Въпроси към Класически хомеопати 18

  • 56 442
  • 734
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 324
Вече питах на две места(сайтове, които сте споделяли), но да питам и тук:
Има ли класически хомеопат в Шумен?
Моля за координати, ако има такъв!
Предварително благодаря!

Също не знам да има. Но наблизо има във Варна и Добрич.

Благодаря   bouquet

Мисля си за вариант Варна, но просто ми е трудно да си го представя да пътуваме за всеки преглед.
Но като гледам детето ми как се мъчи цяла седмица с хрема, кашлица и температура(от време на време) вече на всичко съм готова!


А някой може ли да ми препоръча хомеопат във Варна. Видях, че има 4-ма, но ми се иска някой да сподели от кого е доволен, моляяяяя  Praynig

# 121
  • Мнения: 2 140
Миналият месец и ние се лутахме с една кашлица.Първо ни изписаха Инфлуцид, после казаха,че е алергична кашлица.Съмнявах се от 1 одеало и го изпратих на свекито. Mr. Green
Сега спим с олекотена завивка. Wink
Изписаха ЕРИУС.Пак детето кашляше.Мина рентген.Било остатъци от бронхит.Изписаха ни сумамед.
И така спря да кашля.За 1 седмица -3 различни лекарства. Sad

Хомеопат ли изписа тези лекарства? Ако да, не е класически хомеопат. Коментирали сме за комбинираните хомеопатични лекарства /имам предвид Инфлуцид/. В класическата хомеопатия се дава само едно лекарство.



Лекарствата са от личния доктор.Споделих случката, защото видях много общо в симптомите./кашлица-алергия-бронхит/

# 122
  • Мнения: 281
А какво мислите за Сашка Николова като хомеопат?

# 123
  • Мнения: 252
Амаласунта,много жалко.Дано бързо да оздравява дечко.А ти защо така бързо се отказваш от хомеопатията?

# 124
  • Бургас
  • Мнения: 6 619
Амаласунта е права!Бактериална инфекция и гной в гърлото се лекуват с АБ.

# 125
  • Пловдив
  • Мнения: 40 861
А какво мислите за Сашка Николова като хомеопат?

Ако питаш за тази в Пловдив-не,тя не е Класически хомеопат,а Боаронец,който прави ирисова диагностика с апарат.

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 40 861
Амаласунта е права!Бактериална инфекция и гной в гърлото се лекуват с АБ.

Напротив,лекува се с хом. само да намериш добър такъв,който знае как да действа Peace

# 127
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Амаласунта е права!Бактериална инфекция и гной в гърлото се лекуват с АБ.

Е, то в такъв случай, хомеопатията би трябвало  нищо да не може да излекува................ Абсолютно НЕ ваярно...........лекува се и още как и то за часове  Confused

# 128
  • Мнения: 110
И аз мисля, че по принцип се лекува, и че по принцип хомеопатия е най-добрия вариант на лечение (когато се налага такова), но за това си трябва и читав хомеопат, а точно сега не ми се експериментира. По добре един АБ на място, отколкото десет ХЛ "неуцелени"

# 129
  • София
  • Мнения: 3 572
Май в миналата тема писах, че точно бактериална гнойна ангина при големия ми син излекувахме с 4 приема на ХЛ. Гнойните налепи изчезнаха буквално за един ден.
Но сега се доверих на майчиния си инстинкт (както и тогава, когато реших да изчакаме) и дадох АБ на малкия за серозния отит, точно защото нямах време да чакам ако не оцелим вярното ХЛ от първия път.

# 130
  • София
  • Мнения: 1 040
За гнойната ангина и аз да се включа - това беше първото нещо, което ме убеди в ефективността на хомеопатията - едната ми щерка се събуди с 40 градуса Т и имаше гнойни налепи. ЛЛ каза: бакт. ангина, само АБ и то веднага! Хомеопатът каза: ето ти това ХЛ и да се чуем след 1 час. Е, след един час Т беше поносима и детето ядеше палачинка. На следващата сутрин нямаше и налепи.

# 131
  • Мнения: 3 492
Сливиците са слабото място и на двете ми деца. (бяха слабото). Не само че лекува хомеопатията, ами и тя е единственото средство, което лекува, а не потиска и не решава временно проблема.

Мой цитат от преди почти 2 години
Цитат
Малко се отклонихме, но не е съвсем така. Почти 6 години (сега е на 7) голямата ми дъщеря си пиеше чинно антибиотиците за всяка гнойна ангина. Проблемите започнаха с трета сливица, която трима УНГ специалисти, отделно и джи пи-то, лекуваха с антибиотици. Резултат - хипертрофия на сливицата, започна се лудо хъркане и дишане с отворена уста - резултат - оперативно отстраняване на сливицата. След като тя изчезна разбира се започнаха да боледуват долните две - Това им е работата на сливиците , да боледуват, да, защото те са първа имуннна бариера и принципно спират проникването на причинителя по-надолу. Още при подуването на сливицата и нейното зачервяване, докторите предписват АБ, за да не избие гной. Именно гнойта е полезна, защото активира веднага фагоцитозата и задейства адекватен имунен отговоро. От честите АБ, които не позволяваха никаква еволюция и естествен завършек на болестта, се получи хипертрофия на сливиците - дори, когато не са болни БЯХА огромни.  Да, чака ме дълъг път и аз го знам.


По-малкото ми дете е на година и девет месеца, преди четири месеца трябваше да започне да приема четвърти за "дългия му живот" АБ, точно поради същата причина. Заинатих се, че няма да давам антибиотика. Мина за 5 дни гнойната ангина, като на фона на целия пейзаж освен това беше и херпангина, цялото й гърло беше във фини мехурчета.  Преди седмица започна поредната ангина, само че този път мина за два дни с адекватното хомеопатично лекарство и витамин С, както и никакво Т-понижаващо под 38.5 Т. Да, и този път гърлото и сливиците бяха кръвчервени, но организмът вече можеше да се бори сам, а не чакаше на поредния АБ. Когато обясних на джипито, че повече Аб няма да давам за щяло и нещяло той ми каза, че това е добре, но се страхува да не хронифицират тези сливици  Laughing Понеже е ЛЛ и на двете ми деца, го попитах защо се стигна до хипертрофия на сливиците плюс извадена трета при голямото ми дете, което години наред си гълташе чинно антибиотиците, точно по предписанието! Казах му също така, в отговор на това, че е време на голямото ми дете да кара по-леко болестите, понеже вече било "голямо и щяло да ги израсте", че нее точно така, защото малкото ми няма още две годинки, а се доказа, че организмът му се засили и кара по-леко заболяванията на гърлото. Отговорът беше мълчание.....Да, факт е, че на организма трябва да се помага, но не да му се пречи сам да се бори. Да не говоря за алергиите, разрушената флора, безапетитието и куп други неща, които причинява злоупотребата с антибиотици, просто за да си...вържат гащите лекарите... Tired

Относно увреждането на органи, аз минах по този път с много притеснения - Години наред трябва да не дишаш добре, за да се отрази това на сърдечната дейност, поради недостатъчното количество въздух, което стига до сърцето. Преди това се минава през пътя на външните белези като промяна на челюстта и формата на устните и т.н. Всичко това идва от размера на сливиците, затова е добре да се внимава, но въобще не е така често срещано и бързо развиващо се, за да се плаши човек от това. Знаем, че увреди ли се сърцето, тогава се увреждат и другите органи. Още повече, че сливиците, след като изпълнят своята рола при подрастващите, след това закърняват. Peace Не бих обаче вадила сливици само защото в по-късна възраст операцията се кара по-тежко, както и не бих се тровила с антибиотици при всяка ангина. За пореден път казвам, а и мога да докажа, че гнойна ангина НЕ минава САМО и единствено с антибиотик. И аз, и мъжът ми като деца сме били поне с по три ангини годишно, явно затова и при децата това е слабото място. Е, някои деца са повече с хреми, отколкото с ангини, но като цяло хлапетата главно от това боледуват, сливици и хрема....кашлицата е съпътстващ симптом. Ето, израснали сме болестите, нямаме проблеми със сливиците освен веднъж на няколко години, като всеки нормален здрав човек, който понякога го боли гърло.

Простете за дългия пост,още повече че е извън темата, но понякога ми е мъчно за злоупотребите ....."Ама то да не се мъчи" казва докторът. Е...ами нека малко се помъчи....това е борба за доброто на бъдещия имунитет на малкото човече, не мечешка услуга...Разбира се, уточнявам, че никой не говори за 40-градусови температури и дете като ....парцал.

Дългият път да продължа - сливиците на детето вече са нормални, прибрани. В редките случаи, когато се възпаляват, гнойта си избива сама, дори не вдига Т, за 2-3 дни всичко е минало.

# 132
  • Мнения: 281
А какво мислите за Сашка Николова като хомеопат?

Ако питаш за тази в Пловдив-не,тя не е Класически хомеопат,а Боаронец,който прави ирисова диагностика с апарат.

Да, нея имах в предвид, тя ми проведе ирисова диагностика и ми изписа 2 лекарства за две различни неща. А каква е разликата между класически хомеопати и Боаронци?

И още 2 въпроса имам:
Относно пиенето.. нали са половин час преди хранене, а задължително ли трябва да се яде след този половин час или просто в него не трябва? А пречили ли разлика на приема половин-един час - т.е днес сутринта да го изпия в 9, а утре в 10?

# 133
  • Мнения: 91
Здравейте, имам един бърз въпрос. Синът ми на 1 г. падна тази сутрин от стол. Удари си главата, мястото се поду и леко зачерви, от страната на удареното се поду клепача и като цяло меките части около очето.
Намазах с арника, това достатъчно ли е или да му дам и да пие?
Имам арника 9CH. Нямам връзка с хом., извън страната е.

# 134
  • Мнения: 753

А каква е разликата между класически хомеопати и Боаронци?

И още 2 въпроса имам:
Относно пиенето.. нали са половин час преди хранене, а задължително ли трябва да се яде след този половин час или просто в него не трябва? А пречили ли разлика на приема половин-един час - т.е днес сутринта да го изпия в 9, а утре в 10?

Класическата хомеопатия дава саво ЕДНО ХЛ - твоето, точно за този момент и състояние.първия прием може и да е на гранули, но следващите са в течна форма, разклащат се за да се покачи потенцията им.Гранулите винаги са в една и съща потенция, което противоречи на хомеопатичните принципи.
ХЛ се взимат 15мин преди хранене и 30мин след хранене./това е според моя хомеопат Grinning/
Преди години използвах безментова паста за зъби, но според него това вече не е необходимо, както и кафето - каза, че мога да си го пия спокойно.
Приемите нямат значение откъм часове, това не е АБ, чието действие се елиминира за едиколко си часа.Следи се картината и се дава ХЛ.При нас когато ни дава конституционално ХЛ тогава е всеки ден по определеното количество, а в острите случаи първо даваме често, после според картината и намаляваме.

дано съм била полезна Peace

Последна редакция: чт, 03 ное 2011, 13:21 от кака Сиси

Общи условия

Активация на акаунт