Отново златна есен е дошла на испанската земя

  • 59 955
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 350
Специално на мен 750 евро за едностайно жилище е много, преди години една позната се нанесе в този район и изкараха мисля 3 месеца и се преместиха в друг квартал. Това което тя ми каза това беше преди 2-3 години че в квартала има само частни детски градини, въпроса с училищата не знам как стои защото нейното дете тогава нямаше 3 години още. Confused Но знам също че в същия квартал един колега на мъжа ми беше взел едностайно жилище обзаведено за 500 евро не знам как го беше намерил  newsm78 със включени разходи и комунидад, защото в повечето случаи при наем комунидада е включен но някъде не е, за това се информирай добре. За детската площадка е хубаво че има такава, но басейна не че съм против но ние в предишната ни квартира имахме басейн и само един или два пъти сме ходили там защото изобщо не беше за деца, а мен беше страх да си пусна детето в дълбок басейн независимо че съм със нея. Наистина наблизо има търговски комплекс със много магазини от всякакъв тип. Успех дано скоро намериш жилище!

# 46
  • Мнения: 50
Здравейте Simple Smile Да се запиша и в новата тема.В старата бях питала за уч-щата - разбрах,че не може да тръгне по-рано Sad .Благодаря за бързите отговори! А как стоят нещата с детските градини/държавните/, дали ще има проблем да я запишем в началото на 2012г. ,при условие ,че не сме я записали през април тази год., когато е срока.....Питам по- конкретно за Палма де Майорка, ако някой живее там и може да ми даде малко инфо по въпроса ще му бъда благодарна  bouquet

Въпрос и за частните уч-ща и градини: Някой знае ли такива , в които се практикува метода МОНТЕСОРИ !!! Едва ли ще можем да си го позволим , но ми е любопитно!

Поздрави на всички   bouquet

# 47
  • Мнения: 0
Момичета привт,моля за отговор за едно въпросче,мога ли да се прибера в България с изтекъл паспорт и изтекла лична карта,без да си вадя тук в посолството пасаван.Имам намерение да си ги подновя направо в Бг.Благодря ВИ предварително.Лек и успешен ден на всички.

# 48
  • Мнения: 4
Nemojesh,milichka.Triabva ti pasavan Sad

# 49
  • Мнения: 8
mimky Лунна самодива   Hug май сте прави,ще се поразровя за по евтини,ама така ми се стори доста примамливо и веднага се метнах.Ходих да питам и вярно не са така прекрасни нещата както изглеждат на картинка Mr. Green
благодаря Ви  Hug

# 50
  • Мнения: 8
Здравейте мили момичета   bouquet
Да задам един въпрос пак.Да се е сблъсквала някоя от вас със Испано-Българския център в Мадрид,че аз съм супер недоволна от тяхното отношение и явна некомпетентност.Вече 8 месеца ме правят на маймуна и че ,чак изкарват другите виновни за нещо което те не са свършили!!! А е било тяхна работа.Ще съм благодарна на мнения,за да се ориентирам как да да действам с тях.
  bouquet

# 51
  • Мнения: 1 243
Здравейте  от мен Hug НЕ съм писала тук от лятото.
АКо ме помните още ще се радвам, нормално е да ме забравите, де.
Мъжът ми се върна за лятото в Бг и по едно време се отчаяхме, че няма да можем цялото смейство да се преместим в Мадрид. Но сега ни излезе друга възможност. Мъжо замина за Лансероте. Ще се регистрира там, но имам въпрос. Той е регистриран в Мадрид, там посещава лекар, тъй като е с диабет и всеки месец докато беше там ходеше на контролни прегледи. Сега като се регистрира в Лансероте по адрес, ще трябва и лекаря да смени , нали?
Има ли някаква възможност да остане при лекаря си в Мадрид. Трябва да му се прави лазер на очите и предпочитаме да е в столицата.
Благодаря ви предварително за отговорите  bouquet
Сега ще се върна назад в темичката да почета кой какво къде  Laughing , че и аз ви изтрървах дирите Mr. Green

# 52
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Има ли някаква възможност да остане при лекаря си в Мадрид.

Няма, тъй като в момента, в който се запише като жител на Лансароте, си избира или му се назначава местен лекар, тъй като вече е в друга комунидад. Ако все още не се е записал там, да си отиде на лекаря в Мадрид със старата тархета санитариа и да си направи лечението, защото иначе няма да го приемат.

# 53
  • Мнения: 3
Здравейте. Извинявам се предварително ако вече има такава тема, но не успях да намеря. newsm78

Живея със семейството си в Испяния от почти 8години. Дъщеря ми е на 20 , в България учи до 6ти клас . Започна да учи тук но много трудно се преобщи към средата започна да излиза с други Българи и така и не завърши нищо Shocked Сега обаче иска да изкара книжка .   Решила е да се записва в училище за възрастни но незнаем как се преравняват оценките .

Някой има ли идеа кое ЕСО трябва да завърши тук за да  отговаря на 8ми клас в България ? newsm78

Моля ви ако някой знае да пише.. понеже се притеснява , да не би на края да стане така ,че да не и признаят това което учи в момента

Благодаря на всички предварително   bouquet Hug Поздрави от Палма де Майорка

# 54
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Най-добре ще е да отидеш в отдел Образование в областта ви и там да питате. Основното образование в България май отговаря на тукашното 4 де ЕСО, или дава достъп до 4 де ЕСО, не съм много сигурна  Thinking Тя иска приравняване заради книжката или иска да завърши средното си образование? Защото ако подадете за омологиране в Мадрид, ще чака поне 6 мес и не се знае какво ще й признаят.

# 55
  • Мнения: 3
Ами... за мое огромно съжаление единственото заради което иска да учи е за да може да вземе книжка и държи да зане кое Есо трябва да изкара единствено за тази цел..  ooooh! и аз си мислех ,че е 4то но пък... 4то ЕСО е до 18години.. в България 8ми клас се завършва на 15/16 ако не греша..
Бавно ли става легализирането на документите ? newsm12 Нямаме идеа къде тук в Палма може да има Отдел Образование. Попитахме на едно место , от където разпределят училищата но там не ни дадоха конкретен отговор . Те самите незнаят за какво става въпрос при легализирането в България

# 56
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ако има завършен 8 клас в България и има диплома за основно образование, може да поиска омологиране - виж тук, пише, че при завършени 8 или 9 години обучение според чуждата система (в случая българската), може да поиска приравняване към 2 или 3 ЕСО, в нейния случай, 3 ЕСО. Това е солиситуд-а, който трябва да попълни. Пише, че документите могат да се представят във всеки регистър.  Peace

# 57
  • Мнения: 3
Ами тя в Бг. учи до 6ти клас а за книжката искат документ за завършен 8ми. Единственото което я интересува е кое ЕСО трябва да завърши тук за да може в Бг да се признае за завършено основно.
Благодаря ти Много   bouquet

# 58
  • Мнения: 0
ia to niama nikoi ot starite be!! setihse za vas vie puk v moeto otsustvie se iznesohte!! hahaha pozdravi ot Asto!!

# 59
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ia to niama nikoi ot starite be!! setihse za vas vie puk v moeto otsustvie se iznesohte!! hahaha pozdravi ot Asto!!
ааа тук сме ..само "лицата" сме си сменили Дамянке85

Общи условия

Активация на акаунт