Friso pep AC или Aptamil ADC

  • 57 024
  • 226
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 63
Здравейте и от мен, освен във Варна ходихме и в София при Мустаков, за да знаем все пак от какво е алергичен малкия, тъй като във Варна казаха, че няма АБКМ, но е на лечебно мляко. Малкия е алергичен към морков, ориз, ябълка и риба.А във всички готови пюрета има оризово нишесте(без плодовите).Така че сега знам какво мога да му давам и какво не.

# 136
  • Мнения: 3 241
Еми явно ще трябва сама да му готвиш.
Така е най-сигурно.

За първи път чувам за дете алергично към ориз, много неприятно Sad

# 137
  • софия
  • Мнения: 1 201
vesittta , а този резултат след кръвни тестове ли е?

# 138
  • Мнения: 63
mozzi Да, кръвен тест зависи от симптомите на детето могат да се пуснат 20-52 показателя с 2мл кръв.На нас ни пуснаха 20.Цената е 98лв., а във Варна ни взеха 98 за 3 показателя, а след като излезнаха се оказа, че са изследвали сурово мляко и варено мляко, в което няма никаква логика - млякото си е мляко.

# 139
  • Мнения: 261
Здравейте,
още не сме въвели месото, но се чудя кога да стане и с какво да започнем? И да попитам още нещо - може ли да се дават грах, лук, зелен фасул, боровинки, шипка. Май много неща станаха...  ooooh!

# 140
  • Варна
  • Мнения: 70
Аз месото го въведох след като навърши 7 месеца.Почнах с пуешко,след това заешко,мисля скоро да включа пилешко.За лук мисля че няма проблем,в пюрето на хип със заешкото има и лук...за останалите не знам кога може да се дават.

# 141
  • софия
  • Мнения: 1 201
vesittta , питам, защото и на нас ни правиха кръвен тест, който показа, че е алергична към морков, а тя беше на 10 месеца тогава и ядеше морков вече 4 месеца без проблем.В същото време теста ни е отрицателен за мляко, а реакцията беше точно към това.Чела съм на доста места, че кръвните тестове са абсолютно недостоверни в периода до към 3-4 годишна възраст, много от лекарите изобщо не ги поглеждат, когато става въпрос за толкова малки деца
На нас Мустаков категорично ни каза,че не е алергична към мляко, внушавам си и т.н, но това е друг въпрос-та с две думи помисли си пак за резултатите и най-важното наблюдавай си детето Peace

radito87 , месото по правило се дава около 2 месеца след началото на захранването-разбира се има и други схеми, ти можеш сама да прецениш кога му е времето.Започва се със заешко, пуешко, пилешко.Шипка-ако имаш предвид чай от шипки-той е разрешен, даже се препоръчва да се предлага такъв чай докато се израсне алергията.Бобовите-на нас все още са ни забранени, но това е нашата схема, най-добре за тях да попиташ гастроентеролога, който ви следи.Боровинка аз лично дадох някъде около 3 месеца след началото на захранването-след това момиченцето ми отключи алергията(около месец по-късно, няма общо с боровинката) и ни я спряха-аз лично не виждам причина да не и я давам, в доста схеми боровинката не е сред забранените храни при АБКМ,но го спазвам, така че и това е добре да се обсъди с лекуващия лекар

# 142
  • Мнения: 261
Благодаря за отговорите.
Проблемът е, че има различни схеми, в едни едно е забранено, а друго разрешено. Не знам по кое да се водя. А нашата гастроентероложка, при която ходихме, е във Варна, но нямаше време да ми даде схемата за захранване. И затова не знам кое може и кое не.
Това, на което попаднах като схеми е:
 
http://www.biberonbg.com/info/zahranvane_pri_alergii.htm

А още нещо, като стигнете цялото количество за едно хранене ( примерно към 10 часа), давате ли мляко и какво количество?

# 143
  • Варна
  • Мнения: 70
А още нещо, като стигнете цялото количество за едно хранене ( примерно към 10 часа), давате ли мляко и какво количество?
Като заместя хранене,не давам мляко след това,в самото ядете (в кашата или пюрето) слагам АМ

# 144
  • Мнения: 261
А още нещо, като стигнете цялото количество за едно хранене ( примерно към 10 часа), давате ли мляко и какво количество?
Като заместя хранене,не давам мляко след това,в самото ядете (в кашата или пюрето) слагам АМ

А добре ли наддавате? Че на нас ни казват, че сме все под нормата на кг, за възрастта.

# 145
  • Варна
  • Мнения: 70
За сега си наддава добре,на 8 м. и половина беше почти 9 кг

# 146
  • Мнения: 261
Да сте давали каша безмлечна с ориз и царевица ето тази:
http://shop.pebals.com/product.php?sesid=9981d4ab33f26620e7aa1f3 … f9907&id=3489
Че разбрах за кисел може да се прави с царевично нишесте, ама може ли такава каша?

# 147
  • софия
  • Мнения: 1 201
Да сте давали каша безмлечна с ориз и царевица ето тази:
http://shop.pebals.com/product.php?sesid=9981d4ab33f26620e7aa1f3 … f9907&id=3489
Че разбрах за кисел може да се прави с царевично нишесте, ама може ли такава каша?

Аз и досега я давам понякога,с нея съм въвела царевицата.Добавях АМ, защото е безмлечна и някакво плодово пюре или пресен плод по-късно-моите и двамата я обичат много.Единственото неприятно е, че става на бучки и затова специално тази каша винаги съм я приготвяла с пасатора
Преди да въведеш глутена можеш да даваш и каша от просо-аз лично купувам на Холе, безмлечна, но сигурно има и на други марки

Кисел не съм давала много често, защото нещо не успях да го съчетая с АМ и затова честно казано винаги съм предпочитала кашите, но иначе като състав е ОК и като въведеш царевица можеш да даваш

За наддаването-девойката винаги ми е наддавала бавно-и на кърма като бяхме, и на АМ,и като започнахме захранването, и после по време на диетата-в момента е 9.6 кг на 1.8 год, но се развива чудесно и не го смятам за проблем

# 148
  • Мнения: 63
mozzi   Аз лично не съм много убедена, че има алергия към ориза и към ябълката.Не ми е правил никаква реакция.Нашият проблем е слуз в изхожданията.Бях спряла за няколко дни да му давам, но днес му дадох каша с ориз и царевица.Не мисля, че не му понася или че му дразни на стомаха.Не знам точно ка трябва да се изрази една алергия, за да разбера, че е непоносим към нещо. Знам, че при всички е различно, но все пак щеше да има обрив или нещо друго не знам и аз вече се обърках.Но се е обривал до сега от тиквичка и карфиол, така че и мен много ме учудуха тези резултатаи.

# 149
  • Мнения: 63
radito 87 Ако ходите при Георгиева във Варна, мога да ти пратя нейната схема на захранване, но тя е обща и общо взето трябва сама да преценяваш какво може и не може да даваш. Аз лично се ориентирам от други схеми на захранване. Според мен не трябва да се дават общи схеми, а индивидуални, все пак проблемите са различни, така че на мен тази схема не ми върши работа.

Общи условия

Активация на акаунт