Лечение с протеолитични системни ензими (4-та тема)

  • 128 293
  • 685
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 36
До средата на втората тема не срещнах да е коментирано, моля за извинение, ако след това е обсъждан въпроса ми, но ще си го задам Simple Smile

Ензимите помагат при сраствания, белези и т.н. А дали имат ефект при стрии? Евентуално дори външно локално приложение?

Струва ми се логично да повлияват, поне до някъде... но само с моята логика и желание едва ли ще стане нещо Simple Smile Ако някой има информация/опит, нека сподели   bouquet

# 646
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
изпробвано - не  Peace

# 647
  • Мнения: 3 077
Помогнаха ми при срасвания в коляното , но за стрии - не . Обяснявам си го с това , че срастванията и някои белези са с излишък на съединителна тъкан , а стриите са разкъсвания в дълбоките слоеве на кожата . При тях няма излишна тъкан , която да се редуцира.

# 648
  • Мнения: 3
Здравейте Simple Smile
От доста време чета и се заинтересувах много по темата за ензимите. В крайна сметка  купих- Бромелаин, Серапептаза и Панкреатин на Nowfoods и ги пия от 2 дена. Проблема е, че има силен диуретичен ефект, последван с адско главоболие на следващия ден. Възможно ли е да е в резултат от приема на ензимите и какво ще ме посъветвате от тук нататък....

Благодаря предварително Simple Smile

# 649
  • Мнения: 97
sima_dima, и на мен ми се е случвало, може да намалиш дозата за ден или два и после да я увеличиш постепенно, но не се отказвай. Главоболието не мисля, че е от ензимите.

Някой ако има излишна Серапептаза от силната да ми драсне едно ЛС.

Бромелайн-а, който е в "нашия" пакет вече не се продава, снощи установих това при поръчката си.

Много ми липсва Пантерата  Sad

# 650
  • София
  • Мнения: 1 326
Благодаря   bouquet

 Лошото е, че сега капем АБ капки в носа и май не трябва да се дават ензими едновременно, нали?

Ензимите засилват действието на АБ.  Ензими в носа-Не!

# 651
  • Мнения: 52
Защо вече никой не пише Аз пия пакета ензими от 5 дни и съм много доволна-нямам болките в палеца на десния крак и пробождането като с игла в лявото коляно,особено при слизане по стъпалата-живея на висок етаж.Объркала съм и съм поръчала от слабата Серрапептаза и пия 3 по 3 кап.и ще ми стигнат за 10 дни,а другата ми поръчка,направена 2 дни след първата я няма още. първата ми поръчка пристигна за 16 дни.Много моля ако някой има излишна Серрапептаза от силната неразпечатана да ми пише! Забравих да ви кажа,че сте ПРЕКРАСНИ всички! Ако не ви бях открила още щях да пия разни лекарства и да страдам.На всички вас и на Пинко желая много здраве ! Дано той скоро се завърне тук! newsm51   

# 652
  • Мнения: 52
Ензимите ми пристигнаха .

Последна редакция: пт, 21 юни 2013, 09:50 от LETI29

# 653
  • Мнения: 63
Да споделя едно четиво за ензимите
http://web.uni-plovdiv.bg/victorivanov/books/enz_faktor.pdf

# 654
  • Мнения: 36
Здравейте.

Имам някакъв спомен, че четох коментари относно изтръпване в крайниците и действието на ензимите, но с търсачката ударих на камък?

Някой може ли да ми припомни дали е възможно да се повлияе с ензими, става дума за изтръпване следствие на преумора от работа. Ако не с ензими, може би някакъв друг продукт, витамини В?

# 655
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
магнезий?

# 656
  • Мнения: 66
Супер четиво! Много благодаря!

# 657
  • Мнения: 151
Защо вече никой не пише Аз пия пакета ензими от 5 дни и съм много доволна-нямам болките в палеца на десния крак и пробождането като с игла в лявото коляно,особено при слизане по стъпалата-живея на висок етаж.Объркала съм и съм поръчала от слабата Серрапептаза и пия 3 по 3 кап.и ще ми стигнат за 10 дни,а другата ми поръчка,направена 2 дни след първата я няма още. първата ми поръчка пристигна за 16 дни.Много моля ако някой има излишна Серрапептаза от силната неразпечатана да ми пише! Забравих да ви кажа,че сте ПРЕКРАСНИ всички! Ако не ви бях открила още щях да пия разни лекарства и да страдам.На всички вас и на Пинко желая много здраве ! Дано той скоро се завърне тук! newsm51   
Да се отчета ,аз пия ензимите от 35 дни и съм много доволна,още на първата седмица кървенето от венците при миене изчезна,наспивам се за по-кратко време и сутрин се събуждам по-бодра. Иначе ги започнах заради Гломерулонефрит ,мисля да ги пия още 10 дни и да включа и LDN.

# 658
  • Мнения: 151
Алена ,ти си от по-дълго време тук,искам да те попитам ,дали знаеш ,пия ензимите от 35 дни и заедно с тях и 5-HTR.Искам скоро да започна и LDN ,но незная дали трябва да спра 5-HTR, преди да включа LDN ,дали ще имат двете някакво взаимодействие? 

# 659
  • Мнения: 0
Здравейте. От вчера чета в тази тема. Много ми е интересна.Имам нужда от вашите съвети и тези на Пинко. Как мога да се свържа с него?Този човек е уникален Simple SmileХвана ме яд че чак сега разбирам и  се включвам когато го няма Sad
Искам да започна веднага прием на ензими....имам доста проблеми но най-съществения в момента е дисковата херния с лека пареза на единия крак.На 34г. съм а вече имам :  астма от 10г. която се изразява с постоянна кашлица(спрях да ползвам инхалатори-не ми действат) имам проблеми с стомаха.панкреатит, жлъчно- каменна болест, язва на дванадесетопръсника.Имам шум в ушите, ускорен пулс и на моменти завишено кръвно(не взимам медикаменти).От 1г. започнаха да ми излизат едни кистички в слабините които изчезват от само себе си след 3-4 дни след това отново и отново...доста са болезнени.Имам проблем с килограмите в последните 2-3г. Никога не съм била слаба(тежала съм към 65- 70кг)но от 2г.вече съм към 100кг.Кои ензими да си купя и от къде? В началото се говореше за NOW food,после за iherb...
Някаде в началото Пинко беше писал че Не трябва да има Betain в ензимите когато има проблем с стомаха за да няма болка  мисля.... Има ли вече комбинация от ензими или отделно се взимат и се съчетават.Къде в София мога да ги взема на прилична цена и кои са най-добрите според моя случай?
Моля ви помогнете. Пинко къде си ? Sad Sad

Общи условия

Активация на акаунт