Какво мисли новият президент за възпитанието...

  • 1 819
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 60
Мине не мине време, за съжаление, се появява тема за ударено дете в ДГ, за издърпани уши... На нас тук ни е добре известно не само колко невъзпитателно, но и колко незаконно е това. Явно не и на новия президент, поне според цитираното тук http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4264351: "Когато избирахме детска градина, ни казаха "страхотна е детската градина, бият ги" и ние решихме, че не е лошо да има и малко бой." Аз лично нямам думи. А вие?
 


 ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

# 16
  • Мнения: 3 161
Той може да няма и никакво участие във възпитаването на собствените си деца, но и това не интересува хората, които ще управлява. Благодарение на интервюто обаче стана ясно какви са разбиранията му по въпроса; разбрахме, че лицето на държавата не познава съвременните й закони; и накрая, видяхме, че ще бъде поредният, който не мисли как се изказва. Редно е публичните личности да внимават малко повече. Всяка негова дума е в една или друга степен послание за обществото. И досега родителите срещат огромни трудности в борбата си за нормално отношение към децата в някои детски заведения, слава Богу, все по-рядко, но ако и президентът смята, че е хубаво да има "малко бой", вече не знам...

Много си права. Изказването е скандално и безотговорно в устата на бъдещ президент. И съвсем не е извадено от контекст от журналистите - можете да слушате интервюто (мисля, че в 4 минута беше това изказване) и да се уверите сами.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 139
Изслушах интервюто и сама се убедих, че се шегува. Май някои доста избирателно си слушате или пък не слушате никак. В същото това интервю казва, че не е удрял и не би ударил децата си и че се шегува по повод градината. Или това вече е истинската шега, а частта с боя е реалност. Кое ви отърва?
Абсолютно съм убедена, че не би се съгласил да му бият децата за "добро утро" и не би подкрепил боя в градините.
Как не ви писва да търсите под вола теле?

Последна редакция: ср, 16 ное 2011, 02:30 от Uphill_Climb

# 18
  • Мнения: 3 161
Много не ти се иска да го е казал и сега ще излезе шега? Напротив, каза  го по повод на въпроса на водещите дали знае колко е трудно да се пише двойка на детето на президента и той каза, че си е избрал градина, в която бият децата (един вид, нямам нищо против по-строгите мерки към децата ми). Не се връзва никак да си е измислил този пример, а?

# 19
  • Мнения: 60
Това е страничката ми , която създадох точно заради боя в яслите и детските градини, следващият линк е покана за протест на 29.02.2012, и третия линк е петиция за камери в детските поради жестоки случаи  на бити дечица. Неискам дори да споменавам за предпоследният случаи , който дойде до ушите ми, сега търся родителите.



http://www.facebook.com/pages/%D0%97%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC-%D0 … -/145814482152446



http://www.facebook.com/event.php?eid=245987978791375




http://www.peticiq.com/da_sprem_nasilieto_s_kameri





# 20
  • София
  • Мнения: 1 139
Много не ти се иска да го е казал и сега ще излезе шега? Напротив, каза  го по повод на въпроса на водещите дали знае колко е трудно да се пише двойка на детето на президента и той каза, че си е избрал градина, в която бият децата (един вид, нямам нищо против по-строгите мерки към децата ми). Не се връзва никак да си е измислил този пример, а?

Ами аз знам, че го е казал, нали гледах интервюто.Ама цялото, а не избирателно и да си интерпретирам както ми се ще. Това не означава, че би позволил да му пердашат децата ей така, на лягане и ставане.
Не съм му фенка, че да ми се ще отчаяно да не е казвал подобно нещо, но и нямам нужда да търся в думите му несъществуващо одобрение към побоя над деца.
А личното ми мнение е, че доста деца се нуждаят от здрав пердах по дирника. Laughing

# 21
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
А личното ми мнение е, че доста деца се нуждаят от здрав пердах по дирника. Laughing

Едва ли ще ти е приятно някой да ти бие децата "по дирника".

# 22
  • София
  • Мнения: 2 481
Някои родители се кефят, така децата се учат на ''уважение''.

# 23
  • София
  • Мнения: 12 160
Страхотно. Изобщо не се учудвам. След продължително проучване установих, че в София няма нито една ДГ, в която да не наказват децата. Има две- три, в които не наричат наказанието наказание, но навсякъде наказват. Дали паралелно с това ще ги бият няма особено значение. Толкова за бъдещите поколения.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 481
Страхотно. Изобщо не се учудвам. След продължително проучване установих, че в София няма нито една ДГ, в която да не наказват децата. Има две- три, в които не наричат наказанието наказание, но навсякъде наказват. Дали паралелно с това ще ги бият няма особено значение. Толкова за бъдещите поколения.

Как бият децата...те не бият, те пошляпват  Laughing. Аз пък видях една майка в парка, която се огледа и се скри в едни храсти, за да си набие детето.

# 25
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
пффф то въпроса не е да се крие, да помисли как се чувства детето. Ужас!

# 26
  • Мнения: 3 161
Аз пък видях една майка в парка, която се огледа и се скри в едни храсти, за да си набие детето.

Е, т'ва е наистина яко. Повечето майки бият с чувство на изпълнен дълг, особено когато е на улицата. Тази доста се е притеснила от общественото мнение...

Общи условия

Активация на акаунт