Октомврийско слънце вкъщи грее-бебче в люлка се люлее!

  • 31 632
  • 721
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 16
Честито на всички нови мамчета!  Hug
Момичета, при нас загрубя много играта с коликите. Моля ви кажете който е по-тежък случай как се справяте? Някой беше писал за някаква комбинация от капки, колийф и ....??? Дайте съвети, моля ви, че ситуацията ни е зле!!! #Crazy Sick Sick Sick

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Добър вечер, сладурки  Hug
Благовест е малко кисел, има колики май май и сега успях да го приспя и седнах да ви пиша.
Тази смяна на времето е просто ужасна, нашия режим нещо се обърка, как ще влезем в час не знам...  Rolling Eyes
Ние утре сме на консултация, дано бебчо да е наддал и всичко да е наред  Praynig Да видим и тия пъпчици дето уж са нормални, ама те все повече и повече стават... Shocked В момента е като пубертет  Mr. Green Дано само не е някоя стафилококова, домъкната от болницата  ooooh!
Мари, бързо да оздравяваш, мила  Hug  Hug  Hug И моите шевове ги махнаха на 5 ден, външните де, и не съм имала проблем...вътрешните още ме опъват ама преди няколко дни в банята видях един да пада. Аз се пръсках с един антибиотичен спрей и много бързо ми се оправиха, дано и при теб да няма проблем  Hug Мен ме ши една млада докторка и много добре ме направи  Mr. Green Едно друго момиче, с което раждахме заедно май Амалиев я заши и тя сега има някакви проблеми  newsm78
Звездичкова, давай форс яко  Mr. Green  Hug Утре те чакаме с новина, нова седмица, нов късмет  Mr. Green
А сега и да ви питам нещо - ползвам белите памперси на Памперс, но поне 1-2 пъти в деня сменям дрехи, защото сме опикани...  #Crazy Аз ли нещо не ги слагам както трябва или просто не ни пасват? Много често ми се случва тези дни и за това почнах да се чудя вече...  Rolling Eyes
Ох, бебо ревна, отивам  Hug  Hug  Hug

# 47
  • Мнения: 262
Звездичкова, това ми излезе във фейсбук на страницата на Созопол. "Днес Зорница и Зорка празнуват имен ден (30 октомври), когато православната църква отбелязва деня на Свети мъченици Зиновий и Зинови. Името има славянски произход и означава “зора”. Зорница е богинята на утрото в славянската митология. Зорка произлиза от Зорница."
Мари 84, според мен отиди на лекар. На мен така след първото раждане не ми се резорбираха конците и имах гной и много ме боля Sad

# 48
  • Мнения: 270
Здравейте ,момичета!Кога мина времето и се пренесохме вече в Родени newsm78.Чакаме и финалистите да се похвалят.Съни ,благодаря  bouquet

Ние днес направихме първата си разходка.Ходихме да гласуваме,баткото ме изкомандва да стоя до бебка докато те с баща си гласуват JoyПосле,пита баща си защо пак същия номер задрасква.Застъпниците много се смяха с него Joy
После ходихме в парка,Плами спа през цялото време около час и половина.Като се прибрахме в къщи беше малко кисела,дали не ни погнаха коликите newsm78
Утре сме на мерки и теглилки,много ми е притеснено-видимо си расте детето,но да видим и кантара какво ще покаже.Храним се горе -долу на 3-4 часа,само две вечери съм давала добавка-първата вечер за да се наспя Mr. Green,че имах и Т и в петък вечер незнам как се случи,но имах чувството ,че кранчето пресъхна.на сутринта всичко беше ОК.
Залъгалка не давам,баткото й предлага,но много рядко я приема,в повечето случаи прави едни физиономии и я плюе.

Кога почват да се заглеждат бебоците?
Съни,Алина гука ли вече?

Сийн,от белия Памперс съм много доволна,сега имам един от приятели оранжев,много ароматизиран и нещо не попива така добре като белия.Моята етърва не натискаше пишока надолу и се оливаха доста,но откакто я светнах какво да прави нямат проблем Peace

MagieA,добре дошла!

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Иветка, я кажи как точно нагласяш пишока, че май там ще да е проблема  newsm78 На мен още в болницата ми показаха, че трябва нагоре да се вдига  Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 556
Съни, благодарим за новата тема!  Hug Страшна си!  Peace

Влизам само набързо да ви питам нещо, че се притесних. На Емил са му зачервени тестисите и са му станали такива все едно се белят и на пениса е така. Някой да има идея какво е това? Запарен ли е? От пелените нещо ли? С какво да мажа и въобще трябва ли да мажа? Като го пипам по тях няма реакция, т.е. не го боли.

Честито за новите бебоци! Не съм чела и затова не изброявам.

# 51
  • Мнения: 1 262
Да се включа от собствен опит, но все пак всеки случай е индивидуален и най-добре е да се съветвате с педиатър.
В началото и моето бебе имаше малки пъпчици тук - таме, както и малки червени петънца. Пъпките педиатърката каза, че са от прегряване, а петната алергична реакция от мазилата. Изписа един специален крем, който забъркаха в аптеката и така кожата му се оправи. След като кремът свърши смених козметиката с друга и засега нямам проблем.
КОжата на бебока също беше много суха и се лющеше, затова тя (педиатърката) каза да не го мия с душ гелове и обикновени бебешки сапуни, а да взема на Себамед миещото блокче, който бил по-нежен от другите измивни средства и да мия бебето с него до навършване на 3-4 месеца, след което мога да мина и на други измивни средства.
За коликите каза да давам Ентерокинд 3 пъти по 3 капки в малко вода, половин час преди ядене. АЗ му давам само веднъж по 3 капки и има добър ефект, но бебока имаше колики предимно вечер - много яко се дереше, но за 5 мин.
Сега има понякога по-слаби болки /не знам дали не се дължи на преяждане?!/ за по 1-2 мин, но не се дере чак толкова.
Относно храната - много е лаком. Яде от 130 мл (понякога по-малко), а понякога до 180-200 мл (реве и иска да му забърквам допълнително АМ). В началото не се хранеше с толкова апетит и все му оставаше ядене, а сега е станал голям лакомник и се чудя как да не му угаждам толкова, че да не заприлича на прасенце. ЗА 1 мес. е наддал 1 кг и 100 гр, като само за последната седмица беше качил 350 грама.   newsm78

Последна редакция: нд, 30 окт 2011, 21:26 от A_H_I_L_E_A

# 52
  • Мнения: 181
evkall ,Алина беше ужаааасна.Нищо не помагаше с коликите.Започнах да комбинирам Колийф и Инфакол,редувах ги.Преди едното хранене давам от едните,на следващото от другите...и така за няколко дни утихнаха нещата.

Иветка,Али гука,да....и е мноооого сладка.Бях забравила какво е Flutter

Мари,ми не знам...Аз нямам такива проблеми с шевовете.Външните и на мен ми ги махнаха,нямам никакви оплаквания.В сряда съм на преглед и ще видим и там какво ще кажат,но аз мисля,че всичко е ок. PeaceА ти по-добре отиди на лекар,да те види....

# 53
  • Мнения: 499
Добра вечер и от мен Hug

За шевовете задължително ли е външните да се махат? Питам защото аз имам един шев, но нищо не казаха, а ходих и на лекар и той нищо не каза и се чудя  Rolling Eyes

Ние бяхме на гости на баба и дядо и нещо явно се превъзбуди и реве повечко, но няма как. И коремчето доста я мъчи, та давам капки дано да й помогнат.

# 54
  • Мнения: 0
Честито на всички мами и късмет на малкото останали 2 в 1 Simple Smile

evkall нас ни изписаха с колики  Wink По съвет на педиатър даваме Colief и Еспумизан L,но честно казано навиждам кой знае какъв ефект. С капки ревем по 3 часа без капки по 3 часа и половина, като рекорда ни е 6 часа Simple Smile В момента реве вече пети час та се къса. Тя реве и аз до нея. Добре че едната баба е тука да ме отменя в носенето на ръце и успокояването.

Да се запиша за протокола Simple Smile: Нашата Ема се роди на 18.10 с размери 4.100 кг и 53 см. по естествен начин, но предизвикано раждане след осем дни преносване.

# 55
  • Мнения: 19

Съни страхотна нова тема  Money Hug

Мари и аз мисля че трябва да отидеш на лекар според мен е започнало някакво възпаление , щом казваш че е пъпка с бял връх по добре отиди на време да не стане беля .
За коликите давам Еспумизан в началото действаше , но сега май няма този ефект.
Ох, щях да пиша още нещо но забравих  Embarassed

# 56
  • Мнения: 5
Aз малко закъсняла да съобщя -Имаме си Виктор! Избра да се появи с гръм и трясък на 27ми,3420,51см.
Както очаквах стигнахме до секцио поради седалищното предлежание,но поне не беше планиран,избра си момента и имахме родова дейност цели 8 часа,от което надявам се е извлякъл ползата,а на мен дава добър шанс за вагинално следващо-живот и здраве.
Още се гушкаме в болницата,страхотно чувство!
Не съм чела назад,но поздравявам всички пресни мами и стискам палци на подранилите -не всички октомврийчета са си у дома още!

# 57
  • Мнения: 0
И аз малко късно се включвам, но можете да ме добавите към октомврийските майки - Даниел, роден на 5.10, с термин 5.10 - 3540 гр., 51 см.

Имам въпрос към ЛЛЛ.

Преди седмица - две имах проблем с едната гърда и вдигах температура. След упорито източване и лечение с антибиотик тя изглежда се възстанови. В момента и двете зърна на гърдите са болезнени при допир, като това на проблемната гърда ме боли след последното кърмене. Имам съмнение, че имам блистер или запушена пора, затова преди кърмене потопих зърното в топла солена вода (по съвет) и дадох на бебето от нея - но сега болката е постоянна - не сам зърното, но и ареолата и то без допир. При другата гърда боли само при започване на кърмене и ако то започне да мляска със зърното.
Една от причините също може би е, че позата е неправилна в повечето време, но се опитвам винаги да го "наместя" правилно.

Какво мога да направя да облекча болката? До кого (лекар или специалист) мога да се допитам да види състоянието на гърдите ми?

# 58
  • Мнения: 3 595
Бързам да пиша за кърменето до консултантите
Кърмим се от 5ч след раждането, но съм неспокойна, дали и е достатъчно и дали е хранително. Гледам да и давам на всеки 3ч, но има периоди, когато само спи непробудно, и когато не спи, а плаче, и единсвеният начин да не се дере е цицата в устата, успокоява се уж суче малко и заспи, но когато я дръпна или веднага се събужда или малко след това и пак на помощ идва гърдата.Като и дръпна зърното виждам, че има мляко в устата и, а и на няколко пъти повръща малко мляко. Но не е акала от вчера сутринта  Shocked, днес на обяд имаше малко, много тъмно кафяво почти черно и по-твърдо, това нормално ли е? Незнам дали не е запечена и как да и помогна.
И това, че само гърдата я укротява да не плаче, означава ли, че плаче от глад, но пък защо не суче, а заспива????
Ще се радвам да ми помогнете със съвети

Здравей unvisible,
Добре завърнали се у дома с бебе Зеррин! Разбирам загрижеността ти като майка дали всичко с бебето и кърменето върви успешно. Казваш, че устичката и е пълна с мляко и дори понякога връща малко. Чудесно е, че успяваш да откликнеш на нуждите и, тъй като когато бебетата плачат гърдата е това, което на този етап им дава всичко. Гърдата не просто ги храни, тя им осигурява топлина и близост до сърцето на мама, познатите звуци от бременността, сгушването, както вътре в утробата, бъбренето на познатия нежен глас, прегръдката която им дава сигурност и закрила. Мама е цялата им вселена в този миг.

Бебетата в утробата приемат храната си на често по малко и скоро след раждането нещата не са много по-различни. Новородените бебета имат малко стомахче, което бавно нараства, точно както и количествата мляко, които започва да приема. Млякото се образува в основата на гърдата и от там поема по пътя си към ареолата и зърното, където се съхранява една част от кърмата, която бебето първо ще поеме. Това мляко обикновено го наричат предно, то дава сили на бебето да суче и засища предимно жаждата му. Когато млякото потече с по-силна струя, бебетата обичайно отварят широко очички и започват да преглъщат активно. С намаляването на струята, те почват да притварят очи и до слизането на следващата порция, биха могли дори да подремнат за кратко, за да си починат малко и да съберат сили. Всяка следваща порция мляко става все по-наситена на мазнини и засищаща повече глада на детето (задно мляко). Намираш ли за възможно тя да изчаква следващата си порция мляко и да не е приключила с храненето си, когато се опитваш да я отделиш? Обичайно, когато бебето се нахрани, то заспива или се отделя спокойно от гърдата. Едва ли би могло да се говори за нехранителна кърма, по-скоро може да има бебета недостигнали до порциите задно и по-засищащо мляко. Ако бебето изсуква добре едната гърда, преди да му се предложи втората, то би следвало да получи цялото разнообразие, което гърдата му осигурява и да стигне, както утоляващото жаждата, така и до по-калоричното мляко.

Зеррин е още съвсем мъничка, тя е едва на 3-4 дни и е напълно възможно да се доизчиства от мекониума - първото катранено черно ако, което е по-гъстичко, лепкаво и трайно зацапващо. Постепенно изхожданията би следвало да преминават в зеленикав цвят, а след това в златист. След 5 навършени дни би следвало изцапаните памперси да станат поне 2-3 за денонощие, големи поне колкото монета от 1 лев. Коластрата - това е първото мляко, което бебето поема, преминава в преходно, а после и в зряло мляко. Самата кърма действа като лаксатив и спомага за изхожданията на бебето. Видях, че дъщеричката ти се е родила 3500, удобно ли е да попитам, колко я изписаха и колко беше най-ниското и тегло след раждането? Какви бяха предишните изхождания на бебето като цвят, мирис и консистенция? Колко напишкани памперса има за 24 часа, какъв е техния цвят и мирис? Педиатъра успя ли да ви посети днес или може би тепърва ще ви види тези дни?

Скоро след раждането бебетата могат да са под влиянието на упойки, които често се ползват по време на раждането или да имат жълтеница, която да ги успива. До около 6 навършени седмици, ако бебето не се буди само на 2-2,5 часа спрямо началото на предишното хранене, е подходящо майката да го разбуди и да му предложи гърда, за да може детето да расте и да наддава. Добре е да има поне 8, а по възможност 10-12 хранения за денонощие. Колко бяха те при вас за 24 часа? Предполагам, че от днес вече би следвало да се видят зеленикавите преходни изхождания. Може да е добре, ако все още не сте, да се свържете и с педиатъра на детето, който да ви посети и да направи първия домашен преглед, за да можете и вие да се чувствате спокойни.

# 59
  • Мнения: 3 595
И аз малко късно се включвам, но можете да ме добавите към октомврийските майки - Даниел, роден на 5.10, с термин 5.10 - 3540 гр., 51 см.

Имам въпрос към ЛЛЛ.

Преди седмица - две имах проблем с едната гърда и вдигах температура. След упорито източване и лечение с антибиотик тя изглежда се възстанови. В момента и двете зърна на гърдите са болезнени при допир, като това на проблемната гърда ме боли след последното кърмене. Имам съмнение, че имам блистер или запушена пора, затова преди кърмене потопих зърното в топла солена вода (по съвет) и дадох на бебето от нея - но сега болката е постоянна - не сам зърното, но и ареолата и то без допир. При другата гърда боли само при започване на кърмене и ако то започне да мляска със зърното.
Една от причините също може би е, че позата е неправилна в повечето време, но се опитвам винаги да го "наместя" правилно.

Какво мога да направя да облекча болката? До кого (лекар или специалист) мога да се допитам да види състоянието на гърдите ми?

Привет dany stoykova,
Радвам се, че си преодоляла трудностите, с които си се сблъскала. За да се облекчи болката, вероятно е нужно да опитаме да разберем, коя е причината, за да я има и да я отстраним. Причина за разраняването на зърната, както си споменала действително може да е засукването на бебето. Другата често срещана причина е след прием на антибиотици, появата на гъбички при майката и/или детето. Ако имаш възможност да погледнеш тази статия: Може ли да имаме млечница? Ако подозираш гъбички е подходящо да се консултираш с акушер-гинеколога си, както и с педиатъра на Даниел, тъй като ако единия от вас има гъбички, би следвало и двамата да се лекувате. Гъбичките обожават тъмно и влажно и не обичат светло и сухо. В случай, че се касае за нещо подобно, добрата хигиена, честа смяна на подплънки, ако ползваш, оставяне на гърдите на въздух да изсъхнат, да не стоят влажни може да е от помощ. Ако са гъбички, обичайните ланолинови кремчета за разранени зърна, са по-скоро неподходящи.

Споменаваш, че нещо в засукването те притеснява. Можеш ли да опишеш повече как засуква бебето и какво забелязваш, което се опитваш да коригираш? Виждала ли си бебето да си плези езичето извън устичката? От написаното от теб, оставам с впечатление, че си чела доста и си добре информирана, но ще очертая някои основни стъпки, които да прегледаш за нещо допълнително.

При кърмене е много важно мама да се е настанила удобно. Кръста, ръцете, краката и като цяло да се чувства добре, за да не се променя гърдата в устичката на бебето по време на самото сукане, заради допълнително наместване. В зависимост от височината на жената и размера на гърдите и, може да има нужда бебето да се повдигне до височината на гърдите върху възглавничка или напротив възглавница да не се ползва. Номера е бебето да е на нивото на зърното. Бебето да е добре захлюпено с коремче към тялото на майката, независимо от позата. Зърното да сочи между горната устничка и нослето на бебето, за да може опитвайки се да го достигне, да наклони главичка нагоре и назад и да отвори широко устичката си. Вратлето трябва да е свободно, за да може да направи това движение назад. При доброто поемане на гърдата, бебето поема не само зърното, а и част от ареолата. Виждат се мускулчетата на лицето, как се движат, ушичките леко помръдват. Ако бебето има млечница, тя може да го дразни и това да предизвика лошото засукване също така.

При блистер има запушена поричка на изхода на каналчето. Обикновено се вижда като бяла или червена точка на върха на зърното, но може и да бъде някъде по ареолата. Тя може да е изпъкнала като тапичка отгоре или да изглежда като петънце част от самата кожа. Има ли нещо такова при теб? Ако желаеш мога да ти дам скайпа си и да ми пуснеш отделно снимка да го погледна. Ще чакам да пишеш повече информация и как са нещата.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт