Всички майки ли правят или са правили БХС и ФМ

  • 15 200
  • 208
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 48
Правих ранен БХС и ФМ в 12г.с. и 22 г.с.,ще ходя и на трета ФМ.Според мен ФМ не трябва да се пропуска.

# 76
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Аз с първата си бременност правих БХС и ФМ в 12 седмица.С тази бременност не съм много убедена,че ще направя това изследване,защото е чисто и просто една статистика.

# 77
  • Мнения: 151
 Искам да споделя, че БХС е някакъв % вероятност и не ви дава никаква сигурност за това дали всичко ще е наред. ФМ, ако не се прави при специалисти си е даване на пари на вятъра. Всичко е Божа работа - ходих и на БХС 12 седмица и ФМ - 20 седмица - детето ми се роди със сериозно увреждане на сърцето.   Не се доверявайте и на прехвалените лекари. Желая на всички лека бременност и здрави бебчета.

# 78
  • Мнения: 56
Хора, каква разлика имам от БХС от втората и третата бременност.
Втората: риск за Даун 1:530
Третата: риск за Даун 1:15000
Направо незнам какво да мисля. Явно има голямо значение кой гинеколог ще ти направи измерванията.

И аз мисля че БХС не е толкова важен, колкото ФМ, направена от специалист!

Последна редакция: пт, 18 ное 2011, 11:28 от Boten Mary

# 79
  • Мнения: 2 658
Не!
Камо ли пък БХС  Rolling Eyes
Първия път нямаше такива. Втория път си ходех на прегледи при една лекарка, която си гледаше много подробно всичко.. Каквото е трябвало ми е направила, където трябва ме е пращала и толкова.
Но БХС пак не съм, де..

# 80
  • Мнения: 31
Здарвейте, момичета !
Честит Празник на Християнското семейство!!!
В четвъртък бях на БХС във Варна при Д-р Максим Яков.
Много съм доволна от прегледа, сега чакам кръвните резултати, които излизат до 10-12 дни, но Доки ме убеди, че всичко според него е ОК  Laughing
Сега съм много по-спокойна.Да, прегледа е скъп, но аз реших, че тези пари си струват.В 20-та гестационна седмица ще отида и на Фетална морфология.
Истина е, че тези изследвания са новост и че нашите майки не са ги правили, но...по тази логика, защо ползваме компютрите днес, защо използваме памперси и раждаме секцио?????
Аз лично избрах да ги направя, за мое лично успокоение Wink

# 81
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Странна логика вкарваш...  newsm78 Whistling
Надали използваш всяка новост, която се появи и се опираш на всяко ново изследване и откритие.  Grinning

С първата бременност съм правила БХС и една ФМ. За БХС-то още си се чудя защо я правих, даже не си погледах резултата, ама карай. За мен е абсолютно тъпо изследване.
С втората не съм правила нито едно от двете.
Не съм рискова, нито съм изпитвала нужда, нито някакви безспокойства, нито ми се даваха излишни пари, нито имах намерение да правя амниоцентеза и аборт, ако вляза в черната статистика. И двете неща не ми носеха никаква нужна и полезна информация.

# 82
  • Мнения: 31
Нощни очи Да, факт  Grinning - Аз съм си странна личност, нестандартна, новаторка... жена, която обича и уважава новостите в медицината.(и не само) Wink
Може би, защото благодарение на развитието на Медицината и новостите, и напредъка в нея съм бременна  Laughing Laughing Laughing
На теб може и да ти е странна логиката ми, но се радвам, че поне си усетила, че има логика  Laughing Laughing Laughing
 На мен не са ми странни жените, които не правят тези изследвания, това е въпрос на личен избор Simple Smile Както разбирам и ти самата си ги правила?????В това няма нищо страшно, нали WinkHug

# 83
  • Мнения: 2 658
O, не е чак новаторство и нестандартност да направиш БХС в днешно време.
Но друг е въпросът, че.. с някои неща се прекалява, в много случаи И заради печалбарство. Защото и в медицината не въичко е цветя и рози, знаем.. Някои граници често се прескачат.
Но както и да е, всеки си знае..

# 84
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
@sunnynevi
Ама чаекай сега, аз не съм казала, че си странна. Казах, че логиката ти е странна!  Peace Отделно, че за мен Сова е права, че в БХС няма грам иновативност!  Whistling
Има жени (ти например или поне с такова впечатление останах), на които тези изследвания дават спокойствие и увереност! В такъв случай съм с две ръце. Просто на мен не ми носят никаква полезна информация. Има и много такива жени. Да не забравяме и фактора "празен докторски, джоб, който иска да се напълни" и прочие още фактори "налагащи" подобни безумноскъпи изследвания...
Аз съм за умереност в нещата и толкова!
А... и още нещо!
Много неща са чудесни наистина, машини, компютри и т.н. Но те нямат мозъци, имат нужда от човешки фактор. Ако задапаратното устройство не е в час, колкото и да е иновативна технологията все тая.  Crazy
Няма да навлизам по-надълбоко в полемика, не е това целта на темата.

Желая ти лека и прекрасна бременност!  Hug   bouquet

# 85
  • Мнения: 31
Благодаря и аз на теб  Grinning

# 86
  • София
  • Мнения: 351
аз съм правила 3 ФМ - в 12 гс, в 20 гс и в 27 гс; БХС не съм правила

и ФМ, и БХС са метод за оценка на риска от заболяване; при положение, че ФМ показва много нисък риск, не видях смисъл да ходя да ми изследват и кръвта;

третата ФМ я направих от чиста глезотия - да видя бебчето и да му се накефя, така че според мен беше въпрос на финансова възможност да си я позволя

ако ранната ФМ беше показала голям риск, щях да отида на амнио, но пак нямаше да направя БХС

# 87
  • Мнения: 194
Не, не съм правила нищо.
За мен пък е странна логиката, да отидеш в 12-14г.с и после да не отидеш до края на бременността. Имам много познати, които постъпиха точно така, защото е много модерно да отидеш еди къде си при еди кой си на "четридето" Laughing И като я питат "ти ходи ли на четридето?", "ами да бе при еди кой си" Laughing Голяма гордост. Според мен логично погледнато, трябва да се отиде и на трите ФМ, ако ще се ходи изобщо. Всеки месец се развиват органи и е тъпо майка, която е ходила в 12 г.с. на ФМ, да си мисли, че всичко ще е ок до края. Разбира се всеки се надява.

Искам да споделя, че БХС е някакъв % вероятност и не ви дава никаква сигурност за това дали всичко ще е наред. ФМ, ако не се прави при специалисти си е даване на пари на вятъра. Всичко е Божа работа - ходих и на БХС 12 седмица и ФМ - 20 седмица - детето ми се роди със сериозно увреждане на сърцето.   Не се доверявайте и на прехвалените лекари. Желая на всички лека бременност и здрави бебчета.
Много съжалявам за лошото стечение на обстоятелствата.  Hug Разбира се, че апаратурата, с която разполагат лекарите, не ги прави нито специалисти, нито компетентни. Такива раздути имена има, които гледат само печелбата. Съгласи се обаче, че 20 г.с за последна ФМ е много рано. Има случаи, в които примерно органи спират да се развиват в 6-7 мес. да не дава Господ, затова е и третата ФМ от една ФМ в 20 седмица, никой неможе да гарантира, че всичко ще е ок до края.

Последна редакция: ср, 23 ное 2011, 13:25 от Boten Mary

# 88
  • Мнения: 151
Искам да споделя, че БХС е някакъв % вероятност и не ви дава никаква сигурност за това дали всичко ще е наред. ФМ, ако не се прави при специалисти си е даване на пари на вятъра. Всичко е Божа работа - ходих и на БХС 12 седмица и ФМ - 20 седмица - детето ми се роди със сериозно увреждане на сърцето.   Не се доверявайте и на прехвалените лекари. Желая на всички лека бременност и здрави бебчета.
Много съжалявам за лошото стечение на обстоятелствата.  Hug Разбира се, че апаратурата, с която разполагат лекарите, не ги прави нито специалисти, нито компетентни. Такива раздути имена има, които гледат само печелбата. Съгласи се обаче, че 20 г.с за последна ФМ е много рано. Има случаи, в които примерно органи спират да се развиват в 6-7 мес. да не дава Господ, затова е и третата ФМ от една ФМ в 20 седмица, никой неможе да гарантира, че всичко ще е ок до края.

  Сърцето и повечето органи се Формират до 3-тия месец, а на ФМ ходих в 5-тия. Специалистите от НКБ и те тогава правят прегледи и установяват, ако има нещо нередно. Наистина никой неможе да гаратира нищо и ако ще и по 5 пъти на месец да си прави човек ФМ. Важното е да го направиш веднъж, но при точния лекар.

# 89
  • Мнения: 194
Сърцето да, но мозъкът примерно, може да спре да се развива и в 6-я, 7-я мес., и тн., а нали все пак не гледаме само сърцето, а всички органи. Не съм съгласна, че един преглед е достатъчен, а за специалист е малко трудно да се прецени кой е такъв и кой не. В София сигурно има такива, но в провинцията, обикновено се ходи до по- голям град и при човек, на който са ти повторили името няколко човека, но дали е специалист или не не се знае, просто друг вариянт няма. Този същият за една година направи прегледа от 100- 150лв. Това за мен е чисто печелбарство. На 30 години доктор, голям стаж има, голям специалист го раздава, ама понеже е изключително мазен и любезен с хората и те затова му се връзват. Аз лично никога не бих била спокойна след такъв преглед, ако ще и 500 лв. да съм платила, просто защото нямам вяра в лекарите и в тяхната компетенция.

Общи условия

Активация на акаунт