Иска да спи само в спалнята при мама и тати

  • 2 142
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 481
При нас желанието да спим заедно е взаимно. Аз се връщам на работа пролетта и си мисля, че като ми липсва цял ден, това да я гушна вечер и да заспим заедно ще е все още от любимите ми/любимите ни моменти.

И аз се връщам на работа, и то по-рано- февруари, но логиката ми е различна- връщам се от работа- готвене, игри, приспиване- ако спи при нас няма да ми се събират и 4 часа сън на нощ, което в перспектива направо ще ме разболее. Всеки се решава какво е най-добро за бебето и за самия него, важното е всички да са щастливи и доволни  Peace.

# 16
  • Мнения: 235
Да споделя и аз  Peace Синът ми беше свикнал да заспива в неговата кошара, но по някое време през нощта започваше да плаче и, докато не го взема при нас, не спираше. После се преместихме в ново жилище (около 1 година и 6 месеца), той си имаше отделна стая с "голямо" легло (1/2 метра) и там, като че ли, му хареса и първоначално нямаше проблеми. Ако обаче е болен и го взема при мен дори и една нощ, после е започва едно пазарене, ревове и големи драми... Започнах да лягам при него, за да заспи, после се местя. Сега вече лесно го "лъжа", като лягам при него за малко, но пък се появи другия проблем - не иска да заспива сам, ако не ме е хванал за ушите  Whistling Известно време се будеше и през нощта, аз отново ходех при него да лягам, но това постепенно отмина.

# 17
  • Мнения: 212
Ами не го приспивай на друго място, приспивай го там, където ще продължи съня му. Представи си как би се почувствала ти, ако заспиш в спалнята, а се събудиш посред нощ на дивана в хола.

  202uu не се бях замисляла

# 18
  • Мнения: 153
Моето бебе постепенно свикна да спи при нас-първо за по1-2 часа,а от около месец категорично не приема да спи в кошарата си.Пробвам да я приспивам дори и по 1 час,само за да я сложа в леглото-ефекта е след 5мин. рев и истерии,вече се чудя дали има смисъл  Sad Little Evil как реагираш,когато малкият се разплаче,взимаш ли го на ръце за да го успокоиш или правиш нещо друго,ще се радвам ако можеш да споделиш повече за това как си го свикнала да си спи в леглото.Приятно ми е да я гушкам,но на сутринта сам като разглобена от лекото придремване за по 30 мин на ръба на леглото Embarassed

# 19
  • София
  • Мнения: 1 057
Вече от около година дребния не иска да спи в неговото си легло, а се е заселил трайно и постоянно при нас на спалнята.
Следобедният си сън спи в неговото си легло, но нощем се буди и започва да реве яко като усети, че е преместен тайно от спалнята и се е озовал в детското креватче.

Скоро ще започвам работа и този проблем все повече ме притеснява.

Имали ли сте подобна ситуация? Как процедирате?

Моля за мнения.

Вече 6 години сме така с баткото Laughing, пробвахме какви ли не варианти... просто не иска да спи сам. Сега спи с баща си в детската стая на едното легло. За разлика от него, брат му не е толкова обсебващ. Спи си сам на другото легло без проблем.

# 20
  • Мнения: 46
И моето бебе не иска да си спи в кошарата и спи само при нас.

# 21
  • Мнения: 153
А дали има подходяща възраст да се научи да спи отново в леглото си?Прочетох,няколко мнения в различни теми и ми се стува,че ако това не стане в първите месеци,след това е трудно,да не кажа че май отнема години  Thinking,
И един друг въпрос ми се върти към майките на пораснали деца,които са спали с тях като бебета-не стават ли тези дечица по-плахи,залепени за майките си,по-неуверени?Питам защото имам един-два примера около мен-до такава степен привързани към майките си че не искат дори да отидат да спортуват защото ,,мама няма да е с мен,, ,а това според мен за 5-6 годишно дете ми се струва притеснително и ограбващо самото дете.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 481
Моето бебе постепенно свикна да спи при нас-първо за по1-2 часа,а от около месец категорично не приема да спи в кошарата си.Пробвам да я приспивам дори и по 1 час,само за да я сложа в леглото-ефекта е след 5мин. рев и истерии,вече се чудя дали има смисъл  Sad Little Evil как реагираш,когато малкият се разплаче,взимаш ли го на ръце за да го успокоиш или правиш нещо друго,ще се радвам ако можеш да споделиш повече за това как си го свикнала да си спи в леглото.Приятно ми е да я гушкам,но на сутринта сам като разглобена от лекото придремване за по 30 мин на ръба на леглото Embarassed

Не го взимам на ръце, стоя до него, подавам му ръка, понякога му пея. Никога не съм го приспивала на ръце. Просто една нощ не издържах и го отнесох в креватчето му- то е в друга стая. Може да е плакал тогава- не знам, заспала съм веднага, имам чувството, че не бях спала от месеци. Другите две нощи плачеше, показвах му се, беше тежко, но не го взех пак при нас. Така едновременно го отказах от нощното кърмене и спането при нас. Сега спи цяла нощ, до мен е бебефонът винаги включен. Трябва упоритост и твърдо взето решение, за мен е недопустимо да спя отделно от мъжа си.

# 23
  • Мнения: 3 743
.
Трябва упоритост и твърдо взето решение...

 Peace

elei, според прочетеното и приложеното с дъщеря ми, такава подходяща възраст е около 4 месеца Peace На другия ти въпрос, не мога да отговоря, но аз мисля, че по-скоро няма такава закономерност Peace

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 585
И аз се записвам да ви следя,че от два месеца и ние сме трима на спалнята.Ядосвам се,но това е единствения ми шанс да се наспя и да не се буди през 1 час и да иска да суче  ooooh!

# 25
  • Мнения: 153
Little Evilблагодаря за изчерпателното обяснение,лошото при нас е че винаги съм я приспивала на ръце,защото моето дете е с вграден нивелир и в момента в които я оставях в хоризонтално положение в леглото следваше страшен плач #Crazy.Поради тази причина държането за ръчичка,пеене на песни,галене по главичката работа не вършат,единствено се успокоява след като я гушна.Бонус в момента е това че чакаме да пробие първото зъбче и се буди с плач през 1 час.Мисля да изчакам поне него преди да се опитам да я отделям. newsm78
Галче благодаря и на теб за пояснението-моят бонбон е на 6 месеца и май сме изпуснали влака Rolling Eyes,искрено сажълявам че не пробвах по рано.

# 26
  • Мнения: 3 092
А И един друг въпрос ми се върти към майките на пораснали деца,които са спали с тях като бебета-не стават ли тези дечица по-плахи,залепени за майките си,по-неуверени?Питам защото имам един-два примера около мен-до такава степен привързани към майките си че не искат дори да отидат да спортуват защото ,,мама няма да е с мен,, ,а това според мен за 5-6 годишно дете ми се струва притеснително и ограбващо самото дете.
отговарям ти на този въпрос  от моя скромен опит с дъщеря ми.
Спеше на легло долепено до нашето до 2 години  и половина , а може и повече .Ходеше на ясла ,боледуваше често и често "закачвахме " обратно леглото и за нашето .
Когато брат и се роди спа около два месеца в друга стая , после каза че вече е голяма, не е бебе и иска да е в собствено легло .
Нямам негативи от спането заедно , нито наблюдения детето ми да е зависимо от мен .
Напротив .
Тя е била винаги доста самостоятелна и бързо се е адаптирала .
Знае че съм близо до нея и отговарям на потребностите и .
Простете , но страховете от съвместното спане или от това да сте близо до децата си ми се струват неуместни и малко абсурдни . Peace

# 27
  • Мнения: 153
Вили,не се страхувам да съм близо до нея,гледам я сама и сме залепени по 24 часа,така че съм свикнала Simple Smileпросто има няколко причина да мисля че спането заедно не е добър вариант:
1Спалнята ни е малка и се налага таткото да спи в друга стая.
2.Въпреки че спим само двете обикновено аз съм на ръба на леглото защото шилото не се спира Laughing и сутрин не мога да си разгъна кокалите, а за отпочиналост да не говорим.
3.Събужда се когато се опитам да се измъкна от леглото и нито душ,нито готвене нито друга дейност е възможна,а трябва да се свършат.
4.Наистина се страхувам да не стане прекалено зависима от мен като по-голяма.
А и забравих-вече иска да спи върху мен,а не до мен Hug
Но опитът ти ме успокоява ,че с времето децата( поне някои Wink)съзряват и решават че са големи и си спят в техните легла.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 481
Всички майки, които спят с децата си подчертават, че децата са много самостоятелни и пр., но моите наблюдения върху познати деца сочат обратното  newsm78. Като са толкова самостоятелни защо не спят сами. Освен това семейството не се състои само от майка и дете, има и татко в повечето случаи, той след бебеправенето някак си остава изолиран, не толкова от бебето, колкото от жена си.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 057
Little Evil, самостоятелността не се изразява само в това да спиш сам. Ти например, като си самостоятелна, защо държиш да спиш до мъжа ти?  Wink
Всяко дете е различно. Нашият голям син е спал при нас до към 3 годишен. Беше ужасно ревливо, не спящо и обсебващо бебе. Направо не знам, как взехме решение за второ дете.  Simple Smile
Средния син беше много спокойно, усмихнато бебе и си спеше както през деня, така и през нощта. На 1г. и 8м. реши, че ще спи сам при брат си в тяхната стая. Сега само бебето спи при мен на спалнята и така ще е, докато сам не реши да иде при братята си.
Единствено от теб зависи, дали ще изолираш таткото, не от бебето. Вие затова сте семейство, да си поделяте грижите и радостите при отглеждането на детето ви.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт