Лечение с протеолитични системни ензими (4-та тема)

  • 128 441
  • 685
  •   1
Отговори
# 360
  • Ловеч
  • Мнения: 69
Обаче не пише стоностите на ендимите.Някой да е запознат?javascript:void(0);
Ето какви са стойностите  на ензимите
http://www.sunsplash-europe.com/repairzym.cfm
За предпочитане е да си ги вземеш комплекта ензими от Щатите...Въпреки, че
Bromelain в тази разфасовка все още го няма наличен никъде.

# 361
  • Düsseldorf
  • Мнения: 503
Привет,
втора седмица се опитвам да намеря време да опиша нещо, което намирам за важно, и все не успявам, но сега ще седна, че сега ако не го направя, а вероятно така ще си остане.
Преди години започнаха проблемите на дъщеря  ми с ушите/ слуха. Тогава тя беше на 2. Многократно ходехме при различни лекари, почти всички изписваха противоалергични препарати / Ксизал, Зиртек, Аериус, …/. И почти всички ме убеждаваха, че няма смисъл да се опитваме да доказваме алергия или да търсим към какво е алергията, ако я има, понеже при малките деца е трудно установима.  Но понеже противоалергичните препарати свиват лигавиците, щели да отпушат евстахиевата тръба и да се оправи проблемът със слуха. Аз веднъж давах препаратите по схема, но отказах да го правя на всеки няколко месеца, понеже не ми изглеждаха толкова безобидни.  Давах 10 дни серапептаза по съвет на ПинкПантер, пробвахме и с хомеопатия, но там резултатът беше малко трудно измерим, по моя преценка детето беше по-добре, но не знаех на какво точно се дължи.  Но повечето лекари очакваха с времето да го израсте и ни съветваха да изчакаме до 5-6годинки.
До преди 2 месеца, когато пак усетих, че малката (вече на 5 години и нещо) пак не чува добре, имаше и болка в ухото. Изписаха й веднага антибиотични капки. За пореден път тръгнахме да обикаляме светилата в УНГ (умишлено не споменавам имена, но са от почти всички болници – Исул, Педиатрията, Военно-медицинска, МВР болница, Транспортна болница), единият доктор беше категоричен, че трябва спешна операция на третата сливица. Друг обаче смяташе, че това няма да помогне, според него загубата на слух в едното ухо е толкова сериозна, че вероятно има течност, задържана зад тъпанчето с години, и тя едва ли ще се изпари. Диагноза – серозен отит. Изписа куп лекарства и каза, че след месец  препарати по схема ще видим има ли изобщо подобрение, и ако няма, а той не очакваше сякаш да има, вече да говорим не за операция на трета сливица, а за операция на ушите, за да предотвратим необратима загуба на слуха, към която сме се запътили. За инфо на запознатите – с едното ухо до над 40 децибела, с другото до към 35.
Този път бяхме наистина повече от стресирани.  Освен, че се почувствахме ужасни родители (понеже не сме проследявали състоянието достатъчно често – аз преброих 9 лекаря за 3 години, някои посетени по  няколко пъти, но това е друга тема.) във всеки случай този път си давахме всичките лекарства (Ердомед, Зиртек, Еуфорбиум, Виброцил, Кузихрим – все познати лекарства) по схемата, предписана от лекаря. След втората седмица не се стърпях и отидох да направя контролна аудиограма, за да видя има ли изобщо някакво развитие. Оказа се, че има някакво помръдване в някои от стойностите, но минимално наистина.  / с едното ухо в едната стойност бяхме свалили до 40 децибела, с другото до към 30/. Лекарката, която прави аудиограмите, не лекуваща все пак, беше все пак обнадеждена, каза, че щом изобщо има подобрение, значи има шанс и надежда. Каза да изчакаме все пак до края на месеца и да коментираме с лекаря. Аз реших на своя глава да дам отново и серапептаза – 10 дни х 2 пъти на ден като гаргара. Няколко дни след това бяхме на контролен преглед. И – каква изненада!!! – детето имаше абсолютно нормален слух!! И с двете уши!! Лекарят показа видимо учудване, каза, че много рядко има толкова драстично подобрение. Реших да споделя за серапептазата, но ме отрязаха набързо -  по-добре да не съм го била казвала, нямало научни доказателства….
В резюме: такива състояния явно все пак трябва да се следят. И не може да се разчита, че детето ще го израсте. А какво в крайна сметка помага – явно е въпрос на дълга дискусия. Във всеки случай аз вече няма и да се опитвам да лекувам УНГ без серапептаза.
По-малко болежки на всички пожелавам  и хубава вечер! Мислех си, че все пак на някого споделеният опит може да е от полза.
 Hug Hug Hug

# 362
  • Мнения: 403
alex_shu благодаря ти, за хубавия пример. И аз вярвам в силата на серапептазата. Успех! И дано повече да не се влошава детето. newsm10

# 363
  • Мнения: 800
Благодаря за подкрепата, alex_shu!

Дано бъдем полезни на повече хора.

Относно липсващия бромелаин - аз бих се насочил към този:

http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best-3000-GDU-Bromelain-500-m … Veggie-Caps/20961

Разбира се с този избор не ангажирам никого.

Що се касае до предложеният от panchevavesela препарат - някой трябва да га пробва. Може да е много добър, но някой трябва да го провери.

toni1112 - да, ензимите чистят тежки метали, най-вече живак и олово. Аз избягвам твърде универсалните хелатори, защото неизбежно почват да "чистят" и калций, магнезий, хром, цинк и пр.

При увреден черен дроб аз бих пил алфа липоева к-на. Най добре R-Липоева к-на. Успешно регенерира черния дроб.

P.S. тази седмица съм тука.

# 364
  • Мнения: 403
PinkPanther  добре дошъл Hug!

# 365
  • Мнения: 670
Здравейте,
аз съм стар почитател на ензимите и вече направих един курс с тях през Декември.
До декември имах диагноза двустранен хидросалпингс. Темата съм я дискутирала много пъти. Никой не ми вярва, но през Януари ми направиха нова лапароскопия и резултатът беше една увредена тръба.
Днес, броени дни след неуспешно инвитро  Tired /Пинки беше прав/ отново потърсвам помощта на Серепентазата.
И о чудо  Simple Smile има нов сайт. С няколко преимущества пред  И херб.
1 . цени- по евтини.
2. Доставка - в зависимост от броя на артикулите.
3. От сайта не пишат реалната стойност на продуктите и така например серепентазата не отива в митница  Heart Eyes
ето и форума където го дискутират.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=666823.0

Пинки радвам се че си на линия  Hug Hug Hug Hug Hug


# 366
  • Мнения: 44
Пинк,благодаря ти!
Тройката ензими ми помогна да се сбогувам със ставни болки.Поради предстояща операция спрях приема за две седмици.Болката се върна,по-слаба,но я има.Продължавам с приема на ензимите,Омегата,Q10,вит.Д,защото съм сигурна,че това е пътя.
Бъдете здрави!!

# 367
  • Ловеч
  • Мнения: 69
И о чудо  Simple Smile има нов сайт. С няколко преимущества пред  И херб.
1 . цени- по евтини.
2. Доставка - в зависимост от броя на артикулите.
3. От сайта не пишат реалната стойност на продуктите и така например серепентазата не отива в митница  Heart Eyes
ето и форума където го дискутират.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=666823.0
Да, темата за този магазин аз я създадох в опитите си да намеря поне малко по-евтини протеолитични ензими  Simple Smile
Ето една сравнителна таблица, правена за мои нужди с цени на ензимите
http://dl.dropbox.com/u/74596027/proteolytic%20enzymes.xls
Обърнете внимание и на един нов производител на серапептаза /поне за мен/ със стойности от 250000SPU
http://www.iherb.com/Arthur-Andrew-Medical-Serretia-Pure-Serrape … 90-Capsules/40061

# 368
  • Мнения: 800
Внимавай! Дозата от 250 000 SPU е за две капсули!

# 369
  • Ловеч
  • Мнения: 69
Не, аз нямам намерение да я взимам тази серапептаза. Просто я споменавам като нов производител.

# 370
  • Мнения: 670
heros  супер таблица- но мен още повече ме впечатли това че сега като си поръчах серепентазата няма да плащам ДДС. Доставката ми беше едва 1.24 долара  Simple Smile
Та това според мен също е от голямо значение.
А ние с теб май сме и от един и същ град  Hug

# 371
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
Пинко, как сте в къщи?  Надявам се има положително развитие?

# 372
  • Ловеч
  • Мнения: 69
heros  супер таблица- но мен още повече ме впечатли това че сега като си поръчах серепентазата няма да плащам ДДС. Доставката ми беше едва 1.24 долара  Simple Smile
А ние с теб май сме и от един и същ град  Hug
Да Ивка, от един град сме в който като кажеш на доктор за протеолитични ензими и гледа умно  Simple Smile Точно заради избягването на ДДС и леко по-ниските цени се спрях на този магазин. Чакам и втора пратка да видя дали отново в декларацията ще напишат намалена цена, за да поръчвам и за по-голяма стойност.

# 373
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
и в София да кажеш - не вярвам да гледат по-различно  newsm78

# 374
  • Мнения: 670
Аз вече направих поръчка за серепентаза - левова равностойност 51 лева  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт