Октомврийско слънце вкъщи грее-бебче в люлка се люлее!

  • 31 629
  • 721
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 082
Здравейте момичета!

Благодаря на всички за пожеланията за "голямото" ми момче Мишо!!!

Съни, благодаря за новата темичка  Hug Как бързо минава времето, сякаш вчера се "запознавахме" в първата тема за Октомврийки 2011, а сега сме вече в Родени ....

Тони празнувахме вкъщи, само семейството. Преценихме, че Мишо е още много малък за големи празненства в клуб с деца, а и е още чувствителен от промяната в ежедневието му (появата на Самуил). А така той беше център на внимание и беше много доволен. В яслата също  имал тържество Simple Smile

Честити бебчета на Марсика, Ели, Уинди, Джейн, Ънвизибъл, Туинкъл и Жени. Да са много послушни и да не създават грижи на мама и тати!


Лусин, дано да не е нещо сериозно това кървене! Съвсем възможно си е да е от преумора  Peace Аз нали си бях пушка след раждането, като отидох да ми махат конците на 5я ден, носейки Мишо на ръце, Богословова и акушерките така ми се накараха.... Embarassed Щяла съм да си докарам кръвоизлив и можело да стане доста сериозно и опасно за мен....ама то човек като се чувства добре, не ги мисли тези неща....Пази се  Hug

Вода засега не съм давала (на Мишо изобщо не му и предлагах, започна да пие чак на година и нещо) и кърмя на поискване, като както казва Деси, хич не му треперя толкова, като с първото дете. Излизаме си всеки ден на разходки, аз, Мишо и Самуил и всички са доволни  Heart Eyes

Хубав ден на всички!!!

# 31
  • София
  • Мнения: 28
Здравейте и от мен в родени  Simple Smile ! Честито на всички новообебили се   bouquet
Sunny_Girl  чудесна темичка  Hug
Ние с Нели се храним на 3 часа почти от самото начало (чудех се вграден часовник ли има цепеше секундата на 2). От няколко дни обаче си иска и на 2 часа. Не пропускаме никое хранене, но и не съм правила опити за пропускане. Много ни мъчат коликите  #2gunfire

Забелязвам, че Нели все повече будува и започна да се заглежда  Grinning.

За 40 отидохме за молитвата, но не посмях да правя събиране за погача - достраша ме с тези вируси, грипове и течащи носове. Може да направим на пролет ако решим.

За водата моята свекърва само ми опява да давам (Нели отказва да пие вода) и като видя че аз не поддавам започна да обработва половинката  #Cussing out

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 108
 Здравейте, момичета  Hug
 Съни , браво за темичката , чудесна е  Hug а класацията за бебчетата е страхотна
 За режима опитвам се да го спазвам и понякога го будя да си яде на 3 , 3 и половина часа някъде
 Да ви питам за кърмата - аз се цедя на 2 часа някъде ,защото започват да ми текат гърдите. А после кърмата я слагам в хладилкника,но нали трябва да е там само една седмица, после ? Чувала съм ,че не е хубаво да се хвърля, та се чудя какво да я правя  newsm78 да я замразвам ли?Вие, какво правите? 
 Ставам,че моето слънчице плаче

# 33
  • София
  • Мнения: 376
Здравейте и от нас Hug, имаме си страхотна темичка за което  bouquet на Съни
Ние сме си от вторник у дома, полека лека се адаптираме, повечко ревем през нощта през деня спинка, много е лакома и след всяко ядене хълца newsm78, после като се разсъни и не може да заспи и реве та се къса Cry, неиска залъгалка,  в момента в който и дам още повече реве, и водичката ми отказва и така, после пак ще пиша че ме викат Sunglasses

# 34
  • Мнения: 758
Здравейте мамчета и честити ви рожби на всички!
Ще приемете ли във вашите редици едно избързало ноемврийче Simple Smile
Терминът ми беше за 14.11.2011, но малката ми принцеса реши че й е омръзнало на тъмно и се роди на 21.10.2011. Мерките са й 2,650 47 см - идеални за джобно гадже Simple Smile Кръстихме я Николета.

# 35
  • Мнения: 262
Здравейте, момичета!
Съни, мерси за новата тема! Аз лично обаче мисля, че беше редно да изчакаме всички мамета и тогава да се преместим  Hug
Магиеа, добре дошли при нас на теб и Николета!  Heart Eyes
Ънвизибъл, честито, мила! Много красиво име сте избрали! Каво означава?
Звездичкова, честит имен ден на Зори! Дано скоро се похвалиш тук в родени  Hug
За АМ - момичета, не сменяйте по няколко вида. В смисъл това може да доведе до алергии при бебетата. Смяната на АМ не е шега работа, винаги се консултирайте с педитата си.
За залъгалките - още не давам, дано устискаме по-дълго без. Сигурна съм, че с каката залъгалката изигра голяма роля за краткото ни кърмене Sad
Сега и двамата спят, направо е чудо, че им напаснахме часовете за сън.

# 36
  • Мнения: 0
Здравейте момичета искам да ви питам някой от вас ползвали от тези стягащи колани за прибиране на корема много се чудя дали да не си взема  newsm78

# 37
  • Мнения: 8
Здравейте момичета Simple Smile
Съни,чудесно оформление.Само малко да те поправя-Алиса се роди на 24-ти Simple Smile Благодаря за темичката,направо ти се чудя как ти остава време.
Ние още се мъчим да се кърмим,но не ни се получава особено.Правя всичко,което посъветваха ЛЛЛ,но за сега никакъв напредък.Тъпча се с лактогонни чайове и сурови ядки.Пия и бира(някой ми каза,че и тя помагала:) ) Каквото не са ми казали,че помага само него не съм изяла/изпила.
Стискайте ми палци!

# 38
  • Мнения: 59
Флучия, благодаря, името е турско-арабско, означава- Златна.

Бързам да пиша за кърменето до консултантите
Кърмим се от 5ч след раждането, но съм неспокойна, дали и е достатъчно и дали е хранително. Гледам да и давам на всеки 3ч, но има периоди, когато само спи непробудно, и когато не спи, а плаче, и единсвеният начин да не се дере е цицата в устата, успокоява се уж суче малко и заспи, но когато я дръпна или веднага се събужда или малко след това и пак на помощ идва гърдата.Като и дръпна зърното виждам, че има мляко в устата и, а и на няколко пъти повръща малко мляко. Но не е акала от вчера сутринта  Shocked, днес на обяд имаше малко, много тъмно кафяво почти черно и по-твърдо, това нормално ли е? Незнам дали не е запечена и как да и помогна.
И това, че само гърдата я укротява да не плаче, означава ли, че плаче от глад, но пък защо не суче, а заспива????
Ще се радвам да ми помогнете със съвети

# 39
  • Мнения: 34
Здравейте, момичета
Съни, поздравявам те- темата е страхотна   bouquet
Аз съм болна от вчера  ooooh!  ooooh! Направо не разбрах как стана- за 1 час станах парцал  Thinking С никого не съм се виждала, а не съм усетила да съм изстинала- направо не разбрах какво се случи изведнъж. Добре че нашите са с мен и се грижат за Дани- аз си стоя изолирана в другата стая  Peace Снощи те спаха при него. Пия парацетамол, пръскам Тантум Верде и смуча разни неща за гърло. Сега пак ще сложа краката в топла вода, а баща ми ще ми направи разтривка с ракия  Peace
Честито на всички нови мами- да са ви здрави дечицата и да са с много късмет в живота!  Heart Eyes
Желая ви да сте здрави  Hug

# 40
  • Мнения: 1 262
От кога я чакам тази тема... хайде и аз да се включа в нея. Simple Smile
Много е хубава. Simple Smile

Petkova, моето бебе се храни по подобен начин на твоето. Храня го на поискване - обикновено през 3-4 часа, а нощното хранене е през около 5 часа. Но за съжаление се буди често в малките часове на нощта и аз не знам какво му е. От 5 часа натам се буди всеки час и помрънква.  Rolling Eyes Мисля да взема един овлажнител за въздух, че с тия печки въздухът е много сух та може и това да го дразни.

mimenceto, направо ти завиждам за това спане на бебчето ти.  Чудя се кога и моето бебе ще спи непробудно поне до 6, не смея  и да си мечтая примерно за 8.

# 41
  • Мнения: 629
Здравейте отново от нас - все още 2 в 1  Rolling Eyes
Съни, мерси за хубавата темичка.
Флучия, Зори имен ден ли има днес?!  newsm78 Аз мислех, че няма такъв. Бяха ми казвали, че първия петък след Великден се водел "Светли петък" и тогава празнували всички с елемент на светлина в името. Отчето в кварталната църква пък каза, че 2 седмици след Спасов ден, който пък е не знам колко си дни след Велик ден е "Неделя на всички Светии", а следващата неделя била "Неделя на всички български Светии" та тогава празнували хората без именден. Ама то това звучи като 3449647356079657335............................... и последния да затвори вратата. И се отказах да му търся имен ден на детето. А толкова много ми харесва името.
Seengirl, за сега приложих част от хватките, ама не дават резултат. Явно трябва всичко наведнъж да форсирам  Joy
Вода Зори не пиеше докато не дойдоха летните жеги когато вече се и позахранихме. Аз нече съм и предлагала де. След като видях 2-3 физономии на потрес от въпросната течност даже не си правех труда да преварявам.  Embarassed

# 42
  • Мнения: 181
Здравейте,момичета! HugНие днес излизахме малко на разходка,ходихме и да гласуваме...Времето не беше най-лошо.Сега тъкмо вечеряхме,ще къпем Алина и Боян...и ще ги слагаме по леглата,а ние с ММ уж филм да гледаме,ама да видим...

Радостина,много ми хареса гащеризона на Ники с Мечо Пух CrazyМнооого е готин,от къде е?

За по-големите деца-не съм имала проблеми с Боян.Не мисля,че ревнува...или поне не го е показвал.Радва й се,гушка я,иска да я носи,гали я,целува я...Помага ми,подава ми дрешките като я преобличам,носи мръсния памперс в коша....Въобщеее...много е внимателен,много й се радва.Пее й,прави й разни физиономии,та я занимава,когато е будна.Аз очаквах да има мечешка радост,но пък той е много внимателен и нежен,а и аз все му обяснявам,че трябва да е много внимателен с бебчето.Само дето иска да я носи и ми е трудно да му обясня защо не може сам.Аз му я давам,но й държа главичката и я придържам от към коремчето,но да я носи...няма как да стане.Дано не се й опитва...Че още помня случката с Филип и батко му на Галка...и настръхвам като се сетя.

Блеккис,против колики е чая на Хипп от копър.Аз бях взела на Алина,но така й не й дадох...

Калиопа,слагай я в контейнерчета и после във фризера.Погледни и този линк,ако искаш http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=1047

MagieA,добре дошла!  bouquet

Зерина,дано имаш успех с кърменето! Praynig Hug

Мари,много неприятно ConfusedБързо да оздравяваш! Hug

Звездичкова,мислех си,че днес ще има бебешки новини от теб....А и от Хубелена,че то май само вие двечките останахте...Дано утре е вашия ден!

# 43
  • Мнения: 0
Запис и от мен в новата тема. Съни чудесно оформление.
Ние сме добре, но нямам много време за темата. Харним се на 3.5 часа засега коликите ги борим с чай от копър.
Честито на всички обебили се скоро и на очакващите скоро да гушкат свойте бебоци

# 44
  • Мнения: 34
към момичета с шевове- паднаха ли ви конците? моите външни ги свалиха на 5я ден след раждането, но днес извадих още един. Притеснявам се, защото на едно място по шева е започнало да се образува нещо- вероятно пъпка, защото има голям бял връх и е подуто и боли  ooooh! от вътрешните ми шевове се виждат конците  #Crazy дали е нормално  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт