Отчаяна съм от тези банки!

  • 11 841
  • 154
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 249
Да де, ама в тия 18 процента влиза и бате Гунчо от Долно Нанагорнище, който си е купил лаптоп и жисием за 1000 лева, изплатил е 147 и е закъсал. Това е едно. Съдия изпълнител ще му продаде телевизора и проблемът ще се реши.

Но в случая това е ипотечен кредит и наистина ми е странно как е отпуснат току-така. При все 15 години не са дълъг срок и спокойно може да се разсрочи на 20-25, има мегдан за разтягане.

 Peace

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Единствената вина, и то не голяма, която виждам за банката е, че ви е дала кредита. Друго какво ви е сторила, че не сте мислили, когато задлъжнявате?
С кредит е хубаво, но като трябва да се връща, започват обвинения и оплаквания и някой друг виновен, например банката. Те и гърците са така, питай ги тях, може да те успокоят, много са добри в това отношение, пък и сте си братя по съдба.

# 17
  • Мнения: 4 300
Е, боб ли да хвърлят в банката, че някой ще реши една година да си седи у дома срещу 240 лв вместо да се върне на работа и да си получава възнаграждението, което е отчетено при отпускането на кредита? Утре някой друг може да реши, че не му се работи повече, тогава пак ли банката ще е виновна?
За мен е въпрос на здрав разум далище работиш и погасяваш, или ще седиш у дома и ще допуснеш да се трупат огромни наказателни лихви, последвани от фалит, ама всеки си знае.

# 18
  • Мнения: 7 837
Какво значи, отпускат току така. Хората са си плащали вноската 5 г. без проблем, нещата са динамични и се променят. Много е лесно да се сипят празнословия от висотата на форумската компетентност.
Коя банка отпуска ипотека с гаранция че ще се плаща 30 г?

Успех.

# 19
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
То, лош или добър, кредитът вече е отпуснат и не виждам с какво ще помогнат на авторката съветите, че е трябвало да си направи по-точна сметка преди 5 години.
Заглавието на темата действително не е най-подходящото, но смятам, че смисъла на поста й се схваща достатъчно ясно.

# 20
  • Мнения: 8
Викаш някоя баба / дядо да живее при вас и да гледа детето, а ти си намираш работа и закрепвате положението. Няма да е приятно да живеете с роднини под един покрив, но друг изход май не виждам, а и това ще е временно докато детето тръгне на ясла. Банките, обаче, в никакъв случай не са то виновни  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 4 300
Те сметката са си я направили преди години и миналото си е в миналото.
Или трябва да си увеличат доходите ( връщане на работа, ползване на ясла, баба или каквото там може да се измисли), или да разсрочат временно дълга до намаляване на вноската, или да продават/отдадат под наем и да се местят под наем или при родители.
Каквото и да се избере трябва да е максимално бързо, тъй като при просрочие се начисляват и наказателни лихви върху целия остатък от кредита, и ако сумата не е малка ( а тя сигурно не е) това само влошава нещата.

# 22
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Те сметката са си я направили преди години и миналото си е в миналото.
Или трябва да си увеличат доходите ( връщане на работа, ползване на ясла, баба или каквото там може да се измисли), или да разсрочат временно дълга до намаляване на вноската, или да продават/отдадат под наем и да се местят под наем или при родители.
Каквото и да се избере трябва да е максимално бързо, тъй като при просрочие се начисляват и наказателни лихви върху целия остатък от кредита, и ако сумата не е малка ( а тя сигурно не е) това само влошава нещата.
Именно  Peace

# 23
  • Мнения: 481
ние като теглихме кредите ( преди 7 години) аз бях в майчинство и изчислиха вноската така, че да не надвишава 40% от заплатата на мъжа ми. Моите майчиснки също не се смятаха като част от дохода

# 24
  • Мнения: 599
Абе, мацо!!! На гол г*з ..... собствен апартамент!!!
Искам да ти кажа нещо разумно, ама какво?! Освен да викнете няколко камери от местната телевизия (в момента реалитата са много фешън) и да наблегнете на личната трагедия, друго не виждам. Така банката може и да се почувства задълженa да прави пиар чрез вас и да споразумеете нови условия. Успех!!!

 ooooh! нЕ'ам думи.

Към авторката - най-добрият вариант е предоговаряне и в никакъв случай отчаяние.
Ако родителите могат да ви гледат детето ( в смисъл - не са на работа ), колкото и да ви е трудно го оставете на тях и почвай да търсиш работа. На първо време, каквато и да е - няма място за претенции, само да е работа и да си между хора. Оттам не знаеш какво може да излезе, а като си седиш вкъщи, никой няма да ти предложи по-добра.
Успех и дано се справите  Hug
Минали сме през същото - мобилизация и борба му е майката  Peace

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Тя банката не са отпуснали току-така кредита.В момента финансовото положение в тяхното семейство е лошо. Банката не може да предвиди какво ще след 5-10-20год.

ПП
(повтарям се с Кейси)
ние като теглихме кредите ( преди 7 години) аз бях в майчинство и изчислиха вноската така, че да не надвишава 40% от заплатата на мъжа ми. Моите майчиснки също не се смятаха като част от дохода
Затова по-нагоре писах, че в на някой хора доходите им паднаха драстично. И те сигурно така са си я изчислявали. Все пак живеем в пазарна икономика вече.Нищо сигурно няма.

# 26
  • Мнения: 75

Често се удряш по главата и личи. Аман от гладуващи неработещи с кредити, ама иначе айфонче, вайо, апартаментче!!! Като не може/ не иска да започне работа, само вторият начин остава: изнудване чрез медиите. Това е положението. Или викаш, за работа не се е сетила.

ПП
Може и при родителите да се преместят, разбира се, а апартамента да го дадат под  наем.

Последна редакция: пт, 04 ное 2011, 15:20 от Палада

# 27
  • Мнения: 672
Банките не са виновни за положението, в което сте изпаднали. Кредитът се оформя с договор, където ясно и точно са описани задълженията ви. Можете да ги предоговорите, както са те посъветвали. Не сте си направили хубаво сметката, но и да те упрекваме тука полза няма. Намирай си работа по най-бързия начин. Родителите ви като са пенсионери , спокойно може да се редуват да живеят у вас, за да гледат бебето. Успех и друг път повечко премисляйте нещата.

# 28
  • Мнения: 0
Вижте, момичета, какво намерих:

“Но ОББ, примерно, за просрочване на една вноска по потребителски кредит прави изпълнителен лист и хората пропищяват”, обяснява съдия Василева. Може човек да е пропуснал, забравил – няма значение. Вадят съдебните листове на купища и ги носят на съдия изпълнителите.

http://finhold.eu/publichna_prodan/%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B … 2%D0%B0%E2%80%A6/

За съжаление сме точно в тази банка и вече направо не знам.

# 29
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И аз не виждам банките какво са й виновни на авторката. Като са дали кредита, е било готино, ама сега - не е.
Аз дъщеря ми я оставих на 3 месеца, и не тръгнах да рева по форумите. Никой и не разбра даже.

За предоговаряне не съветвам, защото за една година ще им намалят вноските, но след това ще ги връхлетят огрооомни такива.

Ако не погасяват, ами се вайкат из интернет, банката ще направи кредита предсрочно изискуем, ще се заведе изпълнително дело, и ще им вземат апартамента. Апартъментът като обезпечение, обаче, е оценявам преди имотния срив, респективно, в момента едва ли може да се продаде и на половината, от това което е струвал при отпускане.

И какво ще стане - ще останат без аратамент и с огрооомен дълг за допогасяване към банката, със съответните запори по заплатата на мъжа.

За това по-добре да се намира вариант авторката да тръгва на работа и да се плаща кредитът.

Общи условия

Активация на акаунт