РУСЕнска есен

  • 44 648
  • 719
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 864
Чудя се има ли смисъл да ходя да си губя времето да гласувам, като е очевадно какво ни чака - нищо добро  Twisted Evil

За жалост си права Sad Положението отива на затъпяване, застаряване и обедняване.....

# 31
  • Мнения: 102
Записче.    bouquet
И само да споделя, че и аз виждам, че на зле отиват нещата, но не мога да убия надеждата си някога да се оправим... дали сега, дали след 4 или повече години... дано поне за децата ни е по-добре, да е имало някакъв смисъл да се борим.  Praynig

# 32
  • Мнения: 250
Амииии, сложих няколко детски клуба на 1-ва стр.  Peace

# 33
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Здравейте момичета.
Дес честита принцеса.Много здраве и щастие.  bouquet
Чочи честито и на теб.На днешно време да почнеш работа си е направо шестица от тотото. Peace
Момичета и ти Рамлим, айде да смените тона.Кой крив,кой прав изяснявайте се на ЛС.Нека темата да върви в добър тон.  bouquet

# 34
  • Мнения: 250
Ама съм блейка и аз... ooooh!
Маги и Деси, да са ви живи и здрави дечицата.
Големи те да порастат –
красиви, нежни и щастливи,
да бъдат много талантливи,
да радват всички със своя смях
и изобилие от надежда
да вдъхват всекиму –
когато ги поглеждат!

# 35
  • Мнения: 1 207
Ами аз разбрах,че майчинството ще става по 270лв от новата год.заради мин.раб.заплата или не съм разбрала newsm78
А това за болничните,че първите 3 дни се плащат от работодателя е отдавна и е уникална простотия за мен лично.
Мен ако питате добре,че е обвързано,че иначе ще има да се чааака да го увеличат пък така поне няма избор.

# 36
  • Мнения: 4 864
Това с първите 3 дни да се поема от работодателя си има и своята добра страна.Защото ако си болен и се оправиш за 3 дни, няма да се размотаваш,да вземаш болнични, да го носиш на работодателя, той в НОИ, па чакай после и НОИ да ти го изплати и други такива разправии. Аз така си го обяснявам.

# 37
  • Русе
  • Мнения: 656
.....
Момичета и ти Рамлим, айде да смените тона.Кой крив,кой прав изяснявайте се на ЛС.Нека темата да върви в добър тон.  bouquet

Аз щях да премълча и нямаше да обърна внимание , но ето пак .

Я ми обяснете за какво иде реч , че нещо недоумявам newsm78 .
Ако мислите , че някой ви е виновен за дразгите и търсите "кой е ? " и решите , че съм аз  Grinning , няма проблем .

Но аз като се появих във форума вие си се чепкахте много здраво (няма да напомням какви бяха тогава темите за дразги ) и така си продължавате . Не е проблем да не пиша , пък и да не чета темата и непрестанните ви заяждания .

От известно време го обмислям , претеглям дали аз съм полезен тук и естествено дали аз имам полза от това , затова са форумите - взаимна полезност !


ПП Прегледах повечето си постове от последните страници на предишната тема и не открих основание за този "разстрел"  Grinning , ако е за мен :

.......
на единствения мъж тук искам да кажа:  #2gunfire никак не ти прави чест да обиждаш бременна жена в женски форум !!!!!!!!!! (момичета, извинявайте, не се стърпях...)

Последна редакция: сб, 29 окт 2011, 19:41 от ramlim

# 38
  • Мнения: 25
Аз само за запис, но като гледам заяжданията не спират....

# 39
  • Мнения: 429
tasi, аз доколкото разбрах мин РЗ - 270 лв, майчинство през втората година - 240 лв.

# 40
  • Мнения: 1 194
Записвам се с леко нежелание.
Тонът в темата става все по-дразнещ.
Ако продължава все така това май ще е последната русенска тема, която ще следя.

Рамлим, понякога ми е трудно да разбера комплексарските ти постове, просто прекаляваш и дразниш.

# 41
  • Мнения: 106
... майчинството ще се изчислява на база 24 месеца, а не 18 както до сега ...
Shocked
Исках 3 деца, а едва ще се класирам за второ  Cry

# 42
  • Мнения: 820
Това с първите 3 дни да се поема от работодателя си има и своята добра страна.Защото ако си болен и се оправиш за 3 дни, няма да се размотаваш,да вземаш болнични, да го носиш на работодателя, той в НОИ, па чакай после и НОИ да ти го изплати и други такива разправии. Аз така си го обяснявам.

Извинявай ама това съвсем не е вярно ...
Винаги щом си болен се размотаваш до лекаря и вземаш болничен, който в двудневен срок представяш на работодателя, заедно с личната  амбулаторна карта и той го подава в НОИ!
Плаща 3 дни на база предходен месец - 70%, а ако болничния е за повече от три дни НОИ плащат 80% на база предходните 12 месеца.

Парите от работодателя си ги получаваш заедно със заплатата ти за предходния месец, а парите от НОИ идват 10-15 дни след като работодателя подаде Декларация 1.

tasi, аз доколкото разбрах мин РЗ - 270 лв, майчинство през втората година - 240 лв.
да, може и така да стане, а може и минималната да е 290, а майчинството 270 ...

... майчинството ще се изчислява на база 24 месеца, а не 18 както до сега ...
Shocked
Исках 3 деца, а едва ще се класирам за второ  Cry

аз родих едно дете в кризата на 1997 и 10 години не посмях да мисля за второ, спомняйки си какво беше тогава .... подих второто 2008 и 2009 настъпи пак голяма криза  Confused
не мисля да раждам повече ...

Записче.    bouquet
И само да споделя, че и аз виждам, че на зле отиват нещата, но не мога да убия надеждата си някога да се оправим... дали сега, дали след 4 или повече години... дано поне за децата ни е по-добре, да е имало някакъв смисъл да се борим.  Praynig
След толкова години на надежда вече не вярвам ... съжалявам донякъде че останах тук ...  Confused

# 43
# 44
  • Мнения: 4 864
Тая тема сериозно отива на зле........

В предният си пост казах,че : АЗ МИСЛЯ ТАКА.

Наясно съм кка стоят нещата с изплащането на болничните, за жалост се сблъсках последните месеци много с това, понеже бях бременна, наложи ми се аборт и съм вземала няколко пъти болнични, така че понаучих как стоят нещата.

Извинявам се за изразеното мнение.

Общи условия

Активация на акаунт