Отговори
# 465
  • Sofia
  • Мнения: 113
Ами след моето секцио...коремът ми се прибра много бързо. Тогава бях на 26. Сега на 35 ще видим как ще е, но смятам да избера  newsm39 пред колан. Мисля, че от голямо значение за прибиране на корема са трупнатите килца, самата мускулатура на жената, дали кърми или не, колко се движи, годинките, предишни бременности и др. Може би майките с първо раждане изобщо няма да имат нужда от колани.

# 466
  • Мнения: 0
Не зная, аз за това питам. Значи не се водя самотна майка? Това разбрах. А при детската градина как е въпроса? Много ти, нали може на ти, благодаря. Радвам се, че ми отговори. А знаеш ли дали се плаща бащата като признава детето в родилния? Тази декларация, дето се попълва, плаща ли се?

# 467
  • Мнения: 71

От известно време ми се върти една мисъл в главата и искам да я споделя с вас: За предстоящото ми секцио се чудех дали би било възможно да не планираме дата с докторката, а да изчакаме бебето само да тръгне,

Няма да се навият, защото е много по-лесно да оперират, когато тялото ти е в покой. Представи си една матка с контракции, която се пълни с кръв и т.н. Рисковете са много повече. При мен беше планирано секцио за 09.09.09   Mr. Green , но водите ми изтекоха 10-на дни по-рано и понеже нямах контракции ме оставиха 7-8 часа на изчакване, да си направят спешните операции първо.

Относно бижутата по време на раждане - помня, че и мен ме караха да ги махам. Предполагам нещо свързано със системи, апаратура и т.н., които имаше по мен. Пък и ако при нормално раждане все пак се наложи да правят секцио по спешност няма да се занимават да търсят къде по тялото имате "железа".

Последна редакция: вт, 08 ное 2011, 12:09 от Venilove

# 468
  • Мнения: 0
Момче чакам и съм от Велико Търново, но живея в София. Много сте любезни, това ме радва страшно много. И моята бременност е интересна и ще ми е готино да я споделя с вас.  newsm20

# 469
  • Мнения: 13
tonimama здаравей и добре дошла  bouquet

Мамчета какво стана с Ита,нали итя беше с високо кръвно,или нещо съм и подминала поста без да искам или е нямало такъв ???
И да се похваля тази вечер съм на преглед от 18ч., след това разбира се ще мина да ви споделя и доки какво е казала как сме и т.н. Hug

А днес за няма и 2 минути така ме вбеси мъжо, че такъв бяс ме тресеее че и главата взе да ме боли,ръцете ми треперят направо,ако можех  до сега да съм го удушила със собствените си ръце tantrum вчера е дал един куп пари за камера с която да си наблюдава гаража, все едно караме хеликоптер,а гаража и на гараж не прилича, а иначе ми се жалва че нямал пари и щял да чака да дадат коледните (след 10 декември) и тогава да купуваме всичкоОО за бебо doh, ами ако родя преди термин а и 9 дена преди термина знаете ли как ще ми се обикаля по магазини,та и нищо чудно да родя в някой магазин #Cussing out smile3511 Имам чувството че мойте хормони са се прехвърлили на него,как може така да разсъждава незнам,пукам се от здраво място  чесно ви казвам,никога не е постъпвал толкова неразумно до сега,какво стана незнам.... #2gunfire #2gunfire

# 470
  • Мнения: 0
Забравих да кажа, че днес влизам в 34 седмица. Simple Smile Теди ще съм ти благодарна да ме запишеш към екипа. Благодаря предварително.

# 471
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 779

tonimama добре дошла  Hug Аз няма брак с таткото!За какви права говориш?Принципно само за документите за детски и други помощи няма да ти трябват неговоте доходи, само твоите.А като е припознато детето не се водиш самотна майка, така, че няма почти никакви привилегии Peace


Не е точно така вече. Ако в акта за раждане има записано име на баща не сте самотни майки и се искат и документите на бащата навсякъде - проверете си го.
Процедурата за припознаване не е кой знае какво и повечето болници я правят на място, т.е. не е нужно да се ходи при нотариус.

Гумените килимчета са супер, изолират много добре от студен под. Аз лично ги лепя, така че няма опасност детето да откъсне парче. Големият плюс е, че по всяко време може да ги измия със сапунена вода в банята.

# 472
  • Мнения: 444
        Стефи, понякога мъжете се плашат от промяната и се опитват да отложат възможно най-далеч този момент. Не  го намирам за редно, но се случва. Предполагам, че като гушне бебето ще осъзнае, че има някой много по-важен от него самия! Simple Smile
        tonimama, добре дошла. За градините в София няма да имате предимство. За декларацията някоя запозната мама ще сподели предполагам.
        Аз също чакам да влезна в 9-ти, за да взема за изписване част от дрешките- другите са ми от каката. Преди това не мисля и чанта за родилното да стягам, нито дрехи да пера и гладя. Сега ми е по-важно да си следя бактериите и да видим до кога ще избутам.

# 473
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен , за първи път пиша и чета вашите коментари и въпроси които Ви вълнуват  Hug
С термин 31 декември съм , как сме го изчислили с мъжа ми и аз не зная.. вдокторите казват че съм щяла да съм мъжка мама...Има ли още мами с термин края на декември ?
Накупихте ли вече всичко необходимо за бебо? Аз още малко мисля да почакам ....
От Стара Загора съм Simple Smile 
Теди ,ще ти бъда благодарна и мен да ме впишеш в екипа Simple Smile  newsm78

Последна редакция: вт, 08 ное 2011, 12:26 от бобчо

# 474
  • Мнения: 0
Благодаря ти Galactic Voyager. Болницата всичко си прави, супер.  А да те питам, ох малко ми е неудобно, ако искам да отговоря на опреден човек как да го направя? Не на лично съобщение, а както ти си го направила? Извинявайте за тъпия въпрос.

# 475
  • Мнения: 13
Е кво искате да кажете че аз съм вече в 9 месец ли newsm78 34г.с.
9 месец не почва ли от 35г.с. newsm78 newsm78 newsm78

# 476
  • Мнения: 0
Към stefito - да в 9 лунарен месец си. Дано да съм ти полезна. Simple Smile

# 477
  • Мнения: 334
Е кво искате да кажете че аз съм вече в 9 месец ли newsm78 34г.с.
9 месец не почва ли от 35г.с. newsm78 newsm78 newsm78

9ти месец е от 36 до 40 г.с.

# 478
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 779
Към stefito - да в 9 лунарен месец си. Дано да съм ти полезна. Simple Smile

В горния десен ъгъл на всеки пост има едно бутонче - цитат. Peace

# 479
  • Мнения: 334
Не зная, аз за това питам. Значи не се водя самотна майка? Това разбрах. А при детската градина как е въпроса? Много ти, нали може на ти, благодаря. Радвам се, че ми отговори. А знаеш ли дали се плаща бащата като признава детето в родилния? Тази декларация, дето се попълва, плаща ли се?


в София се плащало в болницата, аз съм от Плевен и живея в Ловеч и не се плаща нито лев  Peace
А за документите за детски съм абсолютно сигурна, че и дори да е припознал децата ти доходите на мъжо не ги изискват никъде Peace

Общи условия

Активация на акаунт