Въпроси към Класически хомеопати 18

  • 56 611
  • 734
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 049
Здравейте, имам нужда от помощ. Знам, че така не се прави, но и не знам към кого да се обърна.

Казвала съм и преди, че ходим при класически хомеопат от 3 г. (аз и децата). В момента обаче хомеопатът ни е в чужбина и няма роуминг. Може и да го засека на скайп, но не е сигурно. Двете ми момичета изкараха варицела леко, но 2 седмици по-късно малкият я кара трудно, от 3 дни не е спал почти, има много пъпки и поддържа температура. Ако опиша как е, можете ли да ми помогнете с лекарство - все пак е специфично остро състояние...

# 106
  • Мнения: 3 695
Цитат
... винаги има първо хрема, затова веднага слагам в носа клеева тинктура с физ р-р. Ако започне да кашля нарязвам една глава кромид лук и я варя за около 15-20 минути, изцеждам, махам корите и към сока добавям 3-4 супени лъжици мед. Давам по 10 мл на всеки час (със спринцовка, че иначе го плюва) и ако успея да дам 200 мл днес, утре няма и помен от кашлицата. Благодарение на тази проста рецепта с лука вече няма нужда от Вентолин.
Това съвместимо ли е с хомеопатично лечение?

# 107
  • Мнения: 2 140
Александър моля още веднъж за добър класически хомеопат в плевен. Извинявам се ако досаждам.
Здравейте, в Плевен не знам да има класически хомеопат, ако някой друг знае да каже.

Регистър на лекарите-хомеопати според местоположението на практиката

http://www.homeopathybg.org/RegBMHO.html

# 108
  • София
  • Мнения: 3 583
Регистър на лекарите-хомеопати според местоположението на практиката[/b]
http://www.homeopathybg.org/RegBMHO.html

Това са боаронци.

# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 41 049
http://homeohelp.eu/component/sobi2/?catid=5

Това е за Плевен,но разпитай я...дали е Класик или не  ! Peace

# 110
  • Пловдив
  • Мнения: 41 049
Какво мислите за хомеопат четящ книгата "Новият дом.хомеопатичен наръчник" Rolling Eyes
http://homeohelp.eu/homeopathybooks/shop.product_details/1/flypa … images.tpl/2.html

# 111
  • Мнения: 1 709
Миналият месец и ние се лутахме с една кашлица.Първо ни изписаха Инфлуцид, после казаха,че е алергична кашлица.Съмнявах се от 1 одеало и го изпратих на свекито. Mr. Green
Сега спим с олекотена завивка. Wink
Изписаха ЕРИУС.Пак детето кашляше.Мина рентген.Било остатъци от бронхит.Изписаха ни сумамед.
И така спря да кашля.За 1 седмица -3 различни лекарства. Sad

Хомеопат ли изписа тези лекарства? Ако да, не е класически хомеопат. Коментирали сме за комбинираните хомеопатични лекарства /имам предвид Инфлуцид/. В класическата хомеопатия се дава само едно лекарство.

А за този списък по-горе с лекарите - хомеопати също мисля, че не са класически. Поне не виждам имената на моя лекар  Simple Smile, а за Ямбол мога да бъда сигурна, че не са /"лекувана" съм от един от тях/.

# 112
  • Мнения: 3
За Плевен ние ходиме при тази жена Светла Пенкова. Каза че е завършила и боаронска и класическа хомеопатия и практикува и двете. За сега съм доволна но исках да разбера дали има само класически хомеопат. Благодаря ви.

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 41 049
За Плевен ние ходиме при тази жена Светла Пенкова. Каза че е завършила и боаронска и класическа хомеопатия и практикува и двете. За сега съм доволна но исках да разбера дали има само класически хомеопат. Благодаря ви.

Охо...такива филми НЯМА!!!!!!!!!!!!!!Няма такова - двете!Не се лъжете! Peace

# 114
  • Мнения: 324
Вече питах на две места(сайтове, които сте споделяли), но да питам и тук:
Има ли класически хомеопат в Шумен?
Моля за координати, ако има такъв!
Предварително благодаря!

# 115
  • Мнения: 3
Защо мислиш че няма такива неща. Аз мисля че има и се доверявам на хомеопатката си.Но всеки има право на избор и на лично мнение.

# 116
  • Мнения: 3
Защо мислиш че няма. Аз имам доверие на хомеопатката пък и тя е доста на вътре в нещата и постоянно посещава конференциите  на хомеопатите /Да не кажа че всичките/. Но искам да знам защо да не може  и двете.
п.п Ивинявам се за двата поста но малкия натисна преди да съм написала.

# 117
  • Мнения: 1 709
Не мисля, че хомеопат спазващ принципите на класическата хомеопатия ще практикува "боаронска хомеопатия"  Peace Имам предвид да изписва повече от едно лекарство, които се пият по схема - днес 2 гранули от лекарство А, утре 5 гранули от лекарство Б, в събота 3 гранули от лекарство В.


Освен да се доуточни какво се има предвид под "завършила и боаронска и класическа хомеопатия".

# 118
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Вече питах на две места(сайтове, които сте споделяли), но да питам и тук:
Има ли класически хомеопат в Шумен?
Моля за координати, ако има такъв!
Предварително благодаря!

Също не знам да има. Но наблизо има във Варна и Добрич.

# 119
  • Мнения: 110
Аз засега зарязвам хомеопатията, поне що се отнася до детето. С гнойна ангина последно, според изследванията бактериална. Вече си пийна първата доза АБ, да му е честита, досега не е пил

Общи условия

Активация на акаунт