Лечение с протеолитични системни ензими (4-та тема)

  • 128 384
  • 685
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 12
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Essential-Enzymes-Ultra-120-Capsules/24631 Това май е ново(поне аз го виждам за пръв път) и на добра цена.Знам.че Пинко не одобрява храносмилателните ензими,но те подпомагат действието на Серапептазазата и Натокиназата.

# 376
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Здравейте. Имам Псориатичен артрит, и искам да опитам ензимна терапия. Не разбрах, обаче за какъв период от време се приемат горепосочените ензими и какво друго, евентуално? Мисля да си поръчам Глюкозамин & Хондроитин, МСМ. Засега сериозно засегната става е само една - лявата китка. Приемам рибено масло на НАУ от около 2 години и определено съм по-добре с него, отколкото без него, но има още много какво да се иска.

Благодаря предварително.

# 377
  • Мнения: 24 467
Здравейте.
Бих желала да попитам напредналите в темата как и в какви количества да се вземат при болест на Бехтерев /като ревматоиден артрит/:
1.Бромелаин
http://www.nowfoods.bg/p/Bromelain
и 2.Серазим
http://www.nowfoods.bg/p/Serrazimes
Днес пристигат.
Само на гладно ли и колко време преди и след приема да не се взема храна?
Имаме и още едни комплексни ензими с много ниско количество бромелаин, папаин, панкреатин и др.- английско производство.

Благодаря ви предварително.

# 378
  • Мнения: 66
Здравейте!
Един специфичен въпрос:
Тези дни правих инсеминация. Пия ензими /основния пакет/ от 6 месеца и не съм ги спирала по време на процедурата. Днес, пост фактум, се замислих дали, след като разграждат белтък, преждевременно не убиват чакащите овулация в маточната кухина сперматозоиди, които имат изключителна нужда от белтъчна подкрепа. Нищо не намерих като информация и по чужди сайтове.

# 379
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 439
имаше доста случаи на момичета, забременяли, докато са ги пили

също така няма кръвна връзка между жената и сперматозоидите, ензимите достигат до местата, в които действат с кръвта и там където са те - няма такава директна връзка

а и до колкото съм разбрала - разграждат фиброзната тъкан

аз без да съм специалист - мисля, че нямаш основания да се тревожиш, но за да си по-спокойна драсни и на Пинко

Желая ти успех  Peace

# 380
  • Мнения: 66
имаше доста случаи на момичета, забременяли, докато са ги пили

също така няма кръвна връзка между жената и сперматозоидите, ензимите достигат до местата, в които действат с кръвта и там където са те - няма такава директна връзка

а и до колкото съм разбрала - разграждат фиброзната тъкан

аз без да съм специалист - мисля, че нямаш основания да се тревожиш, но за да си по-спокойна драсни и на Пинко

Желая ти успех  Peace

Благодаря! Знаете, че такива моменти можем да прекалим с какви ли не изводи newsm78

# 381
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 439
о, да   bouquet предполагам колко голямо е напрежението и човек търси проблем зад всеки камък   bouquet дано скоро се похвалите с успех  Hug

# 382
  • Мнения: 183
 Разгледах темите досега, свързани с ензимите. Имате ли информация как влияят и подпомагат ли отслабването? Става дума за Ензимил
Състав на 1 таблета:
 
- Amylase 7500 DU
 
- Lipase 1000 FIP
 
- Protease 4.5 15000 HUT
 
- Protease 3.0 15 SAPU
 
- Alpha-galactosidase 200 GalU
 
- Lactase 1000 ALU
 
- Cellulase 250 CU
 
- Bromelain 500000 FCCPU


# 383
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 439
според мен основно спомагат усвояването на приетата храна, ако не се усвоява пълноцено поради дефицит на ензимите в организма

ако се прекалява с храната, липсва движение или има метаболитен/хормонален проблем едва ли ще има сериозен и траен ефект  Peace

# 384
  • Мнения: 1 037
Само за протокола - поръчах от този бромелаин:
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best-3000-GDU-Bromelain-500-m … e-Caps/20961?at=0

# 385
  • Мнения: 276

И аз поръчах от него. Трябва да дойде всеки момент. При поръчка от три опаковки / за мен и сина ми/ ми даде допълнителна отстъпка.

# 386
  • Мнения: 239
прегледах темата и не мога да намеря дали ензимите помагат при Хашимото? някой да се е лекувал с тях или да има информация?

благодаря!   bouquet

# 387
  • sofia
  • Мнения: 786
Някой давал ли е сепаратазата или други ензими на деца?
Имате ли информация как се повлияват пропускливи черва (leaky-gut)?

# 388
  • Мнения: 403
Серапептаза сме давали на 4 годишния племенник когато имаше кашлица постоянно повлия се добре за първи ден му давахме 2 капсули като изсипвам съдържанието в чаша с вода и той го изпива една сутрин и една слетобед. Така поне първите 3 дни после може да ги намалиш като понамали кашлицата действа отлично. серапептаза капсула от 40 000 единици за нея говоря.

# 389
  • sofia
  • Мнения: 786
10х, Не е ли опастно да се изсипва капсулата?

Общи условия

Активация на акаунт