Friso pep AC или Aptamil ADC

  • 57 025
  • 226
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6
Здравейте, някой може ли да публикува или изпрати списък на забранените храни за деца с АБКМ и лактозна непоносимост - ще ви бъда много благодарна. Praynig

# 121
  • софия
  • Мнения: 1 201
Аз ще напиша това, което ни е забранено на нас, като правя уговорката, че отключихме алергията на 9 навършени месеца и вече беше захранена с доста неща

1.всичко, което съдържа протеин на кравето мляко-като се започне от нормалните формули адаптирано мляко, кисело мляко, прясно мляко, сирене, кашкавал, извара и т.н, маслото също
2.забранени са ни и продукти от козе, овче и всякакъв вид мляко, соево мляко също
3.от месото-телешко
4. яйца
5.бобови храни
6.от плодовете-банан, боровинка, цитруси,ягоди, малини, къпини
7.риба
8.ядки,какао,шоколад
Забраниха ни и всичко купешко, дори да отговаря като състав на разрешените храни-например фиде, юфка, купешки сухари
За хляб ми казаха категорично да давам само заводски(за предпочитане Добруджа), в никакъв случай ръчен
Ами май е това-това е диетата на доц.Маринова, предполагам, че има някои дребни различия с другите лекари Wink

Последна редакция: вт, 20 мар 2012, 22:51 от mozzi

# 122
  • Мнения: 6
Много благодаря за бързия отговор   bouquet. Малко започвам да се шашкам като гледам колко много неща не трябва да давам и как ще трябва за абсолютно всичко да чета етикетите, за да не й дам нещо, което не трябва.

# 123
  • Мнения: 261
Имам въпрос. Кога може да се дава глутен на бебе с АБКМ? А бисквитки и т.н.т, които се продават от кой месец? И с какво правите попара?

# 124
  • Мнения: 3 241
Аз лично не съм срещала схеми с толкова много забрани за плодовете.  newsm78
Но може би е добре да си внимателен и да захраниш по-късно с тях Peace

# 125
  • софия
  • Мнения: 1 201
Аз лично не съм срещала схеми с толкова много забрани за плодовете.  newsm78
Но може би е добре да си внимателен и да захраниш по-късно с тях Peace

Банан ни забраниха(макар че тя беше захранена вече с него, това беше един от първите плодове) заради високото съдържание на хистамин-не било добре докато сме с активна алергия.Цитрусите и горските(ягоди, малини, къпини) защото по принцип са алергени.Само не знам защо ни забраниха боровинката(и с нея беше захранена без проблем), но съм изпълнила всичко точно


IvelinaG, за съжаление е така-има доста забрани, внимателно се чете етикета на всичко, но най-важното е всичко да е наред и бързо да се израсте алергията Peace


radito87, за въвеждането на глутена не мога да се изкажа, защото при нас вече беше въведен, когато отключи алергията и не сме го коментирали въобще

За бисквитките, които се продават-в почти всички има обезмаслено мляко или нещо подобно, яйчен прах и т.н-ние още не сме яли, можеш да ги дадеш ако всичко в състава им вече е въведено без проблем.Приготвях домашни(с брашно, бебешка каша).Попара съм правила с домашно изпечен сухар, захар и чай, но не я хареса.Пробвала съм и варианта с хляб(или сухар) и АМ, но изобщо не го одобри.Иначе приготвям един домашен ябълков сладкиш(вместо бисквитките) и домашен хляб-много ги обича, но това е чак като въведете глутена Peace

# 126
  • Варна
  • Мнения: 70
radito87
Аз от утре започвам да въвеждам глутена(сега сме почти на 9 месеца).Ще го въведа с безмлечна каша на Милупа  със съдържание на глутен Wink
За бисквитки въобще не съм си и помисляла скоро да давам....
Попара също не съм давала(то каква попара ще да е без сирене  Confused )

# 127
  • Мнения: 261
radito87
Аз от утре започвам да въвеждам глутена(сега сме почти на 9 месеца).Ще го въведа с безмлечна каша на Милупа  със съдържание на глутен Wink
За бисквитки въобще не съм си и помисляла скоро да давам....
Попара също не съм давала(то каква попара ще да е без сирене  Confused )
И аз това се чудя що за попара ще е без сирене.
Но... и без попара ще я караме.
А за бисквитки и тем подобни, някой да има рецепти? като трябва да правим такива неща, които да са подходящи? Било то хляб, бисквитки, нещо мекичко..което да се папка..

# 128
  • софия
  • Мнения: 1 201
Аз правих ето тази рецепта

Бебешки бисквити:
1 ч.ч. брашно /пълнозърнесто или др по желание/, 1 ч.ч. каша бебешка каша и 3 с.л. олио /зехтин/. Обърква се тесто с малко вода и се правят форми. Пече се 12-15 мин. при 220 гр.

Трябва да сте захранили с глутен разбира се, иначе кашата като вид е по желание, такава, каквато е подходяща според състава

Имам рецепти за ябълков сладкиш(брашно, захар,грис, ябълки и олио като състав)-става много мек и е много вкусен(става и за родители без промяна в рецептата Wink)-аз лично го правя от 2-3 месеца, но просто тогава открих рецептата.Има подобен ябълков кекс, но в други пропорции
Правя и един домашен хляб с мая
Ако искате ще напиша рецептите

Иначе аз глутен въведох с овесена безмлечна каша(беше на Холе ако правилно си спомням).Не съм давала след това ръж и ечемик, дадох спелта и след това сухари, бисквити,грис, каши с няколко вида зърнени култури

# 129
  • Мнения: 261
Здравейте,
някой да е пробвал пюретата на Hipp с броколи, карфиол и картоф, Броколи с ориз? Те стават ли за алергични деца?

# 130
  • Мнения: 3 241
Не виждам защо да не стават.
Нали в тях няма млечни?

# 131
  • Варна
  • Мнения: 70
radito87
Аз съм ги пробвала,ама моя не ги хареса хич че миришат много лошо.По принцип стават няма мляко и пише че са подходящи за деца с алергии.

# 132
  • Мнения: 3 241
Да, миризмата, а и консистенцията не са много приятни.
Аз ги смесвах с тиква или морков Simple Smile

# 133
  • Мнения: 261
Нямат мляко, а за вкус и мирис...не знам, но може да ги пробваме.
Проблема е, че всички схеми са различни, до скоро не знаех, че и банан не трябва да се дава, затова вече не знам кое може и кое не.
А за плодовете - синя слива и праскови от кой месец може?

# 134
  • Варна
  • Мнения: 70
Синя слива на Семпер така каза д-р Георгиева,но аз не съм давала още скоро мисля да я включа както и прасковите каза на по-късен етап

Общи условия

Активация на акаунт