Once upon a time/Имало едно време по abc

  • 43 915
  • 733
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 828
Я, не съм разбрала, че има тема  Grinning
Румпелстилскин е от тази приказка /ако някой не я знае/ - http://chitanka.info/text/2499-rumpelshtiltshen
Според мен Реджина знае коя е, но няма свръхестествени сили в нашия свят, иначе щеше да ги използва със сигурност  Thinking
Копирам СПОЙЛЕРИТЕ от другата тема в бяло, който иска да чете  Grinning
Във всички епизоди ще следим паралелното развитие на случките в реалния и приказния свят. Съотношението от пилотния епизод ще се запази и двата свята ще си делят времето по равно, но епизодите винаги ще започват с приказна история.
Третият епизод ще върне зрителите назад във времето и ще разкаже предисторията на Снежанка и Прекрасния принц.
Спящият мъж скоро ще отвори очи, но няма да разберем веднага кой е той. Поради дългата кома той няма да помни името и семейството си и ще се чуди дали малкото спомени, които има, са истински или не. Реджина ще бъде първата, която ще бъде до него, за да му помогне да се възстанови, но мотивите за нейната отзивчивост няма да бъдат безкористни. Събуждането на героя ще постави началото на голяма драма.
В четвъртия епизод гост звезда ще бъде Пепеляшка (Джесика Шрам), която е близка приятелка на Снежанка. Нейната история също ще бъде свързана с Румпелстинскин. Според създателите на сериала всички приказни принцеси се познават и поддържат добри отношения, така че можем да очакваме още познати персонажи. Те издават още, че ще бъде много забавно да видим Снежанка и Пепеляшка заедно.
Предстои да научим повече за историята на Чаровният принц и да видим неговия баща (Алън Дейл). В шестия епизод крал Джордж ще се срещне с цар Мидас, от когото ще иска помощ, за да спаси кралството си.
Бащата на Снежанка и крал на Омагьосаната гора Леополд (Ричард Шиф) ще се появи в епизод 11. Тогава вече ще сме срещнали неговата половинка. Героят ще има зад гърба си трагична, но много романтична история.
Още два приказни персонажа със сигурност ще се появят скоро – сляпата вещица от „Хензел и Гретел” (Емма Кауфийлд) и Червената шапчица.
Акцент в сериала ще бъдат взаимоотношения между приказни герои, които по-рано не сме виждали заедно. Сценаристите ще доразвиват старите сюжетни линии, добавяйки нови детайли и случки – например ще разберем от къде Злата кралица се сдобива с отровната ябълка, която дава на Снежанка.
Simple Smile

# 16
  • Мнения: 5 710
Новият епизод бе много приятен:)

За Хенри исках да кажа, че не е прераждане, по-скоро Реджина е кръстила бебето на баща си, когото жертва, за да стане магията.

Аз лично почти никои герои не различавам, нито връзки с приказки, освен Снежанка, разбира се.
Едно време май сме чели други приказки
Румпел.. еди какво си от коя приказка е , например?
Снежанка по-скоро напомня нещо от Робин Худ, къде са джуджетата:) Къде в приказката за Снежанка тя има конкурентка.. и тн
Та, разчитам на вас да ми подсказвате кой от коя приказка е, че май не помня достатъчно   Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 5 828
По-горе дадох линк за приказката за Румпелстилскин.
А иначе ABC поръчаха пълен сезон от 22 епизода за сериала Simple Smile

# 18
  • Мнения: 5 710
о, прощавай, аз минах директно на белия текст  Grinning

# 19
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 813
Скачааааааам. Плювам върху Ловецът. После ще гледам трети епизод Laughing

# 20
  • Мнения: 1 162
Скачааааааам. Плювам върху Ловецът. После ще гледам трети епизод Laughing

Плюеш, но не си само ти  Mr. Green И аз си мисля, че шерифът е Ловеца. Ей го за Босс



Оказа се, че не съм се разписала в тази тема Simple Smile Сериалчето много ме радва, много ми е разтоварващо, приятно ми е да си пусна серията късно вечер преди лягане. Точно като малките деца съм, знам  Mr. Green Blush

Аз пък си мисля, че кметицата вещица е напълно наясно какво става, но е без магия (или поне не я използва). Не ги убива обаче, защото това ще й развали проклятието, трябва да се справи с нещата по дългия начин, така си мисля, де.

# 21
  • Мнения: 9 144
За да не е гол Запис да отбележа, че почнах сериала защото съм фенка на Lana Parrilla хвана ми окото още в 24, но ме впечатли истински в Swingtown и много се радвам, че е попаднала на толкова яка роля!



# 22
  • Мнения: 5 710
a всъщност целта каква е? нали ги е запокитила в това мрачно безвремие и край? нейната роля доколкото виждам е само да охранява за появата на Емма и да не се събуди принца, защото сигурно него не го е уловило много добре ( нали беше в безсъзнание:)) ...

и друго нещо да попитам:) Връзката на този град с реалността каква е? Как се разбират с външния свят, т.е нали не остаряват, времето беше спряло досега и т.н. Не се ли раждат деца в тази болница .. или не всички са приказни герои има и хора? Адски изолирани ми се струват, нереално чак

Ловецът е шерифа. Друг няма кой да е:)
/ като в Гримм/

# 23
  • до Бургас
  • Мнения: 100
Аз пък си мисля, че кметицата вещица е напълно наясно какво става, но е без магия (или поне не я използва). Не ги убива обаче, защото това ще й развали проклятието, трябва да се справи с нещата по дългия начин, така си мисля, де.


И аз така мисля. И Румпелстилскин също знае. Но не ми е ясно какво точно цели, защото нали точно той е намерил Хенри и го е дал на кметицата.


a всъщност целта каква е? нали ги е запокитила в това мрачно безвремие и край? нейната роля доколкото виждам е само да охранява за появата на Емма и да не се събуди принца, защото сигурно него не го е уловило много добре ( нали беше в безсъзнание:)) ...

Най-вероятно, ако всички си спомнят кои са, ще се развали проклятието и ще се върнат в приказния свят със щастливия край, а тя точно това не иска да стане. А принца се събуди вече. Simple Smile

Май нямат връзка с външния свят. В първата серия, Хенри не каза ли на Емма, че ако попита който и от тях за миналото, те няма да могат да дадат ясни отговори, че всичко ще им е мъгляво или нещо от рода беше.

Последна редакция: вт, 08 ное 2011, 09:21 от Чериса

# 24
  • Мнения: 5 710
Румпел.... мисля, че е от нашия отбор, защото когато Снежанка и Принца бяха при него и той така упорито искаше да узнае името на детето им ( според мен за да я намери в реалния свят)  и им обясняваше това онова спомена за съпротива в 'ние'. Направи ми впечатление, защото си мислих, че е човек на Кралицата-вещица, но не помня точните думи ( мога да се върна да видя) Нещо като "ние ще бъдем безсилни пред нея ако.."
Предполагам, че нарочно е довел Хенри при Реджина, за да може да започне битката. А го е доближил до нея, за да разбере всичко и може би да й отслаби силите ( видяхме, че тя изпитваше чувства към баща си). Без появата на бебето в града , нищо не може да започне.

Книгата откъде се е взела?

# 25
  • до Бургас
  • Мнения: 100
Книгата откъде се е взела?

Може той да му я е дал. Накара ме да се замисля. Аз си мислех, че ще е отрицателен герой, но това, което казваш, звучи много логично.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 581
Аз отначало си помислих, че шерифът е някой вълк, защото нали все ги правят с разни бакенбарди и вълчи физиономии. Но пък не играе по свирката на Кралицата, така че Ловеца е по-възможно. Но дали от Червената шапчица, или от Снежанка, или от друга приказка, не мога да кажа. Най-вероятно от второто, нали е водещата приказка

# 27
  • Мнения: 1 162
И аз си мисля, че  ще е от 'Снежанка'. Обаче като чета спойрера ББ: там пише, че Червената шапчица ще се появи, но аз си мислех, че тя вече е тук и внучката на онази баба, която държи хотела.  newsm78

# 28
  • до Бургас
  • Мнения: 100
Обаче като чета спойрера ББ: там пише, че Червената шапчица ще се появи, но аз си мислех, че тя вече е тук и внучката на онази баба, която държи хотела.  newsm78

И аз си мисля, че е тя. Може би имат предвид, че ще разкажат за нейната героиня повече - както в нашия, така и в приказния свят - и ще покажат връзката ѝ със Снежанка във втория. Макар, че както са го написали, не звучи да е така.

# 29
  • Във въображаемия ми свят
  • Мнения: 107
Запис и от мен да ви следя!

Съвсем случайно попаднах на този сериал преди няколко дни и с голям интерес изгледах епизодите до този момент!
Наистина е хубаво, че има подобен сериал.... за 40 минути се пренасяш в един приказен свят и забравяш за сивото ежедневие...  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт