Чернобилската радиация в ежедневието ни

  • 5 035
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 345
Аз в кръга на майтапа да направя едно уточнение за боба. Не е радиоактивен Смилянския боб от Смолянския край. За Смилянския боб от Китай не може да се гарантира  Mr. Green

# 16
  • Мнения: X
Абе,ясно е ,че скоро ще светим в зелено като извънземни човечета.... Mr. Green

# 17
  • Мнения: 616
Спокойно, софийско поле цялото е замърсено с радияция. Просто хората тук и мини си имат, и не са ги затворили както трябва, радиоактивни отпадъци с години се разнасят и се оттичат с водата насам натам. 

# 18
  • Мнения: 796
В софийско вече сме като хлебарките - с каквото и да ни облъчват, не мрем...

# 19
  • Мнения: 1 252
Абе,ясно е ,че скоро ще светим в зелено като извънземни човечета.... Mr. Green


Еееее, защо в бъдеще време? Аз си светя като крушка от '80-те.

# 20
  • Мнения: 234
Радиокактивните изотопи се използват и без да е настъпила авария.
Съвсем доброволно.

# 21
  • София
  • Мнения: 221
ние пък не сме яли марули по това време / то аз и не обичах/ Защото баща ми беше в екип в които , замерваха к-вото радиация. Каза ми на уше и ми каза съответно да не казвам на никого, аз разбира се казах също на уше на ввсички състуденти около мен. На манифестация с радиационен дъжд също не съм била, по принцип не ходех на манифестации Grinning
Обаче всичките тези хора с бастуни, които тогава са били около40годишни , ами  ясно си е от какво е. И не трябва ли Украйна, да плаща лечението им?

# 22
  • Мнения: 2 480
Дишай спокойно, точно над Смолян радиация не е имало. Знам го от човека, който два пъти дневно е замерял радиацията в центъра на града и имам основания да му вярвам.  Laughing
В Пловдивско и Старозагорско си хапнахме радиационни чернобилски марулки и черешки, но на смилянския боб нищо му няма, освен естествената радиация по ония места, поради която е мутирал и се е превърнал в това, което е.  Mr. Green

Радиация се измерва, а не се замеря! Можеш за замерваш някого с камъни. Аман от неграмотност.

# 23
  • Мнения: 2 480
... до колкото знам радиация винаги има, въпросът е в количествата

Така е, нарича се радиоактивен фон. От Чернобилската авария вече минаха 25г. и едва ли може да се говори за повече вреди от нея. Каквото било, било.

Какво означава понятието радиация?-Излъчване, тоест отделяне на лъчи. Кои са лъчите, отделени при ядрени реакции?-Алфа, бета и гама.
Алфа-поток от ядра на хелий.
Бета-поток от електрони.
Гама-ел.магнитно лъчение подобно на ренгеновото, но с още по-малка дължина на вълната и по-голяма прониквателна способност.

Последна редакция: ср, 09 ное 2011, 14:28 от vl

# 24
  • Мнения: 234
Някои радиоактивни изотопи имат дълъг полуразпад.
Което не е за пренебрегване.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 363
не знам за ламинирания паркет, но като си купувам сол, гледам да не е от Украйна и най-вече - от Беларус. а половината сол на нашия пазар е такава.

# 26
  • Мнения: 1 615
Като ви кажат, че имате страхотно излъчване, не бързайте да разпарвяте, че сте от Козлодуй Wink

# 27
  • Мнения: 1 252
И от к'ъв зор ся е тая тема за аварията в Четрнобил? Ми не знайте колко след,/ а и преди/ това имаше/ло/  ама не раздуваха ... по други причини. бащаа ми работешеше това - да следи - и к'воооооооооо"
вижте какво ядем ????
Има принцип - не можем да променим миналаото - дайте направим бъдещето.
Баси теамата  Shocked

# 28
  • Мнения: 17 546
Като ви кажат, че имате страхотно излъчване, не бързайте да разправяте, че сте от Козлодуй Wink
Joy Joy  bouquet

Точно като гръмна Чернобил и трябваше да ходим на военно. Но не ни пратиха заради радиацията. Обаче набивахме крак на плаца на АРЗ-то, където има 5 см вековен прах и го вдишвахме с пълни гърди, докато пеехме с цяло гърло "Велик е нашия войник". Пък не ми поникна втори чифт уши, нито втори ред зъби, не започнах да виждам в тъмното... нищо! Радиация в подобни дози дали не действа профилактично? Thinking

thumbsup

# 29
  • Мнения: 157
Като ви кажат, че имате страхотно излъчване, не бързайте да разпарвяте, че сте от Козлодуй Wink
Имам страхотно излъчване, няма да ви казвам откъде съм.
И няма да ви кажа какво работя с Иридий 192  Grinning

Редактирам за да допълня, че косата ми днес има странен зеленикав оттенък, ма го отдавам на тъпата нова номерация на боите за коса на Палете.

Общи условия

Активация на акаунт