Строеж, къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 22

  • 56 825
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 172
Здравейте строителки!

Търся една къща тук/беше проект/....но не си спомням кой точно си я беше харесал за проект.Май беше VIKI  newsm78 Но изобщо не съм сигурна  Rolling Eyes

Представляваше къща на два  еднакви етажа,бяло-жълта май беше...много хубава,всички много я харесваха  Heart Eyes

Не ви помогнах особено...но ако някой се сети за коя къща/проект/ говоря моля да ми я постне,че много ми трябва  Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 390
Колко се е оживила темата за сметка на не особено подходящото за строителни дейности време. И ние след известно връщане назад продължаваме. Поръчахме си камината, в крайна сметка останахме на вариянта без водна риза с опция в бъдеще да я сложим, защото като чух за обслужването и, нещо се отказах. А и вероятно ще се отопляваме основно на ток. Избрахме гранитогреса за хола. Дълго се борих с желанието си да си избера по-тъмния цвят, който много ми хареса, но заложихме на по-практичното, почти с цвят на цимент. Сега обмислям кухнята. Със сигурност ще е бяла, харесват ми и тези леко състарените бели цветове, но от това за сега съм харесала само масив. Сега съм в очакване на цената, която вероятно ще ме върне пак към вариянти с МДФ или ПДЧ. Искам да попитам тези, които са на етап кухни към какви материали се ориентират. Проблемът е, че ми се искаше да не е модерна, а с ПДЧ няма нито възможност за подходящи рамки на вратичките, нито нещо по-ефирно и олекотено. Поне аз за сега не съм намерила такъв вариянт.

# 32
  • София
  • Мнения: 35 332
Моята кухня е в ИКЕЯ Peace Еми- хубава та хубава....но, няма остров Thinking
Иначе и аз искам леко ретро в светъл цвят/беж, състарено бяло, екрю/....
Прерових всичко в нета, от готови до проектирани спрямо нуждите....нищо не харесах Rolling Eyes Добре де, харесах, ама 20 хил+ ми е леко въз.... ooooh!

# 33
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Ние сме на етап кухня, както писах вече чакам края на седмицата да ми я монтират Simple Smile. Масив бук, вътрешни страници мдф, класическа, мислех за състарено бяло, но просто на фирмата, която харесахме, не ми допадна много бялото. Нашата е цвят състарена канела с черна патина Wink.
Цената изобщо не е толкова страшна, колкото очаквах за сравнително голяма кухня. Така че, ако имаш проект, можеш да дадеш на различни фирми и да ти сметнат. Бялото остана вече за коридора, но той напролет.

Не разбрах само дали масива те притеснява или цената му. Защото, ако е второто, мисля, че не е точно така, ако си намериш фирмата. В Русе ни дадоха общо взето същата цена за пдч, колкото в Троян за масив бук, разлика 10-15 %.

Последна редакция: пн, 07 ное 2011, 15:38 от Meggysan

# 34
  • София
  • Мнения: 35 332
Ние сме на етап кухня, както писах вече чакам края на седмицата да ми я монтират Simple Smile. Масив бук, вътрешни страници мдф, класическа, мислех за състарено бяло, но просто на фирмата, която харесахме, не ми допадна много бялото. Нашата е цвят състарена канела с черна патина Wink.
Цената изобщо не е толкова страшна, колкото очаквах за сравнително голяма кухня. Така че, ако имаш проект, можеш да дадеш на различни фирми и да ти сметнат. Бялото остана вече за коридора, но той напролет.
Меги, ще ме зарадваш много със снимки Hug

# 35
  • Русе
  • Мнения: 3 711
И аз себе си Simple Smile. Другата седмица вече обещавам, тъкмо ще има врати, кухня, секция, маса и столове и надявам се и мека мебел Wink.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравейте,
Като заговорихме за кухнииии, ех, моята любов. Между другото , точно каквито описвате, такива харесвам и аз - бяло, състарено бяло, не модерно. Темир от ПДЧ надали ще стане, но от МДФ - да, а виж, че и Меги казва, че не е толкова ужасно скъпо, между другото, защо не провериш от най-евтиния масив - чам, може и да ти излезе сметката, да не кажа, че може да дойде по-евтино и от ПДЧ, а като се боядиса отгоре с бяло /например на Лейзи мебелите масово са от чам, боядисани с бяло, и изглеждат много свежарски/ и става. Не знам какво имат хората против кухня от чам, моята беше такава, ползвах я 7 години, и си е чисто нова, нямам никакъв проблем, а и си изглежда съвсем добре. Даже, плота си го направих също от чам, като кухнята, отгоре е минат с байц и с лак, ами и горещи тенджери съм слагала, и кво ли не, и вода, аз много готвя и меся, и нямам забележки, а е по-евтино от термо-плот... Помисли си и за такъв някакъв бюджетен вариант, ако искаш бяло, де.
Мс Горджъс я кажи за ИКЕЙската кухня, много ми харесва тази бялата по каталога, мисля, че и не излиза безумно скъпо, как е като изпълнение, добре ли изглежда, механизмите как са?  Много ми е интересно, щото й се радвам адски на картинките, на живо не съм я видяла.
Мерси за клинкерните плочки, ще си ги копна   bouquet
Меги, чакаме и кухнята с нетърпение, това е най-най-важното място в къщата, дано стане както сте я планирали.

# 37
  • София
  • Мнения: 35 332
Икейските кухни ми харесват страшно много....
Изпълнението е един път, механизмите за плавно затваряне си влизат в цената/само  един модел е без такива/. И....там е моята! Цените, ами не е съвсем евтино.Но, съпоставено с високият клас кухни си е направо екстра Peace
Направени са макети на много минималистични кухни, също и на огромни такива. От каталога е трудно да добиеш представа. Аз по каталога избрах една, но на място се влюбих в друга Heart Eyes
Харесват ми с тяхната практичност, избора на шкафове/ в един ъглов с въртящи стойки се влюбих!/, допълнителни помощни съоръжения, работни маси, плотове... Уредите им се вписват идеално, но на мен ми идват малко малки Rolling Eyes
Притеснява ме само, че избираш всичко на парче....какви да са основите, вратичките, плотовете, крачета, дръжки, ...... бръмна ми главата. Каквото виждам, това искам Laughing
Друг е въпросът, че има 3Д проектанти, с които аз не съм се консултирала още Wink

# 38
  • Мнения: 390
Меги, направо ме заинтригува с описанието на кухнята ти. Чакам и аз снимките с нетърпение. По отношение на чама, и аз в къщи съм с такава кухня, доволна съм, но сега нали има много нови неща, все ми се искаше нещо по-интересно. Така или иначе в момента ни правят ценова оферта за масив, погледнах грубия проект, много ми хареса, особено след като се бях отчаяла предния ден от един проект с ПДЧ. Направо си мислех, че свястна кухня няма да могат да ни направят. Явно ще поискам оферти от още 2-3 места, за да реша окончателно към кой материал да се ориентирам, но за белия цвят категорично съм го решила, много ми харесват тези кухни, а като ги освежиш и с някое перденце, ще го докарам любимия ми провансалския стил. Плот първоначално бях харесала лъскав, после реших да се ориентирам към по-практичен матиран паркетен, но не ми хареса на картинката и сега се спрях на по-еднородните, наподобяващи камък, те са от по-новите модели май.

# 39
  • София
  • Мнения: 980
kapico, kalitko  благодаря Ви от сърце!
За съжаленеи питам тук точно защото проектанта на ВиК се е хванала за главата и не знае какво да прави. Не й се е случвало подобна промяна, и се чуди защо тя въобще касае нейния прект, след като това са фирмени изделия и защо тя да им казва как да си монтират изделията.
Имаме одобрен ОВ проект, в него само е загатнато за бъдеща сл. инсталация, с изреченеи, че бойлера е със серпентиан за тази цел. За слънчевата инсталация ще направим отделен проект.

Всичко по ВиК ще е по чл. 154, но само ВиК, ен знам дали ще мине пред комисията, но ще добавим само архитектура и как ще изглеждат колекториет на покрива, други промени няма. Къщата е вила така, че водата от нея няма да е много, едва ли ще стига и за поливане, а при условие че района е много сух всяка вода ни е добре дошла.
За това, че са първа категория наистина сега разбирам, ще се разровя повече, но ми е странно да е така за ЛПС.

ПС намерих че ЛПС са Видовете строежи от трета категория, буква “б”, но те касаят друг случай.
второстепенни канализационни клонове (улични) в урбанизираните територии и локални пречиствателни станции към тях.
В двора ми второстепен ли е въобще?

- за подмяна на ограда от мрежа с колци набити в земята ми искат констр. становище с чертеж и арх. елемент, конструкторите ми се смеят, че такова чудо не са виждали - чертеж на пръчка забита в земята.
- за нахвърляни камъни - плочкопътека на тревна фуга, без да се пипа каквото и да е друго ми поискаха проект за вертикална планировка на цена 3пъти от тази на пътеката.

Отчайвам се!

Последна редакция: пн, 07 ное 2011, 19:49 от х_diabet_mama

# 40
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
х_diabet_mama , много неприятно, защо така ви мъчат #Crazy, обекта ви от коя категория е  newsm78 ?

# 41
  • София
  • Мнения: 980
х_diabet_mama , много неприятно, защо така ви мъчат #Crazy, обекта ви от коя категория е  newsm78 ?
5та
Ремонт на 2 стари къщички и пристрйка и надстройка на една купена на груб строеж 130 квадрата.
Мъчат ни защото гл. архитект е много млад и неопитен и се застрахова с възможно най-тежките процедури които може да се сети. На мен това до тук ми костваше излишни пари, нерви и безсънни нощи и това, че вече ми е неудобно да звъня на екипа по проекта защото им поиксах такива идиотии до сега, че  Sick , хората строили заводи, кооперациии и какво ли не се оказаха "некъдърници", които каквото и да подготвят не се приема и пак ми се връщат документите с нови забележки.

# 42
  • София
  • Мнения: 35 332
Ужас, мила.....дано потръгнат нещата! Hug
Наистина е много неприятно, да не говорим за погълнатите в нищото средства! ooooh!

# 43
  • Мнения: 198
Главният архитект ли ви иска проект за промяна по време на строителство? Това означава ли, че вече сте изпълнили всички тези промени и сте на етап - въвеждане в експлоатация и Разрешение за ползване. Кои точно документи ви връщат - доколкото разбрах, имате одобрени проекти и Разрешение за строеж. Нанесени ли са промените в екзекутивните чертежи? Много се съмнявам, че ЛПС са строеж първа категория (надявам се  kapico да е сигурна за това което твърди), защото в ЗУТ са изброени строежите първа категория и всички те са от национално значение - не могат да се сравняват болници, летища и електроцентрали, с някакъв аналог на септична яма....

1. първа категория:
а) автомагистрали и пътища I и II клас от републиканската пътна мрежа, железопътни линии, пристанища и летища за обществено ползване, метрополитени и съоръженията към тях;
б) (изм. - ДВ, бр. 41 от 2007 г.) преносни проводи (мрежи) на техническата инфраструктура и съоръженията към тях в областта на водоснабдяването, електроснабдяването, топлоснабдяването, газоснабдяването и други дейности;
в) строежи, необходими за предпазване и защита на населението и възстановяване на районите от бедствия и аварии;
г) строежи, криещи опасност от взрив, от значително вредно въздействие върху околната среда или от разпространение на отровни или вредни вещества;
д) хидротехнически съоръжения, криещи опасност от наводнения, в т.ч. язовири с обем над 50 млн. куб. м или с височина на язовирната стена над 80 м;
е) строежи, при които не се допуска прекъсване на технологичния процес;
ж) съоръжения за геозащита и брегоукрепване по реките и морския бряг;
з) електрически централи и топлоцентрали с мощност над 100 мегавата;
и) производствени предприятия с капацитет над 500 работни места и съоръжения към тях;
к) металургични и химически предприятия, мини, рудници, кариери, в т.ч. и ликвидацията им, както и строежи, свързани с отстраняване на екологични щети в района на въздействието им;
л) други строежи с национално значение, определени с акт на Министерския съвет;
м) (нова - ДВ, бр. 65 от 2004 г.) недвижими паметници на културата с категория "световно значение" и "национално значение";
н) (предишна б. "м" - ДВ, бр. 65 от 2004 г.) реконструкции, преустройства, основни ремонти и смяна предназначението на строежите от тази категория;

ПП
Строежът ви е пета категория, а септичните яма и оградата са шеста - за тях не се изисква проект, а само конструктивно становище. Оградите обаче, повсеместно се правят с отделна скица - виза и отделно Разрешение за строеж.

Последна редакция: пн, 07 ное 2011, 23:51 от kallitko

# 44
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 544
х_diabet_mama Shocked Shocked Shocked Това къща, в която ще живеете ли е или има друго предназначение? Защото ми намирисва на просия за повече пари. Вертикална планировка така или иначе се прави, специално за плочите ли ви искаха Shocked

Общи условия

Активация на акаунт