Лечение с протеолитични системни ензими (4-та тема)

  • 128 292
  • 685
  •   1
Отговори
# 630
  • Europe
  • Мнения: 548
Голямо дете, аз имам 2 модела - Papaya Enzim на GNC, но смятам, че е мноооого слабичка и на НауФудс, която чак сега ти ме просвети, че е с мента. Ти защо не искаш да е с мента, пречи ти на някое хомеопатично лекарство или не ти харесва вкуса и?

# 631
  • Мнения: 572
 aleina , не ми харесва вкуса на ментоловата папая. За тази на GNC също споделям мнението ти  Simple Smile.
 liubkam благодаря  за мнението bouquet . Ще взема една от двете, но още не съм решила коя.

# 632
  • Мнения: 0
Здравейте, бихте ли ми помогнали дали цялата група от ензими трябва да давам на активно спортуващ 15 годишен мъж (футбол)за разтежения и други травми ?Благодаря предварително!

# 633
  • Мнения: 1
Отдавна ви чета и днес стигнах дотук.Много жалко за Пинко, няма добро ненаказано.Човекът споделя опита си , добронамерено и безвъзмездно.Да задам и аз въпрос .Синът ми на 26 с алергичен ринит, шум в ушите след един грип , псориазис  с мехури /или Дюринг/, официалната медицина за 10 години не се произнесе.Започна ензимите на Нау, но получи разстройство.Сега е на поддържаща доза  по 1 на ден .Но е чист./Той се подобри много след лечение с хран. добавки благодарение на един професор./Пребори един грип наскоро, но остана конюктивит.Забравих да кажа, че е  на диета без глутен и захар.Не мога да си обясня какво става и как да продължи примерно.Поддържащата доза върши ли работа?Някой с опит ?Дано от здраве да не се отървем всичките.Поздрави за Пинко и съпругата му.

# 634
  • Мнения: 0
Не ми е приятно , че диагнозата ми е "ревматоиден артрит" , но с удоволствие се "запознах" ,благодарение на вас ,  с  магията на протеолитичните ензими . И ви моля за съвет какви и колко да приемам !
Предварително БЛАГОДАРЯ !

# 635
  • Мнения: 765
ЗДравейте,
искам да попитам, някой ползвал ли е Семакс http://apteka.framar.bg/30025488/%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D0%BA% … B0%D0%B1%D0%BB-10 и запознатите, ако могат да кажат своето мнение за ензимите. Тоест препоръчаха ми го за повлияване много добре от него при ДХ в една аптека.
Чета доста из тази тема, но така и не успях да намеря точната комбинация при ДХ. Моля, ако някой има минутка време да я копне от някъде ще съм Ви много благодарна за помощта.

# 636
  • Мнения: 63
Сега да пиша по темата.
Давах на съпругът ми ензими толкова дни колкото отговарят на годините му, но при него нямаше кой знае какъв ефект. Може би дозата му е била малка.
При мен обаче ефекта е поразителен. Когато започвам да  постя имам големи затруднения: коленете ми скърцат, не можга да клекна, звукът е както при скършване сухи пръчки. Вече трети ден съм на максималната доза, скърцането изчезна, не съм чувствала коленети си по-добре. Хубавото при мен е, че почти не приемам протеини по време на постите и усвояването на ензимите е на 100%.

Четенето на информация за ензимите ми отвори очите за много неща, най-вече за вредният ни начин на живот и хранене . Разбрах що е тов бета синтез - как може едно тревопасно животно само с ядене на трева да достигне тегло близо един тон и да произвежда високомаслено мляко и да синтезира всичко, което му е необходимо??? Толкова грешно са ни учили като започнем от теорията на Дарвин, но много "глави ще паднат" докато някои хора проумеят, че Земята "все пак се върти"   Peace

# 637
  • видин
  • Мнения: 358
И аз следя темата от много време - повече от година, но не пиша.
Сега е време да дам отчет - изкарах един курс около 30 дни. Не съм имала някакви здравословни проблеми - пих от солидарност с мъжа ми.
 
При мен - още на петия ден изчезна една болка от стара травма, която ме преследваше от около година. Имах много силно кръвотечение от венците - изчезна напълно след третия прием на папаята.

При половинката - ужасен синузит, с полипи, който от доста време не създава проблеми, изчезнаха и едни много силни  и упорити болки в колената.

Благодарна съм на всички за съветите, най-много на Пинко.

# 638
  • Варна
  • Мнения: 1 096
Моля ако някой знае в кой форум пише Пинко да ми прати линк на ЛС.

Пише, че Бромелаин 360мг. е спрян. Мога ли да го заменя с http://www.iherb.com/Now-Foods-Bromelain-500-mg-120-Vcaps/16546?

Последна редакция: пт, 17 май 2013, 10:04 от Toni_baraboni

# 639
  • Мнения: 2 741
 Здравейте, обръщам се към майките, които са давали ензими на децата си. Имам дъщеря на 5 год и преди две седмици след скенер и откриха синузит. Чудя се дали да не направя курс със серапептаза.

 Дали е удачно примерно да й я капя разтворена в носа newsm78 Тя гаргари няма да може да направи.....

# 640
  • София
  • Мнения: 1 057
Здравейте, обръщам се към майките, които са давали ензими на децата си. Имам дъщеря на 5 год и преди две седмици след скенер и откриха синузит. Чудя се дали да не направя курс със серапептаза.

 Дали е удачно примерно да й я капя разтворена в носа newsm78 Тя гаргари няма да може да направи.....

В нослето НЕ се слага серапептаза. Достатъчно е детето да пие на бавни глътки разтворена капсула (от слабата) в сок или студен чай сутрин около 20 минути преди хранене. На големия син, при отит съм давала в продължение на 10 дни, сутрин и вечер.

# 641
  • Мнения: 2 741
 Благодаря   bouquet

 Лошото е, че сега капем АБ капки в носа и май не трябва да се дават ензими едновременно, нали?

# 642
  • Мнения: 1 351
Здравейте, обръщам се към майките, които са давали ензими на децата си. Имам дъщеря на 5 год и преди две седмици след скенер и откриха синузит. Чудя се дали да не направя курс със серапептаза.

 Дали е удачно примерно да й я капя разтворена в носа newsm78 Тя гаргари няма да може да направи.....
Може ли линк към ензимът който даваш newsm78

# 643
  • София
  • Мнения: 1 057
Благодаря   bouquet

 Лошото е, че сега капем АБ капки в носа и май не трябва да се дават ензими едновременно, нали?

Можеш да даваш само серапептаза.

# 644
  • Мнения: 2 741
Lukasa & Te , Благодаря   bouquet

 klem4e, досега не съм давала на детето ензими, но мисля да давам от слабата серапептаза

http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best-Serrapeptase-90-Veggie-Caps/4467

Общи условия

Активация на акаунт