За кражбите докато спим...

  • 4 637
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 460
а с кучето проблема какъв е, имам немска овчарка, не дава да припари непознат в двора, освен ако не е съпровождан от някой от семейството.
Същото и до толкова агресивно,че се налага да бъде държано на дебела верига.Разхожда се вечер късно и сутрин рано до нас в гората .На два пъти в обсега на повода ако попадне животно бива жестоко разкъсано.Иначе не дава признаци на агресия направо се нахвърля ''на сигурно''.
Даже сме се притеснявали някой да не влезе в обсега на веригата или да се скъса веригата.Нямам обяснение как са минали покрай кучето.То не пускаше никого.Даже и  на мъжа ми е налитало.
Разговарях с районния.В понеделник ще отида да си подам писмено жалбата.

# 46
  • Мнения: 10
а с кучето проблема какъв е, имам немска овчарка, не дава да припари непознат в двора, освен ако не е съпровождан от някой от семейството.
Същото и до толкова агресивно,че се налага да бъде държано на дебела верига.Разхожда се вечер късно и сутрин рано до нас в гората .На два пъти в обсега на повода ако попадне животно бива жестоко разкъсано.Иначе не дава признаци на агресия направо се нахвърля ''на сигурно''.
Даже сме се притеснявали някой да не влезе в обсега на веригата или да се скъса веригата.Нямам обяснение как са минали покрай кучето.То не пускаше никого.Даже и  на мъжа ми е налитало.
Разговарях с районния.В понеделник ще отида да си подам писмено жалбата.
Явно и за това имат някакъв метод, който не знам, искрено ти съчувствам и пожелавам нещата да се оправят бързо.

# 47
  • Мнения: 4 668
А каква е ползата от вързано куче  Rolling Eyes Винаги ми е било чудно ?
нали трябва да е пуснато , за да може да хване крадците ... на веригата какво да направи , нищо ... и най - вероятно са го упоили да не лае . Случва се много често . Макар , че е прийом използван от малко по - друг тип крадци ... не от циганите - кокошкари .

Преди няколко години един наш познат имаше инцидент - влезли са в двора двама и то докато той с приятели е пиел биричка в задния двор . Кучето му от пословично зла порода се хвърля на единия точно преди да влязъл в къщата . За няколко минути го е направило на кайма  Confused ... Човека две години обикаля по съдилища и накрая даде доста сериозна сума да се оправи . Излезе виновен , затова , че кучето му е нападнало наглеца ... та не знам ... с това беззаконие какво ще се прави . Факт е обаче , че след като се разчу за кучето - убиец , повече посегателства не е имало .
Отдавна моля мъжа ми да си вземем такова куче  Simple Smile

Последна редакция: пт, 28 окт 2011, 20:26 от Нел

# 48
  • Мнения: 1 296
В провинцията, където ни е къщата е същата работа.
Кражби, набези, разбивания....Нямам представа какво правят на кучетата, упояват ли ги с нещо, но в нощта на кражбите нито лаят, нито се джавкат newsm78
Радвам се, че в последно време хората се навиха да наемат охранителна фирма и сега нощите в селото са сравнително спокойни. Колкото и да нямат пари, отделят си 10 по  лева месечно и си плащат. Предлага се дори и СОТ срещу по-висока такса.

# 49
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 179
Да те осъдят,защото си се защитил.. ooooh!

# 50
  • Мнения: 10

mamamari - каква порода е вашето куче ?

Според това, което пише е немска овчарка - същество много по-интелигентно от нощен обирджия на хорските дворове.

# 51
  • Мнения: 106
Ние също живеем в къща на село ,но слава Богу не сме имали такъв проблем.

П.С. имаме 3 кучета от които едно постоянно пуснато.

# 52
  • Мнения: 2 484
Нямам обяснение как са минали покрай кучето.

Филия хляб, намокрена с ракия.


"В Южна Африка за охрана на овчите стада се използват... щрауси. Същата длъжност щраусите изпълняват и в Австралия. Тези огромни  птици, които не  могат да летят, са изключително силни. Не е чудно, че крадците се боят от тях като от огън. Един от колекционерите на старинни автомобили в град Ламберт, Мисисипи, използва за телохранител именно щраус. Преди това били „разжалвани" двата добермана, охраняващи колекционера по-рано."-цитат

Последна редакция: пн, 31 окт 2011, 02:53 от vl

# 53
  • Мнения: 2
Без да съм прочел цялата тема ама само пушка/пистолет с ГУМЕНИ патрони му е майката. Или ловна с патрони с морска сол  #2gunfire #2gunfire
Две - три вечери няма да се наспиш обаче после ще има да си перат насраните гащи  Twisted Evil

# 54
  • Мнения: 4 460
vl .не всяко куче яде хляб  Embarassed,а това с щраусите отпада щото и мен ме е страх и  малко дете имам.
Организираме се на местна почва да свършим работата на полицията .
 

# 55
  • София
  • Мнения: 6 374
мисля, че спасение няма - не и по единично. цяла селска България е пропищяла. пушки, сачми, капани, жици - всичко това после е на ваш гръб. полицията, освен на вилата на Нансен, не е известно да е помогнала някъде.

единствен изход е организиране на "селска гвардия" за нощен патрул. дали селяните ще се редуват, дали ще си наемат хора за целта, но без такова нещо, и то постоянно, няма спасение.

# 56
  • Мнения: 106
мисля, че спасение няма - не и по единично. цяла селска България е пропищяла. пушки, сачми, капани, жици - всичко това после е на ваш гръб. полицията, освен на вилата на Нансен, не е известно да е помогнала някъде.

единствен изход е организиране на "селска гвардия" за нощен патрул. дали селяните ще се редуват, дали ще си наемат хора за целта, но без такова нещо, и то постоянно, няма спасение.
Чак пък цяла... В нашето село съм чувала за единични случай на кражби по домовете ,може би защото имаме малко цигани.

# 57
  • София, център
  • Мнения: 3 455
мисля, че спасение няма - не и по единично. цяла селска България е пропищяла. пушки, сачми, капани, жици - всичко това после е на ваш гръб. полицията, освен на вилата на Нансен, не е известно да е помогнала някъде.

единствен изход е организиране на "селска гвардия" за нощен патрул. дали селяните ще се редуват, дали ще си наемат хора за целта, но без такова нещо, и то постоянно, няма спасение.

Без изобщо да хваля полицията, ама пази цялото село, та не е само нашата вила.

# 58
  • Мнения: 0
Куче (кучета), големички и лошави вършат чудеса !  Grinning

# 59
  • Мнения: 234

единствен изход е организиране на "селска гвардия" за нощен патрул. дали селяните ще се редуват, дали ще си наемат хора за целта, но без такова нещо, и то постоянно, няма спасение.

Подкрепям!


Не само циганите крадат по селата.Миналата година хванаха 3-ма младежи българи.Единият от нашето село,другите двама от съседното. Първия подава нужната информация,другите шетат.

Общи условия

Активация на акаунт