенциите ти към когото и да било, са неоснователни.

Общи условия

Активация на акаунт