БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-22

  • 23 555
  • 749
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 15 280
Това е темата за бързи въпроси, когато не ни се иска да питаме в отделна тема.  Simple Smile

Предишната тема

# 1
  • Мнения: 69
За да не е само запис, да ви попитам: колко време се дава даден вид месо преди да се премине към друг?

# 2
  • Мнения: 105
За да не е само запис, да ви попитам: колко време се дава даден вид месо преди да се премине към друг?

аз давам три дни поне:)

# 3
  • Мнения: 68
На мен педито ми каза да давам в продължение на 10 дена,като редувам един ден зеленчуково един ден зеленчуково-месно.

# 4
  • UK
  • Мнения: 4 311
И аз така съм давала - 2-3 вида месо за месец, някои меса още не съм дала, макар че им е времето.

С какво месо въвеждате свинското?
Блонди беше споменала, че в Белгия доста по-рано въвеждат с шунка. Каква шунка трябва да търся, че ние вкъщи не ядем често? Каква трябва да е - варена, пушена? Препоръчайте ми марка, според вас, която е най-подходяща, най-чиста.

Някой в предната тема беше питал за пастет. Аз от време на време ползвам на Хип буранчетата с месо вместо пастет - фино смляно е местото, вкусно е, става за мазане на филии.

# 5
  • Мнения: 3 114
Дежи, аз въведох свинското, с меню с шунка, защото ми се струва най-подходящо за бебе.
Месните добавки са ми ужас  Crazy. Два-три пъти съм добавяла в сготвено и не му е харесвало. Иначе са много добър вариант, защото поне е чисто месото и е било подбрано добре!

# 6
  • UK
  • Мнения: 4 311
Кои са месните добавки, които споменаваш?  Rolling Eyes

Добре, де, аз ще го въведа първите няколко пъти да речем с готовите менюта, после какво свинско да му давам да хапва? Няма до 3 годишен на готови бурканчета да караме.
А за домашно сготвена манджа със свинско по-нататък, коя част от прасенцето е най-немазна и подходяща? Или пак шунка да слагам?  Laughing 

# 7
  • Мнения: 646
Запис.   bouquet

# 8
# 9
  • Мнения: 513
Кои са месните добавки, които споменаваш?  Rolling Eyes

Добре, де, аз ще го въведа първите няколко пъти да речем с готовите менюта, после какво свинско да му давам да хапва? Няма до 3 годишен на готови бурканчета да караме.
А за домашно сготвена манджа със свинско по-нататък, коя част от прасенцето е най-немазна и подходяща? Или пак шунка да слагам?  Laughing  
Като дойде време да купиш, иди в месарницата, месаря там ще ти каже кое не е мазно, мисля че от ШОЛ   Thinking не е мазно .
Не бях се замислила че може да се въведе свинското с шунка, благодаря за съвета.  Hug
От 9м. раничко ли ни е за свинско, защото аз мисля тогава да го въведа, или първо Рибата. newsm78.
Кажете и рецепта за вкусна попара само с водичка, без да става рядка. Моята нещо не се получи.  Sick

# 10
  • Мнения: 38
МимитоСавова Аз давам с водичка,масло,сиренце(обезсолено)и сухари.

# 11
  • UK
  • Мнения: 4 311
Просто по-малко вода. Моята не става рядка Simple Smile
Сухар, масло, сирене и това е, така я правя аз.
Риба и свинско, на тази възраст и двете са ок, според мен.

# 12
  • Мнения: 86
Синът ми е захранен с плодове, а от зеленчуците е опитвал картоф, морков, пиперка-зелена, тиквичка. Подходящо ли е да му дам лапад и спанак? Вярно ли е че тези две храни имат разхлабващо действие? Препоръчайте ми други разхлабващи храни подходящи в този етап на захранването. Благодаря.

# 13
  • Мнения: 38
dobinko Лично аз давам спанак,лапад не съм давала.Нямам наблюдение че разхлабват.И мисля че можеш спокойно поне спанак да дадеш.Относно лапада някой който е давал да те посъветва.За разхлабване-круша

# 14
  • Мнения: 513
Спанак от готовите пюренца ли става въпрос или пресен? Лапад , коприва, Спанак това са алергени които се дават на по късен етап, тъй като е тежка храна за стомахчето и трудно смилаеми. Най рано се дава около 8-10м. а при чувствителни стомахчета след 12м.
Ако говорим за готовите пюренца, може  Peace

Общи условия

Активация на акаунт