Friso pep AC или Aptamil ADC

  • 57 071
  • 226
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 63
Искам да ви попитам пускали ли сте имуноглобулини и ако да какви бяха резултатите при вас.

# 76
  • Мнения: 14
Искам да ви попитам пускали ли сте имуноглобулини и ако да какви бяха резултатите при вас.

Ние не сме си пускали? Можеш ли да обясниш по- подробно каква е целта на изследването им? Кръв ли се взима? Какво биха показали резултатите?

# 77
  • Мнения: 3 241
Проблемът е, че на малки бебета тези тестове не са достоверни.
Антителата се образуват по-късно и дори да няма при теста нищо не значи. Тук до 1 година не ги тестват изобщо.

# 78
  • Мнения: 63
На моето момченце  му пуснаха заради съмнението за АБКМ, резултатите му бяха много ниски, като единият имуноглобулин дори липсваше -IgA.Взема се кръв от вената.Питам ви, защото тук в Русе ни обясниха, че резултатите могат да потвърдят АБКМ.След като не се правят на деца под 1г. как точно се доказва тази алергия,само сиптоматично ли?Изчетох много материали и мнения и от това, което прочетох наистина излиза, че се изграждат с времето, а и такива тестове могат да бъдат повлияни от ваксините, ако са поставени преди по-малко от 6 месеца.До колко е вярно това не мога да кажа, все пак това са материали от интернет.

# 79
  • Мнения: 3 241
Тук е симптоматично, да.
Резултатите могат да потвърдят, но ако са отрицателни не е сигурно, че няма, това е проблемът.
След една година се прави кожен тест  Peace

# 80
  • Мнения: 14
Това, което на мен ми обясниха докторите е, че при малките деца АБКМ се доказва по метода на изключването т.е. предполага се, че ако едно дете не се чувства добре от нормално АМ, се пробва с ХА АМ, ако и това не помогне се пробва с напълно хидролизирано. Ако от него детето се почувства по- добре се счита, че има АБКМ. Особено значение има и, ако в рода има други хора предразположени към алергии. При нас децата на сестра ми бяха с АБКМ, но малкия след вторага година беше захранен със всичко и сега е на 5години и няма проблем. Сестричката му е на две и все още има проблем при хапването на крави продукти - козе сирене и кашкавал хапва без проблем.
Общо взето това, което аз знам е, че децата няма смисъл да бъдат иследвани преди 3тата година, а повечето от тях до тогава израстват тази алергия. За да я израстнат обаче трябва всичко покрай захранването да се случва бавно и внимателно.

# 81
  • Мнения: 261
В детската градина, в която работи свекърва ми имат няколко дечица с АБКМ. И се чудят как да ги опазят да не изядат нещо, което не трябва. Аз се чудя как ще пусна моята бебка на ясла? И дали там ще внимават с храната? Sad

# 82
  • Мнения: 14
В детската градина, в която работи свекърва ми имат няколко дечица с АБКМ. И се чудят как да ги опазят да не изядат нещо, което не трябва. Аз се чудя как ще пусна моята бебка на ясла? И дали там ще внимават с храната? Sad

Опита на сестра ми показва, че опазване няма. За съжаление в детската градина никой не поема ангажимента да внимава и да предоставя специално меню на твоето дете. На сестра ми децата ходеха само до обяд, защото за следобедна закуска давали нещо млечно и нямало как.
Другата алтернатива е баба за първата година, а през втората година се надяваш детето ти да е израснало алергията

# 83
  • Мнения: 261
Аз първата година ще я изкарам вкъщи с бебка, но проблема е след това. Нашата баба е млада, а прабабите вече едва ли ще могат да се справят. А моята работа е под въпрос. Не се знае до кога ще имам такава, ако се наложи..може и да прекъсна майчинството. Не е толкова специална, а и детето е на първо място, но е с подходящо работно време, че да мога да се сменям с баба й, която е на смени.

# 84
  • Мнения: 103
Моята дъщеря е на Аптамил АДЦ.
Бихте ли споделили колко са изпивали вашите дечица на тримесечна възраст от Аптамила.
Дивна едва приема 500мл на денонощие, а е на два месеца. Друго не пие. Когато е по-топло млякото не е толкова гадно, но студено ли е - горчи и мирише ужасно.
Наддава също много малко. Как е било и е при вас?

# 85
  • Мнения: 63
Ние от скоро сме на Фризо пеп и нямам проблем- яде си го.Но до колкото знам охладено не е толкова горчиво, точно обратното на това което си писала. Не знам как е при Аптамил.Сина ми на 2м.си ядеше по 120мл.на хранене - 6 пъти на ден.Мисля, че всяко дете има такива моменти, в които не иска да яде.Към 4м.малкия отказваше да се храни в следствие на което получи и гладен запек.След това сам си регулира храненето.

# 86
  • софия
  • Мнения: 1 201
И при Аптамил АДЦ е така-ако го приготвиш с гореща вода горчи много и после дори да го оставиш да се охлади, пак си горчи.Аз го правя с вода около 30 градуса
За количеството не мога да отговоря-ние отключихме алергията чак на 9 месеца, но от както се е родила не наддава както се очаква-в момента е на 1,6 год и тежи 9.5 кг

# 87
  • Мнения: 261
На нас алерголога и една позната, която работи в родилната, ни каза, че Аптамил горчал и бил по-гаден от Фризопеп. И имал много неприятна миризма. Иначе и аз знам, че Фризопеп трябва да се приготвя с по-хладка вода, че наистина горчи. В родилното в Русе, имали няколко кутии Аптамил и са слагали и захар, за да го пият бебетата! Ужас!  Sick Close

# 88
  • Мнения: 313
И ние сме на Аптамил АДЦ... наистина вкуса е ужасен, аз лично съм го опитвала, защото синът ми не искаше да го пие в началото докато му свикна. Сега го пие, но вече е и на пюрета,сокчета, дори и с каша го пробвах. Вашите бебчета по колко грама изяждат на едно ядене, той е на 4 мес. и половина и ядеше по 120,от седмица изяжда по 150 ???

# 89
  • Мнения: 3 241
Не е много 150 на 4 месеца ако това те притеснява.  Peace
Моника ядеше по близо 200 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт