Случвало ли ви се е ? Защо става така?

  • 3 958
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 296
Аз обикновено съм над тези неща.
Дори да ме подразни понякога нещо, си казвам - на света има много по-глобални и сериозни проблеми, че да се ядосвам/дразня от някого си.
Може да стана по-резервирана напр., в замисимост от човека, от ситуацията и от това, доколко ми е ,,отхапал,, ръката.
Но чак пък да го преживявам и то дълго време.....
Абе, човек поумнява и израства с времето Peace

# 16
  • Мнения: 14 830
Добре де, някой може ли да ми каже какво точно означава приятел да ти се качи на главата? Дайте ми някой пример (ако ще и измислен да е).

мога да ти дам много елементарен пример. Някой който ти се пише приятел ти се обажда да излезете и ти излизаш с него с удоволствие , а после се оказва че ти се е обадил просто защото няма с кого да излезе. И след това сума време не те търси , а като закъса пак  очаква ти да си на линия

# 17
  • Мнения: 5
Бях се сприятелила с едно момиче... което ме търсеше само ако няма с кой да излезе...
Беше кофти... накрая започнах да отказвам и тя се отдръпна, понеже не и отскачах по свирката...
Случва се постоянно, явно не трябва да обръщаме внимание, знам ли...
Всички писали в темата ми се струват толкова добри... но някак в интернет е по - лесно, а на живо хората са по - резервирани.

# 18
  • Мнения: 14 830
Бях се сприятелила с едно момиче... което ме търсеше само ако няма с кой да излезе...
Беше кофти... накрая започнах да отказвам и тя се отдръпна, понеже не и отскачах по свирката...
Случва се постоянно, явно не трябва да обръщаме внимание, знам ли...
Всички писали в темата ми се струват толкова добри... но някак в интернет е по - лесно, а на живо хората са по - резервирани.
Е не сме чак толкова добри, но анонимноста си има своите предимства. Просто тук срещаме хора със същите проблеми  и виждаш че не е само при теб и се успокояваш. А такива неща стават винаги. Човек трябва да ги игнорира да не се впряга толкова иначе правим лошо единствено на себе си

# 19
  • София
  • Мнения: 2 817
Мдаа, определено не сме толкова добри...
Аз пък съм наобратно - може да не ти позвъня с години (буквално) и изведнъж да се присетя за теб и да си кажа: "Я, дай да му/й звънна, да видя какво прави!" За сметка на това - ако ми се обадиш да излезем, ще съм сигурно най-щастливият човек на света. Ако дори ми се обадиш (примерно след като година-две нито сме се виждали, нито сме се чували) и кажеш: "Абе така и така трябва ми помощ!" - винаги ще откликна.
Често създавам грешно впечатление у хората и примерно като им се обадя после и ги поканя на някое голямо събитие, или пък за някое тяхно такова им подаря нещо стойностно неведнъж съм чувала следните думи: "Не знаех, че толкова държиш на мен!" А аз ги помня - всичките. Но съм си такава - и ще ми е доста трудно да се променя.

# 20
  • Мнения: 14 830
Мдаа, определено не сме толкова добри...
Аз пък съм наобратно - може да не ти позвъня с години (буквално) и изведнъж да се присетя за теб и да си кажа: "Я, дай да му/й звънна, да видя какво прави!" За сметка на това - ако ми се обадиш да излезем, ще съм сигурно най-щастливият човек на света. Ако дори ми се обадиш (примерно след като година-две нито сме се виждали, нито сме се чували) и кажеш: "Абе така и така трябва ми помощ!" - винаги ще откликна.
Често създавам грешно впечатление у хората и примерно като им се обадя после и ги поканя на някое голямо събитие, или пък за някое тяхно такова им подаря нещо стойностно неведнъж съм чувала следните думи: "Не знаех, че толкова държиш на мен!" А аз ги помня - всичките. Но съм си такава - и ще ми е доста трудно да се променя.
Ти сама си показала че си различна от хората за които говорим в темата. Може и да не се обаждаш с години но не използваш хората за да си запълваш свободното време и след товада не ги познаваш и така до следващия излишък от време. Понякога един жест е нужен за да разбереш че човека срещу теб е стойностен

# 21
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
Много рядко ми се е случвало подобно нещо,защото съм изключително резервирана към нови познанства и не правя услуги на куцо и сляпо.Също така веднага би ми светнала лампичката,ако някой стар познат,който с години не ме е търсил,изведнъж реши да ми се прави на много близък. Wink
Описаната случка с парите е много показателна колко нагли могат да бъдат хората.За мен 4-5лв на учебник са си доста пари,бих си ги поискала без да се чувствам неудобно,пък нека "тузарките",които ги мислят за дребни да ми се смеят.  Peace

# 22
  • Мнения: 62
Оф вие отново преоткривате основни човешки характеристики  ooooh!

Случвало ни се е още във втори клас и още тогава сме разбрали, че така е устроен човек, че такива работи са нормални и се случват между хората, без непременно едната страна да е по-кофти от другата.

# 23
  • Мнения: 4 401
Аз го играя от надменните,че ми писна да ме използват   Crossing Arms
Обаче на последък много хора изтрещяват .А преди си бяха наред.Стреса ли не им понася,кризата ли ги е смачкала не знам. newsm78
Преди бяха приятни и весели сега са откровено зли. Shocked

# 24
  • Мнения: 6 713
И аз доскоро бях все така - първа търчи да помага, да носи, да принася. ooooh! ooooh! И определени "приятели" ме търсят само като се чудят какво друго да правят. Хич не се церемоня вече, един вид претръпнах.

Ще ти промениш самата ти отношението си към тях, един път ако спре да ти пука (не че ще станеш лоша, просто ще видиш, че ще е различно).

Пък приятели винаги, винаги ще имаш и ще си намираш нови и нови.
 Peace Peace

# 25
  • Мнения: 6
Изобщо много трудно се създават приятелства...
Ама как така трудно бе. Ако снимката на аватара ти е твоя, веднага ти ставам приятел, без да се замислям изобщо даже...  Flutter

# 26
  • София
  • Мнения: 2 817
Pupitka, ами не знам - просто съм такъв човек. Винаги съм готова да се отзова, но трудно се престрашавам да звънна...  Embarassed

# 27
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
Pupitka, ами не знам - просто съм такъв човек. Винаги съм готова да се отзова, но трудно се престрашавам да звънна...  Embarassed
Споко Миме,така човек винаги може да си отсее приятелите от познатите.Това просто говори,че си добър човек. Peace

# 28
  • Мнения: 0
Аз го играя от надменните,че ми писна да ме използват   Crossing Arms
Обаче на последък много хора изтрещяват .А преди си бяха наред.Стреса ли не им понася,кризата ли ги е смачкала не знам. newsm78
Преди бяха приятни и весели сега са откровено зли. Shocked
За жалост актуална тема, дами.
Абсолютно съм съгласна, просто като се огледаш и виждаш как хората около теб, с които сте били равни едва ли не, се взимат "много на сериозно ", вече са повече от всеки  и се почват едни демонстрации , едни изказвания ... не знам много ми е трудно да понасям такова поведение

# 29
  • Мнения: 1 404
Знаеш ли имам приятели от преди 20 години, които се държат по същия начин Rolling Eyes. Много е тъпо, но си мисля че това е до човек. Защото аз например няма да го направя това нито на нов приятел нито на стария си от преди години, просто защото не съм такъв човек Peace.
А какво значе да станеш по-лоша newsm78, просто си кажи директно каквото мислиш и това е, ако другия държи на теб ще те разбере, ако не...прав му път.

Точно така! Зависи от хората. За съжаление повече са кофти хората,отколкото наистина готините, но ти стига 1 такъв готин френд, за да не се сещаш за останалите си "приятели".

Общи условия

Активация на акаунт