Лазерна корекция - кога и при какви условия?

  • 40 864
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 569
И аз ще събирам пари за лазерна корекция. Очилата ме загрозяват. Страх ме е от болката.  Grinning

# 16
  • Мнения: 87
ЗДРАВЕЙТЕ!

Решила съм да си направя лазарната корекция, но моят очен лекар ме разубеждава, че съм на 40г и няма смисъл да си давам парите на вятъра, защото след тази възраст диоптрите се възвръщали.

Моля споделете ваш опит или на ваши близки по въпроса с възрастта.

п.с искам 5-10 г да виждам без лещи или очила, но дали ще е възможно???

 Hug

# 17
  • Мнения: 253
Здравейте,Djona!Не сте уточнили за какви диоптри става въпрос.Дали имате далекогледство,късогледство,астигматизъм или имате вече възрастово далекогледство.Компетентно мнение за Вашия случай бихте могли да получите от хирург,който прави лазерни корекции на зрението,за да няма недоразумения.Има доста параметри,които се изследват и взимат в предвид,преди да се прецени възможността за лазерна корекция.След всички тези процедури може да получите конкретнен отговор за това какво може и какво не би могло да се коригира.

# 18
  • Мнения: 398
Здравейте!

От септември 2011 год. съм с очила.Астигматизъм имам от малка,носих очила като дете, но след това ги свалих.Ходила съм на прегледи и ми казваха, че всичко е ОК.
Септември реших да се прегледам, тъй като надалеч не виждах изобщо добре. Резултатите, които имам са следните
SPH: ляво око 0.00 ; дясно око -0.25
CYL: ляво око -1.50 ; дясно око -1.00
AXIS: ляво око 170.0 ; дясно око 175.0

Прегледа е правен в английска оптика, но мисля системата е една и съща.
Въпроса ми е мога ли да си направя лазерна корекция? На 28 год. съм.
Нямам кой знае какви проблеми с носенето на очилата, но сякаш предпочитам да съм без тях  Simple Smile

Благодаря ви предварително   bouquet

# 19
  • Мнения: 253
Здравейте!Трудно е да се даде отговор само въз основа на диоптъра Ви!Взимат се под внимание доста други важни фактори и параметри на роговицата.Необходим е и преглед на широки зеници.Важно е диоптъра Ви да не се е променял в разстояние на около 2 год.Астигматизмът,който имате не би трябвало да Ви създава големи затруднения.Бихте могли да опитате също и с меки контактни лещи за астигматизъм.Заповядайте в оптики GRAND-и JOY-Optics!Можем да Ви бъдем полезни!

# 20
  • Мнения: 398
Благодаря Ви, Д-р Петрова   bouquet

# 21
  • Мнения: 4
Здравейте!
Аз съм на 21г. Диоптърът ми е на двете очи е -3.75. Нося очила от 4-ти клас. От известно време диоптърът ми не беше скачал забележително. От около половин година се налага да работя нон-стоп на компютър и забелязвам как вече трудно виждам през очилата.. диоптърът ми е скочил значително предполагам, но не съм ходила на преглед скоро.
Силно искам да си направя лазерна корекция , но чета, че възрастта и това дали се е променял диоптърът ти или не са от значение. Страх ме е ако си направя лазерна операция да не ми се възвърнат диоптрите. Болката и дискомфорта са ми най-малката грижа.. 

# 22
  • Мнения: 814
Колко трае възстановителния период при една такава  корекция?

# 23
  • Мнения: 2
Аз съм на очила, но направи си една консултация с още една лекарка Албена се казва, тел. 02 857 6936, СОБАЛ Визус ООД. Много е наясно с тази тема

# 24
  • Мнения: 2
Здравейте,

имам голям диоптър (-11) късогледство и в момента съм с меки лещи,от около 10-тина години се чудя дали да си направя лазерна корекция на зрението и вече съм решен.Искам да ви попитам и ако някои може да ми помогне със съвет.До каква степен би ми премахнало късогледството тази интервенция и нещо много важно къде ще е най-добре да се направи тази операция,много хора ми казват че най добре ще е в Истанбул,ще се радвам ако ми препоръчате клиники,аз съм от Бургас по принцип.

# 25
  • Мнения: 4
Здравейте! Simple Smile Аз също имам въпрос. Колко дълъг е възстановителният процес след операцията? И има ли някакви дейности, които не се препоръчват известно време след нея? Благодаря, очаквам отговора ви!:)

# 26
  • Мнения: 253
Здравейте,

имам голям диоптър (-11) късогледство и в момента съм с меки лещи,от около 10-тина години се чудя дали да си направя лазерна корекция на зрението и вече съм решен.Искам да ви попитам и ако някои може да ми помогне със съвет.До каква степен би ми премахнало късогледството тази интервенция и нещо много важно къде ще е най-добре да се направи тази операция,много хора ми казват че най добре ще е в Истанбул,ще се радвам ако ми препоръчате клиники,аз съм от Бургас по принцип.
Здравейте!Най-точен отговор на въпроса дали да е възможна лазерна корекцията при Вас,ще получите само след пълен преглед и топография на роговицата.След тези изследвания ще получите и отговор за възможността за пълна корекция на Вашия диоптър.Много съвременни и модерни апарати с последни технологии има и в България.Водещи клиники в тази област има няколко-в София и Варна.Много информация има по тази тема и в интернет.Мисля,че Вие сам ще изберете за себе си най-доброто,като се сдобиете с повече информация и мнения.Поздрави!

# 27
  • Мнения: 2
Благодаря ви за отговора,

аз разбрах че може би най добри в България са в Света Петка гр.Варна,ще се радвам,ако някой,който е ползвал услугите им си даде мнението.

# 28
  • Мнения: 266
2010 година отидох  в EyeStar Clinic в Истанбул с диоптър -3 и на следващия бях с 0  newsm44 newsm44 newsm44 Дават доживотна гаранция - тоест ако след лазера случайно се появи диоптър или астигматизъм го оправят безплатно.
Една от сестрите говореше български.
Изключително доволна съм - посрещнаха ме на автогарата, настаниха ме в хотела, махнаха ми диоптъра и като си свършиха работата пак ме изпратиха до автобуса. Страхотно отношение.
Пратете запитване и ще ви обяснят подробно  Wink
http://www.eyestar.bg/ceni

# 29
  • Мнения: 266
Да поясня - отидох в Турция, защото за същите пари, дори по-малко от в България получих доживотна гаранция, екскурзия с придружител и 2 дни хотел в центъра на Истанбул newsm10

Общи условия

Активация на акаунт