Строеж, къде, как, колко? Тема за взаимопомощ 22

  • 56 800
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 767
х_diabet_mama, аз не мога да помогна със съвет, само мога да стискам палци да ви пожелая успешно и бързо разрешаване на проблемите!

 temir, и аз искам бяла кухня ( за настоящото ми жилище).Когато ми изготвяха офертите за ПДЧ бях в потрес. Както е писала Меги ,разликата в цената на масив и качествено ПДЧ , не е толкова фрапираща.
Последно по темата - Абанос правят кухни от МДФ с естествен фурнир.Имат и състарено бяло. Моята кухня ще е от тях, но няма да е състарена.

# 46
# 47
  • Мнения: 198
Най-вероятно, наистина Главният архитект е неопитен и страхлив. Вие няма да можете да излезете наглава с него, трябва вашият архитект, да се въоръжи с всички членове от ЗУТ, които биха свършили работа и да отиде при него лично, в приемното му време, и да защити проекта си, и екипа си. Да изиска забележките в писмен вид - официално писмо, с което отказват да приемат обекта, и посочени причини за това. Ако няма законово основание за това (не са посочени членовете от ЗУТ, които сте нарушили, или посочените не касаят вашия случай), обърнете се към ДНСК.
За пътеката пък, нямам думи.... Във вертикалната планировка не се описват материалите за пътеки и площадки - важно е да е осигурен достъпа до къщата и оттичането на повърхностните води. И всичко това - за вила - не мога да повярвам. Някои палати си построиха незаконно, други правят проекти по 5 пъти!

# 48
  • Перник
  • Мнения: 4 866
Ох, стигнах да ви изчета най-после  ooooh! Ама много сте писали, бе момичета...

Почвам по ред, да не забравя:
Валентинка, честито! Страхотни младоженци сте били, особено ти! Пожелавам ви много, много, много да се обичате в хубавата си къщичка!
MDS, ако минеш насам, би ли ми дала парола за снимките на къщата, за която прочетох толкова хубави неща?  Praynig
За завесите - аз се колебая дали в бъдещата къща да има завеси или щори. Но със сигурност няма да имам дървени корнизи като в сегашната  Naughty
Чамова кухня имам в момента. 6-та година вече. Единствения недостатък е, че явно материала не е бил сух като е правена и на 4-тата година ми се появи разстояние между вратичките на шкафовете. Но за мебел купувана от първи срещнат магазин на ниска цена, добре се държи до момента  Peace

Иначе, ние сме до никъде...
И понеже се активизираха специалистите, пописващи тук, искам да попитам ако строим дървена къща в близост до голям орех, има ли опасност корените на дървото да ни надигнат/напукат/деформират фундамента?

# 49
  • София
  • Мнения: 980
За пътеката пък, нямам думи.... Във вертикалната планировка не се описват материалите за пътеки и площадки - важно е да е осигурен достъпа до къщата и оттичането на повърхностните води. И всичко това - за вила - не мога да повярвам. Някои палати си построиха незаконно, други правят проекти по 5 пъти!

Courage, Ms.Gorgeous   Hug

Ljuboznatelna стара къща за гости с 3 стаи. И  аз си мислех за просия, ама не ми прилича на такъв. Да, само заради плочкопътеката ми иска вертикална, Първо поиска конструктивно становище, конструктора да пише как ще сложим камъчетата  Joy 3 архитекта и конструктора ми се смяха ама го написаха. Като му го занесах и мина съвета ми каза, че вече иска цялостен проект верт. планировка за пътечките, те са по 60 см....колкото да не газим по тревата, даже цимент няма да слагаме, какви конструкциии какви 5 лева. Сега ми правят и вертикална планировка, и там ми се смеят ама ще го направят.

емиии.... аз се чудя как може за главен счетоводител да има минимален стаж за гл. архитект да няма. Все едно като ти падне счетоводствотот на главата може да убие толкова хора, колкото проект приет от неопитен гл. архитект.
Да, гл. архитект ми поиска по 154, промяна по време, ние не сме почнали още да строим но ни трябва разрешителното за промените. новата слънчва инсталация и ВиК промениет по този член, дали ще минат господ знае.

За кухните-гледали ли сте темите на интериорните мами, страшни са!!!

# 50
  • Мнения: 8
Здравейте, нямах възможност да се включа по-рано.
...(надявам се  kapico да е сигурна за това което твърди),....
Ми явно не е сигурна, като говори наизуст, верно от висене в къши се затъпява hahaha, от бързане да помогна не се сетих да проверя първо к'ви глупости ще пиша, а и май има някакви изменения от 2011, с които не бях запозната. Да прави сте втора категория са, а като отчетем факта, че са ЛПС стават трета и  да по всяка вероятност става въпрос за второстепенни клонове във вашия случай.
Но по същество проблемът е следния ЛПС-то е с по-висока категория, дори и да направите изменение по време на строителство и да пишете, че сменяте изгребната яма с ЛПС и в последствие да монтирате типово съоръжение това не означава, че не трябва да правите отделен проект, в който да докажете защо именно това типово съоръжение трябва да се монтира. А и има още нещо много съществено, за което в ДАГ ще настояват, а именно да посочите къде ще заустите "пречистените води" обикновенно се одобряват проекти с такъв тип ЛПС ако до имота има дере, защото в проекта няма как да се запише, че с тази вода ще си поливате градината. Става въпрос за водоснабдяването и отводняването на конкретния имот/обект, което сте длъжни да осигурите, поставяйки ЛПС-то не означава, че вече сте отводнили имота! Не ми стана ясно за вертикалната планировка не е ли имало такава?!

# 51
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
х_diabet_mama, а задължени ли сте да имате пътека? Защото можеш да минеш и само с трева за пред такъв архитект.  И да си останеш със старата ограда. Mr. Green

# 52
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Последно по темата - Абанос правят кухни от МДФ с естествен фурнир.Имат и състарено бяло. Моята кухня ще е от тях, но няма да е състарена.

Каза най-накрая кой ще ти я прави Wink. Ще чакаме проект и снимки.

# 53
  • София
  • Мнения: 980
Здравейте, нямах възможност да се включа по-рано.
...(надявам се  kapico да е сигурна за това което твърди),....
Ми явно не е сигурна, като говори наизуст, верно от висене в къши се затъпява hahaha, от А и има още нещо много съществено, за което в ДАГ ще настояват, а именно да посочите къде ще заустите "пречистените води" обикновенно се одобряват проекти с такъв тип ЛПС ако до имота има дере...
ДАГ ли? Държавна агенция по горите? Ако имаш предвид Басейнова дирекция защото само те са отговорни по водите и заустването вече минах през тях, нямам никакви грижи. Написаха протокол, че ще си поливам ливадата а зимата ще си събирам в резервоар и че няма наблизо реки (това ги касаеше най-много)
Доставчика на ЛПС ми каза, че на клиентите му са давали промяна по време на строителство само срещу нова ситуация от ВиК проектанта и схема на монтиране, която показва ямата и отстоянията в нея.

Не, не сме имали вертикална, ние правим само освежителен ремонт на къщите, а те са строени началото на миналия век, терена е равнинен, но няма пътеки гази се по тревата.
Ох, там е работата, че всичко трябва да е легално и с разрешителни, заради едни субсидии дето като ги искам и за всяко нещо - ами дай разрешително.

 Courage Абанос наистина си изпипват нещата Heart Eyes преди няколко години харесах една тяхна ретро също в бяло, но беше малко скъпа.

# 54
  • София
  • Мнения: 767
Меги, съвсем забравих, че трябва да споделя на коя фирма съм се спряла.  Blush Колебаех се между Абанос и Тераарт. Цената на вторите обаче ми дойде в повече , защото за видимите части на корпуса , те или използват пдч (чийто цвят трябва да се напасне с вратичките) или използват същия материал като вратите.А , Абанос работят с фурнирован Мдф, можеш да си облечеш видимите части със същия материал/цвят като лицето на кухнята и цената по поносима, а визията не страда.

Спирам да спамя и пак ще задавам въпроси. Попаднах на парцел , който на снимки ми харесва, но следното изречение ме спира да се обадя "до Жилищна зона с преобладаващо малкоетажно застрояване (Жм), но във границите на природен парк "Витоша" Подходящ е за къща, от тип сглобяеми или преместваема." (копвам заедно с правописните грешки ) Ако чисто теоретично, преодолея моралните си скрупули и пожелая да строя на територия на природен парк  Rolling Eyes, на този парцел мога да поставя само сглобяема къща. Възможно ли е след време общината да  нареди премахване на обекта? И има ли някаква вероятност за промяна на статута на парцела ( на него вече има стара постройка ?!? ) ?

# 55
  • Мнения: 8
ДАГ ли? Държавна агенция по горите? Ако имаш предвид Басейнова дирекция ...
Доставчика на ЛПС ми каза, че на клиентите му са давали промяна по време на строителство само срещу нова ситуация от ВиК проектанта и схема на монтиране, която показва ямата и отстоянията в нея.
Не, не сме имали вертикална, ние правим само освежителен ремонт на къщите, а те са строени началото на миналия век, терена е равнинен, но няма пътеки гази се по тревата.
Ох, там е работата, че всичко трябва да е легално и с разрешителни, заради едни субсидии дето като ги искам и за всяко нещо - ами дай разрешително...

Имах предвид Дирекция Архитектура и Градоустройство.
Това, че имате разрешително от Басейнова дирекция е чудесно и е много важна стъпка!
Относно това, което ти казва доставчика, личния ми съвет е да не му вярваш много, неговата работа все пак е да ти продаде съоръжението! Ако работеха както трябва всички тези фирмички щяха да предлагат съоръженията си придружени с необходимите сертификати за качествата на водата, пречиствателен ефект и т.н. (това според мен е основното, което отказва ВиК-тата да търсят такива решения за проектите си), а ако са наистина серьозни фирми биха предложили и проектиране, но това е една по-друга тема!
Относно вертикалната планировка, тя е основата за работа на всички специалности, исканите от вас промени няма как да се съобразят само с кота нула.
И да за съжаление, когато човек иска нещата му да вървят по каналния ред и всичко да е официално това коства много нерви и най-вече средства!
Тъй като не ми се иска да занимавам с излишни детайли цялата тема, ако имаш някакви въпроси относно тези промени можеш да ми пишеш на лични.

# 56
  • София
  • Мнения: 980
Хиляди благодарности kapico   bouquet
Търговеца на ЛПС има всички ЕУ сертификати за качеството на изходната вода, и каза, че пак ще се чуем като ми одобрят обекта, в смисъл не ми пробутва нещо на всяка цена, преди да е сигурен, че имам разрешителни.
Взех си проекта по вертикална, надявам се, че най-после ще ми приемат нещата.
Стискайте ми палци Confused

# 57
  • в рaя
  • Мнения: 233
Здравейте!
Ние в момента се опитваме да оправим цялата бумащина от документи за дострояване към къщата ни. Проблема беше, че на старата постройка нямаме план, но пък си имаме нотариален акт и прочие. Така сега вместо да ни вземат пари за 30 кв. м. които искаме да достроим, те ни взимат за 100 кв.м. Shocked Това го прежалих, но все пак - идваха веднъж архитектите, мериха, шариха и казаха, че след 3 седмици ще е готов плана. Минаха почти 2 месеца и вчера идва жената, която движи нещата и ни показа примерен такъв, почти завършен вариант - намерих му кусури, поуточнихме ги, доста бяха изменили нещата, но пък ни хареса. И днес решаваме да мерим все пак как ще изглежда с промените и шок и ужас - не знам какво толкова мериха първия път, но това, което са начертали сега влиза в една постройка, която е тип бунгало (на свекъра и свекърва ми). Много се ядосах, защото не стига, че чакаме месеци (още 2 месеца ги чакахме да дойдат изобщо да почнат да мерят), парите ги вземаха още на следващия ден, а на лице няма нищо. Сега всичко отначало.

Въпроса ми е дали знаете има ли някакви изисквания точно за размера на стаите - искаме малко котелно, 1,50 х 2 м, но май не можело да е толкова малко. Отделно са сложили някакви много тънки стени, предполагам просто преградни и следователно никъде няма комин - е, сега сме с парно, но знам ли какво ще стане след някоя година  newsm78 Дали някъде може да се разгледат изискванията, какво е позволено и прочие? Днес пък жената, която движи нещата като и се обадих да и кажа, че не става плана ми вика - ами най-много да го направят по изникванията, пък вие да го направите както искате - е как така! Нали утре няма да ми одобрят строежа, ще ме накарат за съборя бараката, за какво праскаме ние пари?!

# 58
  • Мнения: 365
Ето малко снимков материал и от мен от днес. Вече си имаме дограма на цялата къща и входни врати на къщата и мазето, а в края на тази седмица очакваме и оградата.
http://demetra.snimka.bg/properties/k-shta.615595.25585916
Вече съм си накупила луковички за пролетните цветя и нямам търпение да монтират оградата, за да мога да ги набода.  Simple Smile

# 59
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Браво, много бързо напредвате.

Кураж, супер, всички отзиви за Абанос са супер, така че няма да сбъркате. Ние така и не стигнахме до тях, но май не съжалявам. Днес монтираха голяма част от кухнята и това, което видях за 15-ина мин е повече от добре като качество. Утре съм цял ден там, така че ще мога да разгледам и на светло да видя как става, но много много ми харесва. Макар че изглежда много тъмно цялото помещение сега, но само с една лампа на 50-ина кв.м и вечерно време нормално.
Пък вие проучете много внимателно какво бихте имали право да правите въобще на този парцел, да няма после изненади.

Общи условия

Активация на акаунт