Friso pep AC или Aptamil ADC

  • 57 070
  • 226
  •   1
Отговори
# 90
  • софия
  • Мнения: 1 201
Ние бяхме на Аптамил Комфорт до 10 месечни и затова минахме на Аптамил АДЦ, за да не сменяме марките, а и нямахме право на протокол.Тогава ми казаха, че и Фризопепа горчи, но в интерес на истината не съм пробвала Аптамила как е на вкус.Освен това вече бяхме захранени с доста неща и аз и слагах по една лъжичка каша в Аптамила-мръщи му се 2 дни, но после го пропи Peace
Между другото на брат и млякото-Аптамил 3 миришеше ужасно 10 минути след като съм го приготвила, много по-гадно от АДЦ-то

dtodorova91 , не се притеснявай, съвсем добре си хапва детето Peace

# 91
  • Мнения: 14
Моята дъщеря е на Аптамил АДЦ.
Бихте ли споделили колко са изпивали вашите дечица на тримесечна възраст от Аптамила.
Дивна едва приема 500мл на денонощие, а е на два месеца. Друго не пие. Когато е по-топло млякото не е толкова гадно, но студено ли е - горчи и мирише ужасно.
Наддава също много малко. Как е било и е при вас?


Здравей,
моето дете е на Аптамил АДЦ от края на първия месец. В третия месец изпиваше между 90 и 120мл на хранене при 6 кратно хранене. 90 изпиваше в началото на третия месец, а в края на него 120 като от средата на третия месец добавях и по 1мерителна лъжичка безмлечна оризова каша, защото получи рефлукс и гастроентероложката ни предписа 140мл вода с 5 лъжички мляко и 1 и половина лъжичка оризова каша. Тъй като той не изпиваше 140 мл  , аз му правех 120 с 4лъжички мляко и около една оризова каша. Никога не сме имали проблем с вкуса на млякото. Правила съм го и по- студено и по- топло. Много студено само не иска да го пие, но ако е хладко или по- топло няма проблем. Моето дете наддава даже прекалено. На 4 месеца тежеше вече 6кг, което си е много и сега на 5 и половина е около 9 кг. Имай предвид че е момче и все пак има разлика.
Предполагам, че това скоростно наддавене се дължи на кашата, а не толкова на млякото.

# 92
  • Мнения: 14
И ние сме на Аптамил АДЦ... наистина вкуса е ужасен, аз лично съм го опитвала, защото синът ми не искаше да го пие в началото докато му свикна. Сега го пие, но вече е и на пюрета,сокчета, дори и с каша го пробвах. Вашите бебчета по колко грама изяждат на едно ядене, той е на 4 мес. и половина и ядеше по 120,от седмица изяжда по 150 ???

На мен докторите ми обясниха, че на 4 месеца детето може да изяжда между 120 и 150 на хранене при 6 кратно хранене. Зависело от самото дете и не е проблем стига да не надвишава 150. Повече от това не бивало, защото надебелявали. Моето изяждаше към края на 4тия 150 от същото мляко и то с оризова каша вътре. То и за това надебеля бързо.

# 93
  • Мнения: 14
На нас алерголога и една позната, която работи в родилната, ни каза, че Аптамил горчал и бил по-гаден от Фризопеп. И имал много неприятна миризма. Иначе и аз знам, че Фризопеп трябва да се приготвя с по-хладка вода, че наистина горчи. В родилното в Русе, имали няколко кутии Аптамил и са слагали и захар, за да го пият бебетата! Ужас!  Sick Close

Моето дете отказваше Фризопепа и аз си мислех, че не му харесва, но се оказа че не му понася. С Аптамил АДЦ никакви проблеми не сме имали. Пие си го и не се оплаква...

# 94
  • Мнения: 3 241
...

На мен докторите ми обясниха, че на 4 месеца детето може да изяжда между 120 и 150 на хранене при 6 кратно хранене. Зависело от самото дете и не е проблем стига да не надвишава 150. Повече от това не бивало, защото надебелявали. Моето изяждаше към края на 4тия 150 от същото мляко и то с оризова каша вътре. То и за това надебеля бързо.

Не се дебелее от мляко не се притеснявай.
И изобщо такива системи са несериозни.
Не всички деца ядат по 6 пъти на ден на 4 месеца  Peace

# 95
  • Мнения: 63
Не съм много съгласна, че не се дебелее от млякото, сина ми не е кърмен и от началото сме на АМ.Вторият месец наддаде 2400, което никак не е малко и ни намалиха дозата, за да не развие рахит.

# 96
  • Мнения: 3 241
Добре де, като намалиш дозата, бебето не е ли гладно?
С това как се справяш?

Питам от интерес, не се заяждам.
Сигурно във вашия случай е имало наистина причина.

Ама на 4 месеца 150мл не е много изобщо.

# 97
  • Мнения: 63
Ами детето свиква на това, което му даваш, стомахчето се свива и така.Но никой не ми беше казал, че от намаленото количесвто храна може да се получи гладен запек, така че след 2 месеца намалена доза той отказваше да се храни нормално и започна да не се изхожда всекидневно.Питах личната, тя естествено нищо не знае.Та добре, че е този интернет.Увеличих дозата съответстваща на месеците му и с малко усилия започна да приема необходимото количество храна и всичко си дойде на мястото.Не  смятам, че се заяждаш, просто споделям как е било при нас Simple Smile

# 98
  • Мнения: 261
Ние от 2 дни нещо сме се запекли. А давам само оризова каша и АМ. Не иска и да яде толкова АМ, а оризовата каша да не говорим. Давам и или 150 мл или 180 мл. Оризова каша 100 мл 1 път.  Наистина ли има такова нещо "гладен запек"   #Crazy newsm78

# 99
  • Мнения: 63
Има, можеш да попрочетеш има достатъчно информация в интернет.Под запек нямам в предвид твърдо изхождане, а това, че детето се изхожда на няколко дни, защото не приема достатъчно количество храна, а тази която приема я усвоява на 100% и няма какво да изходи.

# 100
  • Мнения: 261
Ние започнахме да се изхождаме през ден. Не искаме да ядем много..А до преди няколко дни си ходихме всеки ден, без проблем си хапвахме всичко, което съм давала... Ама след като си изпие млякото (180 мл) почва да плаче...Дали не трябва да увеличим количеството?  Rolling Eyes

# 101
  • Варна
  • Мнения: 70
Ние започнахме да се изхождаме през ден. Не искаме да ядем много..А до преди няколко дни си ходихме всеки ден, без проблем си хапвахме всичко, което съм давала... Ама след като си изпие млякото (180 мл) почва да плаче...Дали не трябва да увеличим количеството?  Rolling Eyes
На колко месеца е?

# 102
  • Мнения: 261
На 5.03 - правим 6 месеца. На Фризопеп сме и давам оризова безмлечна каша, по 50 мл някъде..

# 103
  • Варна
  • Мнения: 70
На 5.03 - правим 6 месеца. На Фризопеп сме и давам оризова безмлечна каша, по 50 мл някъде..
Не мисля че като количество млякото е малко,но пък можеш да пробваш да дадеш още 10-20мл повече да видиш тогава как ще е .Относно акането ,оризовата каша понякога запича бебета(при моето се получаваше така също) може да я смениш с Елда пак безмлечна.

# 104
  • Мнения: 261
На 5.03 - правим 6 месеца. На Фризопеп сме и давам оризова безмлечна каша, по 50 мл някъде..
Не мисля че като количество млякото е малко,но пък можеш да пробваш да дадеш още 10-20мл повече да видиш тогава как ще е .Относно акането ,оризовата каша понякога запича бебета(при моето се получаваше така също) може да я смениш с Елда пак безмлечна.
Тази каша на коя марка е хубава? А във Варна кое е най-близкото място, на което продават картофено пюре на Hipp? Или поне други подобни.

Общи условия

Активация на акаунт