джобни пари за децата

  • 3 243
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 481
малка е, но харчи като голяма  Joy

# 16
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
малка е, но харчи като голяма  Joy
Харчи като голяма, защото явно получава повече пари.
Моята както казах, купува си разни глупости, но първо пита, обикновено получава позволение, защото съм преценила, че така трябва. Но ако харчеше безобразно, нямаше да обвиня нея, а себе си, че й давам повече пари от необходимото, и че не съм я научила как да ги разпределя Wink

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Давам по 2 лева на ден (9г) - обяда е осигурен отделно от занималнята. Обикновено успява да изкрънка по 1-2 от баща си или дядо си. Дядо й и дава по 1 лев за учебен ден, който си спестява. Често обаче е глобявана с джобните за провинения - най-много от това я боли като наказание

# 18
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Ами то това май зависи основно от възрастта на децата Rolling Eyes В първи и в осми клас не е все едно Simple Smile ...

 Peace

Моето дете е в първи клас. Обядва на стол, който е предварително платен. Носи си и храна за междинно хапване, изключително рядко купува нещо от лавката. Обикновено има в нея около лев, лев и нещо, но пак казвам, може и цяла седмица да изкара с тази сума, защото рядко пазарува.

Не съм обвързала даването на джобни с изпълнението на задачи или домашни ангажименти.

# 19
  • Мнения: 142
Не плащам за помощ у дома, всички си имаме задължения и участваме в поддържането на къщата. Джобни има само голямото ми дете,  парите получава в понеделнк и са за цялата седмица, ако ги изхарчи всичките до вторник - не давам допълнителни. И на двамата приготвям закуска - плод, сандвич.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 768
От първи клас до сега, вече четвърти давам по два лв. всеки ден.
Е, понякога и по-малко, когато нямам дребни.
В първи клас обядваше в стола, сега обядва уж в къщи, но понякога се прибира нахранен. Купува си дюнер.

Закуски от вкъщи му слагам рядко, а плодове никога.

Общи условия

Активация на акаунт