Friso pep AC или Aptamil ADC

  • 57 069
  • 226
  •   2
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 70
За мамите от Варна,Частна детска кухня Лакомник вече има меню за деца с алергии(мляко,глутен,яйца,рибни продукти,цитруси).Менютата са подготвени от доц.М.Георгиева  newsm74

# 166
  • Мнения: 261
Здравейте, мами!
Спешно ми трябват координатите на д-р. Колева или д-р Рашева МБАЛ "Света Марина".
Изтече ни и последният протокол за Фризопеп и трябва да го обновим. Но проблема е, че доц. Георгиева, при която ходим, няма да бъде там.  ooooh! А не ни се иска да бием път от Русе до Варна напразно. Ако някой знае и друг специалист - моля да напише някакви координати.
Благодаря!

# 167
  • Мнения: 116
аз бях убедена , че сме алергични към млякото ( освен че сме на фризопеп от шестия месец на 11 месеца се заля с прясно мляко и на  капка мляко червено петно ) сега сме на 1г и 2 м на диета без глутен и мляко и пак ни се появяват обриви . Направих днес кръвен тест в Надежда за 48-50 не съм ги броила храни и какво да видиш всичко отрицателно  Шах и Мат с пешката - тотално се обърках вече .

# 168
  • Мнения: 6
Здравейте. Някой може ли да ми каже, може ли да давам пъпеш? - Дъщеря ми е на 7,5 месеца.  newsm78

# 169
  • Мнения: 261
аз бях убедена , че сме алергични към млякото ( освен че сме на фризопеп от шестия месец на 11 месеца се заля с прясно мляко и на  капка мляко червено петно ) сега сме на 1г и 2 м на диета без глутен и мляко и пак ни се появяват обриви . Направих днес кръвен тест в Надежда за 48-50 не съм ги броила храни и какво да видиш всичко отрицателно  Шах и Мат с пешката - тотално се обърках вече .

Едни познати, които имаха същият проблем, са правили тестове и кръвни и кожни след 3 годишна възраст и едва тогава са имали някакви по-реални резултати. Ние пием Фризопеп и нямаме проблем с  обриви, но понякога от някоя нова храна се запичаме. А глутен съм въвела с овес, но за пшеница изчакваме още ( по препоръка на педиатъра ни). Но са ни казали Фризопеп до навършване на 1 годинка ( от 2-рия месец сме с него), а след това ще търсим добър алерголог и ще видим той какво ще ни каже.

# 170
  • Мнения: 116
ние си направихме вкъщи теста със мляко което със завързана марличка соя 2 часа на ръчичката му - нямаше му нищо , а преди 4 месеца за секунди и ставаше червено от този тест , вчера оптимистката аз  му дадох сирене колкото малко зарче , няма му нищо . Не съм пробвала с ХА млеката страх ме е , ще чакам среща с докторката , но мисля , че или е израснал алергията или ако е останало нещо е лека алергия - преди от лъжица млечна каша бягахме до спешното ( бяхме се подули и не можеше да гълта ) , но това беше когато бяхме на 7 м сега сме на 1г 2м

# 171
  • Мнения: 116
забравете за тестовете , дадох 200 лв за да ми каже че е отрицателен на всичко вкл и белтък на яйце , аз дадох и бягахме до сешния , а уж като е отрицателен не може да направи тежка реакция

# 172
  • Мнения: 261
При кого и какви тесто сте правили? И как така 200 лв?  Shocked 

# 173
  • Мнения: 116
медицински център надежда гр варна
доц . Георгиева ни прати там , щяхме да правим за 100 лв с венозна кръв , отидохме сутринта питахме правят ли тест с венозна кръв и кога ще бъде готов , казаха да отидохме да ни вземат кръв във болницата , защото при бебетата ( 1г2м) е доста голяма драма , аз още го помня този кошмар , отивам с кръвта казват ми ама ние го нямаме в момента - щях да се разрева . Питам ги като човек , има ли другаде в града да правят те ми казват , че не отговаряли какво правят колегите им . После едната ми казва ще замразяват кръвта после другата не можело . Мина един месец аз отидох и направих другия който имаха в наличност 50 храни 200 лв . има положителен повишен и отрицателен . на нас ни излезе всичко отрицателно и ми казаха за млякото да изчакам септември , а аз взех че дадох цяло яйце и бум тряс

# 174
  • Мнения: 261
Какъв ужас! Кога в тази държава ще се научат на добро отношение! Все пак става дума за живота на децата ни! Защо трябва да ни се подиграват, да страдат и те, и ние.  Confused За жалост, от познати, които имат деца с алергия към белтъка на кравето мляко, изводите, които са си правили от всичко е, че тестовете дават реални резултати едва след 3-4 годишна възраст. Аз, когато разбрах, че може да получим протокол за Фризопеп, не знаех дали ще ни вземат венозна кръв ( за щастие не е), но ако беше така - щях да откажа.
И не ми е ясна схемата, която ще се прави след навършване на годинката, но няма да разреша да се прави такъв тест! Категорична съм!

# 175
  • Мнения: 116
като мине една годинка за определения месец ти дават млякото , и после нищо - няма мляко има пробване с ХА мляко по схема , но зависи от детето , ако не си продължавате с купешки фризопеп

# 176
  • Мнения: 261
като мине една годинка за определения месец ти дават млякото , и после нищо - няма мляко има пробване с ХА мляко по схема , но зависи от детето , ако не си продължавате с купешки фризопеп

Как се дава ХА? Пак ли се смесва с Фризопеп или направо се купува ХА, ако му понесе и после какво?

# 177
  • Варна
  • Мнения: 70

Как се дава ХА? Пак ли се смесва с Фризопеп или направо се купува ХА, ако му понесе и после какво?
[/quote]
Аз от 10 дни давам ХА1 ,по схемата на Георгиева първия ден се дава 1 мл,втория 3мл,5мл,10,15,30,50,100,150мл...и след това ако всичко е наред оставате само на ХА мляко....и след това продължава схемата с кр.сирене,кр.кашкавал,кр.масло и т.н,но все пак си зависи от детето и как върви диетата .

# 178
  • Мнения: 116
аз си мислех че маслото е първото от млечните продукти т.к. там има почти само мазнини а белтъчините са останали в млякото . Радвам се , че сте добре , аз ще чакам ваксинката на 20 септ и тогава ще пробвам с ХА

# 179
  • София
  • Мнения: 283
Момичета, някой може ли да ми помогне с информация относно Aptamil ADC минава ли по каса или не, защото неонатоложката ми каза, че е по каса, пък тук четох, че не е май и просто искам да знам, а ако ме ориентирате и с цената към този момент ще съм много благодарна.Гледах 4е е около 27лв, но не знам дали е актуално това.

Общи условия

Активация на акаунт