Номинации за книгите на 2011 г.

  • 13 665
  • 174
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
1. Пътят на змията - Торни Линдгрен
2. Ловецът на хвърчила - Халед Хосейни
3. Свян - Сантяго Ронкалиоло
4. Господин Ибрахим и цветята на Корана - Ерик - Еманюел Шмит
5. Лятото на неудачниците - Галин Никифоров

Ами, ако някои от книгите се повтарят? Напр., видях, че миналата година на първо място си поделят Ловецът на хвърчила и Хиляди сияйни слънца.

Аз първата я прочетох тази година. Ако и други хора са я посочили ще се включи ли отново?
Питам от любопитство. Grinning

Последна редакция: пн, 07 ное 2011, 14:49 от fam

# 16
  • София
  • Мнения: 6 210
Сетих се за още два романа и бързам да ги напиша:
Сянка - Карин Алвтеген (племенницата на Астрид Линдгрен)
Игра на тронове - Джордж Р. Р. Мартин

Не зная как ще се процедира с повтарящите се от миналата година заглавия, но съм сигурна, че щом са номинирани, значи са ни впечатлили и заслужават да бъдат споменати  Hug.

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Лилянa, благодаря за темата  bouquet, но имам един въпрос, кога точно ще се пристъпи към гласуване, имам още няколко интересни и непрочетени книги, може да ги добавя Heart Eyes
...
Когато кажете, когато позатихне темата може би. Евентуално към средата на декември или към края. Няма да решавам само аз. Щом има желание за добавяне, ще изчакам до когато трябва.

...
Ами, ако някои от книгите се повтарят? Напр., видях, че миналата година на първо място си поделят Ловецът на хвърчила и Хиляди сияйни слънца.

Аз първата я прочетох тази година. Ако и други хора са я посочили ще се включи ли отново?
Питам от любопитство. Grinning
Ако при гласуването има повече от един победител заради равен брой точки, то какъв е проблема да обявим две-три книги за най-четени и харесани.
Сега само номинираме. На гласуване ще излязат само онези, които съберат повече номинации. Тези с по една-две, предполагам, че ще отпаднат и няма да излязат на гласуване.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 114
Лиляна, благодаря за темата и предстоящата класация!  bouquet

1. Заслепението- Елиас Канети
2. Семейство Танер- Роберт Валзер
3. Други цветове- Орхан Памук
4. Вълните- Вирджиния Улф
5. Татко Мумин и морето-Туве Янсон
6. Дъгата- Д.Х.Лорънс
7. Всичко свое нося със себе си- Херта Мюлер
8. Мистър Бог, тук е Анна- Фин

# 19
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Лиляна, мисля, че не съм обяснила като хората.

Имам предвид, ако дадена книга миналата година е попаднала в селектираните за гласуване, а тази година събере достатъчен брой номинации, пак ли ще се предложи за гласуване?

# 20
  • Мнения: 463
Предлагам да дадем път на други книги, различни от спечелилите миналата година, иначе и аз бих написала Хиляди сияйни слънца, но видях , че е номинирана за книга на 2010 г., но нека и другите предложат, повече мнения, по-добре Simple Smile

# 21
  • Мнения: 0
Лилияна, благодаря за темата   bouquet
1. Патрик Нес - трилогията "Живият хаос"
2. Пол Хофман - "Лявата ръка на Бога"
3. Айзък Мериън - "Топли тела"
4. Галина Златарева - "Медальонът"
Засега е това Simple Smile
И едно въпросче - има ли значение на какъв език е книгата?

# 22
  • Мнения: 66
''За мишките и хората"   Джон Стайнбек
"Да убиеш присмехулник" Харпър Ли
''Дневникът на Ане Франк''
''Дребнио волен народ'' Тери Пратчет

# 23
  • Мнения: 107
Аз си мисля, че няма лошо, дори и да се дублират книги от тази година с тези от миналата година. Това ще означава, че те още много се четат, а иначе няма да имаме възможност да гласуваме за тях, ако са ни любими от тази година... Това е моето мнение.  Hug

Сега да си дам книжките от тази година за сега:

1. ПЕСЕН ЗА ОГЪН И ЛЕД - Джордж Реймънд Ричард Мартин - тази поредица ми е големият фаворит за тази година, дано влезе в класацията...
2. Бог пътува винаги инкогнито от Лоран Гунел
3. Тетрадката - Никълъс Спаркс
4. Петата планина от Паулу Коелю

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 394
1.Крадецът на книги - Маркъс Зюсак
2.Марли и аз- Джон Гроган
3.Къщата на духовете - Исабел Алиенде
4.Бонбонени обувки - Джоан Харис
5.Моят танц с живота - Патрик Суейзи

Това е моят Топ 5,но все още е ноември.Може до края на декември да прочета и друга книга,коята да заслужава да влезе в класацията Simple Smile

Последна редакция: вт, 08 ное 2011, 13:30 от Лятна буря

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Моите попадения тази година  Heart Eyes

"За мишките и хората" - Джон Стайнбек
"Крадецът на книги" - Маркъс Зюсак
"Зеленият път" - Стивън Кинг
"Хроника на една предизвестена смърт" - Маркес
"Лолита" - Владимир Набоков
"Бягащият човек" - Стивън Кинг
"Шоколад" и "Къпиново вино" - Джоан Харис
"Мълчанието на агнетата" - Томас Харис

Тази година беше богата откъм емоционални книги  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 4 070
Сетих се за - Моъм "Души в окови"

# 27
  • Мнения: 7 914
Лилянa, добре, разбрах, просто предложението мис е стори логично. Щях да трия "Кака Понсуни"" и забравих. Blush

Имам ново предложение. Книгите, спечелили първо място да не се включват повече в следваща класация.  Т.е. дори и да са събрани определения брой номинации да си останат с тях, за да може да се даде шанс и на други книги да заемат първо място.

# 28
  • Мнения: 1 243
Имам ново предложение. Книгите, спечелили първо място да не се включват повече в следваща класация.  Т.е. дори и да са събрани определения брой номинации да си останат с тях, за да може да се даде шанс и на други книги да заемат първо място.

и на мен така ми се струва по-уместно! Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 232
"Селяни" Владислав Реймонт

Общи условия

Активация на акаунт