Лечение с протеолитични системни ензими (4-та тема)

  • 128 122
  • 685
  •   1
Отговори
# 675
  • софия
  • Мнения: 3
Добър вечер на всички! Може ли да ми кажете Бромелаин кога трябва да се пие- на гладно или с храненето. Останал съм с впечатлението, че всички ензими е добре да се пият на гладно, а на опаковката пише да се пие с храната newsm78

# 676
  • София
  • Мнения: 770
Всички ензими на гладно.

# 677
  • Мнения: 765
Привет и от мен, днес се сдобих и аз най-сетне с така бленувания пакет ензими за ДХ.
Може ли някой да ми припомни пак точната схема, по колко от кое? За да не объркам нещо, аз четох на 49 стр., но да съм сигурна пак.

# 678
  • Мнения: 12
Ева,ензимите се пият 3 пъти на ден по една капсула,Бромелаина,ако е на NOW по 2.И повече да пиеш,няма лошо,стига да нямаш разстройство и гадене. Има и по-силен Бромелаин http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best-3000-GDU-Bromelain-500-m … Veggie-Caps/20961.
Повечето пият пакета препоръчан от Пинко и усещат ефекта.Аз се чудя обаче,защо ензимите на Др. Бест са най-евтини.Пробвал съм на други фирми,по-скъпички и като че ли са по-силни.Отделно,ако имаш и проблеми със храносм. тракт,а и други проблеми с обмяната,е препоръчително да направиш поне един курс със храносмилателни ензими.Така протеолипричните ще се усвоят по-добре.Виж този пакет http://www.iherb.com/Enzymedica-Digest-Gold-with-ATPro-Premium-E … 40-Capsules/16790 това е за общо нормализиране на хр. система и http://www.iherb.com/Enzymedica-Repair-Gold-120-Targeted-Delivery-Capsules/18112 това е за ДХ,в него има повечето необходими ензими без натокиназа http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Nattokinase-2-000-FU-s-100- … g-180-Vcaps/40590.Тези комбинации ги гледам от тази книга http://www.iherb.com/Books-Everything-You-Need-to-Know-About-Enz … tinued-Item/16502 беше безплатна по едно време.Тези ензими според мен са по-силни от тези на dr. Best,защото получавам разстройство от по-ниски дози.След отваряне трябва да ги държиш в хладилника.Изглеждат по-скъпи,но ако сметнеш единиците ензими,цената е горе-долу същата.И не забравяй за рибеното масло,то е много съществено и босвелия също,тя се намира и тука.

# 679
  • Мнения: 765
NikoDim, благодаря за отговорите и отделеното време. Почнах ги от днес. Моите са на Др. Бест.
Разстройството само в първите дни ли се получава и гаденето или през цялото време на приема. Знам, че при всеки си е индивидуално и зависи от организма, но от общосподеленото тук, как е?

# 680
  • Мнения: 12
NikoDim, благодаря за отговорите и отделеното време. Почнах ги от днес. Моите са на Др. Бест.
Разстройството само в първите дни ли се получава и гаденето или през цялото време на приема. Знам, че при всеки си е индивидуално и зависи от организма, но от общосподеленото тук, как е?
не е нещо страшно,може и нищо да няма.Аз от др. Бест не получавам нито разстройство нито гадене при нормалната доза.При двойна доза има сутрешно разстройство,но не е страшно.От другите имах едно постоянно сутрешно разстройство.Не знам дали е от по-голяма активност.Серрапертазата е най-добре да се пие сутрин веднага след ставане и вечер преди лягане,далеч от храната.

# 681
  • Мнения: 63
Здравейте
 да споделя опит с детенце на 4 год. Детето е със скъсена евстахиева тръба, което събира секрет и микроорганизми. След дълго лечение с АБ, болници, пункции, премахване на трета сливица и прочие, майката реши да пробва тъй като детето се влошаваше със всяка изминлала година. Лекарите й казаха, че ако не се оправи щели да слагат макари и на двете уши.
Направиха 1 месец пълен кърс серапептаза една идея преди разстройство. Детето на 2 пъти вдигна температура, влошаваше се леко и за по-малко от 12 часа всичко отшумява. Направиха изследване на секретите и не откриха никаква бактерия. Продължиха с подържащи дози за 1 год. , а при влошаване си пият макс. доза. Сега са минали 2 месеца и 2 пъти се е наложило за по 6 дни майката да дава макс. доза. При контролен преглет при специалист уши нос гърло лекарят е казал, че до сега не е виждал гърлото на детето в такова добро състояние. Допълнително прочистваме синусите с физиологичен разтвор и противопаразитно (пак от сайта)
Тъй като на детето имуната система беше срината допълнително включихме рибено масло, коластра, клеева, витД3, бъзак, вит.С на Алайв.

Започнах да си мисля, че серапептазата добре се справя и с бацилите.

NikoDim дали тези ензими които препоръчваш ще повлияят добре на моя близка приятелка. Тя има някакъв бацил в стомаха и един път в годината се проявява и го морят естествено с венозен АБ в болница. 100% има начин за чистене от този бацил и без да се подтиска с АБ. Съмнява ме че след 1-2 год бацила ще развие резистентност към АБ и ще стане по-лошо.





# 682
  • София
  • Мнения: 10 858
Дидка, благодарности за споделеното и дано детето има най-добри резултати!
По другия въпрос - не бих могла да отговоря.

# 683
  • Мнения: 765
Здравейте, чета старите теми в момента. Но исках да попитам малко по-бързичко и пак продължавам да чета- възможно ли е ри започване на ензимите по време на цикъл той да е по-продължителен? Виждам, че се споменава някакво влияние върху цикъла, но така и не намерих точен пост ,какво е -поне до момента.

# 684
  • Мнения: 403
Не няма такава вероятност цикъла ти да е по дълъг от ензимите. Поне при мен нямаше такъв ефект. И въобще не съм имала проблеми с приемането на пакета ензими.

# 685
  • София
  • Мнения: 1 057
Заповядайте в  новата тема

Общи условия

Активация на акаунт