Friso pep AC или Aptamil ADC

  • 56 890
  • 226
  •   1
Отговори
  • Мнения: 261
Здравейте! Имам следния проблем. Бебчето ми е на два месеца и от една седмица е на едни пръстеновидни петна, които от малки точици стават и приличат на облачета. Освен това имахме и 38 градуса температура, и диария. Ходихме при педиатъра, а тя ни предписа Fenistil капки и Enterol, Panadol bebe и ни даде направления за хоспитализация, да постъпим в болница, ако температурата не спадне и диарията продължи. Отидохме на друг педиатър, за второ мнение, и се върнахме с още лекарства - Елоком за мазане и Креон капсули. Започнахме лечението, нещата се пооправиха. Обрива изчезна, температурата спадна, диарията спря. Но след няколко дни всичко се повтори. Четохме в интернет и стигнахме до извода, че е уртикария, която може да е причинена от лекарства или храна. А освен капки против колики друго не сме давали и АМ Фризовом, което ни предписаха, защото повръщаме. А преди него бяхме на НАН 1, една кутия, а след това на НАН ХА.
Вчера купихме Lactana Bio 1, понеже четохме много за него, а и една позната ни го препоръча. Защото започнахме да търсим причинителя за алергията - прахът за пране сменихме, сапуни, козметика всичко. Тази сутрин нещата изглеждаха по-добре. Обривът е станал почти незабележим, там където имаше много големи пръстенчета. Още сутринта отидохме при педиатъра и тя ни изпрати на детски алерголог и той ни каза, че е уртикария причинена от непоносимост към белтъка в млякото и ни каза да го сменим с Friso pep AC или Aptamil ADC. А за Lactana Bio не беше чувала. И сега въпросът е кое да купим. Защото за Friso pep AC каза, че много деца не го искали да го пият, понеже имал вкус и мирис на развалени яйца. И направо ме отказа да го търся. А Aptamil ADC се оказа, че не се намира много, но може да се намери, ако сме по-упорити.  #Crazy Какво е вашето мнение за тези млека? Има ли други заместители или трябва да сменим Lactanata с едно от тези две млека.

# 1
  • Мнения: 174
Здравей, малкият ми син беше с алергия към млечни храни, температурата е странна реакция, не бях чувала за такава, но обрива и диарията ги имахме. Когато го кърмех бях на диета, а след това му давах Фризопеп - много добре му понесе, обривите изчезнаха, но наистина е гадно на вкус и трудно свикна, в началото слагах в млякото захар, плодово пюре и т.н. Аптамил АДЦ е доста по-добро на вкус, но на моя не му понесе, пак получи диария и останахме на Фризопеп. Аптамил АДЦ (Прегомин) има ж ДМ магазините и в аптеките, доста по-скъпо е от Фризопеп-а.
 Лактана Био определено не е за вас, ако не даваш от горните две млека, поне давай ХА мляко, то е частично хидролизирано и пак до известна степен щади стомахчето. Ние преминахме на ХА1 след 1г, сега (2г) пие ХА2, а по малко и кисело мляко и сирене. Усещам как бавно преодолява проблема, но ако избързам с по-големи количества пак се разхлабва и обрива. Успех в тази трудна борба! Дано вашият случай се окаже по-лек!

# 2
  • Мнения: 914
Здравей,голямата ми дъщеря като беше бебе имаше съмнение за алергия към кравето мляко и се наложи известно време да пие Фризопеп.Нашата докторка ми беше казала,че има горчив вкус и аз му добавях по една малка лъжичка кафява захар и така го пиеше.

# 3
  • софия
  • Мнения: 1 201
Ние сме на Аптамил АДЦ-казват, че е по-добро на вкус от Фризопеп, но малката го пие само с 1-2 лъжици каша в него.На вас ви е рано за каша, така че по-добре със захар ако не го иска чисто.Фризопеп се отпуска безплатно до навършване на 1 година, но ви трябва направление от личния лекар за детски гастроентеролог, който да потвърди, че се касае за алергия към белтъка на кравето мляко и да ви издаде протокол
Температурата наистина е странна реакция, ния бяхме с обрив и диария със слуз

Между другото и двете млека се приготвят с по-хладка вода-ако ги приготвиш с гореща вода имат много горчив вкус, който не изчезва и след като се охладят

# 4
  • Мнения: 261
Здравейте, благодаря за отговорите.
Ето как се развиват нещата:
От понеделник сме на Фризопеп АС, защото Aptamil ADC едно, че е по-скъп, ами и не се намира в Русе. Обаче повръщаме, повръщаме, след всяко ядене. Храня я леко надигната, матрачето е надигнато, ама няма...Поне обрив и температура и диарията изчезнаха.
Ходихме днес на гастроентеролог, не каза нищо след преглед на видеозон И иска да ни издаде направление, за да отидем до Варна или София, при друг гастроентеролог, който да ни издаде протокол. Не може ли в Русе да се издаде? Защо трябва да се разкарва малко бебе в това време? Ама нали, ние сме алергичните не лекарите.  Sad

# 5
  • Мнения: 914
На мен също ми е чудно това с температурата и повръщането.Йони имаше слуз в акото и обриви като екзема по сгъвките на краката.Бебето винаги ли повръща или е започнало отново от скоро.Ако е така може да е имала чревен вирус.

# 6
  • софия
  • Мнения: 1 201
На мен също ми е чудно това с температурата и повръщането.Йони имаше слуз в акото и обриви като екзема по сгъвките на краката.Бебето винаги ли повръща или е започнало отново от скоро.Ако е така може да е имала чревен вирус.

А може и двете-при нас така се получи.Прекара на 8 месеца чревен вирус с обезводняване, бяхме на системи, диария 20 дни.До тогава всичко със захранването беше ОК, бяхме на нормална формула Аптамил,не съм пазила диета докато кърмех, но на почти 10 месеца-диария със слуз и обрив по сгъвките.Всички са категорични, че вируса е нарушил и без това не съвсем зрялата храносмилателна система и затова са се появили проблемите
За повръщането не знам, но според мен температурата категорично не е от алергия към кравето мляко-повече прилича на вирус.Лошо е ,че сте много мънички, а времето е студено, иначе една консултация във Варна(или София) според мен няма да е лошо да направите

# 7
  • Мнения: 261
Здравейте, насочиха ни към Варна да търсим д-р Георгиева. Написах и писмо, понеже не можахме да се свържем по телефона. Каза ни, че ще ни правят изследвания и да си носим направление от гастроентеролог и рецептурна книжка.

# 8
  • Мнения: 3
Здравейте! Малкият ми син е на 5 мес. и имаше уртикария, когато беше на 3 мес.Беше ужасно! Една сутрин се събуди с големи червени петна, които след това преминаха в типичните за уртикария петна. След като обиколихме 3 спешни отделения във Варна от 12 до 3 часа през нощта, в 4 часа ни приеха в болница. Той беше пламнал в обриви. Там стояхме 5 дни, през които бебето беше почти постоянно на системи, а аз на диета от сухари,картофи, ориз и бисквити, защото бебчо е само на кърма. Петната отшумяваха и пак се появяваха, чух мнение на около 10 педиатри  и така не се установи от какво е. Всичко приключи за две седмици и се моля никога повече да не се повтаря този ад. След като ни изписаха ходихме при доц. д-р. Георгиева (гастроентеролог) и при д-р Петришка (алерголог). Д-р Петришка смяташе, че причината е ваксината или цитруси и че трябва да започна да пия пр. мляко. Д-р Георгиева каза да отложим ваксините до 6- тия месец, аз да не ям пр. мляко, цитруси, риба, ядки,какао, шоколад, соя, изписа ни Aptamil ADC. Тя ни препоръча да направим тестуване към 1 годинка. Малкият не иска млякото и до сега е на кърма, а скоро трябва да започнем захранването. Ако някой иска Aptamil ADC на половин цена може да ми пише или да види обявата в продавалник. Имам много кутии, защото си мислех, че ще го прояде и го взех, въпреки че се доплаща, защото касата поема само определена сума.

# 9
  • Мнения: 261
Нашата диагноза е алергия към белтъка на кравето мляко. Ние ходихме при доц. Георгиева във Варна. Направиха ни изследвания и ни дадоха протокол. И вземаме адаптирано мляко Frisopep AC, ядем си го и до днес без проблем. А за Aptamil, една позната от родилното ни каза, че е много горчив и затова не искат да го ядат бебетата. Понеже бях 2 седмици на инжекции заради мастит, имах съвсем малко кърма и давах, колкото може, докато накрая не спря съвсем. И затова сме на адаптирано мляко. А за имунизациите също ни ги отложиха за след 6-тия месец. За захранването скоро питах доц. Георгиева и тя напиша след 5 месеца и половина. Нищо, че в Русе, като ходихме при алерголог, ни дадоха съвет да захраним след 4-тия месец с картофено пюре и след време да добавим и жълтък. Е, това е, със сигурност ще захраним след 5,5 месеца, че не искам да рискуваме с някой обрив и температура.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 70
Здравейте Simple Smile
Включвам се и аз с моя бебо който е с АБКМ.И ние ходим при доц.Георгиева,в петък сме на изследвания да подновим протокола за Аптамил АДЦ.Момчето ми е вече на 7 месеца,от 5м. 1/2 се захранваме по схемата на доц.Георгиева и за сега (да чукна)всичко е наред.
radito87 щом сте с АБКМ захранването трябва да започне най-рано на 5м.1/2 и то ако не е правил реакции и всичко е наред...Ние започнахме след преглед при доцентката и тогава ни разреши като навърши 6 м. да продължим и с ваксините ...
Когато дойде време да се захраните и ако няма да идвате до Варна,мога да ти напиша нейната схема за захранване и да си прецениш  Peace

# 11
  • Мнения: 261
Здравейте Simple Smile
Включвам се и аз с моя бебо който е с АБКМ.И ние ходим при доц.Георгиева,в петък сме на изследвания да подновим протокола за Аптамил АДЦ.Момчето ми е вече на 7 месеца,от 5м. 1/2 се захранваме по схемата на доц.Георгиева и за сега (да чукна)всичко е наред.
radito87 щом сте с АБКМ захранването трябва да започне най-рано на 5м.1/2 и то ако не е правил реакции и всичко е наред...Ние започнахме след преглед при доцентката и тогава ни разреши като навърши 6 м. да продължим и с ваксините ...
Когато дойде време да се захраните и ако няма да идвате до Варна,мога да ти напиша нейната схема за захранване и да си прецениш  Peace

На нас ни предстои да си подновим протокола началото на март.  А за захранването доц. Георгиева ми написа да захраним след 5 и 1/2 месеца, а за ваксините след 6 навършени месеца.
А схемата за захранване може да ми я напишете. Ще съм благодарна.
Simple Smile

# 12
  • Варна
  • Мнения: 70
radito87 Ето я схемата на доцентката
Първо захранване 9часа каша (безглутенова с мляко) за 10-14 дни от 2ч.л. до 150 мл преди млякото (напр.Елда на Хип или оризова Хип)
Второ захранване 13 часа зеленчуково млечно пюре с мляко 10-14 дни от 2ч.л. до 150 мл преди млякото
Трето захранване 17-18 часа млечен плодов кисел или друга плодова каша (100 мл мляко + 2 с.л. царевично,чисто нишесте на котлона до мехури,леко изстива и добавка 30-40мл плодово пюре )
6 месеца - месно пюре -замества зеленчуково млечното в 13 часа- 2 ч.л. до 150мл преди зеленчуково млечното(пуешко,заешко,пилешко,агнешко,около1-вата година риба,телешко,свинско)
6-7 месец сокове -2 по 10 мл,следващия ден 2 по 20 мл,после 2 по 30 мл и така докато стигнеш до 2 пъти по 60 мл
7 месец глутен
8 месец жълтък от 1-2 трохи през ден до 1жълтък през ден към 1 годинка.Белтък след 1,5 г.
10месец стърган плод
12 м кисело краве мляко 3,6%
Облигатни алергени (не трябва да се давтш) прясно мляко,цитруси ,шоколад,какао,ядки,рибни продукти,яйчен белтък,ягоди ,малини,соя.
Ние в петък ходихме да подновим протокола Simple Smile Ако имаш някакви въпроси съм на среща  Peace

# 13
  • Мнения: 3 241
Един съвет: внимавайте с телешкото, то е със същите протеини.
Не се дава на деца с АБКМ  Peace

Не разбирам без предварителен тест ли започвате с киселото мляко? Thinking

# 14
  • Варна
  • Мнения: 70
Поне ние няма да започнем докато не навърши годинка и не се направи тест.А в схемата която съм написала,телешкото,свинско и риба след годинка,което може да значи и след 2 години,зависи до какъв етап на израстване на алергията е детето.

# 15
  • Мнения: 3 241
Добре и ще направите.
Повечето деца израстват тази алергия. Дано и при вас стане бързо.
Успех Simple Smile

# 16
  • Мнения: 261
radito87 Ето я схемата на доцентката
Първо захранване 9часа каша (безглутенова с мляко) за 10-14 дни от 2ч.л. до 150 мл преди млякото (напр.Елда на Хип или оризова Хип)
Второ захранване 13 часа зеленчуково млечно пюре с мляко 10-14 дни от 2ч.л. до 150 мл преди млякото
Трето захранване 17-18 часа млечен плодов кисел или друга плодова каша (100 мл мляко + 2 с.л. царевично,чисто нишесте на котлона до мехури,леко изстива и добавка 30-40мл плодово пюре )
6 месеца - месно пюре -замества зеленчуково млечното в 13 часа- 2 ч.л. до 150мл преди зеленчуково млечното(пуешко,заешко,пилешко,агнешко,около1-вата година риба,телешко,свинско)
6-7 месец сокове -2 по 10 мл,следващия ден 2 по 20 мл,после 2 по 30 мл и така докато стигнеш до 2 пъти по 60 мл
7 месец глутен
8 месец жълтък от 1-2 трохи през ден до 1жълтък през ден към 1 годинка.Белтък след 1,5 г.
10месец стърган плод
12 м кисело краве мляко 3,6%
Облигатни алергени (не трябва да се давтш) прясно мляко,цитруси ,шоколад,какао,ядки,рибни продукти,яйчен белтък,ягоди ,малини,соя.
Ние в петък ходихме да подновим протокола Simple Smile Ако имаш някакви въпроси съм на среща  Peace

А като стигнем пълната порция за едно хранене, колко АМ се дава? Вече по схемата на кутията ли?
Ние взехме последно млякото - 3-ти месец, и другия месец трябва друг протокол. Какво трябва да вземем? Пак направление от гастроентеролог и рецептурната книжка ли?  newsm78
А в какъв ред въвеждате зеленчуците? Първо с кой, 2-ри, 3-ти, кой с кой комбинирате, домашни или купени?

Последна редакция: чт, 09 фев 2012, 22:26 от radito87

# 17
  • Варна
  • Мнения: 70
radito87Когато стигнах да заместя цяло хранене в самото пюре слагам малко АМ(около 30мл зависи какво е пюрето за да не стане прекалено рядко)
Зеленчуците ги почнах в този ред:картоф,морков,тиква,пащърнак,броколи(ние наблягаме на тиква ,защото е много полезна и бебо много я харесва).После тиква с картоф,пащърнак с картоф,картоф с морков,тиква с картоф и морков (горе долу това редуваме,защото знаеш че много малко неща могат да се дават като за начало).Бях започнала да му ги готвя и аз ,но ми направи реакция на картоф и морков и доцентката ми обясни да му готвя аз ,само ако зеленчуците са от моя градина и аз съм си ги гледала....за това продължаме само на купени и то на хип,защото са с Био зеленчуци.На хип има специално за алергични деца(маркирани са със зелено голямо А)без  сол,захар,без АМ и всякакви други консерванти,така може да се ориентираш най-лесно (ето тук можеш да ги гледаш http://www.hipp.bg/index.php?id=751&pid=2 )
Когато наближи време отново да издавате протокол,се свържете с доцентката,за да Ви каже кога да отидете и Ви трябва направление за детски гастро,и преди да отидете вземате урина на бебето.Рецептурната книжка няма да е нужно да я носите вече,защото номерът й вече е вкаран в регистъра им.

# 18
  • Мнения: 261
Аз търсих само чист картоф на HIpp,но в Русе няма. А ако му направя  с купен не знам какво ще следва. Може ли да му дам морков на Hipp, а после като видя, че няма реакция, да дам морков с картоф пак на Hipp? Защото те се намират по-лесно.

А за протокола се свързахме с доц. Георгиев, процедурата е пак същата. Само не ни каза, че трябва да изследваме урината предварително. Но ще го направим преди да отидем.

# 19
  • София
  • Мнения: 15 251
Да, може.
Но трябва да даваш чист морков, с постепенно увеличаване на количеството, минимум 4 дни, преди да въведеш и картофа.

# 20
  • Мнения: 3
Искам да питам дали давате сок от изцедена ябълка? Малкият е само на кърма, утре става на 6м., но нищо не съм му дала още по препоръка на личната му лекарка.Тя каза първо да му дам сокче от ябълки и после ще почваме с пюрета, без каши.Аз схемата на доц. д-р Георгиева я имам, но не знам дали да я изпълнявам.А с ваксините как сте? Продължихте ли ги? Бебчо сега е на антибиотик  и чакам да оздравее,за да започна каквото и да е.Мисля че е крайно време да почваме захранване, но все отлагам, а сега и този бронхеолит...

# 21
  • Варна
  • Мнения: 70
radito87 Не всички бебета правят реакция от купени зеленчуци ,дадох ти пример с моя бебо,да имаш идея,че от всичко е възможно да се получи и да си по внимателна...Според мен даже е по добре да почнеш с тиква(защото моркова запича) и после може да вземеш тиква с картоф...

ivetostsl Ние сме на 7 м. и все още не съм давала сок  Peace И на мен схемата на Георгиева в начало ми се стори доста странна,но вече абсолютно схванах логиката й и съм съгласна с всичко и си продължаме да се захранваме по нея...Ваксините ги проължихме като навърши 6 месеца,като 5 дни преди ваксини,в деня и 5 дни след това давам Фенистил.Ако и вие сте с АБКМ,не мисля че започването със сок е добра алтернатива,според мен по добре е със зеленчук,ако не искаш с каша.Не виждам какво захранване може да бъде със сок(той не може да замести хранене все пак)!

# 22
  • Мнения: 3 241
Искам да питам дали давате сок от изцедена ябълка? Малкият е само на кърма, утре става на 6м., но нищо не съм му дала още по препоръка на личната му лекарка.Тя каза първо да му дам сокче от ябълки и после ще почваме с пюрета, без каши.Аз схемата на доц. д-р Георгиева я имам, но не знам дали да я изпълнявам.А с ваксините как сте? Продължихте ли ги? Бебчо сега е на антибиотик  и чакам да оздравее,за да започна каквото и да е.Мисля че е крайно време да почваме захранване, но все отлагам, а сега и този бронхеолит...

Сокът е много агресивна течност - с високо киселинно съдържание.
Не бих я давала.  Peace

# 23
  • Мнения: 261
Да, може.
Но трябва да даваш чист морков, с постепенно увеличаване на количеството, минимум 4 дни, преди да въведеш и картофа.

Имам купено бурканче чист морков на Hipp. Само не знам колко дни след отварянето може да се дава? И колко лъжички? 1-2 ч.л ли първия ден?  

# 24
  • Мнения: 3
Благодаря Meg! Мисля първо да изчакам да оздравеем, после ще почна със зеленчуково пюре и след това ще включа сокче, както пише в схемата - около 6-7 мес.Ние не сме се изследвали и не знам дали алергията е към кравето мляко точно. На 15.02 сме на консутация и ако всичко е добре може да ни бият ваксина, от която мн ме страх. Аз сега му давам фенистил, заради лекарствата и няма и да спирам скоро.Алерголожката ми каза, че фенистилът действа седем дни и после, ако продължа да давам нямало ефект,трябвало почивка от 7 дни.Педиатърката каза, че това не вярно и да давам продължително. Не знам на кога да вярвам вече...

# 25
  • Варна
  • Мнения: 70
Да, може.
Но трябва да даваш чист морков, с постепенно увеличаване на количеството, минимум 4 дни, преди да въведеш и картофа.

Имам купено бурканче чист морков на Hipp. Само не знам колко дни след отварянето може да се дава? И колко лъжички? 1-2 ч.л ли първия ден?  
До следващия ден след като е отворено.Може да започнеш с 2-3 лъжички ,на следващия ден 5-6,и така за около 7-10 дни може да въведеш цяло бурканче Simple Smile

# 26
  • Мнения: 261
Да, може.
Но трябва да даваш чист морков, с постепенно увеличаване на количеството, минимум 4 дни, преди да въведеш и картофа.

Имам купено бурканче чист морков на Hipp. Само не знам колко дни след отварянето може да се дава? И колко лъжички? 1-2 ч.л ли първия ден?  
До следващия ден след като е отворено.Може да започнеш с 2-3 лъжички ,на следващия ден 5-6,и така за около 7-10 дни може да въведеш цяло бурканче Simple Smile
Е, то като остане, за да не се развали май и аз ще папам накрая  Joy
След малко даже ще папкаме и ще дам малко морковче,  да видим дали ще го хареса.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 70
Благодаря Meg! Мисля първо да изчакам да оздравеем, после ще почна със зеленчуково пюре и след това ще включа сокче, както пише в схемата - около 6-7 мес.Ние не сме се изследвали и не знам дали алергията е към кравето мляко точно. На 15.02 сме на консутация и ако всичко е добре може да ни бият ваксина, от която мн ме страх. Аз сега му давам фенистил, заради лекарствата и няма и да спирам скоро.Алерголожката ми каза, че фенистилът действа седем дни и после, ако продължа да давам нямало ефект,трябвало почивка от 7 дни.Педиатърката каза, че това не вярно и да давам продължително. Не знам на кога да вярвам вече...
То така или иначе захранване се започва при пълно здраве на бебето,така че ще трябва да изчакате и дано бързо оздравее.И ние не сме правили още алергичен тест,казаха при навършване на 1 годинка,по рано не можело.За фенистил-а ,не мога и аз да ти помогна,не съм наясно,от вчера започнах за 2-ри път да му давам понеже след 4 дни сме на консултация и ще има ваксини...Колкото доктори питаш толкова и различни мнения ще получиш...нашата педиатърка още отказва да приеме ,че детето ми е с алергия ,според нея когато започна да повръща на фонтан обикновеното АМ,било защото съм го прехранвала  Shocked ...,а първите 3 месеца преди да разбера че има алергия понеже беше само на кърма и единствения симптом беше адски силни колики,тя ми казваше че го държа гладен и за това плаче постоянно  ooooh! ... За това съм на мнение,че най-добрия доктор за едно дете е майка му  Hug

# 28
  • Мнения: 261
Ние като ходихме на алерголог ни бяха казали да даваме Калциев глюконат и витамин Ц и  Фенистил 3 дни преди и 3 дни след ваксинациите. Защото и нашите са отложени за след 6-тия месец.
 

# 29
  • Варна
  • Мнения: 70
Когато започнете да захранвате ,може да си водите "дневник",в който да си записвате в колко часа какво яде и какво количество,много е удобно при захранване особено в нашите случаи с алергии  Hug

# 30
  • Мнения: 261
Когато започнете да захранвате ,може да си водите "дневник",в който да си записвате в колко часа какво яде и какво количество,много е удобно при захранване особено в нашите случаи с алергии  Hug
Това е много полезно, аз си водя дневниче и си записвам даже доста подробно, ако нещо стане, поне ще знам от какво може да е.  Wink

# 31
  • Мнения: 261
А като сме стигнали веч пълната порция от един вид зеленчук, как се дава втория вид? Като добавяме 1-2 ч.л към другия зеленчук и после увеличаваме всеки ден?

# 32
  • Мнения: 3 241
А като сме стигнали веч пълната порция от един вид зеленчук, как се дава втория вид? Като добавяме 1-2 ч.л към другия зеленчук и после увеличаваме всеки ден?

Да Simple Smile

# 33
  • Мнения: 261
А като сме стигнали веч пълната порция от един вид зеленчук, как се дава втория вид? Като добавяме 1-2 ч.л към другия зеленчук и после увеличаваме всеки ден?

Да Simple Smile

Ами, в такъв случай, кога може да давам дуо пюретата? които са примерно картоф и морков?

# 34
  • Варна
  • Мнения: 70
А като сме стигнали веч пълната порция от един вид зеленчук, как се дава втория вид? Като добавяме 1-2 ч.л към другия зеленчук и после увеличаваме всеки ден?

Да Simple Smile

Ами, в такъв случай, кога може да давам дуо пюретата? които са примерно картоф и морков?
Според мен първо трябва от всеки зеленчук по отделно да се пробва и след това да се смесват.Поне 4 -5 дни от единия и още толкова от другия и тогава в комбина.

# 35
  • Мнения: 261
Добре, ще давам всяко отделно и после ще комбинирам.
Ние днес папахме морковче на Hipp и мисля, че й хареса. Simple Smile Утре ще папка още. Чакаме да доставят в Русе чист картоф на Hipp, а до тогава ще даваме морковчето, дано да няма проблем.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 70
Добре, ще давам всяко отделно и после ще комбинирам.
Ние днес папахме морковче на Hipp и мисля, че й хареса. Simple Smile Утре ще папка още. Чакаме да доставят в Русе чист картоф на Hipp, а до тогава ще даваме морковчето, дано да няма проблем.
Георгиева каза да сме по внимателни с моркова ,защото бил в групата на червените зеленчуци,които по принцип се дават на по-късен етап,но рядко има алергии към морков.А щом в Русе няма чист картоф,може да потърсиш из сайтове от които може да се прави онлайн поръчка.Аз така съм си поръчвала от една бебе борса и ми доставяха в къщи,но доставката беше само за Варна.

# 37
  • София
  • Мнения: 15 251
Да, може.
Но трябва да даваш чист морков, с постепенно увеличаване на количеството, минимум 4 дни, преди да въведеш и картофа.

Имам купено бурканче чист морков на Hipp. Само не знам колко дни след отварянето може да се дава? И колко лъжички? 1-2 ч.л ли първия ден?  

Не пише ли на опаковката?
Повечето зеленчукови пюрета са годни до 48 часа след отварянето.
Т.е., можеш да даваш от едно бурканче 3 поредни дни, НО ако не си хранила бебето директно от бурканчето.
След отварянето, отсипи с чиста лъжичка толкова пюре, колкото смяташ да дадеш на бебето. Останалото количество съхранявай в хладилник.

# 38
  • Мнения: 261
Да, може.
Но трябва да даваш чист морков, с постепенно увеличаване на количеството, минимум 4 дни, преди да въведеш и картофа.

Имам купено бурканче чист морков на Hipp. Само не знам колко дни след отварянето може да се дава? И колко лъжички? 1-2 ч.л ли първия ден?  
За зеленчука пише до другия ден. След съхранение в хладилника.
Не пише ли на опаковката?
Повечето зеленчукови пюрета са годни до 48 часа след отварянето.
Т.е., можеш да даваш от едно бурканче 3 поредни дни, НО ако не си хранила бебето директно от бурканчето.
След отварянето, отсипи с чиста лъжичка толкова пюре, колкото смяташ да дадеш на бебето. Останалото количество съхранявай в хладилник.

# 39
  • Мнения: 261
Пише да се съранява до другия ден.

# 40
  • София
  • Мнения: 15 251
Тогава може да даваш 2 поредни дни, но при същото условие - да не храниш бебето директно от бурканчето.

# 41
  • Мнения: 261
Вчера папкахме, харесва ни морковчето, но проблема е после. Имаме си проблем от самото начало с рефлукса и сега вече имаме и цвят...Така и не се оправи още. Давахме едни прахчета, които ни ги беше изписала доц. Георгиева, но нямаше подобрение. Надяваме се, че ще го израсте този проблем. А до тогава - ще рисуваме по дрехите.. Sad

# 42
  • Мнения: 63
Здравейте и от мен! Пиша за първи път, тъй като не ми се е налагало до сега. Имаме проблем с изхожданията (има слуз) и искам да знам мнението и съветите на останалите мами тук. Последната педиатърка се съмнява за АБКМ. Изпраща ни в София или Варна.Н е сме имали обриви, повръщане или диария. Моля за съвет от всички, които са минали през това. В момента сме на Фризо пеп и диета като започвам наново захранването.

# 43
  • Мнения: 3 241
Колко голямо е бебето?

Наистина АБКМ може да се прояви и само със слуз.
Аз бих направила изследванията.  Peace

# 44
  • Мнения: 63
След 2 дни ще стане на 8м.Слуз започна да има към 4м., но не всекидневно. Педито каза че е нормално, нямало проблем.Захраних на 6м, като започнах със зеленчук(картоф, морков...)Изхожданията  станаха много твърди и тъмни и целите бяха в слуз - пак няма проблем. Преди няколко седмици излезе само слуз тогава за пореден път се обадих на личната и тя ме изпрати при гастро(от Русе сме).Тя смени АМ с ХА и пусна излседвания за бактерии и гъби - тестът беше отрицателен. Но дотам и тя нямаше други предположения.Затова посетихме друг педиатър, който предполага АБКМ. Пусна кръвни изследвания за имуноглобулини, единият от тях липсвал. Не знам дали лаб греши или наистина е така(четох че някои хора се раждат без определен имуноглобулин).Правихме 2 пъти това за да е сигурно, че няма грешка.От 5дни сме на Фризо пеп, но за сега резултат няма.Извинявам се за дългия пост, но исках да споделя всичко. Много съм объркана и не знам какво да предприема, дали да искам още едно мнение или направо в Сф или Варна.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 70
След 2 дни ще стане на 8м.Слуз започна да има към 4м., но не всекидневно. Педито каза че е нормално, нямало проблем.Захраних на 6м, като започнах със зеленчук(картоф, морков...)Изхожданията  станаха много твърди и тъмни и целите бяха в слуз - пак няма проблем. Преди няколко седмици излезе само слуз тогава за пореден път се обадих на личната и тя ме изпрати при гастро(от Русе сме).Тя смени АМ с ХА и пусна излседвания за бактерии и гъби - тестът беше отрицателен. Но дотам и тя нямаше други предположения.Затова посетихме друг педиатър, който предполага АБКМ. Пусна кръвни изследвания за имуноглобулини, единият от тях липсвал. Не знам дали лаб греши или наистина е така(четох че някои хора се раждат без определен имуноглобулин).Правихме 2 пъти това за да е сигурно, че няма грешка.От 5дни сме на Фризо пеп, но за сега резултат няма.Извинявам се за дългия пост, но исках да споделя всичко. Много съм объркана и не знам какво да предприема, дали да искам още едно мнение или направо в Сф или Варна.
Здравей vesittta, според мен сте изчакали прекалеееено дълго.Моето бебе е с АБКМ следи го доц.Георгиева(педиатър гастроентеролог) от Варна,изключително съм доволна от всичко до момента....То друг доктор във Варна няма де,които да се занимава специално с това.Мога да ти дам координати и да й пратиш имейл да й обясниш ситуацията и тя да ти каже какво трябва да се прави(бързо отговаря на имейлите си)  Peace

# 46
  • Мнения: 63
Благодаря ти!Днес последната педиатърка ни даде телефони, няма да ми е излишен и и-меил.Интересува ме само дали сте правили кръвните изследвания и колко струват?Разбрах, че са скъпи, а някои казват че преди да се постави диагноза не е хубаво да се приема Фризо пеп или др лечебно мляко.Запозната ли си с тези подробности?Забави ни личната лекарка, има и предистория, но е твърде дълго, за да пиша за това.

# 47
  • Мнения: 261
По-добре отидете на специалист.Ние, когато получихме обриви, температура..и запек, бяхме изпратени на алерголог, а после и за второ мнение при друг специалист. Но, като я видяха казаха - АБКМ, без тест, без нищо. И тогава намерих информация, че Фризопеп може да се получава с протокол искахме да отидем на специалист. Но когато го казах на алерголожката тя ми каза: "Няма смисъл, та процедурата е много сложна, трябва да ходите до София..." Искаха да ни откажат, но като отидохме на гастроентеролог, понеже повръщахме на фонтан, ни насочиха към Варна. Според мен - тук няма специалисти, няма на кого да се разчита... Не, че другаде има.., но друго е Варна или София.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 70
Благодаря ти!Днес последната педиатърка ни даде телефони, няма да ми е излишен и и-меил.Интересува ме само дали сте правили кръвните изследвания и колко струват?Разбрах, че са скъпи, а някои казват че преди да се постави диагноза не е хубаво да се приема Фризо пеп или др лечебно мляко.Запозната ли си с тези подробности?Забави ни личната лекарка, има и предистория, но е твърде дълго, за да пиша за това.
И при нас личната лекарка на малкия,абсолютно отричаше в начало и за това взех нещата в мои ръце и действах бързо(тя и сега не вярва че има алергия....)Кръвни изследвания сме правили вече 2 пъти и от тях(но не помня точно кой показател)излизаше че има алергия,но не кръвни тестове за алергии,те се правели след навършване на 1 годинка.И аз знам ,че не е добре да се пие лечебно мляко без да има диагноза....На ЛС ще ти пратя имейла и колкото по-бързо се свържеш по добре,защото няма как да е нормално да има слуз... просто повечето педиатри са за  #2gunfire

# 49
  • Мнения: 261
Явно трябва сами да търсим решение, ако разчитаме на педиатрите...

# 50
  • Мнения: 63
Ами да, май сами трябва да се справяме, зачетох се из нета и така стигнах сама до извода , че може би е АБКМ, и след последната консултация(без да споделям моите съмнения) педиатърката каза същото. Затова и се доверих. Но аз не спирам да чета и все повече се обърквам и излиат все нови въпроси.Благодаря за тел и мейла.Ще и пиша още сега, дано времето да се оправи по-бързо, за да минем преглед.

# 51
  • Мнения: 261
Ние ще ходим другия месец, за да подновим протокола. Пиша й на имейла, но се бави с отговорите, а по телефон не съм  успявала да се свържа с нея. Но като кажете, че сте от Русе, както нас, ще ви даде по-ранен час 9-9:30, ние тогава бяхме там. А и не бяхме единствени - имаше още две бебенца с АБКМ.  Shocked

# 52
  • Варна
  • Мнения: 70
Ние ще ходим другия месец, за да подновим протокола. Пиша й на имейла, но се бави с отговорите, а по телефон не съм  успявала да се свържа с нея. Но като кажете, че сте от Русе, както нас, ще ви даде по-ранен час 9-9:30, ние тогава бяхме там. А и не бяхме единствени - имаше още две бебенца с АБКМ.  Shocked
На всички дава такива часове,не е защото сте от Русе  Wink И двата пъти ни каза да отидем в 9 Simple Smile
Аз когато съм и писала ми отговаря до 1-2 дни(изключение беше по Коледа,защото не е била в града)

# 53
  • Мнения: 261
Затова сме се засекли 3 бебета нея сутрин и то все от Русе. Е, то добре, че дава такива часове, защото не ни се иска да се мотаем из града, особено, ако времето не е хубаво. Иначе една хубава разходка.  Cry

# 54
  • Мнения: 63
Някой чувал ли е за Илия Илиев от Горна Оряховица - педиатър алерголог?

# 55
  • Мнения: 261
Аз не съм чувала нищо. Не мога да помогна.  Sad

# 56
  • Мнения: 14
Здравейте и от мен,
мъничето ми е на 5 месеца. От първия месец е с АБКМ. Пробвах го на Фризопеп, но не му понесе. После му дадох Аптамил АДЦ. Пие го, но от време на време повръща, има диария или пък слуз поотделно или накуп. И трите симптома не са прекалено изразени, но ги има. Пробвах и Алфаре. Четох много и разпитвах много. Заключението е, че не би трябвало да има разлика между Алфаре и Аптамил АДЦ, освен че едното не се изписва по здравна каса, но що се отнася до хранителния състав според мен е едно и също. Факт е обаче, че моето дете го болеше коремчето от Алфарето. За съжаление не ми харесва как реагира на Аптамила, но не мога да измисля какво друго да го правя. Фирзопепа според мен не му понесе /повръщане и силни колики още, когато детето беше на не повече от месец/. Може ли някоя от вас да прочете на Фризопеп АС на кутията дали има лактоза, защото според мен моето дете освен АБКМ е и с лактозна непоносимост.Пробвах да му давам капки за колики хомеопатични, от които той се скъса да реве. После видях, че съдържат лактоза.
Минала съм и през гастроентеролози и през хомеопати и педиатри. Все още никой нищо интересно не е измислил и никой не иска да прави изследвания, а веднага са със заключение АБКМ. Май остава само соево мляко, но малко ме е страх от него. Ще се радвам да си споделяме опитите и проблемите Simple Smile

# 57
  • Варна
  • Мнения: 70
Здравейте и от мен,
мъничето ми е на 5 месеца. От първия месец е с АБКМ. Пробвах го на Фризопеп, но не му понесе. После му дадох Аптамил АДЦ. Пие го, но от време на време повръща, има диария или пък слуз поотделно или накуп. И трите симптома не са прекалено изразени, но ги има. Пробвах и Алфаре. Четох много и разпитвах много. Заключението е, че не би трябвало да има разлика между Алфаре и Аптамил АДЦ, освен че едното не се изписва по здравна каса, но що се отнася до хранителния състав според мен е едно и също. Факт е обаче, че моето дете го болеше коремчето от Алфарето. За съжаление не ми харесва как реагира на Аптамила, но не мога да измисля какво друго да го правя. Фирзопепа според мен не му понесе /повръщане и силни колики още, когато детето беше на не повече от месец/. Може ли някоя от вас да прочете на Фризопеп АС на кутията дали има лактоза, защото според мен моето дете освен АБКМ е и с лактозна непоносимост.Пробвах да му давам капки за колики хомеопатични, от които той се скъса да реве. После видях, че съдържат лактоза.
Минала съм и през гастроентеролози и през хомеопати и педиатри. Все още никой нищо интересно не е измислил и никой не иска да прави изследвания, а веднага са със заключение АБКМ. Май остава само соево мляко, но малко ме е страх от него. Ще се радвам да си споделяме опитите и проблемите Simple Smile
Здравей Simple Smile
Понеже не си пазя кутията от фризо пеп-а намерих това http://www.krisieli.com/product/2464/friso-pep-ac-400gr-friso.html ,за съжаление съдържа лактоза  Confused

Последна редакция: ср, 15 фев 2012, 08:35 от Meg_

# 58
  • Мнения: 63
 Здравей Zouy, не можах да разбера дали е поставена диагноза АБКМ или ти смяташ така?Останах с впечатлението, че сте на самолечение. Мисля, че това е неправилно що се отнася до децата ни.От опит знам, че всяка смяна на храната е съпроводена с много силни колики.Така че моят съвет е да се спреш на едно мляко, за да може да свикне детето с него.

# 59
  • Мнения: 63
Когато малкия беше на 4 месеца смениха млякото с Аптамил(не се изхождаше с дни), нямаше ефект.Аз на своя глава взех Лактана био, повръщаше на всеки 10мин. и много го болеше стомахчето скасваше се да реве.

# 60
  • софия
  • Мнения: 1 201
Zouy , само на АМ ли сте или си захранила с нещо?
Ние сме на Аптамил АДЦ и сега чета състава-пише въглехидрати 6,8 г-от тях захари 1,1, лактоза 0

А какво казват гастроентеролозите за това, че има слуз и диария при прием на хидролизирано мляко?

# 61
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Здравейте и от мен,
мъничето ми е на 5 месеца. От първия месец е с АБКМ. Пробвах го на Фризопеп, но не му понесе. После му дадох Аптамил АДЦ. Пие го, но от време на време повръща, има диария или пък слуз поотделно или накуп. И трите симптома не са прекалено изразени, но ги има. Пробвах и Алфаре. Четох много и разпитвах много. Заключението е, че не би трябвало да има разлика между Алфаре и Аптамил АДЦ, освен че едното не се изписва по здравна каса, но що се отнася до хранителния състав според мен е едно и също. Факт е обаче, че моето дете го болеше коремчето от Алфарето. За съжаление не ми харесва как реагира на Аптамила, но не мога да измисля какво друго да го правя. Фирзопепа според мен не му понесе /повръщане и силни колики още, когато детето беше на не повече от месец/. Може ли някоя от вас да прочете на Фризопеп АС на кутията дали има лактоза, защото според мен моето дете освен АБКМ е и с лактозна непоносимост.Пробвах да му давам капки за колики хомеопатични, от които той се скъса да реве. После видях, че съдържат лактоза.
Минала съм и през гастроентеролози и през хомеопати и педиатри. Все още никой нищо интересно не е измислил и никой не иска да прави изследвания, а веднага са със заключение АБКМ. Май остава само соево мляко, но малко ме е страх от него. Ще се радвам да си споделяме опитите и проблемите Simple Smile
Не, няма лаКтоза.

# 62
  • Мнения: 261
"Важна информация:
Майчината кърма е най-добрата храна за Вашето бебе.
Фризопеп АС съдържа екстензивно хидролизиран казеинов протеин и е подходящо мляко за диетично хранене на кърмачета с лека и тежка алергия към протеина на кравето мляко. Фризопеп АС може да се използва при редица стомашно-чревни нарушения, като цьолиакия, синдром на раздразненото черво, болест на Крон, хроничен улцерозен колит, диария и лактозна непоносимост. "

Това пише на кутията. 
А за повръщането - ние повръщаме от 3-та седмица някъде до този момент. Бяха ни изписали Frisovom, но от него се запекохме...Повръщането си продължи. След това започнаха обривите и температурата и ни казаха, че имаме АБКМ. И ни изписаха Frisopep AC. От него доста сме разхлабени, но сега като почнахме да ядем и други храни и нещата са малко по-нормални. А иначе ходихме и на гастроентеролог - не казаха да има нещо сериозно, нито в Русе, нито във Варна при доц. Георгиева. Това е общо взето..

# 63
  • Мнения: 14
Здравейте,
може би не съм се изразила правилно, но нека уточня. Първата ни консултация беше с личния педиатър на детето. По нейно настояване сменихме Хипп с Хипп Ха. Това нямаше ефект и детето продължи да има много силни колики и да повръща (още през първия месец). Тогава хапваше и кърма, а аз пазех безмлечна диета. В последствие педиатърката ни препрати при гастроентероложка (Ковачева - София). Тя ни предписа Аптамил АДЦ. Няколко месеца бяхве на него и от всичките млека, които пробвахме от това детето се чувстваще най- добре. В промеждутъка между посещението при педиатърката и гастроентероложката, по съвет на педиатърката взехме Фризопеп. Когато отидох при гастроентероложката вече знаехме, че Фризопеп не му понася. Това е и причината тя да ни изпише Аптамил АДЦ. Междувременно кърмата ми намаля и спря и не можах да я възстнановя, а пък и поради наличието на лактоза в майчиното мляко, то не беше перфектната храна в нашия случай. Въпреки това до втория месец му давах колкото мога и колкото имам.
През втория месец Тани започна да се обрива по лицето, въпреки че е на Аптамил АДЦ. Ходихме при дерматолог и е поставена диагноза атопичен дерматит. Според дерматолога се дължи на генетична предразположеност, а не на АБКМ. Същото е и мнението на хомеопата, когато посетихме.
През третия месец Тани получи рефлукс и започнахме да слагаме оризова каша в млякото (доц. Ковачева го предписа 140мл вода 5л мляко и една и половина лъжица оризова каша бемлечна). Това имаше краткотраен ефект. Започна се с диарията и повръщането към 4тия месец. И така по съвет на педиатърката пробвахме Алфаре. Това не даде резултат и сега върнах АПтамил АДЦ (от вчера). Сега вече имаме бонус запек и леко повръщане. Детенце пищи (не реве, а наистина си пищи , мъчейки се да се изака). Имах доброто желание да го захранвам, но все още правим промени по млеката, а не е добре да сменяш две неща на куп, защото няма да може да се види реакцията на детето точно към кое е.

# 64
  • Мнения: 261
Здравейте,
може би не съм се изразила правилно, но нека уточня. Първата ни консултация беше с личния педиатър на детето. По нейно настояване сменихме Хипп с Хипп Ха. Това нямаше ефект и детето продължи да има много силни колики и да повръща (още през първия месец). Тогава хапваше и кърма, а аз пазех безмлечна диета. В последствие педиатърката ни препрати при гастроентероложка (Ковачева - София). Тя ни предписа Аптамил АДЦ. Няколко месеца бяхве на него и от всичките млека, които пробвахме от това детето се чувстваще най- добре. В промеждутъка между посещението при педиатърката и гастроентероложката, по съвет на педиатърката взехме Фризопеп. Когато отидох при гастроентероложката вече знаехме, че Фризопеп не му понася. Това е и причината тя да ни изпише Аптамил АДЦ. Междувременно кърмата ми намаля и спря и не можах да я възстнановя, а пък и поради наличието на лактоза в майчиното мляко, то не беше перфектната храна в нашия случай. Въпреки това до втория месец му давах колкото мога и колкото имам.
През втория месец Тани започна да се обрива по лицето, въпреки че е на Аптамил АДЦ. Ходихме при дерматолог и е поставена диагноза атопичен дерматит. Според дерматолога се дължи на генетична предразположеност, а не на АБКМ. Същото е и мнението на хомеопата, когато посетихме.
През третия месец Тани получи рефлукс и започнахме да слагаме оризова каша в млякото (доц. Ковачева го предписа 140мл вода 5л мляко и една и половина лъжица оризова каша бемлечна). Това имаше краткотраен ефект. Започна се с диарията и повръщането към 4тия месец. И така по съвет на педиатърката пробвахме Алфаре. Това не даде резултат и сега върнах АПтамил АДЦ (от вчера). Сега вече имаме бонус запек и леко повръщане. Детенце пищи (не реве, а наистина си пищи , мъчейки се да се изака). Имах доброто желание да го захранвам, но все още правим промени по млеката, а не е добре да сменяш две неща на куп, защото няма да може да се види реакцията на детето точно към кое е.

В един сайт намерих информация за Aptamil Lactose Free - ако е лактозна непоносимост - това е млякото. Защото пише следното:

Aptamil Lactose Free
без съдържание на лактоза
Аптамил без съдържание на лактоза (млечна захар) е специално мляко за бебета и деца с диария и с непоносимост към лактозата. Стандартните млека и кърмата съдържат млечна захар. При безлактозните млека, млечната захар се отстранява и се заменя с малтодекстрин. Лактозната непоносимост най-често е в резултат на диария и приемът на безлактозно мляко осигурява бързо възстановяване.
Състав: глюкозен сироп, растителни мазнини, млечен казеин, тринатриев цитрат, трикалиев цитрат, трикалциев фосфат, калиев хлорид, магнезиев хлорид, дикалиев хидроген фосфат, калциев карбонат, рибено масло, витамини, соев лецитин, L-цистин, холин хлорид, L-аскорбинова киселина, таурин, натриев L-аскорбат, L-триптофан, инозитол, железен сулфат, DL-α токоферилацетат, цинков сулфат, натриев уридин 5-монофосфат, цитидин 5-монофосфат, L-карнитин, аденозин 5-монофосфат, натриев инозин 5-монофосфат, никотинамид, натриев гуанозин 5-монофосфат, тиамин хидрохлорид, калциев D-пантотенат, D-биотин, фолиева киселина, меден сулфат, магнезиев сулфат, ретинилпалмитат, рибофлавин, калиев йодид, ретинилацетат, натриев селенит, фитоменадион, пиридоксин хидрохлорид, холекалциферол, цианокобаламин, DL-α токоферол.
Опаковка: 400 гр.
Състав Единици 100г. сухо в-во / 100мл.разтвор
Енергия кДж 2080 275
ккал 497 66
Протеини г 12,1 1,6
Въглехидрати г 52,9 7
- лактоза г 45,8 6,1
- малтоза г 0,5 0,1
- полизахариди г 5,9 0,8
Мазнини г 26,4 3,5
- наситени г 11,4 1,5
- линолова к-на г 3,5 0,47
-α-линоленова к-на г 0,7 0,09
-DHA(докозахексаенова к-на) г 0,1 0,007
-АА(арахидонова к-на) г 0,1 0,01
Пребиотични олигозахариди г 3 0,4
Минерали, микроелементи
натрий мг 164 22
калий мг 594 79
калций мг 569 76
магнезий мг 43 6
фосфор мг 322 43
хлор мг 398 53
желязо мг 5,1 0,68
цинк мг 4,4 0,59
мед мкг 301 40
йод мкг 101 13
селен мкг 9,7 1,3
манган мг 0,3 0,04
Витамини
А мкг 416 55
В1 мг 0,39 0,05
В2 мг 0,74 0,10
В6 мг 0,32 0,04
пантотенова к-на мг 2,18 0,29
фолиева к-на мкг 70 9,3
ниацин мг 6,1 0,82
В12 мкг 1,3 0,17
С мг 62 8,3
D мкг 9 1,2
Е мг 8,3 1,1
К мкг 34 4,5
биотин мкг 13 1,7
Други
холин мг 57 7,6
инозитол мг 25 3,3
таурин мг 38 5
L-карнитин мг 6,5 0,87

# 65
  • Мнения: 14
Zouy , само на АМ ли сте или си захранила с нещо?
Ние сме на Аптамил АДЦ и сега чета състава-пише въглехидрати 6,8 г-от тях захари 1,1, лактоза 0

А какво казват гастроентеролозите за това, че има слуз и диария при прием на хидролизирано мляко?

Да само на Ам сме! Гастроентеролозите чакат да се появи и кръв по принцип....т.е. чакат крайната фаза, освен това ни изписаха някакви прахчета, но аз не искам да ги давам, тъй като съдържат лактоза, въпреки че тя е в минимално количество. А пък и се опитвам максимално да щадя мъничето

# 66
  • Мнения: 14

В един сайт намерих информация за Aptamil Lactose Free - ако е лактозна непоносимост - това е млякото. Защото пише следното:

Aptamil Lactose Free
без съдържание на лактоза
Аптамил без съдържание на лактоза (млечна захар) е специално мляко за бебета и деца с диария и с непоносимост към лактозата. Стандартните млека и кърмата съдържат млечна захар. При безлактозните млека, млечната захар се отстранява и се заменя с малтодекстрин. Лактозната непоносимост най-често е в резултат на диария и приемът на безлактозно мляко осигурява бързо възстановяване.
Състав: глюкозен сироп, растителни мазнини, млечен казеин, тринатриев цитрат, трикалиев цитрат, трикалциев фосфат, калиев хлорид, магнезиев хлорид, дикалиев хидроген фосфат, калциев карбонат, рибено масло, витамини, соев лецитин, L-цистин, холин хлорид, L-аскорбинова киселина, таурин, натриев L-аскорбат, L-триптофан, инозитол, железен сулфат, DL-α токоферилацетат, цинков сулфат, натриев уридин 5-монофосфат, цитидин 5-монофосфат, L-карнитин, аденозин 5-монофосфат, натриев инозин 5-монофосфат, никотинамид, натриев гуанозин 5-монофосфат, тиамин хидрохлорид, калциев D-пантотенат, D-биотин, фолиева киселина, меден сулфат, магнезиев сулфат, ретинилпалмитат, рибофлавин, калиев йодид, ретинилацетат, натриев селенит, фитоменадион, пиридоксин хидрохлорид, холекалциферол, цианокобаламин, DL-α токоферол.
Опаковка: 400 гр.
Състав Единици 100г. сухо в-во / 100мл.разтвор
Енергия кДж 2080 275
ккал 497 66
Протеини г 12,1 1,6
Въглехидрати г 52,9 7
- лактоза г 45,8 6,1
- малтоза г 0,5 0,1
- полизахариди г 5,9 0,8
Мазнини г 26,4 3,5
- наситени г 11,4 1,5
- линолова к-на г 3,5 0,47
-α-линоленова к-на г 0,7 0,09
-DHA(докозахексаенова к-на) г 0,1 0,007
-АА(арахидонова к-на) г 0,1 0,01
Пребиотични олигозахариди г 3 0,4
Минерали, микроелементи
натрий мг 164 22
калий мг 594 79
калций мг 569 76
магнезий мг 43 6
фосфор мг 322 43
хлор мг 398 53
желязо мг 5,1 0,68
цинк мг 4,4 0,59
мед мкг 301 40
йод мкг 101 13
селен мкг 9,7 1,3
манган мг 0,3 0,04
Витамини
А мкг 416 55
В1 мг 0,39 0,05
В2 мг 0,74 0,10
В6 мг 0,32 0,04
пантотенова к-на мг 2,18 0,29
фолиева к-на мкг 70 9,3
ниацин мг 6,1 0,82
В12 мкг 1,3 0,17
С мг 62 8,3
D мкг 9 1,2
Е мг 8,3 1,1
К мкг 34 4,5
биотин мкг 13 1,7
Други
холин мг 57 7,6
инозитол мг 25 3,3
таурин мг 38 5
L-карнитин мг 6,5 0,87



По принцип си права, но при нас става въпрос за АБКМ + лактозна непоносимост, която е вторична от АБКМ и въпросното мляко не е подходящо, тъй като белтъка не е хидролизиран. Ако се вярва на писанията по кутиите на млеката, би трябвало Аптамил АДЦ да е най- доброто за нас, тъй като белтъка е хидролизиран, а лактоза и в него няма. Но ето, че и това не е перфектният вариант. То това е и причината да пиша тук и да събирам мнения....

# 67
  • Мнения: 261
Добре, ама как може да има запек от тези млека? Ние имахме само от Frisovom, защото беше по-гъсто. А същност запек, защото пак било симптом за алергия. А какви прахчета за какво? За запек и слуз или за повръщане? Защото на нас ни бяха предписали за повръщането, но никакъв ефект... Това май  е най-малкия проблем.. А пиете ли вода? Или смятате, че не трябвало да се дава?

# 68
  • Мнения: 14
Добре, ама как може да има запек от тези млека? Ние имахме само от Frisovom, защото беше по-гъсто. А същност запек, защото пак било симптом за алергия. А какви прахчета за какво? За запек и слуз или за повръщане? Защото на нас ни бяха предписали за повръщането, но никакъв ефект... Това май  е най-малкия проблем.. А пиете ли вода? Или смятате, че не трябвало да се дава?

Дамм и запека и диарията могат да бъдат симптом за алергия като няма никакво значение кое от двете е - все не е добре. Прахчетата бяха за повръщане, но не съм ги взимала. Сега изписаха фенистил капки - това е противоалергичен препарат, но и от него все още се въздържам. Пъпките ни позавехнаха малко и вече не са онези мокри кървави червени петна по лицето. Обяснение на завехването нямам. То започна още преди да дам Алфарето и оризовата каша. Нямам представа на какво се дължи. Може детето да го израства вече.
За пиенето на вода съм с две ръце за. Моето дете нямаше навика да пие, но аз започнах да му предлагам между храненията. Сега пие по около 50мл на ден или повече. Смятам, че при деца на АМ е добре да се пие водичка допълнително (то и мнението на педиатърката е такова де). Особено важно е пиенето на вода при захранване, защото когато замениш едно млечно хранене със зеленчуково пюре например, приемът на вода по време на това хранене намалява (картофите не съдържат толкова вода колкото слагаме при приготвяне на млякото, а млякото с което смесваме пюрето е 30мл, което далеч се разминава с нормалните 150мл вода при хранене само с мляко).

# 69
  • Варна
  • Мнения: 70
И моето момче се запичаше и то много преди да го захраня и беше само на Аптамил АДЦ.От както го захраних наблягам на храни които разхлабват и нещата са под контрол Simple Smile
Аз вода не давам и не съм давала,но от както се роди пие чай от копър на хип и все още си го пие и много го харесва,пие поне около 300-350мл на ден.Когато бях казала на Георгиева,ми отговори,че чая е по добрия вариант от колкото само вода,но при всички положения когато бебето се захранва или е захранено трябва да се приемат и течности .

# 70
  • Мнения: 63
Meg, имаш ли информация за доц.Върбанова?Препоръчаха ни я, тъй като правихме изследвания на имуноглобулините тук в Русе и се оказа че един от тях почти липсва Ig A. Пуснаха ги заради съмнението за АБКМ, но аз знам че за алергия се изследва Ig E. Георгиева занимава ли се с това?Мисля да посетя и двете така или иначе ще идваме във  Варна.

# 71
  • Мнения: 14
И моето момче се запичаше и то много преди да го захраня и беше само на Аптамил АДЦ.От както го захраних наблягам на храни които разхлабват и нещата са под контрол Simple Smile
Аз вода не давам и не съм давала,но от както се роди пие чай от копър на хип и все още си го пие и много го харесва,пие поне около 300-350мл на ден.Когато бях казала на Георгиева,ми отговори,че чая е по добрия вариант от колкото само вода,но при всички положения когато бебето се захранва или е захранено трябва да се приемат и течности .

Дали чай или вода за мен няма значение. Избор е на всеки родител. Аз този чай му го давах в началото, но после се опитах да редуцирам нещата, които приема детето с цел да го щадя максимално малко и да не му натоварвам стомахчето (все пак и чайчето е химически обработено). Това си мнение разбира се не налагам. Всеки решава сам за своето дете, а пък и не е чак такъв проблем и драма дали е чай или вода - важното е да приема течности, особено при запек:)

# 72
  • Мнения: 261
На нас за повръщането ни изписаха Zantac и още едно прахче, ама не се сещам името.. Доц. Георгиева, понеже това повръщане си е обилно. Но никаква промяна. А ние от Frisopep се разхлабихме. Даже пюрето от моркови, което уж запича - не ни повлияло особено. Но - важното е, че нямаме проблем.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 70
Meg, имаш ли информация за доц.Върбанова?Препоръчаха ни я, тъй като правихме изследвания на имуноглобулините тук в Русе и се оказа че един от тях почти липсва Ig A. Пуснаха ги заради съмнението за АБКМ, но аз знам че за алергия се изследва Ig E. Георгиева занимава ли се с това?Мисля да посетя и двете така или иначе ще идваме във  Варна.
vesitta ,не съм чувала или чела за тази доцентка  Confused До този момент знам само за Георгиева ,че се занимава с АБКМ и други подобни, и ми бяха казали,че единствено тя във Варна издава протоколи за млеката.Георгиева предполагам се занимава и с тези изследвания за които говориш,но пак не мога да кажа на 100%.

Zouy ,аз не казвам кое е по-добре,а какво давам аз и какво ми е казала докторка...

# 74
  • Мнения: 14
На нас за повръщането ни изписаха Zantac и още едно прахче, ама не се сещам името.. Доц. Георгиева, понеже това повръщане си е обилно. Но никаква промяна. А ние от Frisopep се разхлабихме. Даже пюрето от моркови, което уж запича - не ни повлияло особено. Но - важното е, че нямаме проблем.


При всеки е строго индивидуално. Аз счетох, че не искам да лекувам симптома, а да търся причината за повръщанията, а пък и те не са толкова обилни откакто сме на Аптамил АДЦ. Прахчето беше друго, но съм си загубила рецептата.

Мег - абсолютно си права:)

# 75
  • Мнения: 63
Искам да ви попитам пускали ли сте имуноглобулини и ако да какви бяха резултатите при вас.

# 76
  • Мнения: 14
Искам да ви попитам пускали ли сте имуноглобулини и ако да какви бяха резултатите при вас.

Ние не сме си пускали? Можеш ли да обясниш по- подробно каква е целта на изследването им? Кръв ли се взима? Какво биха показали резултатите?

# 77
  • Мнения: 3 241
Проблемът е, че на малки бебета тези тестове не са достоверни.
Антителата се образуват по-късно и дори да няма при теста нищо не значи. Тук до 1 година не ги тестват изобщо.

# 78
  • Мнения: 63
На моето момченце  му пуснаха заради съмнението за АБКМ, резултатите му бяха много ниски, като единият имуноглобулин дори липсваше -IgA.Взема се кръв от вената.Питам ви, защото тук в Русе ни обясниха, че резултатите могат да потвърдят АБКМ.След като не се правят на деца под 1г. как точно се доказва тази алергия,само сиптоматично ли?Изчетох много материали и мнения и от това, което прочетох наистина излиза, че се изграждат с времето, а и такива тестове могат да бъдат повлияни от ваксините, ако са поставени преди по-малко от 6 месеца.До колко е вярно това не мога да кажа, все пак това са материали от интернет.

# 79
  • Мнения: 3 241
Тук е симптоматично, да.
Резултатите могат да потвърдят, но ако са отрицателни не е сигурно, че няма, това е проблемът.
След една година се прави кожен тест  Peace

# 80
  • Мнения: 14
Това, което на мен ми обясниха докторите е, че при малките деца АБКМ се доказва по метода на изключването т.е. предполага се, че ако едно дете не се чувства добре от нормално АМ, се пробва с ХА АМ, ако и това не помогне се пробва с напълно хидролизирано. Ако от него детето се почувства по- добре се счита, че има АБКМ. Особено значение има и, ако в рода има други хора предразположени към алергии. При нас децата на сестра ми бяха с АБКМ, но малкия след вторага година беше захранен със всичко и сега е на 5години и няма проблем. Сестричката му е на две и все още има проблем при хапването на крави продукти - козе сирене и кашкавал хапва без проблем.
Общо взето това, което аз знам е, че децата няма смисъл да бъдат иследвани преди 3тата година, а повечето от тях до тогава израстват тази алергия. За да я израстнат обаче трябва всичко покрай захранването да се случва бавно и внимателно.

# 81
  • Мнения: 261
В детската градина, в която работи свекърва ми имат няколко дечица с АБКМ. И се чудят как да ги опазят да не изядат нещо, което не трябва. Аз се чудя как ще пусна моята бебка на ясла? И дали там ще внимават с храната? Sad

# 82
  • Мнения: 14
В детската градина, в която работи свекърва ми имат няколко дечица с АБКМ. И се чудят как да ги опазят да не изядат нещо, което не трябва. Аз се чудя как ще пусна моята бебка на ясла? И дали там ще внимават с храната? Sad

Опита на сестра ми показва, че опазване няма. За съжаление в детската градина никой не поема ангажимента да внимава и да предоставя специално меню на твоето дете. На сестра ми децата ходеха само до обяд, защото за следобедна закуска давали нещо млечно и нямало как.
Другата алтернатива е баба за първата година, а през втората година се надяваш детето ти да е израснало алергията

# 83
  • Мнения: 261
Аз първата година ще я изкарам вкъщи с бебка, но проблема е след това. Нашата баба е млада, а прабабите вече едва ли ще могат да се справят. А моята работа е под въпрос. Не се знае до кога ще имам такава, ако се наложи..може и да прекъсна майчинството. Не е толкова специална, а и детето е на първо място, но е с подходящо работно време, че да мога да се сменям с баба й, която е на смени.

# 84
  • Мнения: 103
Моята дъщеря е на Аптамил АДЦ.
Бихте ли споделили колко са изпивали вашите дечица на тримесечна възраст от Аптамила.
Дивна едва приема 500мл на денонощие, а е на два месеца. Друго не пие. Когато е по-топло млякото не е толкова гадно, но студено ли е - горчи и мирише ужасно.
Наддава също много малко. Как е било и е при вас?

# 85
  • Мнения: 63
Ние от скоро сме на Фризо пеп и нямам проблем- яде си го.Но до колкото знам охладено не е толкова горчиво, точно обратното на това което си писала. Не знам как е при Аптамил.Сина ми на 2м.си ядеше по 120мл.на хранене - 6 пъти на ден.Мисля, че всяко дете има такива моменти, в които не иска да яде.Към 4м.малкия отказваше да се храни в следствие на което получи и гладен запек.След това сам си регулира храненето.

# 86
  • софия
  • Мнения: 1 201
И при Аптамил АДЦ е така-ако го приготвиш с гореща вода горчи много и после дори да го оставиш да се охлади, пак си горчи.Аз го правя с вода около 30 градуса
За количеството не мога да отговоря-ние отключихме алергията чак на 9 месеца, но от както се е родила не наддава както се очаква-в момента е на 1,6 год и тежи 9.5 кг

# 87
  • Мнения: 261
На нас алерголога и една позната, която работи в родилната, ни каза, че Аптамил горчал и бил по-гаден от Фризопеп. И имал много неприятна миризма. Иначе и аз знам, че Фризопеп трябва да се приготвя с по-хладка вода, че наистина горчи. В родилното в Русе, имали няколко кутии Аптамил и са слагали и захар, за да го пият бебетата! Ужас!  Sick Close

# 88
  • Мнения: 313
И ние сме на Аптамил АДЦ... наистина вкуса е ужасен, аз лично съм го опитвала, защото синът ми не искаше да го пие в началото докато му свикна. Сега го пие, но вече е и на пюрета,сокчета, дори и с каша го пробвах. Вашите бебчета по колко грама изяждат на едно ядене, той е на 4 мес. и половина и ядеше по 120,от седмица изяжда по 150 ???

# 89
  • Мнения: 3 241
Не е много 150 на 4 месеца ако това те притеснява.  Peace
Моника ядеше по близо 200 Simple Smile

# 90
  • софия
  • Мнения: 1 201
Ние бяхме на Аптамил Комфорт до 10 месечни и затова минахме на Аптамил АДЦ, за да не сменяме марките, а и нямахме право на протокол.Тогава ми казаха, че и Фризопепа горчи, но в интерес на истината не съм пробвала Аптамила как е на вкус.Освен това вече бяхме захранени с доста неща и аз и слагах по една лъжичка каша в Аптамила-мръщи му се 2 дни, но после го пропи Peace
Между другото на брат и млякото-Аптамил 3 миришеше ужасно 10 минути след като съм го приготвила, много по-гадно от АДЦ-то

dtodorova91 , не се притеснявай, съвсем добре си хапва детето Peace

# 91
  • Мнения: 14
Моята дъщеря е на Аптамил АДЦ.
Бихте ли споделили колко са изпивали вашите дечица на тримесечна възраст от Аптамила.
Дивна едва приема 500мл на денонощие, а е на два месеца. Друго не пие. Когато е по-топло млякото не е толкова гадно, но студено ли е - горчи и мирише ужасно.
Наддава също много малко. Как е било и е при вас?


Здравей,
моето дете е на Аптамил АДЦ от края на първия месец. В третия месец изпиваше между 90 и 120мл на хранене при 6 кратно хранене. 90 изпиваше в началото на третия месец, а в края на него 120 като от средата на третия месец добавях и по 1мерителна лъжичка безмлечна оризова каша, защото получи рефлукс и гастроентероложката ни предписа 140мл вода с 5 лъжички мляко и 1 и половина лъжичка оризова каша. Тъй като той не изпиваше 140 мл  , аз му правех 120 с 4лъжички мляко и около една оризова каша. Никога не сме имали проблем с вкуса на млякото. Правила съм го и по- студено и по- топло. Много студено само не иска да го пие, но ако е хладко или по- топло няма проблем. Моето дете наддава даже прекалено. На 4 месеца тежеше вече 6кг, което си е много и сега на 5 и половина е около 9 кг. Имай предвид че е момче и все пак има разлика.
Предполагам, че това скоростно наддавене се дължи на кашата, а не толкова на млякото.

# 92
  • Мнения: 14
И ние сме на Аптамил АДЦ... наистина вкуса е ужасен, аз лично съм го опитвала, защото синът ми не искаше да го пие в началото докато му свикна. Сега го пие, но вече е и на пюрета,сокчета, дори и с каша го пробвах. Вашите бебчета по колко грама изяждат на едно ядене, той е на 4 мес. и половина и ядеше по 120,от седмица изяжда по 150 ???

На мен докторите ми обясниха, че на 4 месеца детето може да изяжда между 120 и 150 на хранене при 6 кратно хранене. Зависело от самото дете и не е проблем стига да не надвишава 150. Повече от това не бивало, защото надебелявали. Моето изяждаше към края на 4тия 150 от същото мляко и то с оризова каша вътре. То и за това надебеля бързо.

# 93
  • Мнения: 14
На нас алерголога и една позната, която работи в родилната, ни каза, че Аптамил горчал и бил по-гаден от Фризопеп. И имал много неприятна миризма. Иначе и аз знам, че Фризопеп трябва да се приготвя с по-хладка вода, че наистина горчи. В родилното в Русе, имали няколко кутии Аптамил и са слагали и захар, за да го пият бебетата! Ужас!  Sick Close

Моето дете отказваше Фризопепа и аз си мислех, че не му харесва, но се оказа че не му понася. С Аптамил АДЦ никакви проблеми не сме имали. Пие си го и не се оплаква...

# 94
  • Мнения: 3 241
...

На мен докторите ми обясниха, че на 4 месеца детето може да изяжда между 120 и 150 на хранене при 6 кратно хранене. Зависело от самото дете и не е проблем стига да не надвишава 150. Повече от това не бивало, защото надебелявали. Моето изяждаше към края на 4тия 150 от същото мляко и то с оризова каша вътре. То и за това надебеля бързо.

Не се дебелее от мляко не се притеснявай.
И изобщо такива системи са несериозни.
Не всички деца ядат по 6 пъти на ден на 4 месеца  Peace

# 95
  • Мнения: 63
Не съм много съгласна, че не се дебелее от млякото, сина ми не е кърмен и от началото сме на АМ.Вторият месец наддаде 2400, което никак не е малко и ни намалиха дозата, за да не развие рахит.

# 96
  • Мнения: 3 241
Добре де, като намалиш дозата, бебето не е ли гладно?
С това как се справяш?

Питам от интерес, не се заяждам.
Сигурно във вашия случай е имало наистина причина.

Ама на 4 месеца 150мл не е много изобщо.

# 97
  • Мнения: 63
Ами детето свиква на това, което му даваш, стомахчето се свива и така.Но никой не ми беше казал, че от намаленото количесвто храна може да се получи гладен запек, така че след 2 месеца намалена доза той отказваше да се храни нормално и започна да не се изхожда всекидневно.Питах личната, тя естествено нищо не знае.Та добре, че е този интернет.Увеличих дозата съответстваща на месеците му и с малко усилия започна да приема необходимото количество храна и всичко си дойде на мястото.Не  смятам, че се заяждаш, просто споделям как е било при нас Simple Smile

# 98
  • Мнения: 261
Ние от 2 дни нещо сме се запекли. А давам само оризова каша и АМ. Не иска и да яде толкова АМ, а оризовата каша да не говорим. Давам и или 150 мл или 180 мл. Оризова каша 100 мл 1 път.  Наистина ли има такова нещо "гладен запек"   #Crazy newsm78

# 99
  • Мнения: 63
Има, можеш да попрочетеш има достатъчно информация в интернет.Под запек нямам в предвид твърдо изхождане, а това, че детето се изхожда на няколко дни, защото не приема достатъчно количество храна, а тази която приема я усвоява на 100% и няма какво да изходи.

# 100
  • Мнения: 261
Ние започнахме да се изхождаме през ден. Не искаме да ядем много..А до преди няколко дни си ходихме всеки ден, без проблем си хапвахме всичко, което съм давала... Ама след като си изпие млякото (180 мл) почва да плаче...Дали не трябва да увеличим количеството?  Rolling Eyes

# 101
  • Варна
  • Мнения: 70
Ние започнахме да се изхождаме през ден. Не искаме да ядем много..А до преди няколко дни си ходихме всеки ден, без проблем си хапвахме всичко, което съм давала... Ама след като си изпие млякото (180 мл) почва да плаче...Дали не трябва да увеличим количеството?  Rolling Eyes
На колко месеца е?

# 102
  • Мнения: 261
На 5.03 - правим 6 месеца. На Фризопеп сме и давам оризова безмлечна каша, по 50 мл някъде..

# 103
  • Варна
  • Мнения: 70
На 5.03 - правим 6 месеца. На Фризопеп сме и давам оризова безмлечна каша, по 50 мл някъде..
Не мисля че като количество млякото е малко,но пък можеш да пробваш да дадеш още 10-20мл повече да видиш тогава как ще е .Относно акането ,оризовата каша понякога запича бебета(при моето се получаваше така също) може да я смениш с Елда пак безмлечна.

# 104
  • Мнения: 261
На 5.03 - правим 6 месеца. На Фризопеп сме и давам оризова безмлечна каша, по 50 мл някъде..
Не мисля че като количество млякото е малко,но пък можеш да пробваш да дадеш още 10-20мл повече да видиш тогава как ще е .Относно акането ,оризовата каша понякога запича бебета(при моето се получаваше така също) може да я смениш с Елда пак безмлечна.
Тази каша на коя марка е хубава? А във Варна кое е най-близкото място, на което продават картофено пюре на Hipp? Или поне други подобни.

# 105
  • Мнения: 3 241
Ние започнахме да се изхождаме през ден. Не искаме да ядем много..А до преди няколко дни си ходихме всеки ден, без проблем си хапвахме всичко, което съм давала... Ама след като си изпие млякото (180 мл) почва да плаче...Дали не трябва да увеличим количеството?  Rolling Eyes

Можеш да го увеличиш.
Моника пиеше по 210/240 мл.

# 106
  • Варна
  • Мнения: 70
radito87
Оризова и Елда взимам само на ХИП Wink
В Кауфланд-ите има чист картоф на хип както и тиква и са на най-добри цени,а и на доста бебе борси ги продават.

# 107
  • Мнения: 261
radito87
Оризова и Елда взимам само на ХИП Wink
В Кауфланд-ите има чист картоф на хип както и тиква и са на най-добри цени,а и на доста бебе борси ги продават.
Ще взема каша от елда, че явно ориза вече си казва думата. Хм, аз за този картоф питам в Русе, няма го...А уж щяха да зареждат на един магазин (и то от Варна). Затова, след като ще идваме до Варна, поне да купя от някъде. Нямам доверие на картофите, които се продават, а и нали е по-добре първо от купените да се дава?

# 108
  • Варна
  • Мнения: 70
radito87
Оризова и Елда взимам само на ХИП Wink
В Кауфланд-ите има чист картоф на хип както и тиква и са на най-добри цени,а и на доста бебе борси ги продават.
Ще взема каша от елда, че явно ориза вече си казва думата. Хм, аз за този картоф питам в Русе, няма го...А уж щяха да зареждат на един магазин (и то от Варна). Затова, след като ще идваме до Варна, поне да купя от някъде. Нямам доверие на картофите, които се продават, а и нали е по-добре първо от купените да се дава?
Можеш да почнеш с пюре от тиква,и след това да вземеш тиква с картоф и така да въведеш картофа Simple Smile

# 109
  • Мнения: 261
radito87
Оризова и Елда взимам само на ХИП Wink
В Кауфланд-ите има чист картоф на хип както и тиква и са на най-добри цени,а и на доста бебе борси ги продават.
Ще взема каша от елда, че явно ориза вече си казва думата. Хм, аз за този картоф питам в Русе, няма го...А уж щяха да зареждат на един магазин (и то от Варна). Затова, след като ще идваме до Варна, поне да купя от някъде. Нямам доверие на картофите, които се продават, а и нали е по-добре първо от купените да се дава?
Можеш да почнеш с пюре от тиква,и след това да вземеш тиква с картоф и така да въведеш картофа Simple Smile
Аз купих пюре от тиква, ама още не смея да давам. Миналата седмица давах малко морков пак на Хип, ама след това започнаха да й сълзят очичките. Но не знам дали е от моркова, дали е от това, че аз съм я заразила, защото бях хремава. Педиатъра ни изписа Витамин Ц и Фенистил.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 70
Тиквата е едно от първите които се дава,при положение че се запича детето,тиквата ще помогне,а от картоф и морков може да се запече още.... Simple Smile Георгиева ми каза че моркова се води към червените зеленчуци(които пък се дават на по-късен етап) и известно време да не го давам...не знам дали има нещо общо с това и при вас... Simple Smile Но според мен можеш спокойно да започнеш да даваш тиква  Peace

# 111
  • Мнения: 261
Ще дам тиква, а следобед ще отида за каша от елда. Дано се нормализират и нещата. А какво представлява менюто на бебето? Кое кога се дава - каша, зеленчук,зеленчук и месо, плод?

# 112
  • Варна
  • Мнения: 70
Ще дам тиква, а следобед ще отида за каша от елда. Дано се нормализират и нещата. А какво представлява менюто на бебето? Кое кога се дава - каша, зеленчук,зеленчук и месо, плод?
След като захраних с каша,някои зеленчуци,плод(само круша давам за сега) и месо нашето меню е следното:
9 часа-Каша (Елда или ориз ) правя я с Аптамила АДЦ+около 20мл пюре от круши(защото крушите му помагат да не се запича)
13 часа-Зеленчуково млечно пюре или месно зеленчуково(2 дни давам заешко или пуешко със зеленчуци ,после два дни зеленчуково и в тях добавя около 30 мл от Аптамила и така си ги редуваме)
17 часа-Млечно плодов кисел (Царевично чисто нишесте(марка Bioset) се вари и като изстине добавям 3 лъжички аптамил и около 50-60мл пюре от круши)
21 часа АМ

 Mr. Green

# 113
  • Мнения: 261
А като се дава нова храна ( някое пюре) какво количество се дава? На ХИП пюретата пише 3-4 л., ама от тези, с които храним бебето ли? И горе-долу в мл. колко излиза?  newsm78 Че спорим със свекървата, колко се дава... Crossing Arms

# 114
  • Мнения: 14
Ще дам тиква, а следобед ще отида за каша от елда. Дано се нормализират и нещата. А какво представлява менюто на бебето? Кое кога се дава - каша, зеленчук,зеленчук и месо, плод?
След като захраних с каша,някои зеленчуци,плод(само круша давам за сега) и месо нашето меню е следното:
9 часа-Каша (Елда или ориз ) правя я с Аптамила АДЦ+около 20мл пюре от круши(защото крушите му помагат да не се запича)
13 часа-Зеленчуково млечно пюре или месно зеленчуково(2 дни давам заешко или пуешко със зеленчуци ,после два дни зеленчуково и в тях добавя около 30 мл от Аптамила и така си ги редуваме)
17 часа-Млечно плодов кисел (Царевично чисто нишесте(марка Bioset) се вари и като изстине добавям 3 лъжички аптамил и около 50-60мл пюре от круши)
21 часа АМ

 Mr. Green
Как приготвяш кашата 50 на 50 вода и мляко и вътре слагаш ориз или елда или 100 % мляко и вътре ориз или елда?

Ще дам тиква, а следобед ще отида за каша от елда. Дано се нормализират и нещата. А какво представлява менюто на бебето? Кое кога се дава - каша, зеленчук,зеленчук и месо, плод?
Тиквата и елдата са много добро решение за дечица със запек. Моя приятелка пробва с ориз и картоф и детето и получи запек. Спря да му ги дава за 3 дни и после даде елда и тиква (едно след друго). Детето и се чувства прекрасно и щастливо, а не както преди да плаче и да го боли коремчето.

А като се дава нова храна ( някое пюре) какво количество се дава? На ХИП пюретата пише 3-4 л., ама от тези, с които храним бебето ли? И горе-долу в мл. колко излиза?  newsm78 Че спорим със свекървата, колко се дава... Crossing Arms

Аз лично почнах с две мънички лъжички картоф и въпреки това на детето му се отрази и веднага се появи малко повече слуз в акото. По този повод съм решила да захранвам много бавно - една лъжичка първия ден, после две и така ако трябва и две седмици, че ми се измъчи детето.

Последна редакция: пн, 27 фев 2012, 22:22 от Vivi

# 115
  • Варна
  • Мнения: 70
Zouy
Правя около 150 мл АМ и в него добавям от кашата толкова лъжички,че да стане по гъста(по описанието на опаковките пише на 100мл 2 л.,но то така става за пиене ...за това слагам приблизително 5 лъжички от мерителните за АМ)

radito87
Водиш се по детето по принцип ,както е писала Zouy.Лъжичките са от тези с които ги храним,но повече от 3-4 като за първи ден не е желателно  Simple Smile

# 116
  • Мнения: 3 241
А като се дава нова храна ( някое пюре) какво количество се дава? На ХИП пюретата пише 3-4 л., ама от тези, с които храним бебето ли? И горе-долу в мл. колко излиза?  newsm78 Че спорим със свекървата, колко се дава... Crossing Arms


Горе-долу се водят по 5мл малките лъжички.
Т.е. 15-20мл максимум.

# 117
  • Мнения: 261
Благодаря. Защото аз слагам пюрето в шишенче, че е по-удобно, защото понякога се състезаваме с малката. Grinning А Днес и сложих 3 лъжички, после и дадох оризова каша. Нещата при нас се нормализираха вчера. Надявам се, че с тиквата няма да имаме проблем. Една запичаща и една не запичаща храна - ще нормализират нещата.
 

Последна редакция: вт, 28 фев 2012, 15:11 от radito87

# 118
  • София
  • Мнения: 15 251
Не е добра идея да се слага друга храна - каша или пюре-в шишето с млякото. Първо - защото е възможно да откажеш детето да пие чисто мляко. И второ - защо едни от целите на захранването са бебето да опознае нови вкусове и да се научи да се храни с лъжичка.  Peace

# 119
  • Мнения: 261
Не е добра идея да се слага друга храна - каша или пюре в шишето с млякото. Първо - защото е възможно да откажеш детето да пие чисто мляко. И второ - защо едни от целите на захранването са бебето да опознае нови вкусове и да се научи да се храни с лъжичка.  Peace
Аз слагам пюре или оризова каша - отделно, а не към млякото, а не ги смесвам. Правя го, защото ми е по-лесно да грабя с лъжицата, понеже понякога няма търпение....

# 120
  • Мнения: 6
Здравейте, някой може ли да публикува или изпрати списък на забранените храни за деца с АБКМ и лактозна непоносимост - ще ви бъда много благодарна. Praynig

# 121
  • софия
  • Мнения: 1 201
Аз ще напиша това, което ни е забранено на нас, като правя уговорката, че отключихме алергията на 9 навършени месеца и вече беше захранена с доста неща

1.всичко, което съдържа протеин на кравето мляко-като се започне от нормалните формули адаптирано мляко, кисело мляко, прясно мляко, сирене, кашкавал, извара и т.н, маслото също
2.забранени са ни и продукти от козе, овче и всякакъв вид мляко, соево мляко също
3.от месото-телешко
4. яйца
5.бобови храни
6.от плодовете-банан, боровинка, цитруси,ягоди, малини, къпини
7.риба
8.ядки,какао,шоколад
Забраниха ни и всичко купешко, дори да отговаря като състав на разрешените храни-например фиде, юфка, купешки сухари
За хляб ми казаха категорично да давам само заводски(за предпочитане Добруджа), в никакъв случай ръчен
Ами май е това-това е диетата на доц.Маринова, предполагам, че има някои дребни различия с другите лекари Wink

Последна редакция: вт, 20 мар 2012, 22:51 от mozzi

# 122
  • Мнения: 6
Много благодаря за бързия отговор   bouquet. Малко започвам да се шашкам като гледам колко много неща не трябва да давам и как ще трябва за абсолютно всичко да чета етикетите, за да не й дам нещо, което не трябва.

# 123
  • Мнения: 261
Имам въпрос. Кога може да се дава глутен на бебе с АБКМ? А бисквитки и т.н.т, които се продават от кой месец? И с какво правите попара?

# 124
  • Мнения: 3 241
Аз лично не съм срещала схеми с толкова много забрани за плодовете.  newsm78
Но може би е добре да си внимателен и да захраниш по-късно с тях Peace

# 125
  • софия
  • Мнения: 1 201
Аз лично не съм срещала схеми с толкова много забрани за плодовете.  newsm78
Но може би е добре да си внимателен и да захраниш по-късно с тях Peace

Банан ни забраниха(макар че тя беше захранена вече с него, това беше един от първите плодове) заради високото съдържание на хистамин-не било добре докато сме с активна алергия.Цитрусите и горските(ягоди, малини, къпини) защото по принцип са алергени.Само не знам защо ни забраниха боровинката(и с нея беше захранена без проблем), но съм изпълнила всичко точно


IvelinaG, за съжаление е така-има доста забрани, внимателно се чете етикета на всичко, но най-важното е всичко да е наред и бързо да се израсте алергията Peace


radito87, за въвеждането на глутена не мога да се изкажа, защото при нас вече беше въведен, когато отключи алергията и не сме го коментирали въобще

За бисквитките, които се продават-в почти всички има обезмаслено мляко или нещо подобно, яйчен прах и т.н-ние още не сме яли, можеш да ги дадеш ако всичко в състава им вече е въведено без проблем.Приготвях домашни(с брашно, бебешка каша).Попара съм правила с домашно изпечен сухар, захар и чай, но не я хареса.Пробвала съм и варианта с хляб(или сухар) и АМ, но изобщо не го одобри.Иначе приготвям един домашен ябълков сладкиш(вместо бисквитките) и домашен хляб-много ги обича, но това е чак като въведете глутена Peace

# 126
  • Варна
  • Мнения: 70
radito87
Аз от утре започвам да въвеждам глутена(сега сме почти на 9 месеца).Ще го въведа с безмлечна каша на Милупа  със съдържание на глутен Wink
За бисквитки въобще не съм си и помисляла скоро да давам....
Попара също не съм давала(то каква попара ще да е без сирене  Confused )

# 127
  • Мнения: 261
radito87
Аз от утре започвам да въвеждам глутена(сега сме почти на 9 месеца).Ще го въведа с безмлечна каша на Милупа  със съдържание на глутен Wink
За бисквитки въобще не съм си и помисляла скоро да давам....
Попара също не съм давала(то каква попара ще да е без сирене  Confused )
И аз това се чудя що за попара ще е без сирене.
Но... и без попара ще я караме.
А за бисквитки и тем подобни, някой да има рецепти? като трябва да правим такива неща, които да са подходящи? Било то хляб, бисквитки, нещо мекичко..което да се папка..

# 128
  • софия
  • Мнения: 1 201
Аз правих ето тази рецепта

Бебешки бисквити:
1 ч.ч. брашно /пълнозърнесто или др по желание/, 1 ч.ч. каша бебешка каша и 3 с.л. олио /зехтин/. Обърква се тесто с малко вода и се правят форми. Пече се 12-15 мин. при 220 гр.

Трябва да сте захранили с глутен разбира се, иначе кашата като вид е по желание, такава, каквато е подходяща според състава

Имам рецепти за ябълков сладкиш(брашно, захар,грис, ябълки и олио като състав)-става много мек и е много вкусен(става и за родители без промяна в рецептата Wink)-аз лично го правя от 2-3 месеца, но просто тогава открих рецептата.Има подобен ябълков кекс, но в други пропорции
Правя и един домашен хляб с мая
Ако искате ще напиша рецептите

Иначе аз глутен въведох с овесена безмлечна каша(беше на Холе ако правилно си спомням).Не съм давала след това ръж и ечемик, дадох спелта и след това сухари, бисквити,грис, каши с няколко вида зърнени култури

# 129
  • Мнения: 261
Здравейте,
някой да е пробвал пюретата на Hipp с броколи, карфиол и картоф, Броколи с ориз? Те стават ли за алергични деца?

# 130
  • Мнения: 3 241
Не виждам защо да не стават.
Нали в тях няма млечни?

# 131
  • Варна
  • Мнения: 70
radito87
Аз съм ги пробвала,ама моя не ги хареса хич че миришат много лошо.По принцип стават няма мляко и пише че са подходящи за деца с алергии.

# 132
  • Мнения: 3 241
Да, миризмата, а и консистенцията не са много приятни.
Аз ги смесвах с тиква или морков Simple Smile

# 133
  • Мнения: 261
Нямат мляко, а за вкус и мирис...не знам, но може да ги пробваме.
Проблема е, че всички схеми са различни, до скоро не знаех, че и банан не трябва да се дава, затова вече не знам кое може и кое не.
А за плодовете - синя слива и праскови от кой месец може?

# 134
  • Варна
  • Мнения: 70
Синя слива на Семпер така каза д-р Георгиева,но аз не съм давала още скоро мисля да я включа както и прасковите каза на по-късен етап

# 135
  • Мнения: 63
Здравейте и от мен, освен във Варна ходихме и в София при Мустаков, за да знаем все пак от какво е алергичен малкия, тъй като във Варна казаха, че няма АБКМ, но е на лечебно мляко. Малкия е алергичен към морков, ориз, ябълка и риба.А във всички готови пюрета има оризово нишесте(без плодовите).Така че сега знам какво мога да му давам и какво не.

# 136
  • Мнения: 3 241
Еми явно ще трябва сама да му готвиш.
Така е най-сигурно.

За първи път чувам за дете алергично към ориз, много неприятно Sad

# 137
  • софия
  • Мнения: 1 201
vesittta , а този резултат след кръвни тестове ли е?

# 138
  • Мнения: 63
mozzi Да, кръвен тест зависи от симптомите на детето могат да се пуснат 20-52 показателя с 2мл кръв.На нас ни пуснаха 20.Цената е 98лв., а във Варна ни взеха 98 за 3 показателя, а след като излезнаха се оказа, че са изследвали сурово мляко и варено мляко, в което няма никаква логика - млякото си е мляко.

# 139
  • Мнения: 261
Здравейте,
още не сме въвели месото, но се чудя кога да стане и с какво да започнем? И да попитам още нещо - може ли да се дават грах, лук, зелен фасул, боровинки, шипка. Май много неща станаха...  ooooh!

# 140
  • Варна
  • Мнения: 70
Аз месото го въведох след като навърши 7 месеца.Почнах с пуешко,след това заешко,мисля скоро да включа пилешко.За лук мисля че няма проблем,в пюрето на хип със заешкото има и лук...за останалите не знам кога може да се дават.

# 141
  • софия
  • Мнения: 1 201
vesittta , питам, защото и на нас ни правиха кръвен тест, който показа, че е алергична към морков, а тя беше на 10 месеца тогава и ядеше морков вече 4 месеца без проблем.В същото време теста ни е отрицателен за мляко, а реакцията беше точно към това.Чела съм на доста места, че кръвните тестове са абсолютно недостоверни в периода до към 3-4 годишна възраст, много от лекарите изобщо не ги поглеждат, когато става въпрос за толкова малки деца
На нас Мустаков категорично ни каза,че не е алергична към мляко, внушавам си и т.н, но това е друг въпрос-та с две думи помисли си пак за резултатите и най-важното наблюдавай си детето Peace

radito87 , месото по правило се дава около 2 месеца след началото на захранването-разбира се има и други схеми, ти можеш сама да прецениш кога му е времето.Започва се със заешко, пуешко, пилешко.Шипка-ако имаш предвид чай от шипки-той е разрешен, даже се препоръчва да се предлага такъв чай докато се израсне алергията.Бобовите-на нас все още са ни забранени, но това е нашата схема, най-добре за тях да попиташ гастроентеролога, който ви следи.Боровинка аз лично дадох някъде около 3 месеца след началото на захранването-след това момиченцето ми отключи алергията(около месец по-късно, няма общо с боровинката) и ни я спряха-аз лично не виждам причина да не и я давам, в доста схеми боровинката не е сред забранените храни при АБКМ,но го спазвам, така че и това е добре да се обсъди с лекуващия лекар

# 142
  • Мнения: 261
Благодаря за отговорите.
Проблемът е, че има различни схеми, в едни едно е забранено, а друго разрешено. Не знам по кое да се водя. А нашата гастроентероложка, при която ходихме, е във Варна, но нямаше време да ми даде схемата за захранване. И затова не знам кое може и кое не.
Това, на което попаднах като схеми е:
 
http://www.biberonbg.com/info/zahranvane_pri_alergii.htm

А още нещо, като стигнете цялото количество за едно хранене ( примерно към 10 часа), давате ли мляко и какво количество?

# 143
  • Варна
  • Мнения: 70
А още нещо, като стигнете цялото количество за едно хранене ( примерно към 10 часа), давате ли мляко и какво количество?
Като заместя хранене,не давам мляко след това,в самото ядете (в кашата или пюрето) слагам АМ

# 144
  • Мнения: 261
А още нещо, като стигнете цялото количество за едно хранене ( примерно към 10 часа), давате ли мляко и какво количество?
Като заместя хранене,не давам мляко след това,в самото ядете (в кашата или пюрето) слагам АМ

А добре ли наддавате? Че на нас ни казват, че сме все под нормата на кг, за възрастта.

# 145
  • Варна
  • Мнения: 70
За сега си наддава добре,на 8 м. и половина беше почти 9 кг

# 146
  • Мнения: 261
Да сте давали каша безмлечна с ориз и царевица ето тази:
http://shop.pebals.com/product.php?sesid=9981d4ab33f26620e7aa1f3 … f9907&id=3489
Че разбрах за кисел може да се прави с царевично нишесте, ама може ли такава каша?

# 147
  • софия
  • Мнения: 1 201
Да сте давали каша безмлечна с ориз и царевица ето тази:
http://shop.pebals.com/product.php?sesid=9981d4ab33f26620e7aa1f3 … f9907&id=3489
Че разбрах за кисел може да се прави с царевично нишесте, ама може ли такава каша?

Аз и досега я давам понякога,с нея съм въвела царевицата.Добавях АМ, защото е безмлечна и някакво плодово пюре или пресен плод по-късно-моите и двамата я обичат много.Единственото неприятно е, че става на бучки и затова специално тази каша винаги съм я приготвяла с пасатора
Преди да въведеш глутена можеш да даваш и каша от просо-аз лично купувам на Холе, безмлечна, но сигурно има и на други марки

Кисел не съм давала много често, защото нещо не успях да го съчетая с АМ и затова честно казано винаги съм предпочитала кашите, но иначе като състав е ОК и като въведеш царевица можеш да даваш

За наддаването-девойката винаги ми е наддавала бавно-и на кърма като бяхме, и на АМ,и като започнахме захранването, и после по време на диетата-в момента е 9.6 кг на 1.8 год, но се развива чудесно и не го смятам за проблем

# 148
  • Мнения: 63
mozzi   Аз лично не съм много убедена, че има алергия към ориза и към ябълката.Не ми е правил никаква реакция.Нашият проблем е слуз в изхожданията.Бях спряла за няколко дни да му давам, но днес му дадох каша с ориз и царевица.Не мисля, че не му понася или че му дразни на стомаха.Не знам точно ка трябва да се изрази една алергия, за да разбера, че е непоносим към нещо. Знам, че при всички е различно, но все пак щеше да има обрив или нещо друго не знам и аз вече се обърках.Но се е обривал до сега от тиквичка и карфиол, така че и мен много ме учудуха тези резултатаи.

# 149
  • Мнения: 63
radito 87 Ако ходите при Георгиева във Варна, мога да ти пратя нейната схема на захранване, но тя е обща и общо взето трябва сама да преценяваш какво може и не може да даваш. Аз лично се ориентирам от други схеми на захранване. Според мен не трябва да се дават общи схеми, а индивидуални, все пак проблемите са различни, така че на мен тази схема не ми върши работа.

# 150
  • Варна
  • Мнения: 70
Здравейте Simple Smile
Искам да попитам има ли сухари подходящи за нашите деца?

# 151
  • софия
  • Мнения: 1 201
Здравейте Simple Smile
Искам да попитам има ли сухари подходящи за нашите деца?

Не, всичко е пълно с Е-та или други неподходящи съставки-най-добре домашен, става лесно и има много голяма трайност

# 152
  • Варна
  • Мнения: 70
Здравейте Simple Smile
Искам да попитам има ли сухари подходящи за нашите деца?

Не, всичко е пълно с Е-та или други неподходящи съставки-най-добре домашен, става лесно и има много голяма трайност
Можеш ли да ми дадеш някаква рецепта?

# 153
  • софия
  • Мнения: 1 201
Аз използвам само заводски хляб Добруджа,може да вземеш и някой по БДС, нарязан или цял, няма значение.Ръчен не е подходящо, защото може да има съставки, които не са удачни
Нарязваш си го, но филиите трябва да са по-тънки.аз по-големите ги нарязвам на половинки, за да ми е по-удобно след това.Печеш на ниска температура, около 90-100 градуса според фурната-моята пече малко по-силно и аз ги слагам на 90 градуса.Печеш докато придобият златист цвят, не трябва никъде да има изгоряло.После можеш да изключиш фурната и да ги оставиш да се сушат докато печката си изстива
Трябва да съхраняваш сухара в платнена или книжна торба, запазва се много дълго

Последна редакция: ср, 18 апр 2012, 13:52 от mozzi

# 154
  • Варна
  • Мнения: 70
Аз използвам само заводски хляб Добруджа,може да вземеш и някой по БДС, нарязан или цял, няма значение.Ръчен не е подходящо, защото може да има съставки, които не са удачни
Нарязваш си го, но филиите трябва да са по-тънки.аз по-големите ги нарязвам на половинки, за да ми е по-удобно след това.Печеш на ниска температура, около 90-100 градуса според фурната-моята пече малко по-силно и аз ги слагам на 90 градуса.Печеш докато придобият златист цвят, не трябва никъде да има изгоряло.После можеш да изключиш фурната и да ги оставиш да се сушат докато печката си изстива
Трябва да съхраняваш сухара в платнена или книжна торба, запазва се много дълго
Благодаря ти,ще пробвам тези дни  Hug

# 155
  • Мнения: 63
Аз използвам царевични сухари, много ги харесва и му понасят добре.

# 156
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Аз използвам царевични сухари, много ги харесва и му понасят добре.
А от къде ги купуваш?

# 157
  • Мнения: 63
Можеш да ги намериш във всеки диетичен магазин( Здраве пр.).

# 158
  • Мнения: 116
здравейте , пиша за да се включа и аз в темата , а също така да поразпитам за мнения за кръвните тестове - колко са достоверни къде е по добре да се направят. Ние сме на 1г и 1м от 7м сме на фризопеп , на 11м се опитах да въведа глутен , но от вчера го спрях , наскоро отново ни се появиха обриви и аз съвсем се обърках какво да му давам

# 159
  • софия
  • Мнения: 1 201
В тази възраст има доста противоречиви мнения за достоверността на кръвните тестове-в много страни ги препоръчват едва след 3-4 годишна възраст

Глутен ако си давала два месеца обривите не са от него.Помисли си каква нова храна си дала преди да се появят обривите

# 160
  • Мнения: 116
Върнах се назад и установих , че 10 дена след въвеждането на глутен чурката ни се зачерви после дупето , правихме компреси със риванол , тетра , пръскахме с противовъзпалителни медикаменти и не се повлия , после започна да се чеше на кръстчето , реших че е алергия от памперсите , но и с техните смени не се повлия и ето то мина месец и половина два и изскочиха обриви - по моя логика реших , че може да е с натрупване от глутен , макар че се моля да не е от това т.к това вече не се израства

# 161
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Върнах се назад и установих , че 10 дена след въвеждането на глутен чурката ни се зачерви после дупето , правихме компреси със риванол , тетра , пръскахме с противовъзпалителни медикаменти и не се повлия , после започна да се чеше на кръстчето , реших че е алергия от памперсите , но и с техните смени не се повлия и ето то мина месец и половина два и изскочиха обриви - по моя логика реших , че може да е с натрупване от глутен , макар че се моля да не е от това т.к това вече не се израства

44
Със какво си въвела глутена?Да не би в продукта, който си дала да е имало някакви следи от мляко.При проблем с глутена детето образува мн газове, почва да ака често в големи количества с мазна консистенция, тъй като не може да усвоява храната, корема се уголемява.Не се притеснявай излишно.Най-добре, ако се съмняваш говори с гастрото и пуснете кръвни изследвания за ендомизумни антитела, които със сигурност показват има ли проблем или няма от страна на глутен.Малкия миналата година след ентероколит беше целия в обриви.Наложиха ни строга диета безмлечно и глутен.Много е дълъг периода на възстановяване, но се оправи, макар че млечно още не ядем нищо.Скоро имам среща с гастоентеролога ни и ще видим дали да не направим опит за въвеждане на млечното отново.Последният път като опитахме беше зимата и беше супер неуспешен.

# 162
  • Мнения: 116
с безмлечна каша давам глутен , в последствие сухари на които пише , че са с палмово масло , то те бяха доста по късно . В петък сме на алерголог ,а след 2 седмици имаме час за гастро . Четох за симптомите при алергия към глутен , знам че основните са стомашно-чревни , но има и вариант за обриви. Дано скоро разбера какво наистина може и какво не може да яде , че поне да спрем с лутаниците

# 163
  • Мнения: 261
Здравейте.
Може ли да ми кажете марка овесена каша, че са ми дали овес със пшеница Sad

# 164
  • Мнения: 63
Аз ползвам на Блевит, много са вкусни.

# 165
  • Варна
  • Мнения: 70
За мамите от Варна,Частна детска кухня Лакомник вече има меню за деца с алергии(мляко,глутен,яйца,рибни продукти,цитруси).Менютата са подготвени от доц.М.Георгиева  newsm74

# 166
  • Мнения: 261
Здравейте, мами!
Спешно ми трябват координатите на д-р. Колева или д-р Рашева МБАЛ "Света Марина".
Изтече ни и последният протокол за Фризопеп и трябва да го обновим. Но проблема е, че доц. Георгиева, при която ходим, няма да бъде там.  ooooh! А не ни се иска да бием път от Русе до Варна напразно. Ако някой знае и друг специалист - моля да напише някакви координати.
Благодаря!

# 167
  • Мнения: 116
аз бях убедена , че сме алергични към млякото ( освен че сме на фризопеп от шестия месец на 11 месеца се заля с прясно мляко и на  капка мляко червено петно ) сега сме на 1г и 2 м на диета без глутен и мляко и пак ни се появяват обриви . Направих днес кръвен тест в Надежда за 48-50 не съм ги броила храни и какво да видиш всичко отрицателно  Шах и Мат с пешката - тотално се обърках вече .

# 168
  • Мнения: 6
Здравейте. Някой може ли да ми каже, може ли да давам пъпеш? - Дъщеря ми е на 7,5 месеца.  newsm78

# 169
  • Мнения: 261
аз бях убедена , че сме алергични към млякото ( освен че сме на фризопеп от шестия месец на 11 месеца се заля с прясно мляко и на  капка мляко червено петно ) сега сме на 1г и 2 м на диета без глутен и мляко и пак ни се появяват обриви . Направих днес кръвен тест в Надежда за 48-50 не съм ги броила храни и какво да видиш всичко отрицателно  Шах и Мат с пешката - тотално се обърках вече .

Едни познати, които имаха същият проблем, са правили тестове и кръвни и кожни след 3 годишна възраст и едва тогава са имали някакви по-реални резултати. Ние пием Фризопеп и нямаме проблем с  обриви, но понякога от някоя нова храна се запичаме. А глутен съм въвела с овес, но за пшеница изчакваме още ( по препоръка на педиатъра ни). Но са ни казали Фризопеп до навършване на 1 годинка ( от 2-рия месец сме с него), а след това ще търсим добър алерголог и ще видим той какво ще ни каже.

# 170
  • Мнения: 116
ние си направихме вкъщи теста със мляко което със завързана марличка соя 2 часа на ръчичката му - нямаше му нищо , а преди 4 месеца за секунди и ставаше червено от този тест , вчера оптимистката аз  му дадох сирене колкото малко зарче , няма му нищо . Не съм пробвала с ХА млеката страх ме е , ще чакам среща с докторката , но мисля , че или е израснал алергията или ако е останало нещо е лека алергия - преди от лъжица млечна каша бягахме до спешното ( бяхме се подули и не можеше да гълта ) , но това беше когато бяхме на 7 м сега сме на 1г 2м

# 171
  • Мнения: 116
забравете за тестовете , дадох 200 лв за да ми каже че е отрицателен на всичко вкл и белтък на яйце , аз дадох и бягахме до сешния , а уж като е отрицателен не може да направи тежка реакция

# 172
  • Мнения: 261
При кого и какви тесто сте правили? И как така 200 лв?  Shocked 

# 173
  • Мнения: 116
медицински център надежда гр варна
доц . Георгиева ни прати там , щяхме да правим за 100 лв с венозна кръв , отидохме сутринта питахме правят ли тест с венозна кръв и кога ще бъде готов , казаха да отидохме да ни вземат кръв във болницата , защото при бебетата ( 1г2м) е доста голяма драма , аз още го помня този кошмар , отивам с кръвта казват ми ама ние го нямаме в момента - щях да се разрева . Питам ги като човек , има ли другаде в града да правят те ми казват , че не отговаряли какво правят колегите им . После едната ми казва ще замразяват кръвта после другата не можело . Мина един месец аз отидох и направих другия който имаха в наличност 50 храни 200 лв . има положителен повишен и отрицателен . на нас ни излезе всичко отрицателно и ми казаха за млякото да изчакам септември , а аз взех че дадох цяло яйце и бум тряс

# 174
  • Мнения: 261
Какъв ужас! Кога в тази държава ще се научат на добро отношение! Все пак става дума за живота на децата ни! Защо трябва да ни се подиграват, да страдат и те, и ние.  Confused За жалост, от познати, които имат деца с алергия към белтъка на кравето мляко, изводите, които са си правили от всичко е, че тестовете дават реални резултати едва след 3-4 годишна възраст. Аз, когато разбрах, че може да получим протокол за Фризопеп, не знаех дали ще ни вземат венозна кръв ( за щастие не е), но ако беше така - щях да откажа.
И не ми е ясна схемата, която ще се прави след навършване на годинката, но няма да разреша да се прави такъв тест! Категорична съм!

# 175
  • Мнения: 116
като мине една годинка за определения месец ти дават млякото , и после нищо - няма мляко има пробване с ХА мляко по схема , но зависи от детето , ако не си продължавате с купешки фризопеп

# 176
  • Мнения: 261
като мине една годинка за определения месец ти дават млякото , и после нищо - няма мляко има пробване с ХА мляко по схема , но зависи от детето , ако не си продължавате с купешки фризопеп

Как се дава ХА? Пак ли се смесва с Фризопеп или направо се купува ХА, ако му понесе и после какво?

# 177
  • Варна
  • Мнения: 70

Как се дава ХА? Пак ли се смесва с Фризопеп или направо се купува ХА, ако му понесе и после какво?
[/quote]
Аз от 10 дни давам ХА1 ,по схемата на Георгиева първия ден се дава 1 мл,втория 3мл,5мл,10,15,30,50,100,150мл...и след това ако всичко е наред оставате само на ХА мляко....и след това продължава схемата с кр.сирене,кр.кашкавал,кр.масло и т.н,но все пак си зависи от детето и как върви диетата .

# 178
  • Мнения: 116
аз си мислех че маслото е първото от млечните продукти т.к. там има почти само мазнини а белтъчините са останали в млякото . Радвам се , че сте добре , аз ще чакам ваксинката на 20 септ и тогава ще пробвам с ХА

# 179
  • София
  • Мнения: 283
Момичета, някой може ли да ми помогне с информация относно Aptamil ADC минава ли по каса или не, защото неонатоложката ми каза, че е по каса, пък тук четох, че не е май и просто искам да знам, а ако ме ориентирате и с цената към този момент ще съм много благодарна.Гледах 4е е около 27лв, но не знам дали е актуално това.

# 180
  • Варна
  • Мнения: 70
Момичета, някой може ли да ми помогне с информация относно Aptamil ADC минава ли по каса или не, защото неонатоложката ми каза, че е по каса, пък тук четох, че не е май и просто искам да знам, а ако ме ориентирате и с цената към този момент ще съм много благодарна.Гледах 4е е около 27лв, но не знам дали е актуално това.
Минава по ЗК,но се доплаща в зависимост от аптеката.Последно като вземах (преди 4 месеца) беше към 25 лв  Peace

# 181
  • София
  • Мнения: 283
много благодаря, а към 25лв е доплащането или цялостната цена на кутията и касата поема по-голямата част от тази цена?

# 182
  • Варна
  • Мнения: 70
много благодаря, а към 25лв е доплащането или цялостната цена на кутията и касата поема по-голямата част от тази цена?
Да ,25лв е цената на кутията,а аз доплащах 4 лв и нещо за всяка кутия..(по принцип трябва да е безплатно,но... Confused )

# 183
  • Мнения: 261

Как се дава ХА? Пак ли се смесва с Фризопеп или направо се купува ХА, ако му понесе и после какво?
Аз от 10 дни давам ХА1 ,по схемата на Георгиева първия ден се дава 1 мл,втория 3мл,5мл,10,15,30,50,100,150мл...и след това ако всичко е наред оставате само на ХА мляко....и след това продължава схемата с кр.сирене,кр.кашкавал,кр.масло и т.н,но все пак си зависи от детето и как върви диетата .
[/quote]
Ние също мислим да започнем с ХА, но какво количество мляко се слага в 1 мл вода?  newsm78 Защото и ние ходихме при доц. Георгиева.

# 184
  • Варна
  • Мнения: 70
Ние също мислим да започнем с ХА, но какво количество мляко се слага в 1 мл вода?  newsm78 Защото и ние ходихме при доц. Георгева

Правиш си минималната доза от 30 мл АМ и от него даваш 1 мл,най-лесно е с пипетка (тези от нурофен и панадол)

# 185
  • Мнения: 261
Мерси много. И аз така си и помислих, но се чудех дали не може да се измисли нещо друго. Но така ще го правим.

# 186
  • Мнения: 116
към майчетата ходещи при доц Георгиева - тя ми беше препоръчала някакъв пробиотик , аз си мислех че съм го запомнила , но се оказа , че със сходни наименования имало доста . Ние чакаме в петък да ни сложа веднъж отложената ваксина след което купувам ХА мляко

# 187
  • Варна
  • Мнения: 70
към майчетата ходещи при доц Георгиева - тя ми беше препоръчала някакъв пробиотик , аз си мислех че съм го запомнила , но се оказа , че със сходни наименования имало доста . Ние чакаме в петък да ни сложа веднъж отложената ваксина след което купувам ХА мляко
Лактифорт ми препоръча ,след като навърши синът ми 1 год.

# 188
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета! Изчетох всичко до тук и много се натъжих! Предполагах, че дечицата с проблеми са много, но не ЧАК толкова много! И моето дете - Ивелина на 9м и 18 дни- е с хранителна алергия: с АБКМ от 3м., а след това и към тиквичка, елда, ориз, може би заешко, ябълка, бях вкарала картоф, но го спрях и него. Сега се храним с пащърнак, пуешко, рядко круша (нас ни запича) и от днес, дано и с грозде! Тъй като никога не съм посещавала форуми, извинете ме за невежеството, но ще ми трябва малко време, за да свикна! На в-са от kaleopa относно пробиотикa от доц. Георгиева, тя много харесва Protexin restore и държи на него! Та...ще следя темата с интерес и болка! Успех на всички ни!

# 189
  • Мнения: 116
благодаря за бързите отговори

# 190
  • Мнения: 261
Наистина е ужасно, че има толкова деца с алергия. От моя позната знам, че доста дечица, които са били с диагноза АБКМ, на 3-4 годишна възраст все още не е отминала.  Освен АБКМ имат и алергия към някои зеленчуци, дори и плодове.  Confused Cry Няма по-лошо нещо детето ти да бъде в графа "различен". Дано нашите дечица да го израстат и да могат да си хапват всичко нормално.

Аз имам въпрос относно някои храни. В повечето рецепти, на които съм попадала, се използват лук, домати, грах( за него знам, че не трябва да се изчака), спанак ( и други зеленолистни). Доматите - те алерген ли са, от кога може да ги даваме? Също за пиперките - зелени или червени трябва да се дадат? Също и жълтък не сме давали, поради опасения, че може да получи реакция от него, защото имаме такъв случай в семейството.

И готвите ли на децата си? Понеже ние в Русе нямаме кухня, която да приготвя храна за деца с АБКМ. Затова, ако имате рецепти и идеи с какво може да разнообразя менюто на детето, защото все още сме на готови пюрета. Но не тези за над 8 или 12 месеца, а за над 4 или 6. Понеже нямаме и зъби все още, няма с какво да дъвчем, а един път ги пробвахме, но и се повдигаше и не ги иска. Правила съм и варени картофи, но не на пюре, а на парченца - тях ги е яла. Но, като цяло не иска много готова храна или готови пюрета.

Последна редакция: чт, 27 сеп 2012, 22:21 от radito87

# 191
  • Мнения: 3 114
Радито, въпросите, които отправяш нямат връзка с тази тема  Peace. Пиши тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=676554.0. В посочената тема се обсъждат въпроси относно храните, кога се въвеждат и как се приготвят ястия за бебета. Ще получиш ценни съвети  Peace.

# 192
  • Варна
  • Мнения: 70
Наистина е ужасно, че има толкова деца с алергия. От моя позната знам, че доста дечица, които са били с диагноза АБКМ, на 3-4 годишна възраст все още не е отминала.  Освен АБКМ имат и алергия към някои зеленчуци, дори и плодове.  Confused Cry Няма по-лошо нещо детето ти да бъде в графа "различен". Дано нашите дечица да го израстат и да могат да си хапват всичко нормално.

Аз имам въпрос относно някои храни. В повечето рецепти, на които съм попадала, се използват лук, домати, грах( за него знам, че не трябва да се изчака), спанак ( и други зеленолистни). Доматите - те алерген ли са, от кога може да ги даваме? Също за пиперките - зелени или червени трябва да се дадат? Също и жълтък не сме давали, поради опасения, че може да получи реакция от него, защото имаме такъв случай в семейството.

И готвите ли на децата си? Понеже ние в Русе нямаме кухня, която да приготвя храна за деца с АБКМ. Затова, ако имате рецепти и идеи с какво може да разнообразя менюто на детето, защото все още сме на готови пюрета. Но не тези за над 8 или 12 месеца, а за над 4 или 6. Понеже нямаме и зъби все още, няма с какво да дъвчем, а един път ги пробвахме, но и се повдигаше и не ги иска. Правила съм и варени картофи, но не на пюре, а на парченца - тях ги е яла. Но, като цяло не иска много готова храна или готови пюрета.
Отговорих ти на ЛС,за да не се отклоняваме от темата

# 193
  • Мнения: 26
Здравейте,

моята дъщеря е на 4 м. и половина и по мнение на гастро имаме АБКМ и лактозна непоносимост. Пиехме Ал 110 и детето поне според мен бе добре, сега по протокол ядем вече Аптамил АДЦ, но детето не се изхожда с 2-3 дни и акото е тъмно зелено и по водно. При храненето с тези млека има ли промяна с изхожданията на детето. Дали защото белтъка е хидролизиран?

# 194
  • софия
  • Мнения: 1 201
Здравейте,

моята дъщеря е на 4 м. и половина и по мнение на гастро имаме АБКМ и лактозна непоносимост. Пиехме Ал 110 и детето поне според мен бе добре, сега по протокол ядем вече Аптамил АДЦ, но детето не се изхожда с 2-3 дни и акото е тъмно зелено и по водно. При храненето с тези млека има ли промяна с изхожданията на детето. Дали защото белтъка е хидролизиран?

Има промяна в изхожданията от хидролизираното мляко, не се тревожи-ако обаче с Аптамил детенцето не се чувства добре защо не го обсъдиш с лекаря, който ви пише протокола-и Аптамил АДЦ, и Фризопеп, и АL 110 са хидролизирани и не виждам защо трябва да държиш детето на Аптамил, ако с AL 110 се чувства по-добре


# 195
  • Мнения: 26
Ами тя като цяло не е от най- ревливите и не смятам че особено се е променила от започването на Аптамила, но не ака с дни и с ужасен цвят..Ал 110 не знаех че е хидролизиран, пише в състава само суроватъчен протеин...

# 196
  • софия
  • Мнения: 1 201
Може и да бъркам за АЛ 110-за него със сигурност знам, че е безлактозно мляко,но дали е хидролизирано не съм съвсем сигурна Thinking
Иначе от хидролизираните млека наистина може акото да стане зелено и да има неприятна миризма
А пробиотици даваш ли?
Ние бяхме на Аптамил АДЦ,но не съм имала проблеми със запек

# 197
  • Мнения: 26
ами до сега бяхме на Био Гая, но мисля да й взема Протексин, хубави неща чета за него..

# 198
  • София
  • Мнения: 971
Записвам се да следя темата.
И при дъщеря ми има съмнение за АБКМ или поне лактозна непоносимост. В началото бяхме на смесено хранене с Аптамил комфорт, след което я пробвах с обикновения Аптамил и стигнахме до слуз и кръв в изпражненията. Преминахме на АЛ 110, но я запича доста. Междувременно кърмата ми много намля и вече сме само на АМ. Сега опитваме Фризо Пеп и ако и регулира стомаха и го приема добре ще и го изпишат с протокол по ЗК. Засега го подслаждам, иначе не го иска. Вие как процедирате с горчивия вкус? Свикват ли малчовците след време. Аз мисля лека полека да намалявам захарта, дано постепенно го приеме в чистия му вид.
Имам и друг въпрос. Предстоят ни ваксините за 2м - 2бр. Трябва ли да се отлагат? Как се процедира?

Последна редакция: ср, 10 окт 2012, 16:32 от anita7

# 199
  • софия
  • Мнения: 1 201
Аз слагах по 1 лъжица каша в млякото,но при вас е още много рано за това и май само вариант с подслаждане може засега.Моята дъщеря свикна постепенно с вкуса и след време пиеше млякото чисто, без каша в него-ние бяхме на Аптамил АДЦ

# 200
  • Мнения: 261
Ние бяхме на около 2 месеца и нещо, когато ни изписаха Фризопеп. Честно казано изобщо не и направи впечатление, че е горчив. Изпи си го на един дъх. Но, понеже ние го опитахме и  Sick останахме учудени, че го искаше. Но си спомням, че водата беше доста топла и миризмата на млякото беше наистина ужасна. След това почнахме да го правим с малко по-хладка вода.
Честно казано преди да започнем за пием Фризопеп бяхме се запекли много. След това нещата се нормализираха (даже доста се разхлаби).

# 201
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Ако Фризопеп се приготви с топла вода -горчи.Заради това водата трябва да е със стайна температура.

# 202
  • Мнения: 2
Anita7, по принцип, това което знам и ми е казвала гастрото - трябва да се отложат! Особено коклюшната! Аз за жалост тази информация я получих много по-късно и моето дете има три приема на петвалентната ваксина Sad Успех!

# 203
  • Мнения: 116
моето педи ми казва , че ако е нямало проблем със първите приеми не би трябвало да се страхуваме , но въпреки това давам феенистил 3 дена преди това и 3 дена след това , макар че това го дадох на последната ваксина , преди всичките сме си ги приемали без никакъв проблем

# 204
  • София
  • Мнения: 971
Благодаря Ви. Гастроентероложката и педито казаха, че щом няма обрив няма да отлагаме. Сега на 25.10 предстоят първите 2 за втория месец. Дано няма последствия.После ще споделя.

# 205
  • Мнения: 261
При нас ваксините бяха отложени до 6-тия месец. Но после беше много неприятно, защото биеха една стара ( за наваксване) и една за съответния месец.  Confused Детето вдигаше висока температура след това. А за иначе и ние също давахме Фенистил, също и Калций с Витамин Ц - 3 дни преди и 3 дни след приема. Дано всичко мине добре и при вас.  Hug

# 206
  • Мнения: 2
Здравейте, моето детенце е на 5 месеца и 23 дни. От скоро сме на лечебно мляко Фрисо пеп. До 4 месеца я кърмех и както спрях почнахме да и даваме Нан 1 и получи обриви по крачетата и ръчичките първо бяха червени после станаха по тъмни. Отведохме я при педиатърката ни и ни изписа да я мажем със елоком и за 4 дни се оправи. Сега ни пращата на гастроолог, за да видим дали наистина е алергична към белтъка на кравето мляко и ако е така да ни издадат портокол да си взимаме млякото безплатно. Искам да ви попитам дали знаете как ще я изледват тъй като се притеснявам много ако се наложи да я боцката, защото тя плаче ужасно много когато сме на ваксини? Благодаря ви предварително!

Последна редакция: ср, 07 ное 2012, 12:30 от Rozaliq9009

# 207
  • Мнения: 116
няма как да ти изпишат лечебно мляко без дори формално да ви приемат в болницата , това се прави през 3 месеца - да бодат но само по  пръстчето , което се преживява бързо .  На нас по трудното беше да събера урина , все ми се разлепваха колекторите . Успех и бързо израстване на проблема

# 208
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
няма как да ти изпишат лечебно мляко без дори формално да ви приемат в болницата , това се прави през 3 месеца - да бодат но само по  пръстчето , което се преживява бързо .  На нас по трудното беше да събера урина , все ми се разлепваха колекторите . Успех и бързо израстване на проблема
Искаш да кажеш, че за всеки протокол трябва да влиза в болница или аз не съм разбрала правилно?

# 209
  • Варна
  • Мнения: 70

Искаш да кажеш, че за всеки протокол трябва да влиза в болница или аз не съм разбрала правилно?
[/quote]
В повечето случаи е само формално(по документи),но понякога се налага за 2-3 дни

# 210
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119

Искаш да кажеш, че за всеки протокол трябва да влиза в болница или аз не съм разбрала правилно?
В повечето случаи е само формално(по документи),но понякога се налага за 2-3 дни
[/quote]
Интересно.Къде се случва това нещо?На нас за 1 година не ни се е случвало да ни вкарат в болница заради протокол.Издаваше ни го Ковачева на место на всеки 3 месецав поликлиниката.Дори 1 път не е споменала за влизане в болницата.Безмислено точене на ЗК е това.

# 211
  • Варна
  • Мнения: 70

Искаш да кажеш, че за всеки протокол трябва да влиза в болница или аз не съм разбрала правилно?
В повечето случаи е само формално(по документи),но понякога се налага за 2-3 дни
Интересно.Къде се случва това нещо?На нас за 1 година не ни се е случвало да ни вкарат в болница заради протокол.Издаваше ни го Ковачева на место на всеки 3 месецав поликлиниката.Дори 1 път не е споменала за влизане в болницата.Безмислено точене на ЗК е това.
[/quote]
На нас лично не ни се е случвало,но при моя позната един път се наложи,заради проверки в отделението.

# 212
  • Мнения: 261
И на нас ни се наложи да влезем, заради проверки.

# 213
  • София
  • Мнения: 971
Явно това е било преди време. И аз сега за първи път чувам за влизане в болница. Преди месец ни издадоха първия протокол и дума не е ставало за болница.
ПС. При първия прием на ваксините нямахме проблеми. 3 дни давах Калциев глюконат.

# 214
  • Мнения: 116
Ние сме от Варна и така ни бяха казали - с влизане в болница , но не сме лежали , ходехме сутрин за 2 часа да ни оправят документите и после ми се обаждаха по телефона кога е готова епикризата - не знам дали е задължително , точене на каса , но дори и така да е докторката после и след годинката не съм и се обадила не ме е приела без да и давам пари , така че тя си ги е изработила

# 215
  • Мнения: 261
Сега не искат да се лежи, така ли? Защото на нас ни казаха, да лежим, ако не следваща седмица да отидем, тогава нямало да се налага.

# 216
  • Мнения: 7
здравейте има ли някоя мама от вас на която са открили на детето АБКМ само от обрив.вчера бях на гастроентеролог и ми я поставиха диагнозата.изписа ни Аптамил АДЦ но малкия не иска да го пие.дайте съвети какво да правя

# 217
  • Варна
  • Мнения: 70
здравейте има ли някоя мама от вас на която са открили на детето АБКМ само от обрив.вчера бях на гастроентеролог и ми я поставиха диагнозата.изписа ни Аптамил АДЦ но малкия не иска да го пие.дайте съвети какво да правя
С хладка вода, за да не горчи толкова много и ако пак отказва може на върха на чаена лъжичка да сложих захар.

# 218
  • Мнения: 116
нашите симптоми бяха само обриви АТД  , ама бяха ужасни и все пак обриви без разтройство , давах си ХА мляко за всеки случай ей така , докато един ден не дадох обикновено АМ и направи отток на лигавицата и бягахме до спешното. Ако докторите преди това бяха го разпознали от обривите , нямаше да се мъчим със раните от АТД цели 6 месеца . Със постоянство се свиква с млякото , та дори после не иска да му го сменяш .

# 219
  • Мнения: 261
И ние първо бяхме с дерматит, това се случи след минаване на смесено хранене, започна да повръща, после ни изписаха Фризовом, но станаха по-зле нещата, докато не се запече и имаше уртикарен обрив. За свикването ще свикне, малко по-хладка вода и ще го пие.

# 220
  • Мнения: 7
здравейте имам нов проблем вече сме на аптамил адц тои преди беше на нан ха и нямаше слуз а сега от това има,нали сме с аЛЕРГИЯ Имам въпрос нормално ли е това или може да не му понася млякото?

# 221
  • Мнения: 116
мисля сложен въпрос за обикновената мака тук . какво казва доктора който го е изписал ?

# 222
  • Мнения: 12
Здравейте,
Имам въпрос относно aptamil adc.Моля, да ми отговори някой,които е давал на детето си.Бебето ми е на 3 месеца и има проблем с повръщането и акото.Искам да опитам  с една кутия aptamil adc как ще се повлияе.Как се дава на дето-добавя ли се към другото мляко или директно се дава цяло количество- в случая 150 мл.?

# 223
  • София
  • Мнения: 283
Аз лично от раз го смених, но доколкото знам педиатрите препоръчват плавно заместване на млеката, но във вашият случай, щом сте с повръщане и диария го давай направо, за да не се обезводни детенце.То си има и специални антирефлуксни млека.АДЦ не е против повръщане, ами е за алергии.

# 224
  • Мнения: 12
А горчиво ли е на вкус както казват?

# 225
  • Мнения: X
За повръщане е ar мляко

# 226
  • Мнения: 6 222
Изписаха ни Аптамил АДЦ само заради честата диария със слуз на 2 месечно бебе.Иначеизследванията му за кръв и ако са добри.Няма обриви.Дали не избърза гастроентериолога с тази диагноза АБКМ?

Общи условия

Активация на акаунт