Friso pep AC или Aptamil ADC

  • 57 015
  • 226
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 241
Ние започнахме да се изхождаме през ден. Не искаме да ядем много..А до преди няколко дни си ходихме всеки ден, без проблем си хапвахме всичко, което съм давала... Ама след като си изпие млякото (180 мл) почва да плаче...Дали не трябва да увеличим количеството?  Rolling Eyes

Можеш да го увеличиш.
Моника пиеше по 210/240 мл.

# 106
  • Варна
  • Мнения: 70
radito87
Оризова и Елда взимам само на ХИП Wink
В Кауфланд-ите има чист картоф на хип както и тиква и са на най-добри цени,а и на доста бебе борси ги продават.

# 107
  • Мнения: 261
radito87
Оризова и Елда взимам само на ХИП Wink
В Кауфланд-ите има чист картоф на хип както и тиква и са на най-добри цени,а и на доста бебе борси ги продават.
Ще взема каша от елда, че явно ориза вече си казва думата. Хм, аз за този картоф питам в Русе, няма го...А уж щяха да зареждат на един магазин (и то от Варна). Затова, след като ще идваме до Варна, поне да купя от някъде. Нямам доверие на картофите, които се продават, а и нали е по-добре първо от купените да се дава?

# 108
  • Варна
  • Мнения: 70
radito87
Оризова и Елда взимам само на ХИП Wink
В Кауфланд-ите има чист картоф на хип както и тиква и са на най-добри цени,а и на доста бебе борси ги продават.
Ще взема каша от елда, че явно ориза вече си казва думата. Хм, аз за този картоф питам в Русе, няма го...А уж щяха да зареждат на един магазин (и то от Варна). Затова, след като ще идваме до Варна, поне да купя от някъде. Нямам доверие на картофите, които се продават, а и нали е по-добре първо от купените да се дава?
Можеш да почнеш с пюре от тиква,и след това да вземеш тиква с картоф и така да въведеш картофа Simple Smile

# 109
  • Мнения: 261
radito87
Оризова и Елда взимам само на ХИП Wink
В Кауфланд-ите има чист картоф на хип както и тиква и са на най-добри цени,а и на доста бебе борси ги продават.
Ще взема каша от елда, че явно ориза вече си казва думата. Хм, аз за този картоф питам в Русе, няма го...А уж щяха да зареждат на един магазин (и то от Варна). Затова, след като ще идваме до Варна, поне да купя от някъде. Нямам доверие на картофите, които се продават, а и нали е по-добре първо от купените да се дава?
Можеш да почнеш с пюре от тиква,и след това да вземеш тиква с картоф и така да въведеш картофа Simple Smile
Аз купих пюре от тиква, ама още не смея да давам. Миналата седмица давах малко морков пак на Хип, ама след това започнаха да й сълзят очичките. Но не знам дали е от моркова, дали е от това, че аз съм я заразила, защото бях хремава. Педиатъра ни изписа Витамин Ц и Фенистил.

# 110
  • Варна
  • Мнения: 70
Тиквата е едно от първите които се дава,при положение че се запича детето,тиквата ще помогне,а от картоф и морков може да се запече още.... Simple Smile Георгиева ми каза че моркова се води към червените зеленчуци(които пък се дават на по-късен етап) и известно време да не го давам...не знам дали има нещо общо с това и при вас... Simple Smile Но според мен можеш спокойно да започнеш да даваш тиква  Peace

# 111
  • Мнения: 261
Ще дам тиква, а следобед ще отида за каша от елда. Дано се нормализират и нещата. А какво представлява менюто на бебето? Кое кога се дава - каша, зеленчук,зеленчук и месо, плод?

# 112
  • Варна
  • Мнения: 70
Ще дам тиква, а следобед ще отида за каша от елда. Дано се нормализират и нещата. А какво представлява менюто на бебето? Кое кога се дава - каша, зеленчук,зеленчук и месо, плод?
След като захраних с каша,някои зеленчуци,плод(само круша давам за сега) и месо нашето меню е следното:
9 часа-Каша (Елда или ориз ) правя я с Аптамила АДЦ+около 20мл пюре от круши(защото крушите му помагат да не се запича)
13 часа-Зеленчуково млечно пюре или месно зеленчуково(2 дни давам заешко или пуешко със зеленчуци ,после два дни зеленчуково и в тях добавя около 30 мл от Аптамила и така си ги редуваме)
17 часа-Млечно плодов кисел (Царевично чисто нишесте(марка Bioset) се вари и като изстине добавям 3 лъжички аптамил и около 50-60мл пюре от круши)
21 часа АМ

 Mr. Green

# 113
  • Мнения: 261
А като се дава нова храна ( някое пюре) какво количество се дава? На ХИП пюретата пише 3-4 л., ама от тези, с които храним бебето ли? И горе-долу в мл. колко излиза?  newsm78 Че спорим със свекървата, колко се дава... Crossing Arms

# 114
  • Мнения: 14
Ще дам тиква, а следобед ще отида за каша от елда. Дано се нормализират и нещата. А какво представлява менюто на бебето? Кое кога се дава - каша, зеленчук,зеленчук и месо, плод?
След като захраних с каша,някои зеленчуци,плод(само круша давам за сега) и месо нашето меню е следното:
9 часа-Каша (Елда или ориз ) правя я с Аптамила АДЦ+около 20мл пюре от круши(защото крушите му помагат да не се запича)
13 часа-Зеленчуково млечно пюре или месно зеленчуково(2 дни давам заешко или пуешко със зеленчуци ,после два дни зеленчуково и в тях добавя около 30 мл от Аптамила и така си ги редуваме)
17 часа-Млечно плодов кисел (Царевично чисто нишесте(марка Bioset) се вари и като изстине добавям 3 лъжички аптамил и около 50-60мл пюре от круши)
21 часа АМ

 Mr. Green
Как приготвяш кашата 50 на 50 вода и мляко и вътре слагаш ориз или елда или 100 % мляко и вътре ориз или елда?

Ще дам тиква, а следобед ще отида за каша от елда. Дано се нормализират и нещата. А какво представлява менюто на бебето? Кое кога се дава - каша, зеленчук,зеленчук и месо, плод?
Тиквата и елдата са много добро решение за дечица със запек. Моя приятелка пробва с ориз и картоф и детето и получи запек. Спря да му ги дава за 3 дни и после даде елда и тиква (едно след друго). Детето и се чувства прекрасно и щастливо, а не както преди да плаче и да го боли коремчето.

А като се дава нова храна ( някое пюре) какво количество се дава? На ХИП пюретата пише 3-4 л., ама от тези, с които храним бебето ли? И горе-долу в мл. колко излиза?  newsm78 Че спорим със свекървата, колко се дава... Crossing Arms

Аз лично почнах с две мънички лъжички картоф и въпреки това на детето му се отрази и веднага се появи малко повече слуз в акото. По този повод съм решила да захранвам много бавно - една лъжичка първия ден, после две и така ако трябва и две седмици, че ми се измъчи детето.

Последна редакция: пн, 27 фев 2012, 22:22 от Vivi

# 115
  • Варна
  • Мнения: 70
Zouy
Правя около 150 мл АМ и в него добавям от кашата толкова лъжички,че да стане по гъста(по описанието на опаковките пише на 100мл 2 л.,но то така става за пиене ...за това слагам приблизително 5 лъжички от мерителните за АМ)

radito87
Водиш се по детето по принцип ,както е писала Zouy.Лъжичките са от тези с които ги храним,но повече от 3-4 като за първи ден не е желателно  Simple Smile

# 116
  • Мнения: 3 241
А като се дава нова храна ( някое пюре) какво количество се дава? На ХИП пюретата пише 3-4 л., ама от тези, с които храним бебето ли? И горе-долу в мл. колко излиза?  newsm78 Че спорим със свекървата, колко се дава... Crossing Arms


Горе-долу се водят по 5мл малките лъжички.
Т.е. 15-20мл максимум.

# 117
  • Мнения: 261
Благодаря. Защото аз слагам пюрето в шишенче, че е по-удобно, защото понякога се състезаваме с малката. Grinning А Днес и сложих 3 лъжички, после и дадох оризова каша. Нещата при нас се нормализираха вчера. Надявам се, че с тиквата няма да имаме проблем. Една запичаща и една не запичаща храна - ще нормализират нещата.
 

Последна редакция: вт, 28 фев 2012, 15:11 от radito87

# 118
  • София
  • Мнения: 15 262
Не е добра идея да се слага друга храна - каша или пюре-в шишето с млякото. Първо - защото е възможно да откажеш детето да пие чисто мляко. И второ - защо едни от целите на захранването са бебето да опознае нови вкусове и да се научи да се храни с лъжичка.  Peace

# 119
  • Мнения: 261
Не е добра идея да се слага друга храна - каша или пюре в шишето с млякото. Първо - защото е възможно да откажеш детето да пие чисто мляко. И второ - защо едни от целите на захранването са бебето да опознае нови вкусове и да се научи да се храни с лъжичка.  Peace
Аз слагам пюре или оризова каша - отделно, а не към млякото, а не ги смесвам. Правя го, защото ми е по-лесно да грабя с лъжицата, понеже понякога няма търпение....

Общи условия

Активация на акаунт