Прием в СМГ след 4 клас

  • 123 874
  • 779
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 776
Кумчо Вълчо, не мога да отговоря подробно, защото сум в кафето до СМГ, чакам детето и пиша от таблет, което си е изпитание. С две думи - казваш, откъде да знае детето колко ще изкара на състезанието. По моята логика - не е необходимо да знае. Дете Ц се явява и изкарва 0 точки. После, ако дете А е изкарало много точки - дете Ц не се явява на последния изпит и нулата му не се отчита. Ако пък дете А се е осрало, тогава дете Ц се явява и намаля тежестта.
Нали така? Просто параметърът Tmin е излишен във формулата и внася корупционен елемент. Simple Smile Просто го изключваме, тоест приемаме го за нула и всичко е ок.... Ако както казваш, от СМГ знаят, че на последния изпит задължително ще се яви дете с нула, то Тмин е излишно, така че явно не знаят...
Черна Станция, може би си права, но при мен това не вярвам да се случи, защото все още ПЧМГ ме привлича много, въпреки негативите, които му намирам и по някакъв начин вътрешно се надявам да се издъни на някой от изпитите за да отпадне сложния момент с избора СМГ или ПЧМГ.
Всъщност, не мога да отрека, че има някакво надъхване и при мен. За два месеца изписах толкова постове, колкото за пет години преди това....

Последна редакция: сб, 12 ное 2011, 11:27 от kodbg

# 61
  • София
  • Мнения: 2 300
...
Още нещо, което ме изкефи - че ще взимат средно аритметично от трите най-високи резултата от четирите състезания, а не и от четирите, защото се получава често някой да е възпрепятстван да се яви на някое състезание (особено както сега Общинския кръг на олимпиадата ще е баш по време на ваканцията).
...

В тази връзка - каква е идеята на табличките с рейтинга - човек да може да види рейтинга на детето си без да се напъва да смята или прави таблички в Excel или да добие цялостна представа за нещата. Ако е първото - О.К. Но ако е второто, то при изчисляване на крайния рейтинг по-слабия резултат на детето не би трябвало да се включва. Не за друго, а защото така деца, които по една или друга причина са пропуснали състезание ще са в края на класацията докато не мине и четвъртото.

Последна редакция: сб, 12 ное 2011, 18:53 от elfi

# 62
  • Мнения: 1 776
В тази връзка - каква е идеята на табличките с рейтинга - човек да може да види рейтинга на детето си без да се напъва да смята или прави таблички в Excel или да добие цялостна представа за нещата. Ако е първото - О.К. Но ако е второто, то при изчисляване на крайния рейтинг по-слабия резултат на детето не би трябвало да се включва. Не за друго, а защото така деца, които по една или друга причина са пропуснали състезание ще са в края на класацията докато не мине и четвъртото.

Не разбирам какво си написала, но поне моята идея е да се добие цялостна представа за моментното положение.
Да, деца, които са пропуснали състезание ще са на дъното. Когато мине и четвъртото състезание ще заемат своето място...
Още след излизането на резултатите от СМТ ще се разбере дали има деца със сериозни резултати от едното състезание, които не са се явили на другото. Аз съм склонен да предположа, че броя им клони към нула.

Последна редакция: сб, 12 ное 2011, 19:33 от kodbg

# 63
  • София
  • Мнения: 1 154
Изводът от цялата дискусия е поне 1 дете да се яви на изпита на СМГ без да се е явявало на другите изпити - така мин. резултати за всички състезания ща са 0.

# 64
  • Мнения: 623
А дори и да има неявили се, това автоматично ще им е отпадналия резултат, така че, голямо мерси за табличката. Дали вече има някъде качени новите резултати?

# 65
  • Мнения: 1 776
Изводът от цялата дискусия е поне 1 дете да се яви на изпита на СМГ без да се е явявало на другите изпити - така мин. резултати за всички състезания ща са 0.

Въпрос на гледна точка. Никой не е казал, че организаторите на класирането ще приемат автоматично приравняване неявил се = 0 за формулата.

Дали вече има някъде качени новите резултати?
В съседната тема намерих само резултати от явилите се в 107-мо и те са въведени. Евентуално днес ще се появи и снимка на резултатите от СМГ. Ако ги има и са четими - ще ги въведа и тях. То... това ще са сигурно 95% от интересните участници. Но пълно класиране... чак когато РИО София публикуват списъка.

# 66
  • София
  • Мнения: 1 154
В съседната тема намерих само резултати от явилите се в 107-мо и те са въведени. Евентуално днес ще се появи и снимка на резултатите от СМГ. Ако ги има и са четими - ще ги въведа и тях. То... това ще са сигурно 95% от интересните участници. Но пълно класиране... чак когато РИО София публикуват списъка.

РИО публикува класирането на децата с резултати над 50%. Така че няма да се знае минималния постигнат резултат от състезанието. В СМГ най-ниския резултат беше 9 т.

# 67
  • Мнения: 4 877
Успях да заснема само най-силните и най-слабите резултати от СМТ в СМГ. Долу-горе малко на над 100 участника точките, като 90-те са на тези с най-висок резултат. Сложих ги тук:
http://danybon-hlapeta.blogspot.com/2011/11/blog-post_12.html
Имах на разположение само 2-3 мин, а около списъците на 4 клас най-трудно се снима.
Мисля, че се виждат добре. Ако нещо не виждате, мога да ги пратя на kodbg по мейл и да си ги внесе в табличката.

# 68
  • Мнения: 1 776
Благодаря на Danybon  за резултатите.
Въведени са, ето моментните резултати - http://setcombg.com/smg
Все още има доста дупки - ако нечие дете се е явявало в 107 ОУ или СМГ и не съм го въвел - може да пише тук.
Останалите деца... явно чак като излезе официалното класиране на РИОСофия.

Нещо... много слабо представяне на децата на СМТ... Задачите според мен бяха много лесни, аз мислех, че моя юнак се е осрал здраво /не че не е/ но като гледам, повсеместно децата в 4-ти клас са се справили много зле.

# 69
  • Мнения: 623
Благодаря на Danybon за резултатите. kodbg, ти ми стопли сърцето! Синът ми се беше осрал на ЧХ, и тук можеше без мн.усилия да е в 10-ката, сега е с 50т.и плака, че не се е справил добре, но от твоята таблица дръпнахме с около150 места напред. Аз съм тази, която се притеснява да не му вдъхна прекалено надежди и амбиции и да се сгромоляса от високо...

# 70
  • Мнения: 623
p.s. Виждам, че има мн.непопълнени, но в този и вид таблицата е мн."стимулираща"

# 71
  • Мнения: 123
Благодаря на Danybon  за резултатите.
Въведени са, ето моментните резултати - http://setcombg.com/smg
Все още има доста дупки - ако нечие дете се е явявало в 107 ОУ или СМГ и не съм го въвел - може да пише тук.
Останалите деца... явно чак като излезе официалното класиране на РИОСофия.

Нещо... много слабо представяне на децата на СМТ... Задачите според мен бяха много лесни, аз мислех, че моя юнак се е осрал здраво /не че не е/ но като гледам, повсеместно децата в 4-ти клас са се справили много зле.
Информацията е много хубава и за това имам следната молба - Може ли да сравняваш и третокласниците както е при ЧХ ?Praynig Разбира се ако не ти е прекалено трудоемко

# 72
  • София
  • Мнения: 2 300
Ето линк и към мойта табличка с резултати (засега само с ЧХ) Знам, че повечето от вас са си направили такива, но може пък някой да не е и да е полезна за него. Успех на всички и благодарности за темата Simple Smile

Тази табличка ми допада повече.

# 73
  • Мнения: 623
Виждам разлика в преизчислените стойности между двете таблици, Елл, дали не е изпуснато нещо във формулата?

# 74
  • София
  • Мнения: 2 300
Виждам разлика в преизчислените стойности между двете таблици, Елл, дали не е изпуснато нещо във формулата?

Формулата на Елл е ОК. Рейтингът е изчислен при Т мин = 21, докато kodbg изчислява при Т мин = 0.

Общи условия

Активация на акаунт