Friso pep AC или Aptamil ADC

  • 57 015
  • 226
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 70
Здравейте Simple Smile
Искам да попитам има ли сухари подходящи за нашите деца?

# 151
  • софия
  • Мнения: 1 201
Здравейте Simple Smile
Искам да попитам има ли сухари подходящи за нашите деца?

Не, всичко е пълно с Е-та или други неподходящи съставки-най-добре домашен, става лесно и има много голяма трайност

# 152
  • Варна
  • Мнения: 70
Здравейте Simple Smile
Искам да попитам има ли сухари подходящи за нашите деца?

Не, всичко е пълно с Е-та или други неподходящи съставки-най-добре домашен, става лесно и има много голяма трайност
Можеш ли да ми дадеш някаква рецепта?

# 153
  • софия
  • Мнения: 1 201
Аз използвам само заводски хляб Добруджа,може да вземеш и някой по БДС, нарязан или цял, няма значение.Ръчен не е подходящо, защото може да има съставки, които не са удачни
Нарязваш си го, но филиите трябва да са по-тънки.аз по-големите ги нарязвам на половинки, за да ми е по-удобно след това.Печеш на ниска температура, около 90-100 градуса според фурната-моята пече малко по-силно и аз ги слагам на 90 градуса.Печеш докато придобият златист цвят, не трябва никъде да има изгоряло.После можеш да изключиш фурната и да ги оставиш да се сушат докато печката си изстива
Трябва да съхраняваш сухара в платнена или книжна торба, запазва се много дълго

Последна редакция: ср, 18 апр 2012, 13:52 от mozzi

# 154
  • Варна
  • Мнения: 70
Аз използвам само заводски хляб Добруджа,може да вземеш и някой по БДС, нарязан или цял, няма значение.Ръчен не е подходящо, защото може да има съставки, които не са удачни
Нарязваш си го, но филиите трябва да са по-тънки.аз по-големите ги нарязвам на половинки, за да ми е по-удобно след това.Печеш на ниска температура, около 90-100 градуса според фурната-моята пече малко по-силно и аз ги слагам на 90 градуса.Печеш докато придобият златист цвят, не трябва никъде да има изгоряло.После можеш да изключиш фурната и да ги оставиш да се сушат докато печката си изстива
Трябва да съхраняваш сухара в платнена или книжна торба, запазва се много дълго
Благодаря ти,ще пробвам тези дни  Hug

# 155
  • Мнения: 63
Аз използвам царевични сухари, много ги харесва и му понасят добре.

# 156
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Аз използвам царевични сухари, много ги харесва и му понасят добре.
А от къде ги купуваш?

# 157
  • Мнения: 63
Можеш да ги намериш във всеки диетичен магазин( Здраве пр.).

# 158
  • Мнения: 116
здравейте , пиша за да се включа и аз в темата , а също така да поразпитам за мнения за кръвните тестове - колко са достоверни къде е по добре да се направят. Ние сме на 1г и 1м от 7м сме на фризопеп , на 11м се опитах да въведа глутен , но от вчера го спрях , наскоро отново ни се появиха обриви и аз съвсем се обърках какво да му давам

# 159
  • софия
  • Мнения: 1 201
В тази възраст има доста противоречиви мнения за достоверността на кръвните тестове-в много страни ги препоръчват едва след 3-4 годишна възраст

Глутен ако си давала два месеца обривите не са от него.Помисли си каква нова храна си дала преди да се появят обривите

# 160
  • Мнения: 116
Върнах се назад и установих , че 10 дена след въвеждането на глутен чурката ни се зачерви после дупето , правихме компреси със риванол , тетра , пръскахме с противовъзпалителни медикаменти и не се повлия , после започна да се чеше на кръстчето , реших че е алергия от памперсите , но и с техните смени не се повлия и ето то мина месец и половина два и изскочиха обриви - по моя логика реших , че може да е с натрупване от глутен , макар че се моля да не е от това т.к това вече не се израства

# 161
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Върнах се назад и установих , че 10 дена след въвеждането на глутен чурката ни се зачерви после дупето , правихме компреси със риванол , тетра , пръскахме с противовъзпалителни медикаменти и не се повлия , после започна да се чеше на кръстчето , реших че е алергия от памперсите , но и с техните смени не се повлия и ето то мина месец и половина два и изскочиха обриви - по моя логика реших , че може да е с натрупване от глутен , макар че се моля да не е от това т.к това вече не се израства

44
Със какво си въвела глутена?Да не би в продукта, който си дала да е имало някакви следи от мляко.При проблем с глутена детето образува мн газове, почва да ака често в големи количества с мазна консистенция, тъй като не може да усвоява храната, корема се уголемява.Не се притеснявай излишно.Най-добре, ако се съмняваш говори с гастрото и пуснете кръвни изследвания за ендомизумни антитела, които със сигурност показват има ли проблем или няма от страна на глутен.Малкия миналата година след ентероколит беше целия в обриви.Наложиха ни строга диета безмлечно и глутен.Много е дълъг периода на възстановяване, но се оправи, макар че млечно още не ядем нищо.Скоро имам среща с гастоентеролога ни и ще видим дали да не направим опит за въвеждане на млечното отново.Последният път като опитахме беше зимата и беше супер неуспешен.

# 162
  • Мнения: 116
с безмлечна каша давам глутен , в последствие сухари на които пише , че са с палмово масло , то те бяха доста по късно . В петък сме на алерголог ,а след 2 седмици имаме час за гастро . Четох за симптомите при алергия към глутен , знам че основните са стомашно-чревни , но има и вариант за обриви. Дано скоро разбера какво наистина може и какво не може да яде , че поне да спрем с лутаниците

# 163
  • Мнения: 261
Здравейте.
Може ли да ми кажете марка овесена каша, че са ми дали овес със пшеница Sad

# 164
  • Мнения: 63
Аз ползвам на Блевит, много са вкусни.

Общи условия

Активация на акаунт