Памперсите и околната среда

  • 16 424
  • 424
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 547
Янтра, НСЧ, не зная нито как ги перат, нито как ги сушат, нито дали замърсяват, просто споделям, че доста родители около мен не ползват пелени за еднократна употреба.  Simple Smile
Людмил имаше в подписа интересни данни за замърсяването, което причиняват памперсите. Но пък доста удобства на съвременната цивилизация са вредни и замърсяват, но няма масов отказ от тях. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 12 665
Велико изобретение са памперсите, човек, отгледал две деца без памперси ви го казва. Можете ли да си представите какво количество дрехи се перат без памперс? На 3 часа преобличане отгоре до долу.  Само не ми харесва модната тенденция да ходи с памперс до 4-5 години или "когато е готово".

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Аз ползвам няколко многократни и еднократни пелени. По принцип имам наблюдения и за мен лично не е удобно да ползвам само много кратни. Опитвала съм и ЕБХ, обаче това не е приложимо конкретно за мен и моето дете. От там нататък всеки решава сам. Умерено екологична съм, старая се да пестя, рециклирам и използвам по- малко "неща".

# 18
  • Мнения: 653
Странно място за такава тема. Най-малко памперси очаквах в Клюарника Laughing.
Действително има многократни пелени, които доста се използват и нямат нищо общо с тези, с които сме отгледани ние.
Ето, на

Перат се с биоразградими препарати и хладка вода.

Отделно от това има биоразградими памперси и на нашия пазар. В един момент купуването им беше приключение, тъй като се продаваха само в био магазините, но и това се промени.

На дамските превръзки също има разградим аналог, плюс многократни и чашки.

# 19
  • Мнения: 46 518
... Само не ми харесва модната тенденция да ходи с памперс до 4-5 години или "когато е готово".

С учене или когато е готово, така или иначе ги отказват на 2-2.5 г., конкретно за замърсяването от памперси няма разлика. После и да спи с него, 1 на ден не е като 7-8 бр.

Касита, ползват, защото е модерно, но не се замислят, че електроенергията, която хабят...




# 20
  • Мнения: 11 915
Отдавна детето излезе от възрастта на памперсите, съзнавам,  че  са вредител на околната среда, но  наистина  нямах друг избор.И да,  изчаках детето  да  бъде  готово,  това  при  нас се  случи  малко след навършване на 3г., за една седмица се получи.

Вероятно не по-малко вредни са памперсите за възрастни,  не дай  Боже никому.Там не ми се вярва много-много някой да използва  алтернативи.

Много ме боли за природата, но има  редица други  начини да я съхраняваш.
Много по-лесно например може да се разделим с пластмасовите финтифлюшки,  с които опаковат и украсяват букети, подаръци.Може да се спрем да купуваме пластмасови украшения  по всякакви знайни и незнайни поводи.Ако погледнем теми за  коледни и великденски украси, що лепила, бои, пластмаси се  леят...

Бях писала преди време-  в  красивия Екопарк във Варна през  лятото  деца  празнуват рождените си дни, няма кучета, няма просяци.Но по дървените  масички имаше забити пластмасови сабички, по земята- бутилки от минерална  вода  и   кола.

# 21
  • Мнения: 10 547
НСЧ, не си права. Simple Smile Кое харчи повече електроенергия, вода, и замърсява повече? Пелената за еднократна или многократна употреба?

П.П. малцина от познатите ми ползват, защото е модерно.

# 22
  • Мнения: 12 665
... Само не ми харесва модната тенденция да ходи с памперс до 4-5 години или "когато е готово".

С учене или когато е готово, така или иначе ги отказват на 2-2.5 г., конкретно за замърсяването от памперси няма разлика. После и да спи с него, 1 на ден не е като 7-8 бр.

Дъщеря ми спря да върши тези работи в гащите на 1 г. Пред перспективата да пера наакани пелени, успях да я науча.

# 23
  • Мнения: 4 555
Това, че при прането на многократните пелени се хабяла вода е несериозно. Само за производството на един единствен памперс отива повече вода, отколкото за прането на 20 многократни. А водата е най-малкият им проблем. То интересно кой е най-големият - дали диоксина, дали токсичните планини от отпадъци, които оставят след себе си...

И въобще не е вярно, че и с памперс и без памперс на една и съща възраст се научават децата. Моя позната си държа детето с памперс целодневно до 4 години, защото така и беше по-удобно, а и за детето също, защото не беше свикнало да си прекъсва играта и да ходи до тоалетна, като може спокойно да си свърши всичко в гащите, а никой не си е направил труда да му каже, че не е редно така, за да не го притиска, травмира и т.н.

# 24
  • Мнения: 46 518
Дъщеря ми спря да върши тези работи в гащите на 1 г. Пред перспективата да пера наакани пелени, успях да я науча.



Отказала = без подсещане, подканяне и т.н. да няма никакви инциденти.
Аз поне така го разбирам.

И майка ми каза, че е било така с мен. Но нон стоп ме е слагала на гърнето, защото естествено не съм говорила на 1 г., т.е. уж съм се научила, но ако не ме слага - пиш  Mr. Green и основно сме си стояли вкъщи или навън с няколко комплекта дрехи. Но иначе да, на 1 г. се води, че съм се отказала.

Но и 1 г. да е, пак ще им се види много на екозащитниците, бебетата са най-големите замърсители, това е  Mr. Green

НСЧ, не си права. Simple Smile Кое харчи повече електроенергия, вода, и замърсява повече? Пелената за еднократна или многократна употреба?



Нали се пере? Пералнята не работи сама.

Елора, водата не я борим Laughing
За другото, въпреки, че не му е тук мястото - един човек, ако не живее сред хора, няма гаранция, че ще проходи като тях, същото и с памперса, личен пример, запознаване с човешкото тяло и функциите му.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 291
...
Но общо взето родителският стил, който търси как по-малко да сме ангажирани с детето, се приема много по-охотно и съответно се налага с лекота.
...

Дали защото не ни се занимава с хлапетата ползваме памперси? Като вземете да се прехласвате, нямате спирка. С едно дете може и да е забавно да купуваш онлайн гащички на точки и да клечиш над легенче в банята през час, но с 2-3 не мога да си го представя.

Установила съм с първите ми две, че памперс може да се сменя по-рядко след първите 3-4 месеца, а на година и половина да се махнат съвсем. Това е моята представа за еко,а не да съм обсебена от новите модни тенденции.

# 26
  • Мнения: 10 547
Хм, НСЧ, а за пране на ръка да си се замисляла? Докато събереш пелени за една пералня, рискуваш да оставиш детето по голо дупе. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 12 665
На 1 г. си казваше. Не с думите - Моля, мамо, пишка ми се, дай гърнето, с ключовото - Аа. Толкова наакани пелени съм изпрала, че няма да си го причиня наново. Но за гърнето ще се постарая.

# 28
  • Мнения: 46 518
На 1 г. си казваше. Не с думите - Моля, мамо, пишка ми се, дай гърнето, с ключовото - Аа. Толкова наакани пелени съм изпрала, че няма да си го причиня наново. Но за гърнето ще се постарая.

Браво Peace за съжаление не всички деца са толкова умни. Моето акаше само и единствено нощем  Tired

Хм, НСЧ, а за пране на ръка да си се замисляла? Докато събереш пелени за една пералня, рискуваш да оставиш детето по голо дупе. Simple Smile

Да. Затова напред писах, ако перат на ръка става. Но всичко си има граници, в днешния век няма да пера на ръка, докато сума ти народ замърсява по много по-мащабен начин.

# 29
  • Мнения: 24 467
А най- екологично, евтино и врмеНЕемко е оставяне децата по роклички, като до началото на ХХ век /спомнете си "От днес имам вече нови панталонки... ще захвърля всички рокли на тавана..."/, отдолу по голи дупета, а домовете- по твърда настилка за лесно почистване със стийммопа /или както там си следва да е на български изписано/.
Като ще е екологично- да е! Какви са тия пранета, кисненета, простирания, препарати и губене на часове над мивките.

Общи условия

Активация на акаунт