Отчаяна съм от тези банки!

  • 11 859
  • 154
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 54 869
А ако , чисто хипотетично , парите бяха взети от човек , а  не от банка , пак ли чоекът щеше да е виновен , че ги е дал и си ги иска ?
Не , че не става и така , даваш парите на ръка , а после оставаш без крака да си ги търсиш .
Затова вече не давам пари назаем !

И аз мисля , че темата е за оплюване на банките .
В този ред на мисли , аз пък ще ги похваля , защото на мен ми дават ! Grinning

# 121
  • Мнения: 38
То в България всичко дългосрочно е рисковано ...

# 122
  • Мнения: 695
А ако , чисто хипотетично , парите бяха взети от човек , а  не от банка , пак ли чоекът щеше да е виновен , че ги е дал и си ги иска ?
Не , че не става и така , даваш парите на ръка , а после оставаш без крака да си ги търсиш .
Затова вече не давам пари назаем !

И аз мисля , че темата е за оплюване на банките .
В този ред на мисли , аз пък ще ги похваля , защото на мен ми дават ! Grinning
Чисто хипотетично човека дали ще ти иска такса за разглеждане на искане за кредит? Такса управление на кредит? И ако човека е решил да прави пари като рискува и отпуска рискови заеми..ми ДА виновен ще е?

# 123
  • Мнения: 38
Те, че банките са за оплюване - да , за оплюване са . Но хайде да не плюем само както сме свикнали. Чисто и просто това младо семейство са направили крачка за която обаче трябва да си платят. Оттук нататък колкото и да оплюваме банки и политики на банки никой не му дреме. Хората се притесняват , а банката си иска кинтите.Това е . Първото което това семейство трябва да предприеме е предоговаряне, второто увеличаване на дохода. Дали ще вземе бавачка от бюрото по труда, дали някой от родителите им ще помага на тях им е нужен сериозен плюс не само за 2 вноски . които са просрочили а за още 15 г. напред. И да си говориме кой е виновен и кой е надскочил възможностите си е все тая.
Мацка...взимай гледачка. Ако от това което ти можеш да изкараш като работиш и това което ще й плащаш има доволно разлика - не се замисляй,давай смело.Детето си е твое, то един ден ще оцени , че всичко това е за него . Предоговаряйте се и давай смело.  Няма да се предаваш  .Щом сте направили тази смела постъпка , значи имате и достатъчно смелост да се справите с проблема  Hug

# 124
  • Мнения: 884
Цитат
Сетих се, че в бюрото по труда можеше да се наеме детегледачка срещу символична сума. Не съм се задълбочавала в тази програма, но ми се струва подходяща за случая.
Бюрото на труда плаща минималната работна заплата на някои които ти наемаш да ти гледа детето   не е изобщо лош вариант. Имам позната която си нае жена точно по тази програма и се върна на работа   Може да се наложи и ти да доплатиш малко, но пак сумата няма да е толкова голяма.

В края на годината лимитите по тези програми са изчерпани, но нека да провери авторката. И да се успокои. Много минаваме по този път-предвидили, непредвидили...аз съм от непредвидилите, че доходите на хората рязко ще паднат, а от там-и оборота ми, с който си покривам вноската...А всичко друго-от осигуровки до такса "детска градина", се повиши...Ами бийте ме с камъни, но наистина не предполагах-залагах известно покачване на разходите, но и през ум не ми е минавал вариант, при който хората да обеднеят до степен, на която се мисли само хляба и за дрехите ...
 Най -важното е да се "избяга" от обвиненията и отчаянието-не са в услуга на никого. Ако ще се живее по този начин-в страх и отчаяние , и оплакване, до никъде не се стига.Помагате си с абсолютно всеки вариант, който ви хрумне, и опитвате всичко...Разходите-до минимум, ама наистина, доходите-всеки лев е "добре дошъл"...Имате малко дете-сигурно ви е било срам докато го разхождате в парковете, да съберете някой друг килограм кестени...Други пък в тази тема ще се изсмеят...Много важно...Съпругът Ви вечер сигурно е у дома-нека гледа детето-а Вие не се срамувайте да чистите офиси и входове, поемете нощна смяна в заведение-сега е сезон и се търсят помощници в кухни и всякакъв персонал... Допадна ми идеята да гледате още едно детенце заедно с Вашето. Никъде не прочетох дали изобщо сте помолили за помощ родителите си-знам, че е унизително, но все пак това са най-близките Ви хора. Някоя нива на село, която не им е жизнено необходима, някое запустяло лозе-парите от тях все ще закърпят известно време положението...това ако сте решили да си запазите жилището. Другият начин е започване от нулата-банката взема, каквото И се полага, а Вие започвате отначало.

# 125
  • Мнения: 599
Банките са си за плюване -да.
Щото в такова време, с толкова голям % необслужвани кредити, можеха да понамалят лихвите и да облекчат малко хората. Поне за ипотечните. Никой не тегли кредит за жилище с мисълта, че няма да го връща, но се случва човек да остане без работа, да му намалят заплатата, да излезе непредвиден здравословен проблем и т.н. Вадят му душата, но не правят някакви гъвкави планове хем те да не са на загуба, хем и длъжникът да не му излиза през носа тоя кредит.
Може за известен период от време да се плаща само главницата, пък после да си я вземат тая лихва, но за година две да се намалят вноските докато хората си постъпят на краката.
Ма не - тук са като слонове в стъкларски магазин - мачкат пък, каквото остане.
На що народ им се отключиха разни болести от притеснения заради кредити, не е истина.

# 126
  • Мнения: 884
Ами аз не съм наясно кой точно е виновен за размера на лихвите например-мои познати в чужбина плащат смешна лихва за ипотечния си кредит-дали държавата има механизъм, чрез който да регулира това?
 Миналата зима, в един момент ,вноската за кредите ми "изяждаше" почти целия доход. За да платим тока за зимните месеци, събрахме абсолютно всичко ненужно, и захвърлено , уж прибрано-и хайде на вторични суровини.Но ние принципно сортираме отпадъците , аз специално не вярвах, но наистина си плащахме тока няколко месеца с тези пари.

# 127
  • Мнения: 695
Другият начин е започване от нулата-банката взема, каквото И се полага, а Вие започвате отначало.
Такъв вариант няма..банката ще продаде имота на по ниска цена най-вероятно, а те ще продължат да си плащат макар и без жилище

# 128
  • Мнения: 884
Е ние не знаем нищо конкретно-нито колко е заема, нито какво е жилището, нито какъв процент от цената на жилището е покрил заема.

# 129
  • София
  • Мнения: 6 724
Другият начин е започване от нулата-банката взема, каквото И се полага, а Вие започвате отначало.
Такъв вариант няма..банката ще продаде имота на по ниска цена най-вероятно, а те ще продължат да си плащат макар и без жилище
И като вземем предвид, че вероятно са участвали със значителна сума за самоучастие, която сега ще замине на вятъра - съвсем неизгоден става този вариант.

# 130
  • Мнения: 884
Е то ясно, кое изгодно и кое -не. Спор за това няма!

# 131
  • Мнения: 24 467
Никой кредитор няма вина затова, че си иска дадените в заем пари обратно, пък било то и банка. Тя не е благотворителна институция, все пак. Като се подписва договор страните си се запознават със задълженията и си знаят за колко години напред следва да подсигурят определен по размер доход.
В случая банката няма ни грам вина.
Авторката може да се опита да предоговорира условията на кредита И да почне работа. Няма да е първата, нито последната.

И ние сме купували жилище, и на нас не го е купувал друг, и ние бяхме със заем от банка. Наложи се съпругът ми да поработи в чужбина, например. На никого не е лесно, но задълженията трябва да се изпълняват.

# 132
  • Мнения: 884
И аз изчетох цялата тема, разбрах за двата месеца просрочие, но не разбрах за тези месеци какво са предприели, за да покачат доходите си...

# 133
  • Мнения: 46 597
Другият начин е започване от нулата-банката взема, каквото И се полага, а Вие започвате отначало.
Такъв вариант няма..банката ще продаде имота на по ниска цена най-вероятно, а те ще продължат да си плащат макар и без жилище

Ние купихме такъв апартамент от банка и не беше на по-ниска цена. На пазарната си беше.
Но ако нещата наистина отиват натам, не виждам защо да чакат и да плащат после разходи по съдия изпълнител и т.н., могат да си го продадат преди това и да си ги спестят.

# 134
  • Мнения: 884
Да, и аз в този ред мисли... Просто да се хващат в ръце-в едната или другата посока...но да не чакат повече.

Общи условия

Активация на акаунт