Friso pep AC или Aptamil ADC

  • 56 776
  • 226
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 241
Добре и ще направите.
Повечето деца израстват тази алергия. Дано и при вас стане бързо.
Успех Simple Smile

# 16
  • Мнения: 261
radito87 Ето я схемата на доцентката
Първо захранване 9часа каша (безглутенова с мляко) за 10-14 дни от 2ч.л. до 150 мл преди млякото (напр.Елда на Хип или оризова Хип)
Второ захранване 13 часа зеленчуково млечно пюре с мляко 10-14 дни от 2ч.л. до 150 мл преди млякото
Трето захранване 17-18 часа млечен плодов кисел или друга плодова каша (100 мл мляко + 2 с.л. царевично,чисто нишесте на котлона до мехури,леко изстива и добавка 30-40мл плодово пюре )
6 месеца - месно пюре -замества зеленчуково млечното в 13 часа- 2 ч.л. до 150мл преди зеленчуково млечното(пуешко,заешко,пилешко,агнешко,около1-вата година риба,телешко,свинско)
6-7 месец сокове -2 по 10 мл,следващия ден 2 по 20 мл,после 2 по 30 мл и така докато стигнеш до 2 пъти по 60 мл
7 месец глутен
8 месец жълтък от 1-2 трохи през ден до 1жълтък през ден към 1 годинка.Белтък след 1,5 г.
10месец стърган плод
12 м кисело краве мляко 3,6%
Облигатни алергени (не трябва да се давтш) прясно мляко,цитруси ,шоколад,какао,ядки,рибни продукти,яйчен белтък,ягоди ,малини,соя.
Ние в петък ходихме да подновим протокола Simple Smile Ако имаш някакви въпроси съм на среща  Peace

А като стигнем пълната порция за едно хранене, колко АМ се дава? Вече по схемата на кутията ли?
Ние взехме последно млякото - 3-ти месец, и другия месец трябва друг протокол. Какво трябва да вземем? Пак направление от гастроентеролог и рецептурната книжка ли?  newsm78
А в какъв ред въвеждате зеленчуците? Първо с кой, 2-ри, 3-ти, кой с кой комбинирате, домашни или купени?

Последна редакция: чт, 09 фев 2012, 22:26 от radito87

# 17
  • Варна
  • Мнения: 70
radito87Когато стигнах да заместя цяло хранене в самото пюре слагам малко АМ(около 30мл зависи какво е пюрето за да не стане прекалено рядко)
Зеленчуците ги почнах в този ред:картоф,морков,тиква,пащърнак,броколи(ние наблягаме на тиква ,защото е много полезна и бебо много я харесва).После тиква с картоф,пащърнак с картоф,картоф с морков,тиква с картоф и морков (горе долу това редуваме,защото знаеш че много малко неща могат да се дават като за начало).Бях започнала да му ги готвя и аз ,но ми направи реакция на картоф и морков и доцентката ми обясни да му готвя аз ,само ако зеленчуците са от моя градина и аз съм си ги гледала....за това продължаме само на купени и то на хип,защото са с Био зеленчуци.На хип има специално за алергични деца(маркирани са със зелено голямо А)без  сол,захар,без АМ и всякакви други консерванти,така може да се ориентираш най-лесно (ето тук можеш да ги гледаш http://www.hipp.bg/index.php?id=751&pid=2 )
Когато наближи време отново да издавате протокол,се свържете с доцентката,за да Ви каже кога да отидете и Ви трябва направление за детски гастро,и преди да отидете вземате урина на бебето.Рецептурната книжка няма да е нужно да я носите вече,защото номерът й вече е вкаран в регистъра им.

# 18
  • Мнения: 261
Аз търсих само чист картоф на HIpp,но в Русе няма. А ако му направя  с купен не знам какво ще следва. Може ли да му дам морков на Hipp, а после като видя, че няма реакция, да дам морков с картоф пак на Hipp? Защото те се намират по-лесно.

А за протокола се свързахме с доц. Георгиев, процедурата е пак същата. Само не ни каза, че трябва да изследваме урината предварително. Но ще го направим преди да отидем.

# 19
  • София
  • Мнения: 15 222
Да, може.
Но трябва да даваш чист морков, с постепенно увеличаване на количеството, минимум 4 дни, преди да въведеш и картофа.

# 20
  • Мнения: 3
Искам да питам дали давате сок от изцедена ябълка? Малкият е само на кърма, утре става на 6м., но нищо не съм му дала още по препоръка на личната му лекарка.Тя каза първо да му дам сокче от ябълки и после ще почваме с пюрета, без каши.Аз схемата на доц. д-р Георгиева я имам, но не знам дали да я изпълнявам.А с ваксините как сте? Продължихте ли ги? Бебчо сега е на антибиотик  и чакам да оздравее,за да започна каквото и да е.Мисля че е крайно време да почваме захранване, но все отлагам, а сега и този бронхеолит...

# 21
  • Варна
  • Мнения: 70
radito87 Не всички бебета правят реакция от купени зеленчуци ,дадох ти пример с моя бебо,да имаш идея,че от всичко е възможно да се получи и да си по внимателна...Според мен даже е по добре да почнеш с тиква(защото моркова запича) и после може да вземеш тиква с картоф...

ivetostsl Ние сме на 7 м. и все още не съм давала сок  Peace И на мен схемата на Георгиева в начало ми се стори доста странна,но вече абсолютно схванах логиката й и съм съгласна с всичко и си продължаме да се захранваме по нея...Ваксините ги проължихме като навърши 6 месеца,като 5 дни преди ваксини,в деня и 5 дни след това давам Фенистил.Ако и вие сте с АБКМ,не мисля че започването със сок е добра алтернатива,според мен по добре е със зеленчук,ако не искаш с каша.Не виждам какво захранване може да бъде със сок(той не може да замести хранене все пак)!

# 22
  • Мнения: 3 241
Искам да питам дали давате сок от изцедена ябълка? Малкият е само на кърма, утре става на 6м., но нищо не съм му дала още по препоръка на личната му лекарка.Тя каза първо да му дам сокче от ябълки и после ще почваме с пюрета, без каши.Аз схемата на доц. д-р Георгиева я имам, но не знам дали да я изпълнявам.А с ваксините как сте? Продължихте ли ги? Бебчо сега е на антибиотик  и чакам да оздравее,за да започна каквото и да е.Мисля че е крайно време да почваме захранване, но все отлагам, а сега и този бронхеолит...

Сокът е много агресивна течност - с високо киселинно съдържание.
Не бих я давала.  Peace

# 23
  • Мнения: 261
Да, може.
Но трябва да даваш чист морков, с постепенно увеличаване на количеството, минимум 4 дни, преди да въведеш и картофа.

Имам купено бурканче чист морков на Hipp. Само не знам колко дни след отварянето може да се дава? И колко лъжички? 1-2 ч.л ли първия ден?  

# 24
  • Мнения: 3
Благодаря Meg! Мисля първо да изчакам да оздравеем, после ще почна със зеленчуково пюре и след това ще включа сокче, както пише в схемата - около 6-7 мес.Ние не сме се изследвали и не знам дали алергията е към кравето мляко точно. На 15.02 сме на консутация и ако всичко е добре може да ни бият ваксина, от която мн ме страх. Аз сега му давам фенистил, заради лекарствата и няма и да спирам скоро.Алерголожката ми каза, че фенистилът действа седем дни и после, ако продължа да давам нямало ефект,трябвало почивка от 7 дни.Педиатърката каза, че това не вярно и да давам продължително. Не знам на кога да вярвам вече...

# 25
  • Варна
  • Мнения: 70
Да, може.
Но трябва да даваш чист морков, с постепенно увеличаване на количеството, минимум 4 дни, преди да въведеш и картофа.

Имам купено бурканче чист морков на Hipp. Само не знам колко дни след отварянето може да се дава? И колко лъжички? 1-2 ч.л ли първия ден?  
До следващия ден след като е отворено.Може да започнеш с 2-3 лъжички ,на следващия ден 5-6,и така за около 7-10 дни може да въведеш цяло бурканче Simple Smile

# 26
  • Мнения: 261
Да, може.
Но трябва да даваш чист морков, с постепенно увеличаване на количеството, минимум 4 дни, преди да въведеш и картофа.

Имам купено бурканче чист морков на Hipp. Само не знам колко дни след отварянето може да се дава? И колко лъжички? 1-2 ч.л ли първия ден?  
До следващия ден след като е отворено.Може да започнеш с 2-3 лъжички ,на следващия ден 5-6,и така за около 7-10 дни може да въведеш цяло бурканче Simple Smile
Е, то като остане, за да не се развали май и аз ще папам накрая  Joy
След малко даже ще папкаме и ще дам малко морковче,  да видим дали ще го хареса.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 70
Благодаря Meg! Мисля първо да изчакам да оздравеем, после ще почна със зеленчуково пюре и след това ще включа сокче, както пише в схемата - около 6-7 мес.Ние не сме се изследвали и не знам дали алергията е към кравето мляко точно. На 15.02 сме на консутация и ако всичко е добре може да ни бият ваксина, от която мн ме страх. Аз сега му давам фенистил, заради лекарствата и няма и да спирам скоро.Алерголожката ми каза, че фенистилът действа седем дни и после, ако продължа да давам нямало ефект,трябвало почивка от 7 дни.Педиатърката каза, че това не вярно и да давам продължително. Не знам на кога да вярвам вече...
То така или иначе захранване се започва при пълно здраве на бебето,така че ще трябва да изчакате и дано бързо оздравее.И ние не сме правили още алергичен тест,казаха при навършване на 1 годинка,по рано не можело.За фенистил-а ,не мога и аз да ти помогна,не съм наясно,от вчера започнах за 2-ри път да му давам понеже след 4 дни сме на консултация и ще има ваксини...Колкото доктори питаш толкова и различни мнения ще получиш...нашата педиатърка още отказва да приеме ,че детето ми е с алергия ,според нея когато започна да повръща на фонтан обикновеното АМ,било защото съм го прехранвала  Shocked ...,а първите 3 месеца преди да разбера че има алергия понеже беше само на кърма и единствения симптом беше адски силни колики,тя ми казваше че го държа гладен и за това плаче постоянно  ooooh! ... За това съм на мнение,че най-добрия доктор за едно дете е майка му  Hug

# 28
  • Мнения: 261
Ние като ходихме на алерголог ни бяха казали да даваме Калциев глюконат и витамин Ц и  Фенистил 3 дни преди и 3 дни след ваксинациите. Защото и нашите са отложени за след 6-тия месец.
 

# 29
  • Варна
  • Мнения: 70
Когато започнете да захранвате ,може да си водите "дневник",в който да си записвате в колко часа какво яде и какво количество,много е удобно при захранване особено в нашите случаи с алергии  Hug

Общи условия

Активация на акаунт