Комшиите! Проблем със съня.

  • 16 237
  • 136
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 133
Имаме и ние проблем с едните ни комшии или по-точно с кучето им. Всяка сутрин стане ли 5 часа и се започва едно бясно лаене та чак до 7 - 8, когато се прибират от нощна смяна и го извеждат навън. Специално направихме събрание за това и питахме къде ли не, но отговорите бяха, че е по-лесно човек да изгониш от блока отколкото животно. Не ми пречи по принцип животинката, има си зор и иска навън, обаче дъщеря ми има страх към кучета и чуе ли го да лае се буди с рев.

А иначе и ние и съседите до нас имаме малки деца и сме доволни, че под нас не живее никой, защото децата тичат и беснеят. Еми нормално е все пак са си деца.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 6 315
От едната ни страна апартаментът винаги го наемат студенти- купонджии!  ooooh! Апартаментът е голям и никога не се знае точния брой на живеещите. А всекидневната им е точно до нас. Музиката не винаги гърми, обаче за сметка на това е нон стоп.
За пролетта сме запланували да правим звукоизолация, а дотогава ми трябват качествени антифони.
Някой ако има познания по въпроса- да пише.  Praynig
В момента квартирантите играят карти и викат, защото иначе не се чуват от музиката.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 990
Предполагам, че авторката ще има повече успех със съседите с музиката, защото оплакването е основателно. Към другите съседи с чехлите.... не виждам какво може да им се каже. Ако на мен дойде някой да ми каже да си сменя чехлите, ще го изгледам меко казано странно.
Шумоизолирайте апартамента или пробвайте да научите детето да спи в малко по-шумна среда.

# 18
  • Мнения: 371
Тия нашите дето слушат метъл силно ...

Добре, че не си ми съседка, че и аз слушам метъл. И то силничко... Embarassed Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Съседите все още не са ми направили забележка, въпреки, че имат бебе на 6м и още едно бебе на 1,5 г.

Чета, че всички се оплакват от шумни съседи. Преполагам, че вие сте безкрайно тихи, шум не вдигате, ходите на пръсти, шепнете, не изпускате капаци и тенджери (на плочки, от което се вдига страхотен джангър),децата ви сигурно прелитат от стая в стая, не викат, не крякат, не плачат, не шумят...
Всички сме хора. Понякога вдигаме повече шум, понякога по-малко...


Направо ми взе думите от устата!
Ние живеем под наем и като се нанесохме тук хората под нас решили, че цял месец не можем да си наместим мебелите Laughing А Децата играят с коли на педали по плочките в коридора /още беше топло/. Ако беше мое бих си шумоизолирала определено, и да не преча и да не ми пречат!
И метъла си го слушам силничко, слабичко не става! Децата не се будят Mr. Green

Имала съм проблем с шумни съседи, когато каката беше бебе, на двора под терасата /разбирайте къща-калкан/ точно под спалнята с футболна топка и нарочно /тийнове/, мъж ми за сефте и последно изми тераста най-малко 15 пъти /лятото/, така им наводни "игрището", че детето се наспа!

# 19
  • Мнения: X
Като забременях шумоизолирахме почти целия апартамент. И така на едното място, където живея проблемът се реши.
 Peace

"Как да се предпазим от шума на съседите ?"
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=598345.msg19288005#msg19288005

Моите "съседи" отгоре са гларусите!  Simple Smile
Е, няма такъв шум-грачене в малките часове на утрото през лятото,
че са и крадливи, и дри....ви, и.....!  #Cussing out
/ Дали да не се жалвам в полицията?  Mr. Green/



ПП Синът ми като бебе съм отглеждала в семейно студентско общежитие.
Мнооого бебоци и деца! Как мислите, дали можеше да се спазва
да няма шум след 22.00ч и 14.00ч-16.00ч?  newsm78
Мисията бе невъзможна!

И в заключение:
Няма добри съседи-има дебели /шумоизолирани/ стени!

Момченцето им е много палаво, детето разбира се има много енергия за изразходване, а родителите не го извеждат навън да поиграе,
.. на двора под терасата /разбирайте къща-калкан/ точно под спалнята с футболна топка и нарочно /тийнове/, мъж ми за сефте и последно изми тераста най-малко 15 пъти /лятото/, така им наводни "игрището", че детето се наспа!
 Shocked
diancheto, ако имаше под терасата Ви ревливо бебе в количка,
може би мъжът ти щеше да полее отгоре цялата количка?  newsm78
Няма "угодия" за съжаление. Cry

Последна редакция: сб, 05 ное 2011, 15:09 от Анонимен

# 20
  • Мнения: 12 665
Като порядъчна баба, говоря тихо, когато внучката спи, за което получавам основателни забележки от дъщеря ми.

# 21
  • Мнения: 1 567
Моите "съседи" отгоре са гларусите!  Simple Smile
Е, няма такъв шум-грачене в малките часове на утрото през лятото,
че са и крадливи, и дри....ви, и.....!  #Cussing out
/ Дали да не се жалвам в полицията?  Mr. Green/

 Joy Joy Joy Joy
Ами изтипосай мъжът ти с едно чифте... дано да му е точен мерникът....
И току виж после, тук някой ще се жалва, как видите ли, моите луди съседи, в ранни зори гърмят с пушка... Mr. Green Joy Joy Joy

# 22
  • Мнения: X
Айез Седай,
Аз отдавна съм се разделила с мъжът ми,
но с "обстрелването" нямам проблем, понеже
като ученичка съм била в окръжния отбор по стрелба.  Wink

Проблемите са от др.естество:
- гадинките /гларуси/ са защитен вид
-опасност от рикошет
-
И току виж после, тук някой ще се жалва, как видите ли, моите луди съседи, в ранни зори гърмят с пушка... Mr. Green Joy Joy Joy
-околна естествена животинско-птича среда

ПП Софиянци, идва и Вашия ред: Simple Smile
"ДО 10-20 ГОДИНИ В СОФИЯ ЩЕ Е ПЪЛНО С ГЛАРУСИ"
http://www.magelanbg.com/index.php?option=com_content&view=a … -24&Itemid=55

Последна редакция: сб, 05 ное 2011, 08:42 от Анонимен

# 23
  • Мнения: 2 161
Никаква култура нямат тия хора и още повече като знаят че има дете. Просто от 2 до 4 и вечер да е по-тихо. Имам чувството че искам кой знае какво....
Имаш два варианта: да им откраднеш чехлите на съседите или да откупиш кооперацията. Така ще останете само хора с култура, тоест, единствено вашето семейство. Защото съм сигурна, че като съседи сте повече от перфектни.

# 24
  • Мнения: 2 134
По тези и ред други причини, хората са измислили начини -
затворени комплекси, подбрани съседи, охрана и др.
Липсва ни култура и възпитание на всяко ниво.
Съседите над мен са шумни - непрекъснато местят, влачат, а сега
заформиха и поредният ремонт - поредното праване на банята.
Банята я правят през две-три години - всичко се маха, трети път сменяват дограмата,
ту преграждат със стена, миналата година я бутнаха, абе луд да станеш от
бормашини и чукане, а да не говорим за строителният боклук. И все пак това е по-добрият
вариант от биченето на музика, побоищата и пр.битовизми.
Детскит шум не ме дразни, дразни ме всичко , което възрастните възпроизвеждат като такъв.

# 25
  • Мнения: X
Имаш два варианта: да им откраднеш чехлите на съседите или да откупиш кооперацията.
 Wink

Последно съм в жилищна кооперация без асансьор,
понеже в предишните ме дразнеше наличния такъв.
/ шум от предвижването му, блъскане на врата.../
Сега пък чувам "изкачващите" се съседки, на които обувките им са с токчета.  Simple Smile
Е, да ги моля да се събуват на входната врата?
/ Тогава те с основание ще ме помолят да се консултирам с психолог.  Peace/

ПП Имам разкошни съседи и домоуправител!
Пред входа има две поддържани с насаждения градинки и обособен детски кът!
Видеонаблюдение и видеозаснемане.
Не сме затворен комплекс. На месец на живущ разходите са 2.00лв!

По тези и ред други причини, хората са измислили начини -
затворени комплекси, подбрани съседи, охрана и др.
красива белла, какви критерии за подбор?
Психологичен тест, IQ тест...... Joy
Необходимо и достатъчно условие е да имаш финанси.
Затворените комплекси да не са градчета за и на космонавти!  newsm78

Последна редакция: сб, 05 ное 2011, 09:35 от Анонимен

# 26
  • Мнения: 2 161
Да, PAV1, съжителството между хората е въпрос на добра воля, желание и пропускане на незначителни подробности, като токчета.

# 27
  • Мнения: X
Да, PAV1, съжителството между хората е въпрос на добра воля, желание и пропускане на незначителни подробности, като токчета.
 Peace  Peace  Peace   bouquet
и на личен избор.


Последна редакция: сб, 05 ное 2011, 09:47 от Анонимен

# 28
  • Мнения: 371
.. на двора под терасата /разбирайте къща-калкан/ точно под спалнята с футболна топка и нарочно /тийнове/, мъж ми за сефте и последно изми тераста най-малко 15 пъти /лятото/, така им наводни "игрището", че детето се наспа!
  Shocked
diancheto, ако имаше под терасата Ви ревливо бебе в количка,
може би мъжът ти щеше да полее отгоре цялата количка?  newsm78


Ами имаше на етажа под нас количка с бебе, никога не съм повдигала въпроса дори, това е ненормално дори да си го помислиш Crazy Става въпрос за нахални тийнове, които след милион забележки нарочно ритаха топка под прозореца на спалнята в/у цимент, ставаше страхотно ехо...

# 29
  • Мнения: 1 567
Става въпрос за нахални тийнове...


как пък веднага им лепнахте етикета "нахални"...
Ми деца са, ама по-големи. Врят и кипят хормоните им...Нормално...
Играят децата, кефят се...
И аз така имах един съсед, изкуфял, вярно старец, дето редовно излизаше и псуваше децата, когато ритат...Едиствен той, Виж, обаче, с вода не ги в заливал... Mr. Green
 Thinking Въпреки, че през лятото, сигурно щяха да са му благодарни... потните и задъхани тиинове Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт