Friso pep AC или Aptamil ADC

  • 57 022
  • 226
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 26
Ами тя като цяло не е от най- ревливите и не смятам че особено се е променила от започването на Аптамила, но не ака с дни и с ужасен цвят..Ал 110 не знаех че е хидролизиран, пише в състава само суроватъчен протеин...

# 196
  • софия
  • Мнения: 1 201
Може и да бъркам за АЛ 110-за него със сигурност знам, че е безлактозно мляко,но дали е хидролизирано не съм съвсем сигурна Thinking
Иначе от хидролизираните млека наистина може акото да стане зелено и да има неприятна миризма
А пробиотици даваш ли?
Ние бяхме на Аптамил АДЦ,но не съм имала проблеми със запек

# 197
  • Мнения: 26
ами до сега бяхме на Био Гая, но мисля да й взема Протексин, хубави неща чета за него..

# 198
  • София
  • Мнения: 973
Записвам се да следя темата.
И при дъщеря ми има съмнение за АБКМ или поне лактозна непоносимост. В началото бяхме на смесено хранене с Аптамил комфорт, след което я пробвах с обикновения Аптамил и стигнахме до слуз и кръв в изпражненията. Преминахме на АЛ 110, но я запича доста. Междувременно кърмата ми много намля и вече сме само на АМ. Сега опитваме Фризо Пеп и ако и регулира стомаха и го приема добре ще и го изпишат с протокол по ЗК. Засега го подслаждам, иначе не го иска. Вие как процедирате с горчивия вкус? Свикват ли малчовците след време. Аз мисля лека полека да намалявам захарта, дано постепенно го приеме в чистия му вид.
Имам и друг въпрос. Предстоят ни ваксините за 2м - 2бр. Трябва ли да се отлагат? Как се процедира?

Последна редакция: ср, 10 окт 2012, 16:32 от anita7

# 199
  • софия
  • Мнения: 1 201
Аз слагах по 1 лъжица каша в млякото,но при вас е още много рано за това и май само вариант с подслаждане може засега.Моята дъщеря свикна постепенно с вкуса и след време пиеше млякото чисто, без каша в него-ние бяхме на Аптамил АДЦ

# 200
  • Мнения: 261
Ние бяхме на около 2 месеца и нещо, когато ни изписаха Фризопеп. Честно казано изобщо не и направи впечатление, че е горчив. Изпи си го на един дъх. Но, понеже ние го опитахме и  Sick останахме учудени, че го искаше. Но си спомням, че водата беше доста топла и миризмата на млякото беше наистина ужасна. След това почнахме да го правим с малко по-хладка вода.
Честно казано преди да започнем за пием Фризопеп бяхме се запекли много. След това нещата се нормализираха (даже доста се разхлаби).

# 201
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Ако Фризопеп се приготви с топла вода -горчи.Заради това водата трябва да е със стайна температура.

# 202
  • Мнения: 2
Anita7, по принцип, това което знам и ми е казвала гастрото - трябва да се отложат! Особено коклюшната! Аз за жалост тази информация я получих много по-късно и моето дете има три приема на петвалентната ваксина Sad Успех!

# 203
  • Мнения: 116
моето педи ми казва , че ако е нямало проблем със първите приеми не би трябвало да се страхуваме , но въпреки това давам феенистил 3 дена преди това и 3 дена след това , макар че това го дадох на последната ваксина , преди всичките сме си ги приемали без никакъв проблем

# 204
  • София
  • Мнения: 973
Благодаря Ви. Гастроентероложката и педито казаха, че щом няма обрив няма да отлагаме. Сега на 25.10 предстоят първите 2 за втория месец. Дано няма последствия.После ще споделя.

# 205
  • Мнения: 261
При нас ваксините бяха отложени до 6-тия месец. Но после беше много неприятно, защото биеха една стара ( за наваксване) и една за съответния месец.  Confused Детето вдигаше висока температура след това. А за иначе и ние също давахме Фенистил, също и Калций с Витамин Ц - 3 дни преди и 3 дни след приема. Дано всичко мине добре и при вас.  Hug

# 206
  • Мнения: 2
Здравейте, моето детенце е на 5 месеца и 23 дни. От скоро сме на лечебно мляко Фрисо пеп. До 4 месеца я кърмех и както спрях почнахме да и даваме Нан 1 и получи обриви по крачетата и ръчичките първо бяха червени после станаха по тъмни. Отведохме я при педиатърката ни и ни изписа да я мажем със елоком и за 4 дни се оправи. Сега ни пращата на гастроолог, за да видим дали наистина е алергична към белтъка на кравето мляко и ако е така да ни издадат портокол да си взимаме млякото безплатно. Искам да ви попитам дали знаете как ще я изледват тъй като се притеснявам много ако се наложи да я боцката, защото тя плаче ужасно много когато сме на ваксини? Благодаря ви предварително!

Последна редакция: ср, 07 ное 2012, 12:30 от Rozaliq9009

# 207
  • Мнения: 116
няма как да ти изпишат лечебно мляко без дори формално да ви приемат в болницата , това се прави през 3 месеца - да бодат но само по  пръстчето , което се преживява бързо .  На нас по трудното беше да събера урина , все ми се разлепваха колекторите . Успех и бързо израстване на проблема

# 208
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
няма как да ти изпишат лечебно мляко без дори формално да ви приемат в болницата , това се прави през 3 месеца - да бодат но само по  пръстчето , което се преживява бързо .  На нас по трудното беше да събера урина , все ми се разлепваха колекторите . Успех и бързо израстване на проблема
Искаш да кажеш, че за всеки протокол трябва да влиза в болница или аз не съм разбрала правилно?

# 209
  • Варна
  • Мнения: 70

Искаш да кажеш, че за всеки протокол трябва да влиза в болница или аз не съм разбрала правилно?
[/quote]
В повечето случаи е само формално(по документи),но понякога се налага за 2-3 дни

Общи условия

Активация на акаунт