Октомврийско слънце вкъщи грее-бебче в люлка се люлее!

  • 31 635
  • 721
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4
Съни поспах и аз един час ама като ревна, че е гладен и направо незнаех къде се намирам. Май това с доспиването не е за мен Simple Smile

# 16
  • Мнения: 499
Добро утро Hug

Ние спахме добре, е ставахме си за храненията в 3 и 6, но сега още спи. Много ми се иска да не се буди в 3, но явно няма как.

Съни, не съм поръчвала от сайта, купувам ги от магазина в София. Дадох сайта, за да онагледя нещата, та не мога да съм ти много полезна. Аз се сетих да попитам с колажа какво стана?

Аз давам вода на Миа, но ние сме на АМ изцяло, а и я някой път така засмуква...явно си е жадна. Да ви питам вие ЖЗ как мислит да захранвате? А активна гимнастика ползвате ли? И на пода ли я оставяте, че студено ми се вижда. Вчера я сложих на спалнята, ама като почне да се върти е опасно там.

# 17
  • Мнения: 181
Смуси,ясно...Някой ден,ако идваме до София...може и да отидем до магазина.Ние тук нямаме такъв CloseА активна гимнастика ние ползваме.Слагам я на спалнята...или на дивана,но не и на пода Peace

А за колажа,нищо не стана...Ще направя пак албум...и вече наистина ще чакам да пуснете снимки,за да може ЖЗ за следващата тема вече да имаме колаж. Peace

А за захранването...честно да ти кажа не съм мислила.Има още време.Само знам,че ще чакам да стане на 5 месеца,пък тогава ще захранвам.

# 18
  • варна
  • Мнения: 1 228
За активна гимнастика ми се струва ,че е малка нашта мадама.То е добре да се раздвижва ,но тя няма не вижда играчките и няма смисъл  т,така мисля незнам newsm78.
Иначе си правим гимнастики самички.

# 19
  • Мнения: 181
Ето го албума за колажа http://octomvri2011.snimka.bg/baby/snimki-za-kolaj-kraen-srok-30-11.630729Само дето е заключен,да знаете.Трябва да влезете с регистрацията Peace

# 20
  • Варна
  • Мнения: 913
Добро утро и от мен! Дойде и нашия ред да се преместим в родени!  Laughing
Гледам за спането и пропускането на хранения си говорите.. Като ви слушам чак се замислям дали действам правилно..  newsm78 В смисъл, при нас е относително да се каже храненето в 3 или в 6, просто защото се храним на поискване. Обикновено през деня си се буди на 3 часа, а през нощта се си прави пауза и му се събират около 4.30-5часа. Има ли и други бебчовци с такива режими, или по-скоро липсата на режим..  newsm78
За водата и аз не давам. Пробвах го с чая на Хип, ама и него толкова го пие, макар че може и биберона да не му харесва(силиконов е) ...  newsm78
А бе понякога бая въпроси си задавам, ама няма как... с първо бебче си мисля, че е нормално да се чувствам по-неуверена.  

# 21
  • Мнения: 181
Петкова,те повечето бебета нямат режим PeaceИ ние нямахме доскоро...Не че сега имаме,де.Просто си се буди през 3 часа и по-рядко се случва да се пооспи или да се събуди по-рано.Иначе в началото я кърмех на поискване(то и сега,де).Та тя се будеше през 2-2.5,понякога пък пропускаше хранене и се будеше през 4-4.5 часа.Така че не се притеснявай,ами си го кърми детето на поискване. Peace

# 22
  • Мнения: 4
Петкова-ние също нямаме режим, и той се буди през деня на 3 часа а през ноща различко просто незнам защо но отпреди в колкото и да беше последното вечерно хранене си се будеше точно в 3. Няколко нощи промени режима ама от тази се върна пак Sad

# 23
  • Мнения: 775
При нас режим има горе-долу през нощта- през около 3 часа, а през деня е през час-два-два и половина. Пълна обърквация, но давам когато иска. Като врещи от колики пък съвсем се обърквам дали е гладен или не. Скоро няма да има режим май, сигурно чак като мине на друга храна някога.  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 35
Честити ни Симеон, Миа, Зеррин, Максим, Влади, Ая, Дарин и Жулия!!! И момченце на Елибели!!! Да са ви живи и здрави бебоцит, да спинкат и да ви оставят да спинкат и вие : ) да хапват и наддват доре, а ви се усмихват и само прекрасни моменти да ви донесат!!!
Съни -   bouquet - огромно благодаря!!!
Радостина - честита ви месечинка!
Лусине – ако нещо все пак те тревожи с кървенето, ако се променят или увеличават и не намаляват, ако имаш случайно Т или...нещо те тревожи, все пак виж али не е останало късче плацента в теб. Гледа се на ехограф...не си спомням сега – ти нормално ли роди?
Jane, Миа е със същите размери като Боряна : )
Мименце – водичка давам като хлца. Давам 1-2 глътки и Борна мигновено спира да хълца.
За по-големите каки и батковци - от няколко дни съм нова тактика - избягвам умишлено да говоря на Елица за Боряна и предупреждавам всички 1000А човека, които ме срещат с Елица по улицата да не я пиат: "Как е бебето..." и т.н. Горе-долу нещата са по-добре...онзи ден с ужас видях как се опитва да й сложи фибичка тик-так на фонтанелата...и така!
Айде, че ме викат : )

# 25
  • Мнения: 181
Момичета,моля ви за колажа да качвате само по 1 снимка,която най-много ви харесва и отдолу да напишете кое е бебчето,за да не се чудя после като правя колажа. Peace

# 26
  • Мнения: 24
Запис и от мен, в новата ни темичка, и ново разделче.
Съни, за пореден път поздравления за чудесното оформление.  bouquet
За нас да ви пиша на кратко: като цяло сме добре, храним се изцяло на кърма, горе долу се опитвам да спазваме режим на 3 часа хранене, като пропускаме умишлено нощното хранене в 3. Вече цяла седмица се храним така....... е, понякога Симонка издържа до 6ч., но когато се събуди по раничко и в 5 - 5:30 ч. я кърмя........няма да цепим минутата я, Simple Smile
За коликите: ами имаме .......... не са от най силните( поне така ми се струва), пъшка, свива се, но не плаче.
За водата: аз предлагам вода, има дни в които пие вода, в други дни вода да не види, дори когато хълца не иска. Има дни, в които пие само от чайчето на Хип с копър който и правя.
За биберона- залъгалка : предлагам и я оставям тя да реши иска или не. Факт е, че има моменти в които я успокоява и заспива.
Хубав и усмихнат ден от мен!!!

# 27
  • Мнения: 79
привет и от мен, ние също почти нямаме режим, давам на поискване, като се събуди.Имам едно въпросче, някои има ли проблем с ходенето по голяма нужда и как се справяте с този проблем, аз мн трудно, през 2-3 дни с голям зор.Извинявам се за неудобния въпрос. Blush

# 28
  • Мнения: 26
да ни е честита новата темичка в родени Grinning Peace благодарности на Съни за оформлението и старанието

# 29
  • Мнения: 33
Здравейте и от мен,вече в РОДЕНИ 2011г.
Съни супер е темичката,аз мн се изкефих на патенцата след всяка датичка  bouquet (само  пак да те помоля да добавиш см на Ивайло-49см)  newsm51 smile3525 smile3525 БЛАГОДАРЯ!
и ние сме на най-продуктивната дата за момченца, с едно от най-използваното име Ивайло Simple Smile
ние сме добре за сега,имаме колики,ама Инфакол за сега действат,и даже мн поспалив става от тях малкия.
вчера се възползвахме от времето и бяхме за 1ч навън наразходка,ама аз май изстинах,сега гърлото ме наболява.карам на стрепсилс и на ментови билкови лукчета и чайчета,дано се размине по-сериозно лечение.
за водичка;аз давам преварена с малко захар,след всяко хранене,че да не хванем млечница(така ми каза педито),ама и Ивчо си пиййва де като е жаден.
за залъгалкатаИвайло си я търси,след ядене или като го заболи коремчет,ама е смешен като не я иска я плюе Simple Smile
аз да питам този чай на хип от копър дето е той за какво се дава???
за нощното ставане ние ставаме или в 3 или в 4 ,но не подминава храненето-ама е и малък още де на 19 дена е Simple Smile

искам да питам нещо (то е рано де,ама) за детската кухня-нали е с купончета и всеки ден по 3 яденета дават,ама пак документи някакви трябва ли да се подават,както за еднократната помощ и за детските??? аз питам щото нали ви казах че се водя по адрес в свиленград,а живеем в хасково,че да знам дали да сменям лична карта и т.н....
който знае ще съм благодарна,да ме "светне" и по тоз въпрос .

Последна редакция: нд, 30 окт 2011, 12:23 от BLackKisSs

Общи условия

Активация на акаунт